Docenione dokonania dla rozwoju turystyki

Portal Pojezierze24.pl przedstawił listę najbardziej wpływowych osób w turystyce na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Wśród wybranej 50-tki, najbardziej angażujących się w rozwój i promocję turystyki, znalazł się Burmistrz Pyzdr. 

W rankingu uwzględniono osoby, które odcisnęły piętno na turystyce. Pod uwagę brano dokonania i aktywność z dwóch ostatnich lat. Burmistrz Przemysław Dębski uplasował się na wysokiej 11-tej pozycji. Poza pierwszą 20. znaleźli się jeszcze:  34. Wiesława Kowalska – Lokalna Organizacja Turystyczna „Puszcza Pyzdrska” i 46. Michał Czerniak – dyrektor Muzeum Regionalnego Ziemi Pyzdrskiej w Pyzdrach.

Uzasadnienie dziennikarzy portalu Pojezierze24 :
Włodarz nadwarciańskiego miasta od wielu lat jest zaangażowany w inicjatywy związane ze zwiększeniem atrakcyjności Pyzdr. Wśród kilkunastu zrealizowanych projektów znajdują się m.in. mural przedstawiający historię miasta na ścianie hali widowiskowo-sportowej czy też remont domu podcieniowego z XVIII wieku na pyzdrskim rynku. W ostatnich miesiącach kolejnym z realizowanych zadań była rewitalizacja wiatraka holenderskiego, który zostanie uruchomiony w obecnym roku. Ponadto włodarzowi udało się pozyskać kolejną dotację na adaptację wnętrz domu podcieniowego. Znajdzie się tam izba miejskiej historii. 

wyświetl galerię w Cooliris
  • 20200630_144528
  • 20201015_111736
  • IMG_4088
  • samorzad

wstecz