Nadwarciański Szlak Rowerowy w m. Białobrzeg

Inwestycja pn. Poprawa dostępności Nadwarciańskiego Szlaku Rowerowego w m. Białobrzeg została zakończona z końcem czerwca 2023 r.
Miłośnicy turystyki rowerowej oraz okoliczni mieszkańcy mogą teraz cieszyć się jego nowo utwardzonym odcinkiem o długości 530 metrów.  Piaszczysta, utrudniająca przejazd nawet doświadczonym rowerzystom droga została umocniona płytami betonowymi na szerokości 3 m.
Nadwarciański Szlak Rowerowy to obok Szlaku Piastowskiego i Wielkiej Pętli Wielkopolski, które także przebiegają przez gminę Pyzdry, jeden z najatrakcyjniejszych szlaków turystycznych w Wielkopolsce. To idealne miejsce, aby doświadczyć turystyki rowerowej i odkryć niezwykłe walory okolicznej przyrody. Na szlaku spotkać można niezapomniane krajobrazy, od zielonych pól, przez nadwarciańskie łąki pełne różnorodnych gatunków ptaków, po urokliwe lasy oferując spokój i wytchnienie od codziennego zgiełku.
Całkowity koszt zadania wyniósł 152 421,00 zł, w tym 90 000,00 zł stanowi dofinansowanie za środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
To już kolejny rok,  w którym dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez samorząd  wojewódzki w naszej gminie rozwijana jest infrastruktura turystyczna. Służy to zarówno rozwojowi Pyzdr jako miejsca wartego odwiedzenia, jak i zwiększa atrakcyjność wielkopolskich szlaków turystycznych przebiegających przez gminę Pyzdry.

 

wyświetl galerię w Cooliris
  • Logo
wyświetl galerię w Cooliris
  • Nadwarciański Szlak Rowerowy w m. Białobrzeg
  • Nadwarciański Szlak Rowerowy w m. Białobrzeg
  • Nadwarciański Szlak Rowerowy w m. Białobrzeg