Aktualizacja aktywności obywatelskiej

Krajobraz społeczny polskiej wsi dynamicznie się zmienia, a wraz z nim zmieniają się formy zaangażowania obywatelskiego mieszkanek i mieszkańców. Jak wygląda aktualny obraz aktywności obywatelskiej na obszarach wiejskich? Jakiego rodzaju projekty są realizowane? Z jakimi problemami i wyzwaniami mierzą się organizacje pozarządowe? Czy pojawiły się nowe dobre praktyki, które warto popularyzować?
Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich (FAOW) poszukuje odpowiedzi na te pytania poprzez badania realizowane w ramach projektu „Obserwatorium obywatelskiej aktywności wsi”. Do udziału zaproszone są wszystkie organizacje pozarządowe, a także grupy nieformalne, działające na obszarach wiejskich. 

Celem projektu jest pogłębienie i zaktualizowanie wiedzy na temat aktywności obywatelskiej na obszarach wiejskich. Szczególnie chodzi o identyfikację dobrych praktyk oraz określenie najważniejszych wyzwań i problemów, stojących przed organizacjami pozarządowymi.

Pierwszym etapem badania, prowadzonego przy wsparciu ekspertów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, jest stworzenie Bazy Danych Organizacji Wiejskich, w której gromadzone są podstawowe informacje o organizacjach. Informacje zebrane za jej pośrednictwem zostaną uzupełnione i pogłębione w kolejnych etapach – wywiadach telefonicznych oraz fokusach (wywiadach grupowych).

Zachęcamy organizacje wiejskie do udziału w projekcie/badaniu.
Formularz Bazy dostępny pod linkiem https://www.faow.org.pl/baza/
Więcej informacji na temat projektu dostępnych jest na stronie: https://faow.org.pl/obserwatorium-obywatelskiej-aktywnosci-wsi/ 

wyświetl galerię w Cooliris
  • fb-grafa-1

wstecz