Nowe obostrzenia - cała Polska w żółtej strefie

Walka z pandemią COVID-19 trwa. Co się zmienia? Wprowadzone zostały nowe zasady bezpieczeństwa. Od jutra (10. października) obostrzenia ze strefy żółtej zostają rozciągnięte na cały kraj.


Obowiązek zakrywania nosa i ust 
Pamiętaj o zasłanianiu nosa i ust w przestrzeni publicznej – w sklepie, autobusie, ale także na ulicy. 
Co ważne, zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

Lokale gastronomiczne – nowe zasady
W lokalach gastronomicznych należy zachować bezpieczną odległość – na 1 osobę powinno przypadać co najmniej 4 m2. Nie można udostępniać miejsc do tańczenia.

Na imprezach okolicznościowych – mniej gości
W sytuacji, kiedy planujesz organizację chrzcin, wesel czy innych imprez okolicznościowych, powinieneś pamiętać, że obowiązuje limit osób do 75.

Wydarzenia kulturalne na nowych zasadach
W przestrzeni zamkniętej tego typu wydarzenie może odbyć się z udziałem 25 proc. publiczności - taka sama zasada obowiązuje w kinach. W wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się w plenerze może uczestniczyć maksymalnie 100 osób - jednak liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników nie może być większa niż 1 osoba na 5 m2. 

Dbaj o bezpieczeństwo podczas zgromadzenia
Nadal będzie obowiązywało ograniczenie dotyczące liczby uczestników zgromadzeń. Może to być maksymalnie 150 osób. Uczestnicy muszą zakrywać usta i nos, a także zachować minimum 1,5 m odległości od innych.

Zero tolerancji dla nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa
Stosujemy zasadę – zero tolerancji dla nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa. Nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności. Pamiętaj o tym!

Dlatego też:

  • stosuj się do obecnie obowiązujących ograniczeń,
  • zakrywaj usta i nos,
  • często myj i dezynfekuj ręce,
  • zachowuj bezpieczną odległość od innych osób,
  • unikaj dotykania oczu, nosa i ust,
  • zainstaluj na swoim telefonie aplikację STOP COVID – ProteGO Safe.
wyświetl galerię w Cooliris
  • 121067261_10159117251859653_5079134738319317215_o

wstecz