Szybki Internet dla mieszkańców

Na terenie Gminy i Miasta Pyzdry prowadzony jest projekt budowy otwartej sieci światłowodowej. Realizowany jest on w ramach współfinansowanego ze środków unijnych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Dzięki niemu blisko 1800 gospodarstw domowych w gminie uzyska dostęp do szybkiego i niezawodnego Internetu światłowodowego oraz telewizji w jakości 4K.

Budowa sieci na terenie gminy została już zakończona. W chwili obecnej prowadzone są jeszcze prace budowlane na terenie miasta. Po ich zakończeniu, które planowane jest na IV kwartał tego roku, z usług światłowodowych będą mogli korzystać mieszkańcy ponad 1000 gospodarstw domowych w mieście.

Powstająca sieć budowana jest w najnowocześniejszej obecnie technologii na rynku – światłowód do domu (ang. FTTH). Dzięki temu, mieszkańcy będą mieli dostęp do niezawodnego, bezpiecznego i szybkiego Internetu oraz telewizji w jakości 4K.
Za całą inwestycję budowy sieci światłowodowej odpowiada firma INEA, dostawca najszybszego Internetu w Polsce. Pytania dotyczące usług INEA kierować można pod nr: 514 346 536

wyświetl galerię w Cooliris
  • Inwestycje światłowodowe w gminie i mieście Pyzdry

wstecz