Projekt edukacyjny „Młody e-lider” zakończony

Od września do listopada uczniowie klas III-VIII Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lisewie brali udział w projekcie edukacyjnym  „Młody e-lider – ścieżka cyfryzacji”, współfinansowanym ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt ów realizowany był przez Uniwersytet Szczeciński we współpracy z organizacją pozarządową – Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! Miał na celu podniesienie kompetencji uczniów, by
w przyszłości stali się cenionymi na rynku pracy e-liderami.
Działania realizowane były w trzech etapach. Najpierw, we wrześniu,uczniowie wraz opiekunami wybrali się na Uniwersytet Szczeciński, gdzie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi studenci, gdyż uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach teoretycznych oraz praktycznych, prowadzonych przez wykładowców uczelni. Przy okazji dzieci zwiedziły Szczecin.
Od 21 do 24 października edukatorzy z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK!, prowadzili  zajęcia teoretyczno-praktyczne. Część z nich odbywała się on-line, a część stacjonarnie w naszej szkole.
Podczas spotkania Panie przeprowadziły wśród uczniów warsztaty, które polegały m.in. na kodowaniu z edukacyjnymi robotami – ozobotami czy programowaniu.
   
Z kolei 4 listopada odwiedziły nas  koordynatorki projektu z Uniwersytetu Szczecińskiego, by podsumować i przeprowadzić wśród uczniów ewaluację działań projektowych.
Z rozmów z uczniami wynika, że są bardzo zadowoleni z udziału w projekcie. Wymieniali same jego zalety i zgodnie stwierdzili, że zgłosiliby swój udział ponownie, bo warto zdobywać wiedzę i kształcić swoje umiejętności cyfrowe a jednocześnie poznawać nowe miejsca.

wyświetl galerię w Cooliris
  • Projekt Młody e-lider
  • Projekt Młody e-lider
  • Projekt Młody e-lider
  • Projekt Młody e-lider
  • Projekt Młody e-lider
  • Projekt Młody e-lider

wstecz