Dzień Postaci z Bajek

Dzień postaci z bajek w grupie dzieci z oddziału przedszkolnego był wyjątkowy.
Rozpoczął się od skosztowania czarodziejskiego napoju, który przeniósł dzieci do krainy baśni. Skutki wypicia eliksiru były natychmiastowe. Wszyscy spostrzegli, że wokół otaczają ich bajkowe postacie z ulubionych kreskówek i bajek, oprócz tego widziano też tęczę, mnóstwo kolorowych kwiatów, a nawet trawę i chmurki z ulubionych cukierków ,,żelków”.
Od tego momentu rozpoczęła się wspaniała zabawa.
Najpierw dzieci zaprezentowały się w swoich bajkowych strojach na forum grupy. Każdy został nagrodzony gromkimi brawami.
Następnie uwiecznili przebrania i towarzyszące im emocje na pamiątkowych zdjęciach. W dalszej części ,,bajkowego dnia” rozwiązywali zagadki dotyczące znanych bajek. Oglądali również ulubioną przez wszystkich bajkę z Maszą. Były też tańce i słodki poczęstunek.
Wśród atrakcji tego dnia nie zabrakło też pacynek, które stały się inspiracją do tworzenia własnych bajek i opowiadań.
Na zakończenie dzieci z wielkim zapałem kolorowały w małych grupach portrety postaci bajkowych, które stały się dekoracją  sali przedszkolnej. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Około godziny 13.00 moc eliksiru wyczerpała się i wszyscy powrócili do normalnej postaci wspaniałych przedszkolaków z grupy ,,0” w Szkole Podstawowej w Lisewie.

 

wyświetl galerię w Cooliris
  • Dzień Postaci z Bajek
  • Dzień Postaci z Bajek
  • Dzień Postaci z Bajek
  • Dzień Postaci z Bajek
  • Dzień Postaci z Bajek

wstecz