Udział uczniów w projekcie unijnym „MŁODY E-LIDER”

W dniach 14 – 15 września w ramach realizacji projektu  „Młody e-lider”, uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lisewie wyjechali do Szczecina, aby wziąć  udział w zajęciach na Uniwersytecie Szczecińskim.
Były to dwa dni intensywnych wykładów oraz warsztatów, które poszerzyły wiedzę uczniów w zakresie kompetencji cyfrowych. Uczestnicy mieli okazję poczuć się jak prawdziwi studenci, biorąc udział w bardzo ciekawych zajęciach teoretycznych oraz praktycznych, prowadzonych przez wykładowców uniwersyteckich. Każdy „student” otrzymał indeks oraz certyfikat uczestnictwa w projekcie i drobny upominek.             
Po zajęciach, korzystając z dobrej pogody, zwiedzili zabytki Szczecina. Młodych turystów, pomimo zmęczenia, zachwyciła panorama miasta oraz pani przewodnik, która w niezwykle ciekawy sposób opowiadała o architekturze odwiedzanych miejsc.
Druga część projektu odbędzie się na terenie szkoły. Jego dopełnieniem będą warsztaty  w zakresie kompetencji cyfrowych.
Ogólnopolski projekt “Młody e-lider”, do którego przystąpili uczniowie z klas III-VIII Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lisewie ma na celu podniesienie kompetencji dzieci i młodzieży, by w przyszłości stały się cenionymi na rynku pracy e-liderami. Dobrze rozwinięte kompetencje cyfrowe są niezwykle ważne we współczesnym świecie, dlatego szkoła przystąpiła do realizacji tego projektu, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ten jest organizowany przez Uniwersytet Szczeciński oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think! z Warszawy.

wyświetl galerię w Cooliris
  • Uczniowie przy komputerach
  • Zajęcia w sali wykładowej
  • Uczniowie na wykładzie
  • Grupa w porcie, w tle duży kontenerowiec
  • Uczniowie pracują przy komputerach
  • Warsztaty komputerowe

wstecz