CyberZuchy na CyberZachodzie

Na przełomie kwietnia i czerwca wśród uczniów kl. II i kl. III Szkoły Filialnej we Wrąbczynkowskich Holendrach przeprowadzony został projekt edukacyjny, dotyczący uzależnień behawioralnych (uzależnień od mediów elektronicznych).
Cykl zajęć realizowany był na zajęciach socjoterapeutycznych oraz zajęciach edukacyjnych. Głównym celem projektu  było zwiększenie wiedzy na temat zagrożeń związanych z nadmiernym korzystaniem z Internetu i mediów elektronicznych; zwiększenie wiedzy na temat potencjalnych zagrożeń związanych z nawiązywaniem relacji za pośrednictwem Internetu i mediów elektronicznych; rozwijanie umiejętności dzieci w zakresie rozpoznawania i nazywania własnych i cudzych stanów emocjonalnych.
Podsumowaniem działań był rajd pieszy, w którym uczestniczyli także rodzice. Odbył się on 15 czerwca.
Pieszą wędrówkę uczestnicy rozpoczęli w szkole we Wrąbczynkowskich Holendrach. W drodze dzieci  i rodzice, podzieleni na cztery drużyny:  Żelazne Ostrogi, Kowbojskie Kapelusze, Dzikie Bawoły, Gwiazdy Szeryfa  wykonywali różne zadania.
Na mecie,  w Chatce Ornitologa w Białobrzegu, drużyny prezentowały efekty swojej pracy.
Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy „Tropicieli Przyrody”.
Po wysiłku fizycznym uczestnicy posilili się kiełbaską z ogniska i zdrowymi smakołykami. Były pląsy, zabawy ruchowe na matach, tańce kowbojskie, malowanie twarzy oraz tworzenie biżuterii. Po krótkim odpoczynku wrócili do szkoły. 
Dzieci i rodzice mają świadomość, jakim zagrożeniem jest uzależnienie od mediów elektronicznych, zwłaszcza telefonu. Aktywne spędzenie czasu w pięknych okolicznościach przyrody to działanie, które warto polecić wszystkim.
Środki na realizację powyższych działań zostały pozyskane z Gminnej Komisji ds. Przeciwdziałania i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pyzdrach. 

  

 

wyświetl galerię w Cooliris
  • Grupa prezentuje taniec kowbojski
  • Zabawa-przeciąganie liny
  • Dzieci i dwie kobiety w kowbojskich kapeluszach trzymają...
  • Na trawie maty do zabaw, dzieci siedzą dookoła
  • Dzieci z rodzicami rozwiązują zagadki, w lesie
  • Grupa dzieci z plecakami  idzie leśną dróżką
  • Dziewczynki klęczą na matach i trzymają w dłoniach pisaki
  • Dziewczynka trzyma w dłoniach zieloną kartkę z zadaniami

wstecz