Rodzina daje moc

Dnia 04 czerwca 2022r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w Samorządowej Szkole Podstawowej w Lisewie odbył się festyn z okazji Święta Szkoły. Tym razem przewodnim tematem była rodzina, a głównym hasłem „Rodzina daje moc”. 
W programie festynu przewidziano wiele atrakcji. Pierwsza z nich piosenki i tańce w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej oraz przedszkolaków, które skierowane były do wszystkich Mam i Tatusiów obecnych na uroczystości. Miłym akcentem kończącym część artystyczną było obdarowanie Rodziców drobnym upominkiem. 
Wszyscy obecni mogli wykonać szereg trudnych zadań przy specjalnie przygotowanych stacjach. Największym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sportowe, za które oczywiście przewidziane były nagrody. W trakcie festynu przybyli goście, w ramach projektu, mogli obejrzeć  prezentację “Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie” oraz, na stoisku przygotowanym przez klasę 8, skosztować regionalnych smakołyków takich jak gzik, smalec czy ogórki małosolne.
Strzałem w dziesiątkę okazał się dmuchany zamek, na którym, dzięki pani Grażynie Nowak najmłodsi mogli nieodpłatnie wyszaleć się do woli. 
Nie brakowało także chętnych przy stanowisku, na którym odbywało się malowanie twarzy przez panie: Darię i Wiktorię, które niestrudzenie, po wymalowaniu wszystkich chętnych buziek, zajęły się wykonywaniem tatuaży na rękach i nogach wszystkich dzieci.
Loteria fantowa, podczas której dzieci za pomocą ,,wędki szczęścia” łowili losy, na stałe wpisała się w obchody tego święta. Ponieważ każdy los był wygrany, do łapania rybek ustawiała się niekończąca kolejka, a na twarzach dzieci, gościł szeroki uśmiech.
Jedną z ostatnich atrakcji, która wzbudziła niemałe poruszenie była możliwość przejazdu na quadach. Grupa zaprzyjaźnionych qadowców, bez chwili wytchnienia, woziła ustawiające się w długą kolejkę dzieci.
Nie zawiedli i rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służyli pomocą. Kuszące zapachy kawy i ciasta oraz przygotowanego na grillu jedzenia  skutecznie przyciągały tych, którzy poczuli się choć odrobinę głodni. Nie zabrakło też sklepiku z różnościami dla dzieci.
Atrakcje zorganizowane tego dnia dla dzieci i rodziców pokazały ciekawy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny.  Podczas imprezy panowała miła i pogodna atmosfera. Zorganizowany festyn spełnił zapewne wszelkie oczekiwania uczestników.
Serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu. 

 

wyświetl galerię w Cooliris
  • Dwie kobiety na boisku szkolnym, jedna z mikrofonem
  • Małe dziewczynki w kolorowych strojach, przy budynku...
  • Grupa dzieci stoi na boisku i śpiewa
  • Grupa dzieci tańczy, goście siedzą na ławkach i oglądają...
  • Występ taneczny starszych dzieci
  • Dzieci i dorośli siedzą na ławkach i oglądają występy
  • Występ taneczny młodzieży, w tle stoją ludzie i oglądają
  • Młodzi ludzie stoją przy stole ze smakołykami
  • Dzieci ubrane w kolorowe stroje stoją na boisku szkolnym

wstecz