Zróbmy szum wokół wody – czyli Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Lisewie

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw.
W naszej szkole, święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska obchodziliśmy dzień wcześniej, czyli 21 kwietnia.               
Świętowanie rozpoczęliśmy od wykonania piosenki o tym, że Ziemia też ma swoje święto, ale eko musimy być co dnia, nie tylko od święta. Kolejnym punktem było rozstrzygnięcie plastycznego konkursu ekologicznego pt. „Zróbmy szum wokół wody” 
Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe.  Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli w zmaganiach konkursowych i wykazali się dużą kreatywnością oraz umiejętnościami plastycznymi.  I tak w kategorii klas młodszych jury wyłoniło 3 zwycięzców.
Wszyscy otrzymali dyplomy i upominki . Serdecznie gratulujemy. 
Warto wspomnieć, że ekologiczny konkurs plastyczny zorganizowany został  w ramach  programu Aktywni Błękitni, który miał na celu rozwijanie w społeczeństwie umiejętności racjonalnego korzystania z zasobów wodnych oraz kształtowanie poprawnych nawyków jej wykorzystywania. Uczniowie  wyposażeni zostali w  podstawową  wiedzę  z  zakresu  edukacji ekologicznej oraz potrzebę dbania o stan  środowiska i ochrony wody jako wspólnego dobra. Jednym z punktów programu Aktywni Błękitni była współpraca ze Strażą Pożarną, która w Dniu Ziemi wykonała dla dzieci i młodzieży szereg pokazów. Okazały się one największą atrakcją tego dnia.
W tak ważnym dniu, nie mogliśmy zapomnieć o posprzątaniu naszej najbliższej okolicy. Wyposażeni w rękawiczki i worki, wyruszyliśmy wysprzątać naszą piękną Ziemię, segregując wszelkie odpady. To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.
 
Nasze przedszkolaki uczą się przez cały rok, jak żyć ekologicznie. W minionym tygodniu jedak szczególnie zastanawiały się, jak chronić Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom znowu  stał się czysty, zdrowy i piękny.
W tych dniach nie brakowało rozmów na temat losów zielonej planety. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci uczyły się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. W praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci, wrzucając je do odpowiednich pojemników.
Zarówno Smerfy jak i Misie realizowały tematykę o ekologii, uczestnicząc w zabawach i grach dydaktycznych, miały  także okazję uczestniczyć w edukacyjnym widowisku muzycznym, które miało charakter interaktywnej zabawy.
Uwieńczeniem całego cyklu zajęć była prezentacja prac pt: „Coś z niczego, czyli ponowne wykorzystanie surowców wtórnych”, powstałych dzięki wspólnemu pomysłowi i wysiłkowi dzieci oraz rodziców.
Wszystkie prace zachwycały, wzbudzały zainteresowanie i podziw.
Dziękujemy rodzicom za tak twórcze i kreatywne włączenie się w realizację naszego przedszkolnego projektu.
 

 

wyświetl galerię w Cooliris
  • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
  • Pokaz zabezpieczenia rannego w wypadku
  • Uczniowie przed wozem strażackim
  • Młoda kadra strażaków
  • Dzieci sprzątają okolice szkoły
  • Przedszkolaki przed gazetką na Dzień Ziemi
  • Dzieci oglądają ekologiczny teatrzyk
  • Zajęcia z chustą animacyjną
  • Ekologiczny taniec
  • Dzieci podczas zajęć

wstecz