Dziś jest: Poniedziałek 14 Października 2019
Bernarda, Kaliksta, Alana

Wyszukiwarka

Treść strony

Bez medali, ale i tak z dobrym wynikiem

Uczniowski Klub Sportowy ,,Pyzdrskie Centrum Taekwon-do'' brał udział w Olimpiadzie Młodzieży (XIX Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych) zorganizowanych w dniach 1-3 czerwca w Nowej Rudzie (woj. Dolnośląskie).
    Na starcie stanęło 210 zawodników z 40 klubów wyłonionych w trakcie eliminacji regionalnych. - W piątek odbywało się ważenie zawodników. Mieliśmy pewne obawy, co do niektórych kategorii. Jednak okazało się, że waga naszych zawodników mieści się w limitach – wyjawia Marcin Grzybowski, trener pyzdrskiego klubu. W sobotę i niedzielę odbywały się pojedynki uczestników. - Nie zdobyliśmy medali, ale okazało się, że był to najlepszy występ w historii naszego klubu. Łącznie zdobyliśmy 22 punkty, co dało nam 9 miejsce – relacjonuje M. Grzybowski.
   Klub reprezentowało dziesięć osób: Marta Kołodzińska (7 m-ce walki do 57 kg), Patrycja Woźna ( 15 m-ce w walkach plus 57 i 13 m-ce w układach formalnych), Przemysław Kędzierski (13 m-ce), Mizerka (14 m-ce) i Grzegorz Zawodniak (23 m-ce) w walkach do 48 kg, Daniel Robaszkiewicz (13 m-ce w walkach do 60 kg, Paweł Wrzos (9 m-ce w walkach do 66 kg i 5 m-ce w technikach specjalnych), Hubert Warda (17 m-ce w walkach powyżej 66 kg) i Bartosz Orzechowski (9 m-ce w technikach specjalnych.
Zawodnikom i trenerowi serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów.