Aleksandra, Dagmary, Joanny

Wyszukiwarka

Treść strony

Zdobyli medale w Gdańsku

32 medale zdobyli członkowie UKS Pyzdrskie Centrum Taekwon-do podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów, które odbyły się 10 marca w Kolbudach, niedaleko Gdańska.
  Klub z Pyzdr reprezentowało 31 zawodników: 14 młodzików, 13 juniorów młodszych i 4 juniorów.  Startowali w tak zwanej strefie A, czyli obejmującej cztery województwa: kujawsko-pomorskie, pomorskie, zachodniopomorskie i wielkopolskie.
Dla kategorii juniorskich były to pierwsze eliminacje do Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski. Młodzicy startowali w dwóch konkurencjach: układy formalne i techniki specjalne. Juniorom doszły jeszcze walki sportowe. I tak w klasyfikacji medalowej młodzików pyzdrski klub zajął 4 miejsce, a punktowej – 2. W juniorach młodszych w medalowej – 4, a w punktowej – 2. Natomiast w juniorach w medalowej – 5, a punktowej – 2.
  W konkurencji młodziczek w układach formalnych do 8 kup brązowy medal zdobyła Justyna Podgórna, a powyżej 6 kup – Olga Radziejewska, a brązowy – Julia Robaszkiewicz, która zrobiła również srebro w technikach specjalnych.
Wśród chłopców do 6 kup brązowy medal zdobył Dawid Dropiński i Wiktor Grabowski, a srebrny Szymon Podgórny. Artur Sobczak zajął 5 miejsce. Powyżej 6 kup chłopców brązowy medal wywalczył Lubomir Basiński i Filip Woźny. W technikach specjalnych chłopców brązowy medal zdobył Artur Sobczak.
Trener klubu Marcin Grzybowski zadowolony jest również z pierwszoroczniaków - Grzegorza Zawodniaka i Przemka Kędzierskiego ( kat.-48 kg) oraz Dawida Mizerkę (-54 kg). - To pierwszoroczniaki, a wypadli ponad moje oczekiwania – wyjawia. - Czekamy teraz do II Eliminacji, które odbędą się 15 kwietnia w Gdańsku. Po nich będziemy wiedzieli, ilu juniorów młodszych pojedzie na Olimpiadę Młodzieży, a ilu juniorów na Mistrzostwa Polski – dodaje M. Grzybowski.
W kadrze Klubu jest 4 zawodników, którzy trafili do Kadry Województwa Wielkopolskiego w tej dyscyplinie: Szymon Gonerka, Malwina Woźniak, Bartosz Orzechowski i Damian Szczepański, a w młodzikach  11: Dawid Dropiński, Justyna Podgórna, Szymon Podgórny, Wiktor Grabowski, Artur Sobczak, Julia Robaszkiewicz, Olga Radziejewska, Szymon Janiszewski, Mateusz Maciejewski, Filip Woźny i Lubomir Basiński.