Henryka, Mariusza, Erwina

Wyszukiwarka

Treść strony

Rozgrywki gimnazjalistów

Uczniowie pyzdrskiego gimnazjum aktywnie biorą udział w turniejach i rozgrywkach sportowych. Odnoszą przy tym niemałe sukcesy.
   7 października we Wrześni brali udział w lekkoatletycznych zmaganiach. W biegu na dystansie 600 metrów zwyciężył Wojtek Kaźmierczak, który osiągnął czas 1:33,84. Piąty na dystansie 300 metrów był Przemo Lewandowski (czas 41,94 sek.). Dwaj sprinterzy - Tomek Wroński i Kamil Baranowski zakwalifikowali się do finału B w biegu na dystansie 100 metrów i rywalizując ze sobą zajęli odpowiednio szóste i siódme miejsce (czas Tomka 12,84 s, Czas Kamila 12,91 s). Damian Chojnacki rywalizował w konkursie rzutu oszczepem, ale z przyzwoitym wynikiem 32,5 metra nie zdołał zakwalifikować się do ścisłego finału.
   Gimnazjaliści brali też udział w I Turnieju Piłki Nożnej Orlik 2012. Wśród chłopców zwyciężyła drużyna Spadochroniarze. Kolejne miejsca zajęli: Gumisie, Lech Pyzdry i GTW. Najlepszym strzelcem okazał się Marcin Jaroszewski, a bramkarzem jego brat – Sebastian. Wśród dziewczyn prym wiodła drużyna AA. Nieco gorzej wypadły Aniołki Charliego. Królową strzelców została Patrycja Gacka, a najlepszą bramkarką – Dominika Światła. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki, ufundowane przez CKSiP.