Aleksandra, Dagmary, Joanny

Wyszukiwarka

Treść strony

Lekkoatletyczne sukcesy pyzdrskich gimnazjalistów

Reprezentacja Pyzdr zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej podczas Mistrzostw Powiatu  Wrzesińskiego Gimnazjów w Lekkoatletyce. Sportowe zmagania zorganizowano 20 kwietnia na stadionie przy ul. Kaliskiej we Wrześni.
  W zawodach brało udział około dwustu uczniów z dziesięciu szkół powiatu. Organizatorem był SZS Powiatu Wrzesińskiego, a osobami odpowiedzialnymi za ich przeprowadzenie – Przemysław Śmidowicz i Piotr Dowbusz. Obaj są nauczycielami wychowania fizycznego pyzdrskiej placówki.
  Uczniowie startowali we wszystkich konkurencjach lekkoatletycznych. Począwszy od konkurencji bieżnych, poprzez skoki i na rzutnych kończąc. Łączni młodzież z Pyzdr zdobyła osiem medali za konkurencje indywidualne i dwa za sztafetowe. Medale złote otrzymali za bieg przez płotki – Marta Lepel (300 m), Andżelika Majdecka (1000 m), Przemysław Grześkowiak (100 m) i Arkadiusz Łyskawiński (2000 m). Srebrne medale zdobyła sztafeta szwedzka dziewcząt i chłopców oraz Damian Dewo za rzut dyskiem. Brązowe medale otrzymali: Monika Łęgowska (bieg na 300 m), Martyna Kryszak (bieg na 300 m przez płotki), Arkadiusz Kubasiewicz (skok wzwyż), Dawid Budziński (pchnięcie kulą) i Maciej Woś (rzut dyskiem).
  Wszyscy medaliści zakwalifikowali się do finałów rejonu Poznań Teren Wschód, które odbędą się 19 maja we Wrześni. Sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.