Jana, Alfreda, Izydora

Wyszukiwarka

Treść strony

Pyzdrska Warta kibicowała poznańskiej Warcie

Drużyna ,,Junior Młodszy'' Miejskiego Klubu Sportowego Warta Pyzdry oraz kilkunastoosobowa grupa pyzdrskich kibiców wyjechała na mecz ligowy do Poznania. Podczas spotkania, 17 kwietnia, gospodarze – Warta Poznań podejmowali Pogoń Szczecin.
   Pyzdrzanie z dużym zainteresowaniem obserwowali to co działo się na murawie boiska. A trzeba przyznać, że panowała niesamowita atmosfera rywalizacji obu drużyn. Kibice nadawali ton. Przez pierwsze kilkanaście minut oba zespoły ,,zapoznawały się''. Do przerwy Warta prowadziła z Pogonią 1:0. W drugiej połowie pomorska drużyna strzeliła dwie bramki. W grze pomagali kibice ze Szczecina, którzy zagłuszali fanów zielonych. Ostatecznie Pogoń pokonała gospodarzy 2:1.
    Niedzielny mecz był dla piłkarzy pyzdrskiej Warty niesamowitym przeżyciem. Po raz pierwszy brali udział w tak ważnych rozgrywkach. Wyjazd był dla nich nagrodą i mobilizacją do dalszej gry. Niewątpliwie zarówno na nich, jak i na pozostałych kibicach największe wrażenie zrobił poznański stadion. Wyjazd na tego typu sportowe spotkania nie będzie więc pierwszym i ostatnim organizowanym przez Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Pyzdrach. Kolejny prawdopodobnie 15 maja.