Treść strony

Dofinansowanie na zakup i montaż zestawów solarnych

Spotkanie informacyjne na temat możliwości uzyskania 70% dofinansowania na zakup i montaż zestawów solarnych odbyło się 29 listopada w Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach. Uczestniczyli w nim zainteresowani tematem mieszkańcy i właściciele firm działających na terenie gminy.
     Organizatorem spotkania była firma proekologiczna Hetmaneko. - Naszą misją jest zapewnienie kompleksowej obsługi w zakresie pomocy i doradztwa w pozyskiwaniu środków na inwestycje ekologiczne, opracowania projektów i dokumentacji technicznej oraz sprzedaży, dostaw i instalacji urządzeń – oznajmił przedstawiciel firmy.
     Promieniowanie słoneczne zawiera ogromny potencjał energetyczny – przeciętnie na 1 m2 powierzchni w ciągu całego roku pada 1000 kWh energii, co odpowiada wartości energetycznej 100 l oleju opałowego lub 110 m3 gazu ziemnego. Energia Słońca pomimo że jest tak ogromna, do niedawna była wykorzystywana tylko w marginalnym stopniu. Cała trudność polega na jej bezpośrednim przetworzeniu na energię użyteczną do celów gospodarczych. Prowadzone od wielu lat badania oraz wysiłek konstruktorów przyniosły w końcu przełom i doprowadziły do powstania kolektorów słonecznych. Podgrzewania wody za pomocą kolektorów słonecznych jest realną alternatywą dla energii słonecznej, węgla lub gazu. Ta energia cieplna pochodząca ze Słońca jest wykorzystywana do produkcji ciepłej wody użytkowej i wspomagania centralnego ogrzewania.
     Osoby, które chciałyby zostać posiadaczami zestawu solarnego powinny skontaktować się z doradzą techniczno-handlowym. Podczas bezpłatnej wizyty opowie on o funkcjonowaniu programu i zasadach działania zestawu. Na podstawie przeprowadzonej wizji lokalnej i zdobytych informacji dobierze optymalne rozwiązanie instalacji solarnej. Ponadto przygotuje wycenę dobranej instalacji oraz przedstawi dokładne wyliczenia kwoty dofinansowania, jaką można otrzymać. Wyszuka też najlepszy bank, który udzieli kredytu preferencyjnego na zakup i montaż zestawu. Dofinansowanie w wysokości 70% kosztów można otrzymać po odbiorze inwestycji, zgodnie z założeniami Programu dofinansowania do 70% na zakup i montaż zestawów solarnych.
    Wszelkich niezbędnych informacji można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Pyzdrach (tel 632768-333 wew. 115) lub w biurze regionalnym Hetman Eko Sp. z o.o. (tel. 61 853091-01).

SM
 

« wstecz

URZĄD MIEJSKI W PYZDRACH

ul. Taczanowskiego 1
62-310 PYZDRY

tel. +48 63 276 83 33
fax +48 63 276 83 34
e-mail: gmina@pyzdry.pl
www.pyzdry.pl

czynny: pn. 8.00-16.00, wt.-pt. 7.15-15.15

Kasa Urzędu Miejskiego czynna:
pn. 8.00-14.00, wt.-pt. 8.30-13.00

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu