Jana, Pauliny, Tomasza

Wyszukiwarka

Treść strony

Mistrzostwa powiatu w piłce ręcznej

Pyzdrska sala widowiskowo-sportowa, 11 stycznia, była miejscem organizacji Mistrzostw Powiatu Wrzesińskiego w Piłce Ręcznej Chłopców.
   W zawodach wzięło udział pięć zespołów reprezentujących następujące szkoły: Gimnazjum nr 2 we Wrześni, Gimnazjum w Nowym Folwarku, Gimnazjum w Otocznej, Gimnazjum w Kołaczkowie oraz gospodarze turnieju Gimnazjum w Pyzdrach. Za organizację sportowych zmagań odpowiedzialny był nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Dowbusz. Sędziowaniem zajął się Michał Żakowski.
   Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym” -  2x10 min. Pierwsze miejsce wywalczyli gimnazjaliści z Pyzdr, pokonując przyjezdne drużyny. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy pierwszych  trzech dodatkowo medale ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Wrześni. Ceremonii wręczenia dokonał burmistrz Krzysztof Strużyński wraz z dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Romanem Dreżewskim. Gimnazjum Pyzdry reprezentowali: Arkadiusz Łyskawiński, Damian Garbaciak, Kamil Ślugaj, Dawid Budziński, Jakub Szarzyński, Piotr Siwek, Dawid Wojtaszewski, Kamil Glapa, Jacek Krupa, Marcin Kubiak, Robert Hernes. Zwycięzcy oprócz tytułu mistrza powiatu wywalczyli awans do zawodów rejonowych, które odbędą się w Gnieźnie 20 stycznia 2011 – życzymy powodzenia.