Urząd Miejski w Pyzdrach

Galeria zdjęć

Warto zobaczyć

Data i imieniny

Dziś jest: Sobota 25 Maja 2019
Grzegorza, Magdy, Urbana

Wyszukiwarka

Treść strony

Turniej tenisa stołowego – zapowiedź

   Informujemy, iż na przełomie stycznia i lutego zostanie zorganizowany turniej tenisa stołowego. Chętnych zapraszamy na treningi sekcji w czwartki do sali widowiskowo-sportowej w godz. od 16.00 do 17.30.

wyświetl galerię w Cooliris

Orszak Trzech Króli - zapowiedź

   6 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 12.00, po raz piąty ulicami Pyzdr przejdzie Orszak Trzech Króli. Są to największe na świecie Jasełka wystawiane w przestrzeni publicznej. Scenariusz oparty na ewangelicznym przekazie opowiada o podążających za Gwiazdą Mędrcach, którzy odkrywają w ubogiej szopie Najprawdziwszego Boga i oddają Mu pokłon.
    W tym roku świętować będzie z nami 751 miejscowości w Polsce oraz 22 za granicą. Tegoroczny Orszak przejdzie pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Zapraszamy i dziękujemy, że wspólnie tworzymy tradycję .

DS

Dane statystyczne Gminy Pyzdry za rok 2018

  Według danych ewidencji ludności Urzędu Miejskiego w Pyzdrach na koniec grudnia 2018 r. gmina Pyzdry liczyła 7039 mieszkańców. Na terenie miasta Pyzdry zameldowanych było na pobyt stały 3137 osób, natomiast na terenie gminy Pyzdry 3902 osoby. Ponadto na terenie miasta zameldowane są na pobyt czasowy 72 osoby, natomiast na terenie gminy 42. Łącznie liczba mieszkańców zameldowanych na pobyt stały i czasowy naszej gminy wynosi 7153 osoby.
   W ubiegłym roku wśród największych miejscowości pod względem liczby mieszkańców na terenie gminy wyróżnia się: Lisewo – 470 mieszkańców, Rataje – 343 oraz Wrąbczynek – 309. Z kolei najmniejsze miejscowości naszej gminy to Olsz z liczbą mieszkańców 4, Zimochowiec – 5 i Benewicze -7.
   Następnie przyglądając się liczbie urodzeń w roku 2018 zarejestrowano 68 narodzin, w tym 39 dziewczynek i 29 chłopców.
  Jeśli chodzi o najpopularniejsze imiona wybierane dla dzieci w 2018 r., najczęściej powtarzały się dla dziewczynek: Aleksandra, Kornelia, Lena, Maria, Marcelina, Martyna, natomiast wśród chłopców najczęściej nadawane imię to Stanisław.
  W ubiegłym roku związek małżeński zawarło 36 kobiet oraz 33 mężczyzn zameldowanych na terenie naszej gminy, natomiast rozwiodło się 12 kobiet oraz 13 mężczyzn z terenu gminy Pyzdry.
   W 2018 roku liczba zgonów wyniosła 85 osób, w tym 36 kobiet i 49 mężczyzn.

Podaruj fant na licytację podczas WOŚP

   Już 13 stycznia 2019 roku po raz 27 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak każdego roku Pyzdry przyłączają się do tej wspaniałej inicjatywy. Wraz z Jurkiem Owsiakiem gramy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
   Sztab przy Centrum Kultury Sportu i Promocji zwraca się z prośbą o przyłączenie się do tej zaszczytnej akcji poprzez przekazanie gadżetów, które będziemy mogli licytować podczas 27 Finału WOŚP.
Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc.

 

wyświetl galerię w Cooliris

Orszak Trzech Króli

   Tegoroczny, piąty, orszak Trzech Króli miał swój początek pod kościołem farnym. Tuż po południowej Mszy Świętej uczestnicy orszaku wyruszyli na Rynek Miejski, aby z Trzema Królami oddać pokłon Świętej Rodzinie.
    Na trasie orszaku odegrane zostały scenki: pod pałacem Króla Heroda, walki dobra ze złem, oraz przejście przez bramy nieba za którymi czekał Józef z Maryją i Jezusem. Tam królowie oddali im pokłon przekazując dary.
   Dla uczestników orszaku przygotowano korony i śpiewniki. Tegoroczny Orszak Trzech Króli miał hasło przewodnie „Odnowi oblicze ziemi”, słowa Jana Pawła II wypowiedziane w czasie jego pierwszej pielgrzymki do Polski. Autorkami scenariusza i organizatorkami są Dorota Sikora i Mirosława Wawrzyniak nauczycielki z SP w Pyzdrach. Na uczestników orszaku czekała gorąca herbata i ciasto.

JA

wyświetl galerię w Cooliris

Koncert Chóru Camerata

   W niedzielne popołudnie w sali widowiskowo-kinowej odbył się koncert kolęd Wrzesińskiego Chóru Camerata, przeplatany występami zespołu Fuhberger, pyzdrskich mażoretek oraz uczestniczek wrzesińskiego Alchemia Dance Studio.
Poniżej fotorelacja z występów.

Fot MC

wyświetl galerię w Cooliris

Piąta kolejka rundy zasadniczej halowej ligi piłki nożnej sezonu 2018-2019 w Pyzdrach

   Po piątej kolejce rundy zasadniczej na pierwszym miejscu plasuje się drużyna Masters stosunkiem bramek 20:12, tuż za nią Sodkiewicz Elewacje (26:14) a ostatnie miejsce podium należy do Energosieć Pyzdry (47:20).
Dalej:
IV - Jóźwiak Mat. Bud. (29:21)
V – Gierłatowo (21:23)
VI - Orły PWZ (18:40)
VII - Ferma Szafarek (20:38)
VIII - Snow Kids (16:29)
Klasyfikacja najlepszy strzelec:
- Zieliński Igor (Energosieć Pyzdry) -16
- Markiewicz Patryk (Energosieć Pyzdry) -8
- Pawłowski Krzysztof (Energosieć Pyzdry) - 6

Wyniki piątej rundy:
JÓŹWIAK.MAT.BUD.- MASTERS 6:1
ENERGOSIEĆ PYZDRY - GIERŁATOWO 9:5
SNOW KIDS - FERMA SZAFAREK 8:8
ORŁY PWZ - SODKIEWICZ ELEWACJE 9:3

GF

wyświetl galerię w Cooliris

Inkubator kuchenny – propozycja Wiesławy Kowalskiej

  Jako radna Powiatu Wrzesińskiego chcę zaproponować nową inwestycję w Powiecie adresowaną do rolników i sadowników. Chodzi o zbudowanie obiektu, który spełniałby wszystkie normy sanitarne konieczne do przetwarzania np.: mięsa, mleka, owoców, warzyw po to, by móc je sprzedać w handlu detalicznym, w postaci przetworzonej.
   Obiekt ten nazwać możemy „inkubatorem kuchennym” – na wzór powstałego w 2016 roku w Małopolsce. Obiekt byłby dostępny „na wynajem”. Link do inkubatora w Małopolsce:http://www.inkubator-kuchenny.p
l, można tam prześledzić jak działa inkubator kuchenny.
   By temat przedstawić Radzie Powiatu do rozważenia i ewentualnie przeznaczenia na ten cel środków potrzebna jest informacja, czy rolnicy i sadownicy z naszego regionu są taką inwestycją zainteresowani. Potrzebna byłaby lista imienna osób zainteresowanych z danymi kontaktowymi oraz z rodzajem i ilością surowca, który osoby te chciałyby potencjalnie przetwarzać.
  Dlaczego taki pomysł? Przede wszystkim dlatego, że rodzinnych gospodarstw nie stać indywidualnie na taką inwestycję. Czy uważacie, że jest to rozwiązanie również dla nas? Czy są rolnicy w Powiecie Wrzesińskim, którzy potrzebują przetwórni na wynajem?

Wiesława Kowalska
Kontakt:
Tel: 608 151 167
Facebook: @wikosiakowalska

 

Ferie z Centrum Kultury

  Zapraszamy wszystkie dzieciaki z gminy Pyzdry na zajęcia do Centrum Kultury Sportu i Promocji. Zapewniamy ciekawe warsztaty, gry i zabawy, a w nagrodę za czynny udział pojedziemy do JumpWorld'u we Wrześni. Zaczynamy od wtorku 15 stycznia od godz. 10.00.
Warunek konieczny - trzeba mieć skończone 6 lat.
   Dodatkowo zaplanowaliśmy dla Was seanse w kinie m.in. "Minionki" i "Vaiana Skarb Oceanu".

wyświetl galerię w Cooliris

Seanse filmowe - zapowiedź

Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach zaprasza do skorzystania z oferty kinowej zaplanowanej na dwa piątki ferii. Dzieciom proponujemy „Minionki: i „Vaiana Skarb Oceanu”, dla starszych – dramat wojenny „Dunkierka” oraz film Sci-fi Ridley'a Scotta „Marsjanin”. Bilety na bajki są bezpłatne, pozostałe w kwocie 10 zł do nabycia w CKSiP.

wyświetl galerię w Cooliris
wyświetl galerię w Cooliris

Bezpłatne połączenia zastępcze w czasie ferii

   W nawiązaniu do informacji PKS Gniezno o całkowitym wstrzymaniu komunikacji regularnej w okresie ferii zimowych tj  od 12 do 27 stycznia 2019 r.  informujemy o uruchomieniu bezpłatnych połączeń zastępczych w w/w okresie realizowanych przez FHU. ,,WA-MA" Maciej Walicki.
   Poniżej przedstawiamy szczegółowy rozkład jazdy, który obowiązywać będzie od poniedziałku do piątku.

27. Finał WOŚP. Przychodzisz – pomagasz. Pomaganie jest dziecinne proste

Już w najbliższą niedzielę rusza kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od samego rana grupa 34 wolontariuszy będzie kwestować na terenie gminy Pyzdry. Popołudniu, od godz. 16.00 zapraszamy do sali widowiskowo-sportowej na program artystyczny, przeplatany licznymi licytacjami. Będzie się działo!

wyświetl galerię w Cooliris

Rekordowy finał

    Rekordową kwotę podczas 27. Finału WOŚP zebrał sztab w Pyzdrach. Łącznie z kwesty ulicznej i licytacji gadżetów zebrano 18.733,52. Brawo Pyzdry! Po raz kolejny udowodniliście, że solidaryzujecie się z Jurkiem Owsiakiem i wspieracie tą szczytną akcję.
    Na program artystyczny, który odbywał się w sali widowiskowo-sportowej złożyły się nie tylko występy lokalnych artystów tj. Pyzdrska Orkiestra Dęta, mażoretki, uczennice z pyzdrskiego gimnazjum, czy druhowie z OSP Pietrzyków, ale i również duet wokalny Ani i Zuzi z Kaczanowa, taniec baletowy Hanny Wabich z Wrzesińskiego Alchemia Dance Studio i sztuka iluzji Magika Markusa. Każdy z występów przeplatany był licytacjami ponad stu gadżetów: rower miejski podarowany przez sklep Oskar AGD RTV sprzedano za 470,00, budzik kwarcowy z Fundacji uzyskał kwotę 350,00 zł, podobnie jak voucher na wywrotkę żwiru od Sortowni Żwiru Państwa Szymańskich, czy voucher na płytę zespołu „Piersi”, który będzie gwiazdą tegorocznych „Wystrzałowych Pyzdr”. Łącznie z licytacji uzyskano kwotę 8.985 zł.
   Sztab w Pyzdrach składa podziękowania druhom z OSP Pyzdry za opiekę nad wolontariuszami podczas kwesty ulicznej.

JA
fot. KK

wyświetl galerię w Cooliris

E-akta ZUS

Szanowni Państwo,
od 1 stycznia 2019 r. pracodawcy mogą krócej przechowywać dokumenty swoich pracowników (10 a nie 50 lat). Pracodawca zdecyduje w jakiej formie chce prowadzić i archiwizować dokumentację – papierowej, czy elektronicznej.

Ważne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej ZUS.
Podaję linki:
http://www.zus.pl/firmy/przedsiebiorco-przeczytaj-wazne/e-akta
http://www.zus.pl/firmy/przedsiebiorco-przeczytaj-wazne/e-akta/e-akta-pliki-do-pobrania
 
 Z poważaniem,
 Hanna Wanat
koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji
 

wyświetl galerię w Cooliris

Światłowody w Gminie Pyzdry

    8 stycznia w Urzędzie Miejskim w Pyzdrach miało miejsce spotkanie Burmistrza Pyzdr z przedstawicielami firmy INEA oraz wykonawcy robót - firmy PBT Zachód S.A., dotyczące trwającej w gminie Pyzdry budowy sieci światłowodowej.
Podczas spotkania podsumowany został przebieg prac wykonanych w 2018 r oraz omówiony planowany do wykonania w roku 2019.
    W roku 2018 włączone do sieci zostały miejscowości: Lisewo, Ciemierów, Ciemierów Kolonia, Dłusk, Rataje, Pietrzyków, Pietrzyków Kolonia, Tarnowa. W roku 2019 dalsze prace obejmą: Pietrzyków Kolonię, Ksawerów, Wrąbczynek, Rudę Komorską, Zamość i Kruszyny.
    W Pyzdrach na ukończeniu jest już pierwszy etap budowy, obejmujący zachodnią część miasta.
W 2019 roku planowane jest objęcie siecią światłowodową pozostałej jego części. Z tego względu mieszkańców odwiedzają przedstawiciele handlowi firmy INEA z propozycją wykonania przyłącza do sieci światłowodowej. Co ważne –  z uwagi na ujęcie inwestycji w większym projekcie, decydując się na podpisanie porozumienia gwarantującego wykonanie przyłącza od razu, nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów aktywacji ponad opłatę abonamentową po uruchomieniu usługi (aktywowanej najpóźniej do 9 miesięcy po podpisaniu porozumienia).
    Prosimy o wzięcie pod uwagę, w przypadku woli podłączenia się do sieci światłowodowej w dalszym terminie (po zakończeniu trwającej inwestycji), konieczne do poniesienia koszty dodatkowe, bądź nawet brak możliwości podłączenia.
    Poniżej mapy zawierające koncepcję przebiegu sieci światłowodowych. Jednocześnie informujemy, że zgłoszone przez mieszkańców dodatkowe adresy, zostały przekazane firmie INEA do analizy.

JF

Przedsiębiorco załatwiaj sprawy online szybko, łatwo i wygodnie na Biznes.gov.pl

    Biznes.gov.pl to serwis przeznaczony dla osób zamierzających rozpocząć i prowadzących działalność gospodarczą. Celem portalu jest pomoc w realizacji spraw związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności oraz uproszczenie formalności niezbędnych do założenia i prowadzenia firmy.
    W serwisie dostępne są opisy urzędowych usług oraz gotowe formularze. Za pomocą serwisu, osoby prowadzące firmę mogą składać wnioski do instytucji państwowych drogą elektroniczną, a także załatwiać swoje biznesowe sprawy przez internet. Serwis łączy w sobie wiele usług i funkcji nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla administracji państwowej. Przedsiębiorcy znajdą tutaj szczegółowe informacje o obowiązujących przepisach prawa, wymaganych procedurach i formalnościach związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce oraz w całej Unii Europejskiej.
Serwis spełnia też rolę wyszukiwarki danych kontaktowych wszystkich instytucji obsługujących przedsiębiorców. Daje praktyczne instrukcje, jak sobie radzić w biznesie, i umożliwia realizację spraw administracyjnych drogą elektroniczną (poprzez moduł Usługi Online).
    Jednym z najważniejszych funkcjonalności serwisu jest Centrum Pomocy Przedsiębiorcy biznes.gov.pl. Jest to punkt informacyjny w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, przeznaczonym dla przedsiębiorców i administracji. Centrum obsługuje użytkowników Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) oraz serwisu biznes.gov.pl. Konsultanci Centrum Pomocy odpowiadają na pytania wykorzystując różne kanały komunikacyjne: telefon, livechat, automatycznie przez wirtualnego urzędnika lub formularz kontaktowy. Często wykorzystane narzędzia to wideorozmowa (video chat), współdzielenie ekranu (co-browse) oraz wykonywanie połączeń telefonicznych z konsultantami za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Centrum Pomocy jest dostosowane również do obsługi osób niesłyszących. Wszystkie informacje, jak i usługi elektroniczne, dostępne są w języku polskim i angielskim.
Jak się z nami skontaktować
Jeśli chciałbyś uzyskać informację dotyczącą prowadzenia działalności, skorzystaj z Centrum Pomocy Przedsiębiorcy. Z Centrum skontaktować się możesz wypełniając formularz lub telefonicznie, w dni powszednie z wyłączeniem świąt od 7:00 do 17:00 pod numerem 801 055 088 lub 22 765 67 32. Możesz także skorzystać z telefonu internetowego. Centrum Pomocy zapewnia także obsługę osób niesłyszących.
Jeśli chciałbyś przesłać swoje uwagi na temat funkcjonowania portalu oraz treści na nim zawartych, możesz skorzystać z formularza w Centrum Pomocy albo zgłosić komentarz – na dole każdej strony możesz ocenić artykuł i wyrazić swoją opinię.
Podziel się informacją o portalu biznes.gov.pl z innymi przedsiębiorcami. Zajrzyj też na nasz profil Facebook, gdzie codziennie publikujemy nowe informacje.
    Portal biznes.gov.pl jest ściśle powiązany z funkcjonującym systemem Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Polska Cyfrowa. Jest kontynuacją projektu pt.: „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej" finansowanego z Programu Innowacyjna Gospodarka. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 61 milionów zł z czego ponad 51 mln zł pochodzi z Funduszy Europejskich.

https://www.biznes.gov.pl/pl

 

wyświetl galerię w Cooliris

Żałoba narodowa

    W dniu 18 stycznia 2019 r. (piątek) od godz. 17.00 rozpocznie się żałoba narodowa mająca na celu upamiętnienie tragicznej śmierci i pogrzebu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
    W symbolicznym geście solidarności i współczucia dla bliskich, współpracowników i mieszkańców Gdańska zachęcamy Mieszkańców Gminy i Miasta Pyzdry do zapalenia znicza przy Urzędzie Miejskim w Pyzdrach.
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI.

Obwieszczenie w sprawie przeprowadzenia Kwalifikacji Wojskowej w 2019 r.

Obwieszczenie w sprawie przeprowadzenia Kwalifikacji Wojskowej w 2019 r. na obszarze Województwa Wielkopolskiego.

Ogłoszenie MGOPS Pyzdry

Wyłożenie do wglądu publicznego projektu „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Pyzdry na lata 2019-2023”

Atrakcyjne działki budowlane w Pyzdrach

    Mając na uwadze rozwój budownictwa mieszkaniowego na terenie gminy Pyzdry zapraszamy zainteresowanych do skorzystania z bezpłatnej publikacji na profilu gminy ofert sprzedaży nieruchomości.
    Treść ogłoszenia należy przesyłać na adres: planowanie@pyzdry.pl
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 63 276-83-33 wew. 115.
    Poniżej pierwsze tego typu ogłoszenie dotyczące działek  przy ul. Wrocławskiej w Pyzdrach.
   

,,Na sprzedaż atrakcyjne działki budowlane w Pyzdrach, przy ulicy Wrocławskiej, droga powiatowa 2904. Powierzchnia działek od 800m2 do 1300m2.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt pod nr. 665244351''

 

wyświetl galerię w Cooliris

Szósta kolejka rundy zasadniczej Halowej Ligi Piłki Nożnej

Po szóstej kolejce HLPN sezonu 2018/2019 ex aequo na pierwszym miejscu znajdują się drużyny: Masters i Sodkiewicz Elewacje. Ostatnie miejsce podium należy do drużyny Energosieć Pyzdry.

Fot.
GF

wyświetl galerię w Cooliris

Otwarty konkurs ofert

    Burmistrz Pyzdr ogłasza otwarte konkursy ofert na realizację zadań w zakresie:
- podtrzymywania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturalnej w 2019 r.
- upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2019 r.
- krajoznawstwa i organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży w 2019 r.

    Szczegółowe informacje w załącznikach.

 

Społeczna Rada Gospodarcza

SPOŁECZNA RADA GOSPODARCZA
PRZY BURMISTRZU PYZDR
 
    Burmistrz Pyzdr informuje, że na kadencję 2018 - 2023 pragnie powołać Społeczną Radę Gospodarczą, której celem będzie realizacja zadań i budowanie wspólnego partnerstwa w zakresie polityki rozwoju gospodarczego Gminy i Miasta Pyzdry.
Do zadań Społecznej Rady Gospodarczej będzie należał:
1) udział lokalnych podmiotów gospodarczych w procesie tworzenia strategicznych programów gospodarczych Gminy i Miasta Pyzdry,
2) wspólne podejmowanie działań w zakresie promocji Gminy i Miasta
Pyzdry,
3) wspólna aktywizacja gospodarcza Gminy i Miasta Pyzdry,
4) opiniowanie przedsięwzięć dotyczących rozwoju gospodarczego Gminy i Miasta Pyzdry, spraw związanych z ochroną środowiska oraz innych spraw zgłoszonych przez Burmistrza Pyzdr, członków Rady i inne organizacje środowiska gospodarczego.
 
    Członkiem Społecznej Rady Gospodarczej może zostać każdy podmiot działający gospodarczo  na terenie Gminy i Miasta Pyzdry. Aby przystąpić do Społecznej Rady Gospodarczej należy wypełnić załączoną deklarację i złożyć w sekretariacie Urzędu Miejskiegow Pyzdrach DO DNIA 15 LUTEGO 2019 R.
 
Szczegółowych informacji na temat przystąpienia oraz uczestnictwa w Społecznej Radzie Gospodarczej udziela podinspektor ds. działalności gospodarczej pod nr tel. 63 2768 333 wew. 108.
 
Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.
 
W załączeniu zarządzenie wraz z regulaminem i deklaracją.

Konsultacje w sprawie statutów sołectw i Miasta - Osiedla Pyzdry

Do dnia 1 lutego 2019r., w Urzędzie Miejskim w Pyzdrach, można składać pisemne uwagi i propozycje dotyczące zmian w statutach sołectw i Miasta - Osiedla Pyzdry.

Siódma kolejka rundy zasadniczej Halowej Ligi Piłki Nożnej

     W Siódmej kolejce ligi halowej odnotowano dwa walkowery, jeszcze tego nie było w naszej historii ligi, nie znamy przyczyny dla których drużyny nie stawiły się w dniu rozgrywek o wyznaczonej godzinie.

Sodkiewicz Elewacje - Gierłatowo 8:4
Jóźwiak Mat.Bud -Ferma Szafarek 5:0
Energosieć Pyzdry - Snov Kids 5:0
Orły PWZ - Masters 2:14
 
Miejsca:
Po siódmej kolejce rundy zasadniczej układ tabeli wygląda
następująco:
I - Masters punkty- 18 bramki- 40:19
II -Sodkiewicz Elewacje punkty- 18 bramki- 44:19
III - ENERGOSIEĆ PYZDRY punkty- 15 Bramki- 57:26
IV -JÓŹWIAK MAT. BUD. punkty- 15 bramki-51:22
V - GIERŁATOWO punkty- 9 bramki- 31:35
VI -FERMA SZAFAREK punkty-4 bramki-21:53
VII -ORŁY PWZ punkty- 3 bramki- 24:60
VIII - SNOW KIDS punkty- 1 bramki-17:51
 
Klasyfikacja najlepszy strzelec:
-Zieliński Igor (Energosieć Pyzdry) -17
-Jarecki Tomasz (Jóźwiak Mat.Bud.) -11
-Szwarc Damian (Masters) -11
-Pawłowski Krzysztof (Energosieć Pyzdry) -10
-Hejna Szymon (Masters) -10
-Markiewicz Patryk (Energosieć Pyzdry) -9
-Sodkiewicz Bartłomiej (Sodkiewicz Elewacje) -8
-Miśkowiak Marcin (Gierłatowo) -8
-Jóźwiak Jakub (Jóźwiak Mat.Bud.) -7
-Lorencki Michał (Jóźwiak Mat.Bud.) -7
-Łuczyk Szymon (Sodkiewicz Elewacje) -7
-Żywanowski Artur (Gierłatowo) -6
-Ratajczak Bartosz (Ferma Szafarek) -6
-Rogowicz Kuba (Sodkiewicz Elewacje) -6
-Hałas Damian (Ferma Szafarek) -6
-Garbaciak Damian (Energosieć Pyzdry) -6
-Klamecki Adam (Orły P.W.Z.) -6
-Dowbusz Patryk (Sodkiewicz Elewacje) -6
-Dowbusz Piotr (Sodkiewicz Elewacje) -5
-Kruczkowski Łukasz (Sodkiewicz Elewacje) -5
-Mikołajczyk Alan (Snow Kids) -5
-Jóźwiak Kamil (Jóźwiak.Mat.Bud.) -5
-Ceglewski Kamil (Jóźwiak Mat.Bud.) -5
-Bytner Krzysztof (Gierłatowo ) -5
-Knopkiewicz Dariusz (Gierłatowo) -4
-Lasecki Mateusz (Orły PWZ ) -4
-Zdunek Dominik (Snow Kids) -4
-Buczkowski Patryk (Masters) -4
-Czerwiński Mateusz (Ferma Szafarek) -3
-Dowbusz Piotr (Sodkiewicz Elewacje) -3
-Adamczak Mariusz (Jóźwiak Mat.Bud.) -3
 
GF
fot GF
 
 
wyświetl galerię w Cooliris

Ferie zimowe już za nami

    Tak jak w latach poprzednich czas ferii zimowych w Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. W czasie dwóch tygodni zimowego wypoczynku odbyło się prawie 40 godzin zajęć. Każdego dnia brało w nich udział ponad pięćdziesięcioro dzieci.
    Ferie rozpoczęliśmy spotkaniem z wymiarem sprawiedliwości, które przypieczętowała wizyta prawdziwych przedstawicieli Policji. Spotkanie odbyło się w ramach działań profilaktycznych Bezpieczne ferie”. W trakcie wizyty funkcjonariusze przybliżyli dzieciom najważniejsze zasady, którymi powinny kierować się podczas ferii. Omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przez pieszych. Zwrócili też uwagę na numery telefonów alarmowych oraz sposoby postępowania w razie wypadku, czy też innej sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu.
    Ponadto, na młodych feriowiczów czekało mnóstwo atrakcji, od zajęć plastycznych i manualnych poprzez zabawy teatralne z Panią Barbarą Sulkowską, zajęcia muzyczne pod kierownictwem Kapelmistrza Szymona Jóźwiaka, warsztaty wikliniarstwa poprowadzone przez Pana Marka Kaźmierczaka, gry edukacyjne i sportowe. Główną atrakcją okazały się być dwa seanse filmowe w sali widowiskowo-kinowej i wyjazd do Jump World we Wrześni.
    Różnorodność przygotowanych zajęć sprawiła, że nikt na nudę nie narzekał, natomiast zajęcia w Centrum Kultury Sportu i Promocji okazały się być doskonałą alternatywą dla dzieci, które dotychczas ferie spędzały w domu.

BK
fot JA, MC, KK

wyświetl galerię w Cooliris

Podziękowania za odwagę

   Mieszkaniec Pyzdr otrzymał podziękowania za udzielenie pomocy tonącemu mężczyźnie. Godnej naśladowania bohaterskiej postawy Rafałowi Gronikowskiemu gratulowali dziś Starosta Wrzesiński Dionizy Jaśniewicz, Burmistrz Pyzdr Przemysław Dębski oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Justyna Sosnowska.
    Mężczyzna nie myśląc o własnym bezpieczeństwie pospieszył z pomocą tonącemu człowiekowi. Tylko wyjątkowa odwaga mieszkańca sprawiła, że akcja ratunkowa zakończyła się pomyślnie.  

 

wyświetl galerię w Cooliris

Zaproszenie dla przedsiębiorców

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu ,,Doing Business: Georgia".
To kolejne spotkanie z cyklu wydarzeń biznesowych Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju ,,DOING BUSINESS: GEORGIA".

Więcej informacji w załączniku.

wyświetl galerię w Cooliris

Druhowie z Pietrzykowa podsumowali działalność jednostki

    Druhowie z OSP w Pietrzykowie, podczas zebrania zorganizowanego 26 stycznia podsumowali zeszłoroczną służbę oraz przedstawili plany działalności na rok 2019.
    W minionym roku jednostka brała udział w 36 zdarzeniach, w tym 14 pożarach, 3 wypadkach drogowych, 11 ćwiczeniach na obiektach i szkoleniach, 2 akcjach poszukiwawczych, alarmie fałszywym oraz 5 innych zdarzeniach.
    Sobotnie zebranie było okazją do wyróżnienia. Prezes Zarządu OSP Pietrzyków oraz Burmistrz Pyzdr, podziękowania za ofiarną i pełną poświęcenia akcję poszukiwawczą osoby poszukiwanej za pobicie i zabójstwo złożyli Gerardowi Górskiemu, Danielowi Sadłowskiemu, Andrzejowi Łukasiewiczowi, Krzysztofowi Woźniakowi, Piotrowi Wieczorkowi oraz Marcinowi Woźniakowi. Podczas sobotniego zebrania przeprowadzono także ślubowanie na sztandar ośmiorga druhów przechodzących z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej na członków czynnych.
    Na koniec sprawozdania Prezes podziękował wszystkim strażakom, władzom samorządowym i darczyńcom za zrozumienie, hojność, wytrwałość i wszelką pomoc przekazaną jednostce.

KK
fot archiwum OSP Pietrzyków

wyświetl galerię w Cooliris

Zaproszenie na warsztaty

  Serdecznie zapraszamy na warsztaty kulinarno-żywieniowe, na których poznasz zasady zbilansowanej diety i nauczysz się wprowadzać je w życie.
  Jeśli chcesz zdobyć większą wiedzę i praktykę w zakresie prawidłowego odżywiania, przygotowywania jadłospisów i umiejętnego przygotowywania zdrowych posiłków to te zajęcia są dla Ciebie. W czasie warsztatów wszyscy uczestnicy biorą aktywny udział w powstawaniu potraw, które później wspólnie spożywają. Warsztaty są bezpłatne i przeznaczone dla odbiorców pomocy żywnościowej.

TERMIN WARSZTATÓW: 7.03.2019r,  godz. 10.30 i 12.30
LOKALIZACJA: Centrum Kultury Sportu i Promocji Pyzdry ul. Kaliska 25
ZAPISY: Mnich Monika tel. 785-145-861

   Warsztat odbędzie się w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

M.M.

wyświetl galerię w Cooliris

Odbierz pudełko życia

   Jeżeli jesteś osobą straszą, schorowaną lub samotnie mieszkającą, odbierz „Pudełko życia”, które pomoże służbom ratowniczym usprawnić niesienie pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Pudełko, bezpłatnie można odebrać w Starostwie Powiatowym we Wrześni.

wyświetl galerię w Cooliris

Harmonogram zebrań wiejskich

Harmonogram zebrań wiejskich w gminie Pyzdry w 2019 r.

wyświetl galerię w Cooliris

Sesja Rady Miejskiej - zapowiedź

IV Sesja Rady Miejskiej w Pyzdrach odbędzie się 14 lutego 2019 r., w Centrum Kultury Sportu i Promocji o godz. 14.00.

Seans filmowy - zapowiedź

    Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach zaprasza na seans filmowy, który odbędzie się 15 lutego o godz. 18.00 w sali widowiskowo-kinowej. Na ekranie pojawi się film w reżyserii Kingi Dębskiej pt. „Plan B”. Film przedstawia historie czterech osób, których życia wywracają się tuż przed Walentynkami.
    Bilety w cenie 10 zł do nabycia w CKSiP.

wyświetl galerię w Cooliris

Dzień babci i dziadka

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem i miłością. Przedszkolaki z „Bajkowego świata” gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Każda grupa przedszkolna przygotowywała program artystyczny w inny dzień.
Poniżej fotorelacja z występów naszych milusińskich.

fot. JA

grupa Biedronki

wyświetl galerię w Cooliris

grupa Misie

wyświetl galerię w Cooliris

grupa Motylki

wyświetl galerię w Cooliris

grupa Żabki

wyświetl galerię w Cooliris

Remont wyjątkowego dachu

   Nie wszyscy wiedzą, ale zadaszenie szkoły w Pyzdrach przy ul. Szkolnej stanowi rzadko spotykaną wielopołaciową konstrukcję drewnianą o ustroju krokwiowym, zbudowaną z dźwigarów kratowych o rozpiętości od 7 do 12 metrów, wykonanych z desek i pokryty ceramiczną dachówką karpiówką  po królewsku  w koronkę.
    Od czasu zbudowania obiektu w połowie lat 50-tych ubiegłego wieku, drewniana konstrukcja dachu nie była w ogóle remontowana. Warto przypomnieć, że autorem projektu był urodzony w Pyzdrach wybitny architekt Ignacy Feliks Tłoczek. Dopiero  w 2007 r. wymieniono pokrycie zadaszenia, zastosowano nową folię wiatroszczelną,  wymieniono  łączenie  orynnowanie i pokrycie z dachówki.
    Jednak czas robi swoje, a poza tym w  sierpniu 2017 r. konstrukcja zadaszenia ucierpiała podczas wichury, która uderzyła od strony północno-zachodniej, naruszyła dwa dźwigary koszowe i stabilność konstrukcji. Dźwigary zostały wymienione na nowe a konstrukcję dodatkowo zabezpieczono. Jednocześnie zamontowano punkt kontroli stabilności konstrukcji zadaszenia.
    W ubiegłym roku podczas okresowych przeglądów obiektu, stwierdzono systematyczne powolne przesuwanie się dźwigarów w kierunku południowo-wschodnim. Ostatnie pomiary wykazały przesunięcie aż o 8 cm, co widać nawet po różnicach w rzędach dachówek.
    Podjęto decyzję więc o wzmocnieniu całości konstrukcji w celu jej zabezpieczenia przed nagłym, niekontrolowanym zdarzeniem, które mogłoby zniszczyć konstrukcję. We wrześniu 2018 r.  inż. Andrzej Urbaniak opracował niezbędną dokumentację, na podstawie której pyzdrska firma Greenbud p. Marka Wojtyńskiego kosztem  153 409,14 zł zrealizowała  zabezpieczenie konstrukcji.
    Teraz zadaszenie powinno służyć budynkowi jeszcze przez wiele lat.

RK

wyświetl galerię w Cooliris

Fundacja Pomocna Dłoń - dystrybucja żywności

Fundacja Pomocna Dłoń Nekielka, ul. Kwiatowa 20 62-330 Nekla zawiadamia, iż w dniach: 15 luty 2019r od godz 17.00-19, 16 luty 2019r od godz. 10.00-19, 17 luty 2019r od godz 10.00-17, będzie odbywać się kolejna dystrybucja artykułów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2018.

Miejsce dystrybucji: Pyzdry ul. Niepodległości 43

MM

 

Zajęcia popołudniowe - przypomnienie

   Zapraszamy do udziału w zajęciach tematycznych, organizowanych przez gminne jednostki pod patronatem Burmistrza Pyzdr Przemysława Dębskiego.

wyświetl galerię w Cooliris

Obchody Światowego Dnia Chorego w Pietrzykowie - zapowiedź

    Obchody XXVII Światowego Dnia Chorego w Pietrzykowie odbędą się 15 lutego o godz. 15.00. Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzykowie, Zarząd Stowarzyszenia ,,Nasza Szkoła" w Pietrzykowie z członkami SKGW Pietrzyków i KGW Pietrzyków zaprasza do licznego udziału.
    Więcej informacji na załączonym plakacie.

wyświetl galerię w Cooliris

Nowe połączenia autobusowe

Firma transportowa WA- Ma Pana Macieja Walickiego rozpoczyna z dniem 18 lutego 2019r.  regularne kursy  na dwóch liniach:
linia nr 1 Pyzdry-Lisewo-Kaczanowo-Września

linia nr 2 Pyzdry-Zieliniec-Września .
W przypadku  dużego zainteresowania  powstaną kolejne linie.

W załączeniu szczegółowe rozkłady jazdy.

Przekaż 1% dla potrzebujących z naszej gminy

     Z roku na rok w naszej gminie przybywa osób, które muszą zmierzyć się z wyzwaniem jakim jest choroba. Każdego roku całym sercem wspieramy  tych mieszkańców i ich rodziny poprzez zachęcenie do przekazania 1% podatku dochodowego.
    Procedura  przekazania 1% podatku jest niezwykle prosta i nie wymaga od podatnika poniesienia dodatkowych kosztów. Wystarczy w odpowiedniej rubryce formularza PIT wprowadzić nazwę i numer KRS organizacji, której chce się przekazać swój 1%. Pieniądze zasilą konto wybranej fundacji, która środki te przekaże na leczenie i rehabilitację osób z naszej gminy.
    Poniżej prezentujemy listę osób i instytucji, którym mogą Państwo ofiarować swój jeden procent. Jednocześnie mamy ogromną prośbę o wiadomość jeśli mają Państwo wiedzę o innych osobach, którym wsparcia można udzielić właśnie poprzez przekazanie 1%. Taką informację prosimy przekazywać na adres cksip@pyzdry.pl .

wyświetl galerię w Cooliris

Czterodniowa wycieczka na trasie Mazury-Wilno

    Biuro podróży Fukowski Travel organizuje wycieczkę na trasie Mazury-Wilno w dniach 01-04.05.2019 r. Chętni mogą zapisać się w siedzibie M-GOPS w Pyzdrach do dnia 1 marca 2019 roku. Koszt to około 700 zł za osobę. 

Szczegóły wycieczki w załączniku.

Żałoba narodowa

    Trwa żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego. Będzie obowiązywać do soboty do godz. 19:00.
   Jan Olszewski zmarł 7 lutego w wieku 88 lat. Był premierem w latach 1991-92, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego; był Kawalerem Orderu Orła Białego.

 

Kolejna wymiana opraw oświetleniowych

    Nasza gmina jest udziałowcem spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe z siedzibą w Kaliszu. Od kilku lat w ramach współpracy trwa systematyczna wymiana opraw rtęciowych na sodowe. Właśnie ENERGA zakończyła w Tarnowej przebudowę linii energetycznej. Przy tej okazji spółka oświetleniowa wymieniła 990 mb starych przewodów oświetleniowych na izolowane oraz 6 szt. opraw rtęciowych na sodowe, zamontowano także nową szafkę.
    W najbliższym czasie w Pyzdrach przy ul. Kilińskiego zostanie zdemontowana linia nn (linki i słupy) od stacji transformatorowej w stronę ul. Wrzesińskiej. Na ul. Dworcowej zostaną wymienione 2 słupy oświetleniowe oraz 400 mb linii oświetlenia ulicznego na izolowaną.

RK

wyświetl galerię w Cooliris

Obchody XXVII Światowego Dnia Chorego w Pietrzykowie

    Już po raz piąty społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz Stowarzyszenia „Nasza Szkoła” w Pietrzykowie przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Chorego.
    Całość uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji osób starszych i chorych w kaplicy p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Pietrzykowie. Następnie licznie zgromadzeni uczestnicy przeszli do budynku szkoły, by wziąć udział w części artystycznej zaprezentowanej przez uczniów. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

KK

wyświetl galerię w Cooliris

Druhowie podsumowali działalność jednostki

    Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pyzdrach podsumowali zeszłoroczną służbę oraz przedstawili plany dalszej działalności podczas zebrania sprawozdawczego, które odbyło się w minioną sobotę.  
    Obecnie pyzdrska jednostka liczy 79 członków, w tym 37 członków honorowych. Szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej skupiają 24 dziewczęta i 23 chłopców.
    W ubiegłym roku strażacy brali udział w 59 akcjach ratowniczych, a było to gaszenie pożarów, zabezpieczenie wypadków drogowych oraz inne zdarzenia. W akcjach tych wyróżnili się: Piotr Sikora, Piotr Paterka, Grzegorz Dębski, Tomasz Jankowski, Piotr Jarema, Nikodem Kryszak, Michał Bartczak, Michał Dębski, Grzegorz Zaworski, Marcin Koperski, Grzegorz Paszak, Sylwester Musiałowski, Dariusz Popielarski, Arkadiusz Marciniak. Ponadto, w zawodach pożarniczych na szczeblu wojewódzkim brały udział dwie drużyny młodzieżowe, zajmując odpowiednio 14. miejsce w grupie dziewcząt i 12. miejsce w grupie chłopców.
    Sobotnie zebranie było okazją do licznych gratulacji. Serdeczne pochwały strażakom składali przedstawiciele samorządu lokalnego oraz straży powiatowej. Zwieńczeniem zebrania było jednogłośne udzielenie absolutorium Zarządowi OSP oraz uchwalenie rocznego planu działalności i planu budżetu.

KK

wyświetl galerię w Cooliris

Karnawałowe bale Caritasu

    W miniony weekend odbyły się dwa bale karnawałowe zorganizowane przez Parafialny Zespół Caritas. Już od dziesięciu lat bale Caritasu wpisują się w kalendarz imprez odbywających się na terenie gminy.
    Sobotnia impreza taneczna zgromadziła 52 pary. Zysk  ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na wsparcie leczenia Dariusza Mikołajczyka oraz Franciszka Komorowskiego.  
    Niedzielne popołudnie należało do najmłodszych. Przebrani w oryginalne stroje uczestniczyli w zabawach i konkurencjach prowadzonych przez animatorkę. Chowanie w bańce mydlanej, zabawa w Limbo, czy nauka tworzenia postaci z kolorowych balonów sprawiły dzieciom wiele radości.

KK

wyświetl galerię w Cooliris

Wędkarze podsumowali miniony rok

    Podsumowanie działalności z ubiegłego roku, a także nagrodzenie najlepszych wędkarzy to najważniejsze punkty niedzielnego zebrania sprawozdawczego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Pyzdrach.
    Obecnie pyzdrskie koło skupia 509 osób, w tym 7 kobiet i 37 młodych wędkarzy. Zgodnie z planem pracy odbywały się posiedzenia zarządu, na których podejmowano tematykę zadań finansowych, spraw budżetowych, organizacyjnych i gospodarczych.
    Podczas zebrania najbardziej zasłużonych uhonorowano nagrodami. Srebrną odznakę PZW otrzymał Kamil Chaciuk, odznakę „Za rozwój wędkarstwa konińskiego”- Włodzimierz Urbaniak, odznakę Wzorowego Wędkarza – Bartłomiej Sosnowski, Kacper Chaciuk oraz Maksymilian Chaciuk. Ponadto, w klasyfikacji Grand Prix o tytuł „Wędkarz Roku 2018”, statuetki otrzymali kolejno Jerzy Grzecznik, Łukasz Makowski, Piotr Kurtkowiak.
    Po odczytaniu sprawozdania i podsumowaniu działalności Zarząd Koła otrzymał jednogłośne absolutorium
.

KK
fot SG

wyświetl galerię w Cooliris

Wieczór Kobiet w Pietrzykowie - zapowiedź

    Wieczór Kobiet w Pietrzykowie odbędzie się 2 marca o godz. 19.00. Rada Rodziców przy ZS-P w Pietrzykowie, Stowarzyszenie ,,Nasza Szkoła", SKGW Pietrzyków oraz KGW Pietrzyków-Kolona zachęcają do licznego udziału.
    Więcej informacji na załączonym plakacie.

wyświetl galerię w Cooliris

Szkoła Niepodległej

    Rok szkolny 2017/2018 został ogłoszony „Rokiem dla Niepodległej”. W związku z tym w Szkole Podstawowej w Pyzdrach podjęto wiele inicjatyw służących uczczeniu 100-lecia Niepodległości. Jednym z ważnych działań było dążenie do uzyskania tytułu zwanego Mianem „Szkoły Niepodległej”. Taki tytuł mogły zdobyć placówki, które zrealizowały zadania wyznaczone w Programie Niepodległa 1918-2018 zaproponowanym przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.
    Program trwał od 1 września 2017 do 31 grudnia 2018 r. W tym czasie uczniowie szkoły w Pyzdrach, pod opieką nauczycieli, realizowali zadania z następujących obszarów: Szlak Trzech Świąt Rzeczypospolitej, Szlak Współtwórców Niepodległości, Szlak Żołnierzy Niepodległości, Szlak Dróg do Niepodległości, Szlak Pierwszych Dni Wolności. Opis działań wraz z dokumentacją fotograficzną został umieszczony na platformie Programu. Wszystkie zrealizowane przedsięwzięcia zostały zakwalifikowane przez Radę Programową ZHR i opublikowane na stronie szkolaniepodleglej.zhr.pl.
    Przedstawiciele szkoły zostali zaproszeni na ogólnopolską galę wręczenia Mian, która odbyła się 8.02.2019 roku w Sali Kolumnowej Sejmu RP. W Programie udział wzięło 400 szkół z całej Polski, jednak tylko 215 spełniło wszystkie wymagania.
    Jesteśmy dumni, że Szkoła Podstawowa w Pyzdrach zasługuje na Miano „Szkoły Niepodległej”.

MW

 

wyświetl galerię w Cooliris

Dzień Kobiet - zapowiedź

    Serdecznie zapraszamy mieszkanki pyzdrskiej gminy na imprezę z okazji Dnia Kobiet. Tegoroczne święto odbędzie się 10 marca w sali widowiskowo-kinowej. W tym roku Panie będą miały możliwość wyboru godziny. Pierwsze spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00, a drugie o godzinie 18:00. W programie przewidzieliśmy wspaniałą zabawę.
    W wyjątkowy nastrój wprowadzi nas Mikołaj Kurtkowiak recytując wiersz, który idealnie wpisze się w tematykę święta. Ponadto, usłyszymy grę na skrzypcach oraz utwór Anny Jantar pt. ,,Najtrudniejszy pierwszy krok”  w interpretacji Zuzanny Dyc. Następnie swój talent wokalny zaprezentuje Marysia Osuch.  W taneczny nastrój wprowadzi nas grupa Alchemia Dance Studio. Na scenie pojawi się także gość specjalny – Kabaret Eksportowy Wytwór Gminny. Nie zabraknie drobnego upominku, który każda z Pań otrzyma od włodarza gminy.
    Ze względów organizacyjnych warunkiem udziału w imprezie jest posiadanie wejściówki. Darmowe bilety można odbierać od 25 lutego w Centrum Kultury, Urzędzie (kasa), Szkole w Górnych Grądach, Lisewie, Pietrzykowie oraz Wrąbczynkowskich Holendrach.

wyświetl galerię w Cooliris

Rozlicz się z ZUS

    Emeryci i renciści, którzy w 2018 r. pracowali zawodowo, powinni do 28 lutego br. powiadomić ZUS o osiągniętych w  danym roku przychodach oraz o wybranym przez siebie systemie rozliczeniowym – miesięcznym lub rocznym - w zależności od tego, co jest korzystniejsze dla świadczeniobiorcy.
Więcej informacji w załączniku.

Turniej wiedzy pożarniczej

    Uczniowie wykazali się znajomością przepisów przeciwpożarowych, udzielania pierwszej pomocy czy zasad postępowania na wypadek powstania pożaru. Miało to miejsce podczas Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się w 22 lutego.
    Młodzież w pierwszej części wypełniała test wiedzy, a w drugiej odpowiadała na pytania komisji sędziowskiej, której przewodniczył  mł. bryg. Zbigniew Rzemyszkiewicz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni. Wśród uczniów szkół podstawowych najlepiej wypadli: Kornel Wojciechowski (I miejsce), Martyna Bernat (II miejsce) i Łukasz Dąbrowski (III miejsce). W gronie gimnazjalistów prym wiedli: Mateusz Tyc (I miejsce), Mateusz Wrzaskowski (II miejsce) i Samanta Wajnert (III miejsce). W turnieju brali udział również uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:  Kacper Sikora (I miejsce), Bartłomiej Sosnowski (II miejsce), Michał Bisiorek (III miejsce).
   Zwycięzcy eliminacji gminnych otrzymali nagrody, a już niebawem wezmą udział w zmaganiach na szczeblu powiatowym.

KK

wyświetl galerię w Cooliris

,,Turystyka i rekreacja - pomysł na rozwój'' - zapowiedź konferencji

     Burmistrz Pyzdr i Prezes Lokalnej Grupy Działania ,,Z Nami Warto" serdecznie zapraszają do udziału w konferencji ,,Turystyka i rekreacja - pomysł na rozwój'', zaplanowanej na 20 marca 2019 r.
    Zachęcamy Państwa do licznego udziału. Zapraszamy samorządowców, przedsiębiorców, osoby prywatne i inne podmioty zainteresowane rozwojem turystyki.

  

wyświetl galerię w Cooliris

Orlik już czynny

    Po zimowej przerwie, można korzystać z boisk sportowych ,,Orlik 2012'' przy ul. Nowoogrodowej w Pyzdrach.
Warunkiem korzystania z obiektów jest posiadanie odpowiedniego stroju i zmiana obuwia na sportowe. Orlik udostępniany jest nieodpłatnie.

Godziny otwarcia kompleksu:
poniedziałek - piątek od 16.00 do 21.00
sobota – od 16.00 do 21.00
niedziela od 15.30 do 20.00

wyświetl galerię w Cooliris

Szlachetne zakończenie emocjonujących rozgrywek

    Wielkie emocje towarzyszyły rozgrywkom XIII Halowej Ligi Piłki Nożnej, które swój finał miały 2 marca. Zawodnicy pokazali piękną grę i wspaniałą rywalizację sportową. W tym roku udzielili wsparcia 15 miesięcznemu Wiktorowi Włodarczykowi.
    Uroczyste zakończenie halówki odbyło się w minioną sobotę w Restauracji Tip-Top. Organizatorzy zmagań przyznali wiele wyróżnień indywidualnych. Miano najlepszego zawodnika otrzymał Bartosz Sodkiewicz, a najlepszego bramkarza - Dawid Pawlak. Odkryciem sezonu okazał się być Artur Żywanowski, a królem strzelców Igor Zieliński. Doceniono wspaniałą rywalizację, miano zawodnika fair play otrzymał Mateusz Urbaniak. Nagrodzono najstarszego zawodnika - Kazimierza Jastrzębskiego i najmłodszego - Nikodema Kaczora. Najsystematyczniejszym kibicem okrzyknięto Kazimierza Krukowskiego. Podziękowano sedzięmu halowej ligi, którym był Karol Kuszka, a także dziennikarzowi Wiadomości Wrzesińskich za prowadzenie portalu społecznościowego ligi halowej w Pyzdrach - Sławomirowi Grobelnemu.
    Niekwestionowanym zwycięzcą okazała się drużyna Borzykowo Sodkiewicz Elewacje. Zwycięska drużyna w nagrodę otrzymała m.in. Puchar Burmistrza Pyzdr. Drugie, również zaszczytne miejsce zajęła drużyna Materiały Budowlane ,,Jóźwiak”, a trzecie Energosieć Pyzdry. Pozostałe drużyny zajęły miejsca kolejno: Masters, Gierłatowo, Orły PWZ.
    Zawodnicy pokazali zarówno piękną grę, jaki i wielkie serce zrzekając się nagród finansowych na rzecz Wiktora Włodarczyka. Chłopiec urodził się z niedotlenieniem mózgu oraz brakiem pirodyksyny w organizmie. Wymaga leczenia specjalistycznego oraz ciągłej rehabilitacji.

KK

wyświetl galerię w Cooliris

Bezpłatna pomoc w rozliczeniu PIT

    Znajdujemy się w okresie roku, kiedy to podatnik powinien rozliczyć się z fiskusem za ubiegły rok. 12 marca od 8.30-14.00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Pyzdrach każdy mieszkaniec gminy będzie mógł skorzystać z bezpłatnej pomocy specjalisty w wypełnianiu oraz elektronicznym rozliczeniu druków PIT.

 

wyświetl galerię w Cooliris

Zaproszenie na piknik wojskowy

     Z okazji 20 rocznicy wstąpienia Polski do NATO 9 marca 2019 r. o godz. 11.00, w 20 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju rozpoczną się pikniki wojskowe pod hasłem „20 lat Polski w NATO”. Na terenie naszego województwa piknik odbędzie się na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.
 

W programie m.in.:
- Uroczyste podniesienie flag i odegranie hymnów Rzeczypospolitej Polskiej i NATO
- Spotkania z żołnierzami NATO
- Pokazy sprzętu wojskowego i wyszkolenia żołnierzy NATO
- Pokazy musztry i występy orkiestr wojskowych
- Żołnierska kuchnia
- Strefy zabaw dla dzieci

wyświetl galerię w Cooliris

Bezpłatne szkolenia

    Bezpłatne szkolenia przeznaczone dla płatników składek odbędą się 20 marca 2019 r. w siedzibie Inspektoratu ZUS we Wrześni. Szkolenie rozpocznie się o godzinie 10:00 w sali nr 12.

Zapisy na szkolenie przyjmowane są pod adresem e-mail: Poznan2-Sekretariat-2@zus.pl .

wyświetl galerię w Cooliris

Rekrutacja do Klubu Malucha

   Dziś rozpoczęła się rekrutacja do nowo powstającego Klubu Malucha ,,Przystanek Maluchowo” przy ul. Jana Pawła II 10 w Pyzdrach. Zainteresowani rodzice / opiekunowie prawni karty zgłoszeń mogą odebrać w Przedszkolu Publicznym ,,Bajkowy Świat”.

Więcej informacji w załączniku.

wyświetl galerię w Cooliris

Sesja Rady Miejskiej - zapowiedź

V nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Pyzdrach odbędzie się 11 marca 2019 r., w Centrum Kultury Sportu i Promocji o godz. 14.00.

Harmonogram zebrań wiejskich

W nadchodzący poniedziałek rozpoczniemy cykl zebrań wiejskich. Poniżej prezentujemy harmonogram na najbliższy tydzień.

wyświetl galerię w Cooliris

Pierwsze posiedzenie Społecznej Rady Gospodarczej

     07 marca br. odbyło się pierwsze w kadencji 2018-2023 posiedzenie Społecznej Rady Gospodarczej przy Burmistrzu Pyzdr składającej się z 14 lokalnych przedsiębiorców. Celem SRG jest realizacja zadań i budowanie wspólnego partnerstwa w zakresie polityki rozwoju gospodarczego Gminy i Miasta Pyzdry.

IB

wyświetl galerię w Cooliris

Fundacja Pomocna Dłoń - dystrybucja żywności

Fundacja Pomocna Dłoń Nekielka, ul. Kwiatowa 20 62-330 Nekla zawiadamia, iż w dniach: 15 marca 2019r od godz.17.00-20.00, 16 marca 2019r  od godz 8.00-18, 17 marca 2019r 8.00-18.00 będzie odbywać się kolejna dystrybucja artykułów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2018.

Miejsce dystrybucji: Pyzdry ul. Niepodległości 43

MM

Kobiety świętowały swój dzień...

    Spora dawka śmiechu, a także chwile wzruszeń towarzyszyły paniom podczas uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Kobiet. W niedzielne popołudnie 200 mieszkanek naszej gminy przybyło do sali widowiskowo-kinowej, by wspólnie uczcić ten wyjątkowy dzień.
    Jak co roku, impreza zorganizowana przez Centrum Kultury Sportu i Promocji cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Każdą z uczestniczek przywitał burmistrz Pyzdr Przemysław Dębski składając okolicznościowe życzenia i wręczając symbolicznego tulipana.
    W wyjątkowy nastrój zgromadzone panie wprowadził Mikołaj Kurtkowiak recytując wiersz, który idealnie wpisał się w tematykę tego wydarzenia. Inscenizację muzyczną zaprezentowała Zuzanna Dyc, Marysia i Ania Osuch. W ich wystąpieniu można było poczuć głębię i powagę obchodzonego święta. Ponadto, na scenie własny układ taneczny przedstawiła grupa Alchemia Dance Studio.
    Uczestniczki spotkania zostały rozbawione przez Kabaret EWG czyli Eksportowy Wytwór Gminny. Kabareciarze z Doruchowa od razu nawiązali kontakt z publicznością. Panie śmiały się do łez.

KK
fot. KK, SG

wyświetl galerię w Cooliris

Zapowiedź tegorocznych imprez

Tegoroczny sezon imprez kulturalno-sportowych w naszej gminie będzie ciekawy. Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń oraz udziału w nadchodzących imprezach. Liczymy na Waszą liczną obecność.

wyświetl galerię w Cooliris

Apel o utrzymanie stacjonowania karetki w Pyzdrach!

    W związku z decyzją Wojewody Wielkopolskiego dotyczącą przeniesienia z dniem 1 kwietnia 2019r.  stacjonowania karetki z Pyzdr do Gizałek na V nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Pyzdrach w dniu 11 marca 2019r. podjęty został Apel w sprawie: utrzymania stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego typu „P" w mieście Pyzdry.
    W związku z powyższym zapraszamy Państwa do składania podpisów na listach popierających to działanie.
    Listy poparcia dostępne są w Urzędzie Miejskim w Pyzdrach  Biuro rady, codziennie w godzinach urzędowania oraz miejscowych aptekach,ośrodku zdrowia i przedszkolu. Ponadto informujemy, że podpisy będą również zbierane podczas wszystkich sprawozdawczo-wyborczych zebrań sołeckich.

W załączeniu pełna treść apelu.

 

Mecz o mistrzostwo KOZPN

Już w najbliższą sobotę o godz. 16.00, na stadionie przy ul. Nowoogrodowej, MKS Warta Pyzdry podejmie KS Polanin Strzałkowo. Zapraszamy wszystkich sympatyków lokalnego zespołu do wspólnego kibicowania.

wyświetl galerię w Cooliris

Trwa akcja ,,Piłki za puszki"

   Na boiskach sportowych ORLIK przy ul. Nowoogrodowej znajduje się specjalny pojemnik przeznaczony do zbioru puszek aluminiowych, które później zostaną wymienione na piłki klasy treningowej dla młodych zawodników Warty Pyzdry. 
    Projekt nawiązujący do świadomości ekologicznej pod nazwą „Piłki za puszki” zainicjowała w 2011 roku Fundacja RECAL, wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Główną ideą jest połączenie dwóch istotnych aspektów zrównoważonego rozwoju społeczeństwa, sportu i ochrony zasobów naturalnych. Myśl przewodnią projektu stanowi propagowanie idei, że aktywność fizyczna pozwala zachować zdrowie każdego uprawiającego sport. Recykling zaś oszczędza zasoby naturalne, a także przyczynia się do utrzymania środowiska w dobrej kondycji.
    Projekt zakłada, że każde zebrane 15 kg puszek (1 kg to ok. 60 sztuk) uczestniczący w nim obiekt sportowy otrzyma jedną wysokiej jakości piłkę do futbolu, siatkówki bądź koszykówki.
    Zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki.

wyświetl galerię w Cooliris

Spotkanie autorskie z Jackiem Łapińskim

    Wczorajszego dnia uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pyzdrach przybyli do sali widowiskowo-kinowej, by wziąć udział w spotkaniu autorskim z Jackiem Łapińskim zorganizowanym przez pyzdrską bibliotekę. W trzech spotkaniach udział wzięło blisko 250 osób.
    Jacek Łapiński jest autorem książki „Jak być lepszym” oraz publikacji na temat prawa, absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz doktorantem w Katedrze Prawa Konstytucyjnego na Wydziale Prawa UwB. Wykonywał również funkcje publiczne (m.in. radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego). Jednak przede wszystkim, jak sam o sobie pisze, jest ,,nienasyconym czytelnikiem”.    
    Podczas wczorajszego spotkania, prelegent szybko nawiązał kontakt z publicznością, przez co młodzież chętnie włączała się w dyskusje, zadawała pytania oraz brała udział w przygotowanych zadaniach. Wielokrotnie podkreślał jak ważną rolę w życiu każdego człowieka stanowi książka. Mówił także o korzyściach jakie niesie za sobą czytanie. Każde ze spotkań zakończyło się pouczającym morałem.

KK   

wyświetl galerię w Cooliris

Przedsiębiorco, sprawdź czy nie masz nadpłaty!

    Ponad 1,6 mln płatników ma nadpłaty na swoich kontach w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Aktywni przedsiębiorcy mogą pomniejszyć swoje kolejne płatności do ZUS, natomiast ci nieaktywni, mają 5 lat na wystąpienie o zwrot nadpłaconych składek. Warto sprawdzić, czy po zamknięciu działalności, nic nie zostało do zwrotu.
Więcej informacji w załączniku.

 

Jarmark Wielkanocny - informacja dla wystawców

    Wielkimi krokami zbliża się okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych. W tym roku będzie można umilić sobie ten wyjątkowy czas biorąc udział w pierwszej edycji Jarmarku Wielkanocnego. Odbędzie się on 14 kwietnia na terenie targowiska miejskiego ,,Mój Rynek” w Pyzdrach.  Zapraszamy wystawców do udziału w tej wyjątkowej imprezie.
    Celem Jarmarku jest przede wszystkim promocja produktów regionalnych, wyrobów rzemieślniczych, a także prezentacja różnych form aktywności twórczej i społecznej odwołujących się swą treścią do tematyki związanej ze świętami Wielkiej Nocy.
    Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych, a w szczególności twórców ludowych, przedsiębiorców, koła gospodyń wiejskich oraz firmy i instytucje do wzięcia udziału w jarmarku, a tym samym do skorzystania z możliwości prezentacji i sprzedaży swoich wyrobów.
    Wystawcy, którzy chcieliby zaprezentować swoje produkty proszeni są o zgłoszenie swojego udziału do 5 kwietnia 2019 r. Formularze zgłoszeniowe można przesyłać mailowo (cksip@pyzdry.pl) lub listownie (Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach, ul. Kaliska 25, 62-310 Pyzdry)
    W przypadku dużej ilości zgłoszeń, organizator zastrzega sobie prawo wyboru propozycji najatrakcyjniejszych dla charakteru imprezy.

Bezpłatne badania mammograficzne

Informujemy, że 25 kwietnia na placu przy OSP w Pyzdrach stanie mammobus. W bezpłatnych badaniach mammograficznych mogą uczestniczyć kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Rejestracja na badania od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 (tel. 61 222 37 00, 61 222 37 01).

wyświetl galerię w Cooliris

Harmonogram zebrań wiejskich

Prezentujemy harmonogram zebrań wiejskich na najbliższy tydzień.

wyświetl galerię w Cooliris

Dołączyli do grona Małych Inżynierów

    W ubiegłym roku Samorządowa Szkoła Podstawowa w Lisewie przystąpiła do trzeciej edycji programu ,,Szkoła Małego Inżyniera” organizowanego przez Volkswagen Poznań oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera. Spośród 132 szkół z całej Wielkopolski zaledwie 13 placówek dostało się do finału. Wśród zwycięzców znalazła się placówka z Lisewa zajmując tym samym 4 miejsce.
    W ramach nagrody, 19 marca w szkole odbył się Wielki Festiwal Naukowy Szkoły Małego Inżyniera czyli cykl całodniowych zajęć przygotowanych dla uczniów. Pierwszy etap festiwalu technologicznego był pokazem naukowym. Następnie uczniowie podzielili się na trzy grupy, by zobaczyć wystawę pt. „W świecie nowych technologii”, a także wziąć udział w warsztatach programowania i robotyki. Wyróżnienia uczniom wręczył Frank Schemmel, kierownik produkcji Zakładu VW Crafter w Białężycach.
    Ponadto zwycięska szkoła otrzyma cztery zestawy klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 do budowy i programowania robotów oraz certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO® MINDSTORM EV3 dla dwóch nauczycieli.
    Społeczność szkoły serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu oddając 11.109 głosów.

KK
fot SG

wyświetl galerię w Cooliris

Turystyka - tematem konferencji

    Zachęcenie do zaangażowania się w rozwój turystyki, szczególnie na terenie pyzdrskiej gminy było głównym celem wczorajszej konferencji – Turystyka i rekreacja – pomysł na rozwój, zorganizowanej w Pyzdrach. Podczas spotkania prezentowano dobre praktyki, wskazywano źródła finansowania dla przedsiębiorców i podkreślano, że warto korzystać z walorów swojego regionu.
    W roli prelegentów wystąpili twórcy udanych przedsięwzięć, którzy odnieśli sukces wykorzystując potencjał naturalny i dziedzictwo terenu. Jarosław Jankowski, założyciel kilku muzeów w tym Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej, opowiadał o zabytkowych wiatrakach i młynach wodnych, które od wielu lat rekonstruuje. Cenne wskazówki przekazywał Hubert Gonera, autor koncepcji Branding Polska, kompleksowego projektu budowy marek miejsc, dedykowanego miastom i regionom polskim. Mówił o turystyce kulinarnej zyskującej coraz większą popularność. Michał Motyl zaprezentował wyjątkowość Parku Dzieje w Murowanej Goślinie w aspekcie rozrywki i inscenizacji. Prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej w Poznaniu, Krystyna Święcicka wraz z członkiem Zarządu, Marią Rau-Heina dały dowód na to, że pasja do turystyki połączona z walorami historycznymi miejsca zawsze przynosi rezultaty. Koncepcję rozwoju publicznej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w gminie Pyzdry przedstawił burmistrz Pyzdr, Przemysław Dębski. Wizyta Jacka Cieślewicza, specjalisty ds. Promocji Internetowej w Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej była okazją do omówienia potencjału turystycznego regionu.
    Konferencja o tej tematyce została zorganizowana po raz trzeci. Mamy nadzieję, że wystąpienia zachęcą uczestników spotkania do zaangażowania się w rozwój turystyki oraz wykorzystywania walorów regionu we własnym biznesie. 


KK
fot KK

wyświetl galerię w Cooliris

Harmonogram zebrań wiejskich

Prezentujemy harmonogram zebrań wiejskich na najbliższy tydzień.

wyświetl galerię w Cooliris

Zaproszenie na warsztaty

    Serdecznie zapraszamy na warsztaty kulinarno-żywieniowe, na których poznasz zasady zbilansowanej diety i nauczysz się wprowadzać je w życie.
    Jeśli chcesz zdobyć większą wiedzę i praktykę w zakresie prawidłowego odżywiania, przygotowywania jadłospisów i umiejętnego przygotowywania zdrowych posiłków to te zajęcia są dla Ciebie. W czasie warsztatów wszyscy uczestnicy biorą aktywny udział w powstawaniu potraw, które później wspólnie spożywają. Warsztaty są bezpłatne i przeznaczone dla odbiorców pomocy żywnościowej.

TERMIN WARSZTATÓW: 4.04.2019r,  godz. 10.30 i 12.30
LOKALIZACJA: Centrum Kultury Sportu i Promocji Pyzdry ul. Kaliska 25
ZAPISY: Mnich Monika tel. 785-145-861

    Warsztat odbędzie się w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

M.M.

 

wyświetl galerię w Cooliris

Spotkanie informacyjne - zapowiedź

   Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dla Kół Gospodyń Wiejskich, które odbędzie się 1 kwietnia (poniedziałek) o godz. 14.00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Pyzdrach.

wyświetl galerię w Cooliris

Mecz o mistrzostwo Klasy Okręgowej

Już w najbliższą sobotę o godz. 16.00 na stadionie przy ul. Nowoogrodowej, MKS Warta Pyzdry podejmie drużynę Zjednoczeni Rychwał. Zapraszamy wszystkich sympatyków lokalnego zespołu do wspólnego kibicowania.

wyświetl galerię w Cooliris

Zabawa taneczna z MKS Warta Pyzdry

    Drużyna MKS Warta Pyzdry serdecznie zaprasza na zabawę taneczną, która odbędzie się 21 czerwca 2019 r. w restauracji "Peryferia". Bilety dla dwóch osób w cenie 300 zł można zakupić w Salonie Fryzjerskim M. Blachowski.
 

wyświetl galerię w Cooliris

Harmonogram zebrań wiejskich

Prezentujemy harmonogram zebrań wiejskich na najbliższy tydzień.

wyświetl galerię w Cooliris

Zmiana stawki opłaty za odpady

Informujemy, że z dniem 1 kwietna 2019 r. ulegnie zmianie stawka opłaty miesięcznej za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych i wynosić będzie:

 • 13,00 zł od osoby za odpady komunalne zbierane w sposób selektywny

 • 26,00 zł od osoby za odpady komunalne zbierane w sposób nieselektywny

wyświetl galerię w Cooliris

Jarmark Wielkanocny - zapowiedź

    Będzie świątecznie, wiosennie i kolorowo podczas Jarmarku Wielkanocnego, który po raz pierwszy zagości na Targowisku Miejskim w Pyzdrach.
    W niedzielę, 14 kwietnia o godz. 10.00 pojawią się tam stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, twórców rękodzieła i lokalnych producentów! Nie zabraknie animacji przygotowanych dla dzieci i młodzieży. Jarmark Wielkanocny to doskonała okazja, by zakupić świąteczne ozdoby, skosztować smakołyków, a także spróbować własnych sił w rękodzielnictwie.
    Serdecznie zachęcamy do licznego udziału.

wyświetl galerię w Cooliris

W sobotę mecz młodzików

Już w najbliższą sobotę o godz. 11.00 na stadionie przy ul. Nowoogrodowej zespół młodzików MKS Warta Pyzdry zmierzy się z drużyną Polonia Golina. Zapraszamy wszystkich sympatyków lokalnego zespołu do wspólnego kibicowania.

wyświetl galerię w Cooliris

Harmonogram zebrań wiejskich

Prezentujemy harmonogram zebrań wiejskich na najbliższy tydzień.

wyświetl galerię w Cooliris

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Zarządu Miasta-Osiedla Pyzdry

Burmistrz Pyzdr zwołuje zebranie sprawozdawczo-wyborcze Zarządu Miasta–Osiedla Pyzdry na dzień 17 kwietnia 2019 r. (środa) o godz. 19.00. Zebranie odbędzie się w sali kina w Pyzdrach.

wyświetl galerię w Cooliris

Mecz o mistrzostwo Klasy Okręgowej

Już w najbliższą sobotę o godz. 17.00 na stadionie przy ul. Nowoogrodowej, MKS Warta Pyzdry podejmie drużynę Orzeł Grzegorzew. Zapraszamy wszystkich sympatyków lokalnego zespołu do wspólnego kibicowania.

wyświetl galerię w Cooliris

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Serdecznie zapraszamy do udziału w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. 13 kwietnia oddamy hołd Pyzdrzanom pomordowanym w Katyniu. O godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza Święta w Kościele Farnym, a po niej nastąpi złożenie kwiatów pod Tablicą Katyńską i zniczy przy ,,Dębach Katyńskich''.

Jarmark Wielkanocny już w niedzielę!

    Już w najbliższą niedzielę podczas Jarmarku Wielkanocnego będą mogli Państwo zaopatrzyć się w produkty, które wprowadzą jeszcze więcej świątecznej atmosfery!
    Od godz. 10.00 na Targowisku Miejskim, blisko 30 wystawców zaprezentuje swoje wyroby. Pojawią się tam stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, twórców rękodzieła i lokalnych producentów. Podczas Jarmarku będzie można zakupić m.in. starannie wykonane rzemiosło, ozdoby wielkanocne, żywe  rośliny, smaczne jadło, domowe wypieki, smarowidło drwala i wędliny pełne tradycji.
    Ale to nie wszystko! Jarmark Wielkanocny będzie doskonałą okazją do spróbowania własnych sił w rękodzielnictwie. Oczywiście nie zabraknie atrakcji przygotowanych dla najmłodszych uczestników, którym od godz. 12.00 czas umilać będą animatorki.
Serdecznie zapraszamy !

wyświetl galerię w Cooliris

Uczczono pamięć ofiar zbrodni katyńskiej...

    W Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Pyzdrzanie oddali hołd i uczcili pamięć Polaków, którzy w 1940 r. zostali zamordowani na obcej ziemi. Szczególną modlitwą otoczono również ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
    W Kościele Farnym Mszę świętą w intencji ofiar zbrodni katyńskiej odprawił ks. proboszcz Ryszard Kopczyński. Zwieńczeniem obchodów było złożenie kwiatów pod tablicą katyńską i zapalenie zniczy przy dębach katyńskich. Uczynili to w towarzystwie harcerzy - burmistrz Przemysław Dębski orz przewodnicząca Rady Miejskiej Justyna Sosnowska.
   

wyświetl galerię w Cooliris

Jarmark Wielkanocny już za nami

    Dużym zainteresowaniem cieszył się wczorajszy Jarmark Wielkanocny. Pyzdrzanie i goście z okolicy mogli zaopatrzyć się w niepowtarzalne dekoracje. Dzieci natomiast miały okazję do wspaniałej zabawy.
    Od samego rana na Targowisku Miejskim zaczęli pojawiać się zaproszeni wystawcy, lokalni producenci, a także Koła Gospodyń Wiejskich. Odwiedzający przechodzili pomiędzy stoiskami, wybierając oryginalne świąteczne dekoracje, ręcznie stworzone zabawki, kosztowali swojskich wyrobów. Mogli zakupić wiosenne kwiaty i wiele innych artykułów związanych ze zbliżającymi się Świetami Wielkanocnymi. Nie sposób było przejść obojętnie obok tylu kolorów, dźwięków i zapachów.
    W świąteczny klimat mieszkańców wprowadziły nie tylko przystrojone stragany. Najmłodsi mogli samodzielnie zdobić jaja wielkanocne, uczyć się pleść kosze z wikliny, a także korzystać z malowania twarzy.


Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wystawcom, wszystkim, którzy przyczynili się do powstania I Jarmarku Wielkanocnego.

wyświetl galerię w Cooliris

Policja ogłasza nabór

    Komenda Powiatowa Policji we Wrześni ogłasza rekrutację dla kandydatów do służby w Policji pt. ,,Zostań jednym z nas”.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na poniższej stronie internetowej:
http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/wlk/aktualnosci/208182,KWP-Przyjdz-lub-zadzwon-pod-numer-19-997-Porozmawiamy-o-zatrudnieniu.html

Najlepsze życzenia dla mieszkańców Gminy i Miasta Pyzdry

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Burmistrz Pyzdr Przemysław Dębski oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Justyna Sosnowska składają mieszkańcom Gminy najlepsze życzenia Wielkanocne.

wyświetl galerię w Cooliris

Mecz o mistrzostwo Klasy Okręgowej

Już w najbliższą sobotę o godz. 17.00 na stadionie przy ul. Nowoogrodowej, MKS Warta Pyzdry podejmie drużynę Sparta Sklejka Orzechowo. Zapraszamy wszystkich sympatyków lokalnego zespołu do wspólnego kibicowania.

wyświetl galerię w Cooliris

Długi weekend - zapowiedź imprez

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w imprezach, zaplanowanych na długi weekend majowy. Zapoznajcie się z ich programem, trzymajcie kciuki za pogodę i licznie przybywajcie. Zapomnijcie o codziennych obowiązkach, spędzając ten czas na miłej rozrywce z rodziną i przyjaciółmi.

wyświetl galerię w Cooliris

Akcja strajkowa w szkołach

W zawiązku z trwającą akcją strajkową w szkołach na terenie gminy Pyzdry informujemy, że w:

1. Samorządowej Szkole Podstawowej w Lisewie od dnia 25.04.2019 r. zajęcia dydaktyczne odbywają się według doraźnego planu zajęć.
Szczegółowe informacje umieszczone są na stronie internetowej szkoły http://www.ssplisewo.szkolnastrona.pl/

2. Samorządowej Szkole Podstawowej w Górnych Grądach nie są realizowane zajęcia dydaktyczne natomiast odbywają się zajęcia opiekuńcze.
Więcej informacji na stronie internetowej szkoły

http://spgornegrady.szkolnastrona.pl/index.php

3. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pyzdrach lekcje organizowane są w klasach łączonych aby odbyły się dla wszystkich uczniów są one organizowane w systemie II zmianowym.
W e-dzienniku został umieszczony tymczasowy plan na czwartek 25 kwietnia i piątek 26 kwietnia, który obowiązuje tylko w przypadku trwania strajku.


AW
 

Wielkanocne spotkanie seniorów

    Okolicznościowe spotkania seniorów to już tradycja w naszej gminie. 25 kwietnia członkowie Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów spotkali się w CKSiP, aby wziąć udział w tzw. ,,Jajeczku Wielkanocnym”.
    W uroczystości wzięło udział przeszło 50 osób. Nie zabrakło przedstawicieli samorządu i duchowieństwa. Po okolicznościowych życzeniach nastąpiło uroczyste święcenie pokarmów. Następnie przyszedł czas na konsumpcje przysmaków przygotowanych przez członkinie związku. Wśród zgromadzonych panowała wyjątkowa, świąteczna i ciepła atmosfera. Przy świątecznym stole rozmowom nie było końca.

KK
 

wyświetl galerię w Cooliris

156 rocznica bitwy pod Pyzdrami

    Samorządowcy i społeczność szkolna spotkali się przy mogile powstańczej znajdującej się na cmentarzu parafialnym. Upamiętnili 156 rocznicę bitwy pod Pyzdrami, która wymieniana jest jako jedna z ważniejszych w całym Powstaniu Styczniowym.
   Program dzisiejszej uroczystości stanowiło wspomnienie poległych, krótka modlitwa i okolicznościowe przemówienia. Zwieńczeniem obchodów było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Powstańców Styczniowych.
    Przypomnijmy, że 29 kwietnia 1863 r. oddziały powstańcze pod dowództwem płk Edmunda Taczanowskiego pokonały dużo liczniejszą i silniejszą armię rosyjską.


KK

wyświetl galerię w Cooliris

Pierwsze zebranie sołtysów kadencji 2019-2024

     26 kwietnia w sali Centrum Kultury, Sportu i Promocji odbyło się spotkanie sołtysów wybranych na kadencję 2019-2024. Zebranie było również okazją do złożenia podziękowań ustępującym włodarzom sołectw.
    Burmistrz Przemysław Dębski wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Justyną Sosnowską złożyli wyrazy uznania za współpracę wszystkim sołtysom, którzy zakończyli kadencję. Dziękując za włożony wysiłek na rzecz rozwoju sołectwa, życzyli sukcesów w życiu osobistym, zawodowym i społecznym. Nowi i powtarzający kadencję sołtysi otrzymali od władz serdeczne gratulacje z okazji wyboru na funkcję sołtysa.
    Podczas zebrania zostały poruszone sprawy ogólnoorganizacyjne. Obecni na spotkaniu zostali zapoznani ze swoimi prawami i obowiązkami, z którymi związane jest pełnienie funkcji sołtysa. Omówiono zasady realizacji wydatków w ramach funduszu sołeckiego. Rozmawiano o współpracy sołectw z urzędem gminy oraz komunikacji z mieszkańcami. Spotkanie zakończyło się dyskusją dotyczącą spraw bieżących.


KK

  
   

 

wyświetl galerię w Cooliris

Uwaga! Lotnicze zabiegi ratownicze w lasach

    Nadleśnictwo Grodziec informuje, że w związku z masowym występowaniem groźnych szkodników sosny (strzygonia choinówka, boreczniki sosnowe), w dniach od 10 maja do 20 czerwca 2019 roku na terenie Nadleśnictwa Grodziec zostanie przeprowadzony lotniczy zabieg ochronny w drzewostanach sosnowych.

wyświetl galerię w Cooliris

Udany długi majowy weekend

    Wszyscy, którzy postanowili spędzić tegoroczny weekend majowy w Pyzdrach nie mogli narzekać na nudę.
    Majówka rozpoczęła się od XIX Rodzinnego Ekologicznego Rajdu Rowerowego, który zgromadził na starcie 153 osoby. Formuła tej imprezy jest niezmienna od wielu lat. Miłośnicy jazdy rowerowej muszą pokonać niełatwą trasę, a także odpowiadać na pytania dotyczące regionu. Tegoroczna trasa wiodła od szkolnego boiska, dalej przez Dłusk i Rataje, w stronę ,,Białych Gór”. Potem nieco zmienionym szlakiem, bo przez Pietrzyków, cykliści wracali w stronę Pyzdr, by dojechać do punktu kontrolnego ,,Granica Borzykowo”.
    Zakończenie rowerowej eskapady miało miejsce na boisku Szkoły Podstawowej, gdzie na wszystkich uczestników czekały ciepłe przekąski oraz upominki. Głównymi nagrodami były dwa rowery, które w drodze losowania trafiły do Marcina Taberta i Agnieszki Musiałowskiej.

    Tego samego dnia po południu mieszkańcy zebrali się na Przystani Wodniackiej, by wziąć udział w Wielkim Rodzinnym Grillowaniu nad Wartą. Impreza, choć odbyła się po raz pierwszy, przyciągnęła spore grono zainteresowanych.
    Miłośnicy grillowania mogli skosztować dań z grilla oferowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Paszak oraz Bar ,,Perkoz”. Dzieci natomiast miały okazję do wspaniałej zabawy z animatorami, a także możliwość przepłynięcia strażacką łodzią. Ostatnim punktem programu było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

    3 maja mieszkańcy pyzdrskiej gminy uczcili 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja i świętowali Miejsko-Gminny Dzień Strażaka.
    Uroczyste obchody zainaugurowała Msza święta w intencji Ojczyzny i Strażaków. Po nabożeństwie wszyscy przeszli na rynek, gdzie poszczególne delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem POW i Ofiar Katyńskich.
    Kolejnym punktem programu była okolicznościowa akademia, która odbyła się w sali widowiskowo-kinowej. Burmistrz Pyzdr Przemysław Dębski skierował wiele ciepłych słów w stronę braci strażackiej. Następnie odbyła się ceremonia nadania zasłużonym strażakom honorowych odznaczeń.
  Głębię i powagę uroczystości oddał występ mażoretek oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lisewie. Artyści doskonale poradzili sobie z tematyką święta. Radosne pieśni patriotyczne i rozrywkowe zagrała Pyzdrska Orkiestra Dęta.
Wykaz wyróżnionych druhów:
Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa przyznano Jarosławowi Szczepaniakowi (OSP Lisewo)
Srebrny Medal za zasługi dla Pożarnictwa przyznano Marcinowi  Woźniakowi  (OSP  Pietrzyków)         
Brązowy Medal za zasługi dla Pożarnictwa przyznano Tomaszowi  Wieczorek  (OSP Pietrzyków)
Odznakę Strażak Wzorowy wręczono:
- Rafałowi Jadczak (OSP  Wrabczynek)
- Piotrowi Wieczorek (OSP Pietrzyków)

    Zwieńczeniem długiego weekendu majowego był spacer z przewodnikiem, dyrektorem pyzdrskiego muzeum Michałem Czerniakiem. Był to już trzeci zorganizowany marsz po naszym mieście i okolicy, podczas którego mieszkańcy poznali ciekawą historię i urokliwe zakątki, a przy tym świetnie się bawili.
    Przewodnim tematem tegorocznego spotkania były kościoły, które znajdowały się w Pyzdrach. Dawniej było ich aż siedem,  jednak do dnia dzisiejszego pozostały dwa. Obecnie w naszym mieście znajduje się klasztor pofranciszkański pod wezwaniem Ścięcia Głowy św. Jana Chrzciciela oraz kościół Farny Narodzenia Najświętszej Maryji Panny. Ten drugi zwiedzili uczestnicy sobotniego marszu.


KK

wyświetl galerię w Cooliris
wyświetl galerię w Cooliris
wyświetl galerię w Cooliris
wyświetl galerię w Cooliris

Informacja w sprawie wyłożenia spisu wyborców do publicznego wglądu

Burmistrz Pyzdr informuje, że w dniach od 06 maja 2019 roku do 24 maja 2019 roku w godzinach pracy urzędu w pokoju Nr 5 Urzędu Miejskiego w Pyzdrach będą udostępnione do publicznego wglądu spisy wyborców.

W związku z powyższym każdy wyborca może sprawdzić czy został w tym spisie uwzględniony. Spis wyborców udostępniany będzie na pisemny wniosek wyborcy. Udostępnienie spisu wyborców polega na udzieleniu informacji, czy osoba wskazana we wniosku jest ujęta w spisie wyborców lub w nim nie figuruje.

Zgodnie z art. 19 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r.  – Kodeks Wyborczy (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.) wyborcy stale zamieszkali na obszarze gminy bez zameldowania na pobyt stały wpisani zostaną do rejestru wyborców, jeżeli złożą w tej sprawie w urzędzie gminy pisemny wniosek. Natomiast stosownie do art. 28 § 1 cytowanej wyżej ustawy wyborca nigdzie niezamieszkały, a przebywający czasowo na obszarze gminy, może być dopisany do spisu wyborców na jego pisemny wniosek, wniesiony do urzędu gminy najpóźniej w 5 dniu przed dniem wyborów, tj. do 21 maja 2019 roku. Ponadto informuję, że zgodnie z § 18 ust.1 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 29 grudnia 2014 r. (Dz. U. z 2015 r. poz. 5) w sprawie spisu wyborców w wyborach do Parlamentu Europejskiego, wyborca zmieniający miejsce pobytu przed dniem wyborów może na żądanie otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania w miejscu pobytu w dniu wyborów.        

Zaświadczenie o prawie do głosowania wyborca odbiera wyłącznie osobiście za pokwitowaniem, albo przez upoważnioną pisemnie osobę.

Powyższe dokumenty można otrzymać w Urzędzie Miejskim w Pyzdrach, pokój nr 5, w godzinach od 7:15 do 15:15, w poniedziałki od 8:00 do 16:00.

Spotkanie autorskie w pyzdrskiej Bibliotece

     Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pyzdrach zaprasza na spotkanie autorskie z Janem Hyjkiem, które odbędzie się 10 maja o godz. 18.00 w sali widowiskowo-kinowej. Tematem przewodnim piątkowego spotkania będzie PRL na wesoło. Wstęp jest bezpłatny.
    Jan Hyjek debiutował w 1976 r. tekstami satyrycznymi w Programie III Polskiego Radia. Z wykształcenia jest pedagogiem. Ponadto realizował scenografie telewizyjne i teatralne. Pisarz zajmuje się także tworzeniem muzyki i tekstów do piosenek. Od 15 roku życia latał sportowo na szybowcach, a później na samolotach w Aeroklubie Poznańskim.
Spotkanie odbędzie się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

 

wyświetl galerię w Cooliris

Wyjazd do Kazimierza Dolnego i Nałęczowa

Sołectwo Rataje organizuje wycieczkę do Kazimierza Dolnego i Nałęczowa w dniach 1-2.06.2019 r.
Szczegółowych informacji dotyczących wyjazdu udzieli sołtys Adnrzej Łyskawa.

 

wyświetl galerię w Cooliris

Informacja dotycząca przymrozków wiosennych w sadach

Burmistrz Pyzdr uprzejmie informuje, iż sadownicy z terenu Gminy i Miasta Pyzdry, u których wystąpiły przymrozki wiosenne w sadach (dot. sadów produkcyjnych), od 9 maja 2019 r. do 17 maja 2019 r. mogą składać wnioski do Urzędu Miejskiego w Pyzdrach w celu dokonania lustracji przez komisję ds. szacowania szkód w gospodarstwach rolnych.

wyświetl galerię w Cooliris

Przygarnij psiaka

W przytulisku przy oczyszczalni ścieków na nowych właścicieli czeka pies znaleziony na terenie pyzdrskiej gminy.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 63 2768-333 wew 116.

wyświetl galerię w Cooliris

Sesja Rady Miejskiej - zapowiedź

VI Sesja Rady Miejskiej w Pyzdrach odbędzie się 20 maja 2019r., w Centrum Kultury Sportu i Promocji  o godz. 14.00.

Strażacy z Pietrzykowa świętowali swój dzień

    Strażacy od wielu lat cieszą się zaufaniem społecznym. Są symbolem poświęcenia i odwagi. Śpieszą na ratunek w obliczu pożarów, wypadków, klęsk żywiołowych, ale również wielu innych zagrożeń. W minioną sobotę w Pietrzykowie świętowano Dzień Strażaka.  
    Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, po której wszyscy przeszli na plac remizy strażackiej, gdzie odbyła się oficjalna część obchodów. Po uroczystym apelu nastąpiło wręczenie odznaczeń zasłużonym druhom. Dekoracji dokonali Przewodnicząca Rady Miejskiej Justyna Sosnowska i Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Pietrzykowie Wojciech Tomaszewski.
    Nie zabrakło też części artystycznej. Dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie przygotowały specjalnie na tę okazję program artystyczny. Były tańce, śpiewy i wierszyki, a także konkurencje, podczas których druhowie udowodnili jak świetnie radzą sobie w pracy zespołowej. Obchody Dnia Strażaka zakończyły się poczęstunkiem.


KK
 

wyświetl galerię w Cooliris

Uwaga! Awaria centrali telefonicznej w Urzędzie Miejskim

Informujemy, że w wyniku awarii centrali telefonicznej w Urzędzie Miejskim w Pyzdrach występują problemy techniczne związane z komunikacją telefoniczną. Za utrudnienia przepraszamy.

W sobotę mecz młodzików

Już w najbliższą sobotę o godz. 10.30 na stadionie przy ul. Nowoogrodowej zespół młodzików MKS Warta Pyzdry zmierzy się z drużyną Błękitni Psary Polskie. Zapraszamy wszystkich sympatyków lokalnego zespołu do wspólnego kibicowania.

wyświetl galerię w Cooliris

Noc Muzeów - zapowiedź

Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która w tym roku odbędzie się 18 maja. Pyzdrskie muzeum zostanie udostępnione do zwiedzania już od godz. 18.00. Dodatkowo zaplanowano występ Zespołu Muzyki Dawnej ,,JUBILO", otwarcie wystawy fotografii Ryszarda Fórmanka, a także pokaz niezwykłych filmów.

wyświetl galerię w Cooliris

Zmiana terminu Miejsko-Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

Informujemy, że Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze planowane na 25.05.2019 r. zostały przeniesione na dzień 29.06.2019 r.

 

Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS

    17 maja 2019 r. (piątek) wszystkie jednostki ZUS organizują Dzień Osób z Niepełnosprawnością. We Wrześni będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanych na ten dzień spotkań i eventów.  

Miejsce: Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrześni, ul. Fabryczna 14
Data i godzina: 17.05.2019 r., godz. 10:00-13:00

Harmonogram:
1. Spotkanie z Osobami Niepełnosprawnymi oraz z pracownikami OPS we Wrześni.
2. Dyżur ekspercki/poradnictwo pracownika ZUS.

    Szczegółowe informacje na temat organizowanych przez poszczególne placówki ZUS wydarzeń, w związku z Dniami Osób z Niepełnosprawnością, można znaleźć na stronie www.zus.pl.

wyświetl galerię w Cooliris

Noc Muzeów już za nami...

    Noc Muzeów to wyjątkowe wydarzenie stanowiące okazję do lepszego poznania własnego miasta oraz do zapoznania się z jego historią. W tym roku po raz kolejny do akcji przyłączyło się Muzeum Regionalne Ziemi Pyzdrskiej.
    Miłośnicy wieczornego zwiedzania mogli zobaczyć wystawy znajdujące się w muzeum zarówno na stałe, jak i takie, które zostały przygotowane specjalnie na tę niezwykłą noc. Jedną z nich była wystawa fotografii Ryszarda Fórmanka, który pracował jako fotoreporter dla gazet „Wielkopolskie Zagłębie" (1978-82) i w „Przeglądzie Konińskim" (od 1982). Na zdjęciach autora można zobaczyć Pyzdry z lat 1980-1990.
    Ważnym punktem programu był koncert Zespołu Muzyki Dawnej „JUBILO" pod kierunkiem siostry Joanny z klasztoru Sióstr Najświętszej Rodziny w Ostrzeszowie. Wiele wzruszeń wśród publiczności wywołał pokaz, nieznanego dotychczas, filmu o Pyzdrach z lat 70. Zgromadzeni goście na czarnobiałych kadrach rozpoznawali dobrze znane sobie miejsca.
    Ostatnim punktem programu był pokaz filmu o św. Józefie z Kupertynu pt. ,,Święty mimo woli". KK
fot SG

wyświetl galerię w Cooliris

Duża działka w centrum Pyzdr na sprzedaż!

Przedstawiamy kolejną ofertę sprzedaży nieruchomości. Tym razem dużej działki budowlanej przy ul. Wrzesińskiej w Pyzdrach. Teren idealny pod budowę domów jednorodzinnych, w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej.

https://osanieruchomosci.pl/wielkopolskie,pyzdry,-,-,dzialka,sprzedaz,oferta:13099502

Zachęcamy również do korzystania z bezpłatnej publikacji ofert sprzedaży nieruchomości na profilu gminy.

Kolorowy Dzień Dziecka - zapowiedź

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z pyzdrskiej gminy do wzięcia udziału w imprezie z okazji Waszego święta. Specjalnie dla Was organizujemy Kolorowy Dzień Dziecka.

   Impreza odbędzie się 2 czerwca na Przystani Wodniackiej w Pyzdrach. Przygotowane atrakcje zagwarantują Wam doskonałą zabawę. Szczególnie polecamy interaktywny koncert familijny Sióstr Wajs & Stonogi. Nauczymy się ekologii na rockowo, uniesiemy ręce w rytmach reggae, poznamy świat słodkich owoców, przekonamy się, że w szkole nie ma nudy, zaczarujemy koszmary i wzniesiemy sportowy okrzyk. Koniecznie musicie z nami odpalić te pozytywne dźwięki.

A tym czasem posłuchajcie największych hitów Sióstr Wajs:
Siostry Wajs & Stonoga - Kolorowa Stonoga
Siostry Wajs & Stonoga - Łeo Afrikana
Siostry Wajs & Stonoga - Stwory Potwory

SK


 


 

wyświetl galerię w Cooliris

Półkolonie letnie w Pietrzykowie - zapowiedź

Ciekawy program będą miały tegoroczne półkolonie organizowane przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalno-Turystyczne "Nasza Szkoła" w Pietrzykowie. Zainteresowanych rodziców zachęcamy do zapoznania się z ich regulaminem i szczegółowym harmonogramem.

Mecz o mistrzostwo Klasy Okręgowej

Jesteś fanem piłki nożnej? Kibicujesz lokalnemu zespołowi? Jeśli tak – przyjdź w najbliższą sobotę na boisko sportowe przy ul. Nowoogrodowej. Warta Pyzdry zagra z LKS ŚLESIN. Emocje gwarantowane. Zapraszamy.

wyświetl galerię w Cooliris

Informacja dla sadowników

Ekspertyza na temat warunków pogodowych, ze szczególnym uwzględnieniem wystąpienia przymrozków w rejonie Gminy Pyzdry, opracowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu.

Nowy wóz strażacki trafi do Pietrzykowa

Promesę na dofinansowanie zakupu wozu ratowniczo-gaśniczego otrzymał wczoraj burmistrz Pyzdr i prezes OSP w Pietrzykowie. Dzięki niej jednostka, jeszcze w tym roku, na swoim wyposażeniu będzie miała nowy samochód pożarniczy.
  Wzmocnienie infrastruktury strażackiej, to wzmocnienie bezpieczeństwa mieszkańców. W ramach ogólnopolskiego programu do Wielkopolski trafi 34 aut, z czego jedno do Pietrzykowa. Dofinansowanie w kwocie 460 tys. zł to powód do radości. Warto dodać, że do zakupu dołoży się gmina (250 tys, zł) i OSP Pietrzyków (50 tys. zł).

SK

fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu


 

wyświetl galerię w Cooliris

Wybory do Parlamentu Europejskiego - ważne informacje

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 26 maja. Jak głosować, żeby oddać ważny głos? Przypominamy najważniejsze zasady dotyczące przebiegu samego głosowania.
   Na terenie gminy Pyzdry można głosować w sześciu lokalach wyborczych, otwartych od godz. 7.00 do 21.00. Każdy głosujący otrzyma jednostronicową kartę do głosowania z listami kandydatów, zarejestrowanymi w danym okręgu wyborczym. Na każdej liście będzie od 5 do 10 nazwisk kandydatów. Aby oddać ważny głos, należy postawić znak X w kratce przy nazwisku jednego kandydata na karcie do głosowania. Za nieważny uznaje się głos, gdy wyborca w żadnej z kratek nie postawi znaku X lub zagłosuje na więcej niż jedną osobę.

SK

 

wyświetl galerię w Cooliris
 • Unia Europejska

Banery

 • -
 • Sesje rady
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • mapa zagrozen

Stopka strony