Urząd Miejski w Pyzdrach

Galeria zdjęć

Warto zobaczyć

Data i imieniny

Dziś jest: Wtorek 22 Stycznia 2019
Wincentego, Anastazji, Anastazego

Wyszukiwarka

Treść strony

Turniej tenisa stołowego – zapowiedź

   Informujemy, iż na przełomie stycznia i lutego zostanie zorganizowany turniej tenisa stołowego. Chętnych zapraszamy na treningi sekcji w czwartki do sali widowiskowo-sportowej w godz. od 16.00 do 17.30.

wyświetl galerię w Cooliris

Orszak Trzech Króli - zapowiedź

   6 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 12.00, po raz piąty ulicami Pyzdr przejdzie Orszak Trzech Króli. Są to największe na świecie Jasełka wystawiane w przestrzeni publicznej. Scenariusz oparty na ewangelicznym przekazie opowiada o podążających za Gwiazdą Mędrcach, którzy odkrywają w ubogiej szopie Najprawdziwszego Boga i oddają Mu pokłon.
    W tym roku świętować będzie z nami 751 miejscowości w Polsce oraz 22 za granicą. Tegoroczny Orszak przejdzie pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Zapraszamy i dziękujemy, że wspólnie tworzymy tradycję .

DS

Dane statystyczne Gminy Pyzdry za rok 2018

  Według danych ewidencji ludności Urzędu Miejskiego w Pyzdrach na koniec grudnia 2018 r. gmina Pyzdry liczyła 7039 mieszkańców. Na terenie miasta Pyzdry zameldowanych było na pobyt stały 3137 osób, natomiast na terenie gminy Pyzdry 3902 osoby. Ponadto na terenie miasta zameldowane są na pobyt czasowy 72 osoby, natomiast na terenie gminy 42. Łącznie liczba mieszkańców zameldowanych na pobyt stały i czasowy naszej gminy wynosi 7153 osoby.
   W ubiegłym roku wśród największych miejscowości pod względem liczby mieszkańców na terenie gminy wyróżnia się: Lisewo – 470 mieszkańców, Rataje – 343 oraz Wrąbczynek – 309. Z kolei najmniejsze miejscowości naszej gminy to Olsz z liczbą mieszkańców 4, Zimochowiec – 5 i Benewicze -7.
   Następnie przyglądając się liczbie urodzeń w roku 2018 zarejestrowano 68 narodzin, w tym 39 dziewczynek i 29 chłopców.
  Jeśli chodzi o najpopularniejsze imiona wybierane dla dzieci w 2018 r., najczęściej powtarzały się dla dziewczynek: Aleksandra, Kornelia, Lena, Maria, Marcelina, Martyna, natomiast wśród chłopców najczęściej nadawane imię to Stanisław.
  W ubiegłym roku związek małżeński zawarło 36 kobiet oraz 33 mężczyzn zameldowanych na terenie naszej gminy, natomiast rozwiodło się 12 kobiet oraz 13 mężczyzn z terenu gminy Pyzdry.
   W 2018 roku liczba zgonów wyniosła 85 osób, w tym 36 kobiet i 49 mężczyzn.

Podaruj fant na licytację podczas WOŚP

   Już 13 stycznia 2019 roku po raz 27 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak każdego roku Pyzdry przyłączają się do tej wspaniałej inicjatywy. Wraz z Jurkiem Owsiakiem gramy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
   Sztab przy Centrum Kultury Sportu i Promocji zwraca się z prośbą o przyłączenie się do tej zaszczytnej akcji poprzez przekazanie gadżetów, które będziemy mogli licytować podczas 27 Finału WOŚP.
Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc.

 

wyświetl galerię w Cooliris

Orszak Trzech Króli

   Tegoroczny, piąty, orszak Trzech Króli miał swój początek pod kościołem farnym. Tuż po południowej Mszy Świętej uczestnicy orszaku wyruszyli na Rynek Miejski, aby z Trzema Królami oddać pokłon Świętej Rodzinie.
    Na trasie orszaku odegrane zostały scenki: pod pałacem Króla Heroda, walki dobra ze złem, oraz przejście przez bramy nieba za którymi czekał Józef z Maryją i Jezusem. Tam królowie oddali im pokłon przekazując dary.
   Dla uczestników orszaku przygotowano korony i śpiewniki. Tegoroczny Orszak Trzech Króli miał hasło przewodnie „Odnowi oblicze ziemi”, słowa Jana Pawła II wypowiedziane w czasie jego pierwszej pielgrzymki do Polski. Autorkami scenariusza i organizatorkami są Dorota Sikora i Mirosława Wawrzyniak nauczycielki z SP w Pyzdrach. Na uczestników orszaku czekała gorąca herbata i ciasto.

JA

wyświetl galerię w Cooliris

Koncert Chóru Camerata

   W niedzielne popołudnie w sali widowiskowo-kinowej odbył się koncert kolęd Wrzesińskiego Chóru Camerata, przeplatany występami zespołu Fuhberger, pyzdrskich mażoretek oraz uczestniczek wrzesińskiego Alchemia Dance Studio.
Poniżej fotorelacja z występów.

Fot MC

wyświetl galerię w Cooliris

Piąta kolejka rundy zasadniczej halowej ligi piłki nożnej sezonu 2018-2019 w Pyzdrach

   Po piątej kolejce rundy zasadniczej na pierwszym miejscu plasuje się drużyna Masters stosunkiem bramek 20:12, tuż za nią Sodkiewicz Elewacje (26:14) a ostatnie miejsce podium należy do Energosieć Pyzdry (47:20).
Dalej:
IV - Jóźwiak Mat. Bud. (29:21)
V – Gierłatowo (21:23)
VI - Orły PWZ (18:40)
VII - Ferma Szafarek (20:38)
VIII - Snow Kids (16:29)
Klasyfikacja najlepszy strzelec:
- Zieliński Igor (Energosieć Pyzdry) -16
- Markiewicz Patryk (Energosieć Pyzdry) -8
- Pawłowski Krzysztof (Energosieć Pyzdry) - 6

Wyniki piątej rundy:
JÓŹWIAK.MAT.BUD.- MASTERS 6:1
ENERGOSIEĆ PYZDRY - GIERŁATOWO 9:5
SNOW KIDS - FERMA SZAFAREK 8:8
ORŁY PWZ - SODKIEWICZ ELEWACJE 9:3

GF

wyświetl galerię w Cooliris

Inkubator kuchenny – propozycja Wiesławy Kowalskiej

  Jako radna Powiatu Wrzesińskiego chcę zaproponować nową inwestycję w Powiecie adresowaną do rolników i sadowników. Chodzi o zbudowanie obiektu, który spełniałby wszystkie normy sanitarne konieczne do przetwarzania np.: mięsa, mleka, owoców, warzyw po to, by móc je sprzedać w handlu detalicznym, w postaci przetworzonej.
   Obiekt ten nazwać możemy „inkubatorem kuchennym” – na wzór powstałego w 2016 roku w Małopolsce. Obiekt byłby dostępny „na wynajem”. Link do inkubatora w Małopolsce:http://www.inkubator-kuchenny.p
l, można tam prześledzić jak działa inkubator kuchenny.
   By temat przedstawić Radzie Powiatu do rozważenia i ewentualnie przeznaczenia na ten cel środków potrzebna jest informacja, czy rolnicy i sadownicy z naszego regionu są taką inwestycją zainteresowani. Potrzebna byłaby lista imienna osób zainteresowanych z danymi kontaktowymi oraz z rodzajem i ilością surowca, który osoby te chciałyby potencjalnie przetwarzać.
  Dlaczego taki pomysł? Przede wszystkim dlatego, że rodzinnych gospodarstw nie stać indywidualnie na taką inwestycję. Czy uważacie, że jest to rozwiązanie również dla nas? Czy są rolnicy w Powiecie Wrzesińskim, którzy potrzebują przetwórni na wynajem?

Wiesława Kowalska
Kontakt:
Tel: 608 151 167
Facebook: @wikosiakowalska

 

Ferie z Centrum Kultury

  Zapraszamy wszystkie dzieciaki z gminy Pyzdry na zajęcia do Centrum Kultury Sportu i Promocji. Zapewniamy ciekawe warsztaty, gry i zabawy, a w nagrodę za czynny udział pojedziemy do JumpWorld'u we Wrześni. Zaczynamy od wtorku 15 stycznia od godz. 10.00.
Warunek konieczny - trzeba mieć skończone 6 lat.
   Dodatkowo zaplanowaliśmy dla Was seanse w kinie m.in. "Minionki" i "Vaiana Skarb Oceanu".

wyświetl galerię w Cooliris

Seanse filmowe - zapowiedź

Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach zaprasza do skorzystania z oferty kinowej zaplanowanej na dwa piątki ferii. Dzieciom proponujemy „Minionki: i „Vaiana Skarb Oceanu”, dla starszych – dramat wojenny „Dunkierka” oraz film Sci-fi Ridley'a Scotta „Marsjanin”. Bilety na bajki są bezpłatne, pozostałe w kwocie 10 zł do nabycia w CKSiP.

wyświetl galerię w Cooliris
wyświetl galerię w Cooliris

Bezpłatne połączenia zastępcze w czasie ferii

   W nawiązaniu do informacji PKS Gniezno o całkowitym wstrzymaniu komunikacji regularnej w okresie ferii zimowych tj  od 12 do 27 stycznia 2019 r.  informujemy o uruchomieniu bezpłatnych połączeń zastępczych w w/w okresie realizowanych przez FHU. ,,WA-MA" Maciej Walicki.
   Poniżej przedstawiamy szczegółowy rozkład jazdy, który obowiązywać będzie od poniedziałku do piątku.

27. Finał WOŚP. Przychodzisz – pomagasz. Pomaganie jest dziecinne proste

Już w najbliższą niedzielę rusza kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od samego rana grupa 34 wolontariuszy będzie kwestować na terenie gminy Pyzdry. Popołudniu, od godz. 16.00 zapraszamy do sali widowiskowo-sportowej na program artystyczny, przeplatany licznymi licytacjami. Będzie się działo!

wyświetl galerię w Cooliris

Rekordowy finał

    Rekordową kwotę podczas 27. Finału WOŚP zebrał sztab w Pyzdrach. Łącznie z kwesty ulicznej i licytacji gadżetów zebrano 18.733,52. Brawo Pyzdry! Po raz kolejny udowodniliście, że solidaryzujecie się z Jurkiem Owsiakiem i wspieracie tą szczytną akcję.
    Na program artystyczny, który odbywał się w sali widowiskowo-sportowej złożyły się nie tylko występy lokalnych artystów tj. Pyzdrska Orkiestra Dęta, mażoretki, uczennice z pyzdrskiego gimnazjum, czy druhowie z OSP Pietrzyków, ale i również duet wokalny Ani i Zuzi z Kaczanowa, taniec baletowy Hanny Wabich z Wrzesińskiego Alchemia Dance Studio i sztuka iluzji Magika Markusa. Każdy z występów przeplatany był licytacjami ponad stu gadżetów: rower miejski podarowany przez sklep Oskar AGD RTV sprzedano za 470,00, budzik kwarcowy z Fundacji uzyskał kwotę 350,00 zł, podobnie jak voucher na wywrotkę żwiru od Sortowni Żwiru Państwa Szymańskich, czy voucher na płytę zespołu „Piersi”, który będzie gwiazdą tegorocznych „Wystrzałowych Pyzdr”. Łącznie z licytacji uzyskano kwotę 8.985 zł.
   Sztab w Pyzdrach składa podziękowania druhom z OSP Pyzdry za opiekę nad wolontariuszami podczas kwesty ulicznej.

JA
fot. KK

wyświetl galerię w Cooliris

E-akta ZUS

Szanowni Państwo,
od 1 stycznia 2019 r. pracodawcy mogą krócej przechowywać dokumenty swoich pracowników (10 a nie 50 lat). Pracodawca zdecyduje w jakiej formie chce prowadzić i archiwizować dokumentację – papierowej, czy elektronicznej.

Ważne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej ZUS.
Podaję linki:
http://www.zus.pl/firmy/przedsiebiorco-przeczytaj-wazne/e-akta
http://www.zus.pl/firmy/przedsiebiorco-przeczytaj-wazne/e-akta/e-akta-pliki-do-pobrania
 
 Z poważaniem,
 Hanna Wanat
koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji
 

wyświetl galerię w Cooliris

Światłowody w Gminie Pyzdry

    8 stycznia w Urzędzie Miejskim w Pyzdrach miało miejsce spotkanie Burmistrza Pyzdr z przedstawicielami firmy INEA oraz wykonawcy robót - firmy PBT Zachód S.A., dotyczące trwającej w gminie Pyzdry budowy sieci światłowodowej.
Podczas spotkania podsumowany został przebieg prac wykonanych w 2018 r oraz omówiony planowany do wykonania w roku 2019.
    W roku 2018 włączone do sieci zostały miejscowości: Lisewo, Ciemierów, Ciemierów Kolonia, Dłusk, Rataje, Pietrzyków, Pietrzyków Kolonia, Tarnowa. W roku 2019 dalsze prace obejmą: Pietrzyków Kolonię, Ksawerów, Wrąbczynek, Rudę Komorską, Zamość i Kruszyny.
    W Pyzdrach na ukończeniu jest już pierwszy etap budowy, obejmujący zachodnią część miasta.
W 2019 roku planowane jest objęcie siecią światłowodową pozostałej jego części. Z tego względu mieszkańców odwiedzają przedstawiciele handlowi firmy INEA z propozycją wykonania przyłącza do sieci światłowodowej. Co ważne –  z uwagi na ujęcie inwestycji w większym projekcie, decydując się na podpisanie porozumienia gwarantującego wykonanie przyłącza od razu, nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów aktywacji ponad opłatę abonamentową po uruchomieniu usługi (aktywowanej najpóźniej do 9 miesięcy po podpisaniu porozumienia).
    Prosimy o wzięcie pod uwagę, w przypadku woli podłączenia się do sieci światłowodowej w dalszym terminie (po zakończeniu trwającej inwestycji), konieczne do poniesienia koszty dodatkowe, bądź nawet brak możliwości podłączenia.
    Poniżej mapy zawierające koncepcję przebiegu sieci światłowodowych. Jednocześnie informujemy, że zgłoszone przez mieszkańców dodatkowe adresy, zostały przekazane firmie INEA do analizy.

JF

Przedsiębiorco załatwiaj sprawy online szybko, łatwo i wygodnie na Biznes.gov.pl

    Biznes.gov.pl to serwis przeznaczony dla osób zamierzających rozpocząć i prowadzących działalność gospodarczą. Celem portalu jest pomoc w realizacji spraw związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności oraz uproszczenie formalności niezbędnych do założenia i prowadzenia firmy.
    W serwisie dostępne są opisy urzędowych usług oraz gotowe formularze. Za pomocą serwisu, osoby prowadzące firmę mogą składać wnioski do instytucji państwowych drogą elektroniczną, a także załatwiać swoje biznesowe sprawy przez internet. Serwis łączy w sobie wiele usług i funkcji nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla administracji państwowej. Przedsiębiorcy znajdą tutaj szczegółowe informacje o obowiązujących przepisach prawa, wymaganych procedurach i formalnościach związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce oraz w całej Unii Europejskiej.
Serwis spełnia też rolę wyszukiwarki danych kontaktowych wszystkich instytucji obsługujących przedsiębiorców. Daje praktyczne instrukcje, jak sobie radzić w biznesie, i umożliwia realizację spraw administracyjnych drogą elektroniczną (poprzez moduł Usługi Online).
    Jednym z najważniejszych funkcjonalności serwisu jest Centrum Pomocy Przedsiębiorcy biznes.gov.pl. Jest to punkt informacyjny w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, przeznaczonym dla przedsiębiorców i administracji. Centrum obsługuje użytkowników Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) oraz serwisu biznes.gov.pl. Konsultanci Centrum Pomocy odpowiadają na pytania wykorzystując różne kanały komunikacyjne: telefon, livechat, automatycznie przez wirtualnego urzędnika lub formularz kontaktowy. Często wykorzystane narzędzia to wideorozmowa (video chat), współdzielenie ekranu (co-browse) oraz wykonywanie połączeń telefonicznych z konsultantami za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Centrum Pomocy jest dostosowane również do obsługi osób niesłyszących. Wszystkie informacje, jak i usługi elektroniczne, dostępne są w języku polskim i angielskim.
Jak się z nami skontaktować
Jeśli chciałbyś uzyskać informację dotyczącą prowadzenia działalności, skorzystaj z Centrum Pomocy Przedsiębiorcy. Z Centrum skontaktować się możesz wypełniając formularz lub telefonicznie, w dni powszednie z wyłączeniem świąt od 7:00 do 17:00 pod numerem 801 055 088 lub 22 765 67 32. Możesz także skorzystać z telefonu internetowego. Centrum Pomocy zapewnia także obsługę osób niesłyszących.
Jeśli chciałbyś przesłać swoje uwagi na temat funkcjonowania portalu oraz treści na nim zawartych, możesz skorzystać z formularza w Centrum Pomocy albo zgłosić komentarz – na dole każdej strony możesz ocenić artykuł i wyrazić swoją opinię.
Podziel się informacją o portalu biznes.gov.pl z innymi przedsiębiorcami. Zajrzyj też na nasz profil Facebook, gdzie codziennie publikujemy nowe informacje.
    Portal biznes.gov.pl jest ściśle powiązany z funkcjonującym systemem Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Polska Cyfrowa. Jest kontynuacją projektu pt.: „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej" finansowanego z Programu Innowacyjna Gospodarka. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 61 milionów zł z czego ponad 51 mln zł pochodzi z Funduszy Europejskich.

https://www.biznes.gov.pl/pl

 

wyświetl galerię w Cooliris

Żałoba narodowa

    W dniu 18 stycznia 2019 r. (piątek) od godz. 17.00 rozpocznie się żałoba narodowa mająca na celu upamiętnienie tragicznej śmierci i pogrzebu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
    W symbolicznym geście solidarności i współczucia dla bliskich, współpracowników i mieszkańców Gdańska zachęcamy Mieszkańców Gminy i Miasta Pyzdry do zapalenia znicza przy Urzędzie Miejskim w Pyzdrach.
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI.

Obwieszczenie w sprawie przeprowadzenia Kwalifikacji Wojskowej w 2019 r.

Obwieszczenie w sprawie przeprowadzenia Kwalifikacji Wojskowej w 2019 r. na obszarze Województwa Wielkopolskiego.

Ogłoszenie MGOPS Pyzdry

Wyłożenie do wglądu publicznego projektu „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Pyzdry na lata 2019-2023”

Atrakcyjne działki budowlane w Pyzdrach

    Mając na uwadze rozwój budownictwa mieszkaniowego na terenie gminy Pyzdry zapraszamy zainteresowanych do skorzystania z bezpłatnej publikacji na profilu gminy ofert sprzedaży nieruchomości.
    Treść ogłoszenia należy przesyłać na adres: planowanie@pyzdry.pl
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 63 276-83-33 wew. 115.
    Poniżej pierwsze tego typu ogłoszenie dotyczące działek  przy ul. Wrocławskiej w Pyzdrach.
   

,,Na sprzedaż atrakcyjne działki budowlane w Pyzdrach, przy ulicy Wrocławskiej, droga powiatowa 2904. Powierzchnia działek od 800m2 do 1300m2.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt pod nr. 665244351''

 

wyświetl galerię w Cooliris

Szósta kolejka rundy zasadniczej Halowej Ligi Piłki Nożnej

Po szóstej kolejce HLPN sezonu 2018/2019 ex aequo na pierwszym miejscu znajdują się drużyny: Masters i Sodkiewicz Elewacje. Ostatnie miejsce podium należy do drużyny Energosieć Pyzdry.

Fot.
GF

wyświetl galerię w Cooliris
 • Unia Europejska

Banery

 • -
 • Sesje rady
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • mapa zagrozen

Stopka strony