Urząd Miejski w Pyzdrach

Galeria zdjęć

Warto zobaczyć

Data i imieniny

Dziś jest: Piątek 21 Września 2018
Mateusza, Jonasza, Hipolita

Wyszukiwarka

Treść strony

Jednodniowa wycieczka do Gdańska

    Biuro podróży Fukowski Travel organizuje jednodniową wycieczkę do Gdańska. Chętni mogą zapisać się w siedzibie M-GOPS w Pyzdrach do dnia 13 września 2018 roku. Koszt to 145zł za osobę.
    W programie zwiedzanie między innymi: Placu Solidarności, historycznej bramy nr 2 przy Stoczni Gdańskiej, Pomnika Trzech Krzyży, Muzeum II Wojny Światowej, Starego Miasta, Dworu Artusa, Fontanny Neptuna i wiele innych ciekawych miejsc.
Wszelkie informacje udzielane są pod nr tel: 63 2768-175, 63 2768-179 lub 63 2768-103.
Wszystkich chętnych zapraszamy do skorzystania z wyjazdu.

Elektroenergetyczne inwestycje w gminie

     Na terenie Miasta i Gminy Pyzdry w latach 2015 - 2017 Energa Operator S. A. przeprowadziła szereg inwestycji, które znacznie przyczyniły się do poprawy funkcjonowania infrastruktury elektroenergetycznej i zasilania. Powstało 17 przyłączy kablowych oraz 83 przyłączy napowietrznych. Zmodernizowano ponad 13 tys. metrów linii napowietrznych średniego i niskiego napięcia oraz 5 stacji.
    Tylko w roku 2018 realizowane są takie zadania jak wymiana linii napowietrznych niskiego napięcia w miejscowościach: Baraniec, Białobrzeg i Kruszyny. W trakcie realizacji jest aż 31 przyłączy energetycznych. Na skrzyżowaniu ulic Kaliskiej i Szkolnej w Pyzdrach zmodernizowano stację transformatorową. Stary budynek zastąpiono nowoczesnym wykonanym w technologii modułowej. Dokonano przebudowy linii niskiego napięcia oraz wymiany stacji w Pyzdrach przy ul. Kaliskiej i Nadrzecznej. Projektowane jest także skablowanie istniejącego obwodu linii napowietrznej na ulicy Kilińskiego w kierunku ulicy Wrzesińskiej.
W związku z robotami wspólnymi z Energa w 2017 r. i 2018 r. ogółem zostanie wymienionych około 100 opraw rtęciowych na nowoczesne, energooszczędne.
    Tempo prac w najbliższym czasie nie spadnie, ponieważ udało się wynegocjować szereg inwestycji, które będą realizowane wspólnie. Na etapie projektów dotyczących prac związanych z przebudową sieci energetycznych są: Pietrzyków Kolonia (wymiana słupów i linii nn., możliwa wymiana opraw oświetleniowych), droga Rataje – Dłusk (wymiana słupów i linii nn., możliwa wymiana opraw oświetleniowych), Tarnowa (wymiana słupów i linii nn. budowa nowej stacji transformatorowej, możliwa wymiana opraw oświetleniowych) oraz w Pyzdrach przy ul. Słowackiego i ul. Kilińskiego (wymiana słupów, stacji i linii nn.).

RK

 

 

 

 

 

 

wyświetl galerię w Cooliris

Biała sobota w ZUS- dzień otwarty dla lekarzy

22 września 2018 roku, w godzinach 9:00-13:00, zapraszamy lekarzy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, na dzień otwarty pod hasłem: Biała Sobota.
W Inspektoracie ZUS we Wrześni pracownicy ZUS, w ramach akcji, będą:
- zakładać profile PUE,
- prowadzić szkolenia dotyczące wystawiania e-ZLA,
- pomagać w uzyskaniu certyfikatu ZUS. Certyfikat będzie zapisywany na nośniku/sprzęcie elektronicznym lekarza ( niezbędny jest pendrive albo osobisty laptop),
- udzielać wyjaśnień dotyczących elektronicznych zwolnień lekarskich również w kontekście pracodawcy (płatnika) i pacjenta (ubezpieczonego).
Więcej informacji uzyskacie Państwo pod numerem telefonu: 61 8745-438.
Zapraszamy

Mecz o mistrzostwo KOZPN

Już w najbliższą sobotę o godz. 17.00, na stadionie przy ul. Nowoogrodowej, MKS Warta Pyzdry podejmie Czarnych Ostrowite. Zapraszamy wszystkich sympatyków lokalnego zespołu do wspólnego kibicowania.

wyświetl galerię w Cooliris

Spokajmy się w Pietrzykowie

    Stowarzyszenie „Nasza Szkoła” w Pietrzykowie zaprasza do wzięcia udziału w imprezie, którą organizuje w dniach od 21 do 23 września. W programie m.in. rajd samochodowy, występy artystyczne, mecz piłki nożnej oraz występy Arka Kopaczewskiego i Kabaretu „Spotkanie z balladą”.

wyświetl galerię w Cooliris

Polo Market poszukuje pracowników

Nowo powstający w Pyzdrach Polo Market poszukuje zastępców kierownika sklepu.
Aplikacje można składać na: http://www.polomarket.pl lub http://dariusz.rusiewicz@polomarket.pl
Więcej informacji w załączniku.

wyświetl galerię w Cooliris

Bezpłatne szkolenia ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych we Wrześni zaprasza zainteresowanych na bezpłatne szkolenia, które odbędą się 25 i 26 września w w/w instytucji.

wyświetl galerię w Cooliris

Czyste powietrze - spotkanie informacyjne

    W ramach rządowego programu Czyste Powietrze został przygotowany program priorytetowy, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.
     Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.
   W związku zakończeniem prac nad programem priorytetowym, resort środowiska przygotował cykl spotkań mających charakter edukacyjny i informacyjny, składający się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, mówi o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Cześć druga informuje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze. W trzeciej dowiemy się jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

   Spotkanie odbędzie się we wtorek 18 września o godz. 18.00 w Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Pyzdrach, ul. Kaliska 25.

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych:
https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/

http://www.wfosgw.poznan.pl/program-priorytetowy-czyste-powietrze/

Harmonogram spotkań w pozostałych gminach województwa wielkopolskiego można śledzić na stronie: http://www.wfosgw.poznan.pl/aktualnosci/

Sukces strażaków OSP Lisewo

  Drużyna OSP z Lisewa reprezentowała Powiat Wrzesiński podczas IV Wojewódzkich Zawodów Sportowo- Pożarniczych .
Drużyny startujące w zawodach na tym szczeblu są najlepszymi w poszczególnych grupach w swoich gminach i powiatach. Start w zawodach wojewódzkich to dla każdej OSP prestiż i wyróżnienie.

     Zawody odbyły się 15 września na Stadionie Sportowym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu.
Zgodnie z kalendarzem zawodów sportowo-pożarniczych OSP rozgrywane są co cztery lata, startują w nich zwycięzcy zawodów powiatowych.
  W rywalizacji udział wzięło 31 drużyn męskich oraz 28 żeńskich. Zmagania rozgrywane były w dwóch konkurencjach: ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami. 
     Druchowie z Lisewa wywalczyli III miejsce . Serdecznie gratulujemy!

MM


 

wyświetl galerię w Cooliris

Festyn dla Alicji

    Dużym zainteresowaniem cieszył się 10 Festyn Parafialny, który odbył się w niedzielę, 16 września na pyzdrskim rynku. Celem festynu była zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Alicji Bartkowiak. Pyzdrzanie znów udowodnili swoją wielkoduszność i nie szczędzili grosza.
    Dowodem szczodrości zebranych była chociażby licytacja tortu ufundowanego przez Karola Nowickiego, który był kilkakrotnie licytowany i przeznaczany na kolejną. Ostateczna kwota jaką udało się uzyskać to 1.500 zł. Kolejka do loterii fantowej była imponująca i utrzymywała się do końca losów. Nie mniejsze były przy stoiskach z owocami, plackami i grillem.
    Członkowie pyzdrskiego Caritasu zapewnili publice różnorodność programu i atrakcji. Na początku nasi milusińscy z przedszkola zatańczyli krakowiaka i zaprezentowali swe umiejętności wokalne w deszczowej piosence. Zaśpiewały dziewczyny z Kaczanowa i „Akord Nieba”. Mogliśmy podziwiać Damiana Olejniczaka w pokazie Freestyle Basketball, tancerki z Alchemia Dance Studio i zespół folklorystyczny „Ziemia Wrzesińska”. Tradycyjnie, motocykliści urządzili paradę przez Rynek, którym towarzyszyły Fiaty 126p. W międzyczasie odbywały się zawody strzeleckie i konkurencje sportowe.

     Kwota jaką udało się zebrać podczas festynu to 17.114 zł.

    Zespół Caritas Pyzdry składa serdeczne podziękowania sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do organizacji 10 Festynu Parafialnego.

JA
fot. JA, MM

wyświetl galerię w Cooliris

Spotkanie organizacji pozarządowych

    Burmistrz Pyzdr zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu Gminy i Miasta Pyzdry na spotkanie, które odbędzie się dnia 28 września 2018 roku o godz. 14.00 w budynku Urzędu Miejskiego w salce narad.
    Tematem spotkania będzie dyskusja nad projektem „Programu Współpracy Gminy i Miasta Pyzdry z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok”.

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu priorytetowego Czyste Powietrze

    Celem programu jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Skupia się przede wszystkim na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizację budynków by efektywnie zarządzać energią. Nabory wniosków prowadzone są przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Spotkanie instruktażowe dot. programu odbyło się 18 września w Centrum Kultury Sportu i Promocji i zgromadziło wielu zainteresowanych.
    Nabory wniosków prowadzone są w trybie ciągłym, czyli wnioski będą oceniane na bieżąco. Termin realizacji programu przypada na lata 2018-2029, natomiast umowy podpisywane będą do 31 grudnia 2027 roku.
    Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych. Korzystając z niego można uzyskać zwrot części poniesionych kosztów. Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja to 53 tys. zł. Program przewiduje dofinansowanie m.in. na:
- wymianę starych źródeł ciepła oraz zakup i montaż nowych, spełniających wymagania programu,
- docieplanie przegród budynku,
- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
- montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
- instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),
- montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Wniosek, listę wymaganych dokumentów i wytyczne dot. wypełniania wniosku można pobrać ze strony: http://www.wfosgw.poznan.pl/ogloszenie-o-naborze-ramach-programu-priorytetowego-czyste-powietrze/

JA
fot. JA

wyświetl galerię w Cooliris

Ogłoszenie w sprawie awarii sygnalizacji świetlnej

    W związku z licznymi interwencjami mieszkańców gminy Pyzdry w sprawie awarii sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Wrzesińskiej z ul. Niepodległości i ul. Mostową w Pyzdrach poprosiliśmy zarządcę drogi, tj. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.
Otrzymaliśmy następującą odpowiedź:
   Ze względu na ciągłe samoistne wyłączanie się sygnalizacji i niemożność doraźnego naprawienia usterki sygnalizacja pracuje w trybie awaryjnym na światłach pulsujących.  Do chwili obecnej wykonawca, z którym podpisano umowę na modernizację sygnalizacji wykonał niezbędne pomiary i opracował projekt sterowania sygnalizacją. Zgodnie z umową wszystkie prace związane z modernizacją sygnalizacji zostaną ukończone najpóźniej do 30.11.2018r.

Paweł Kubiak
Z-ca Kierownika RDW w Koninie

 

Informacja dotycząca pomocy dla rolników pokrzywdzonych „SUSZĄ 2018 r.”

    Komisja Gminna do spraw szacowania strat w uprawach rolnych przyjęła 436 wniosków, na podstawie których wykonano szacunki strat i sporządzono protokoły. Protokoły zostały podpisane i odebrane przez wnioskodawców, a w sierpniu 2018 zostały wysłane do zaopiniowania przez Wojewodę Wielkopolskiego.
    Na podstawie monitoringu suszy rolniczej prowadzonej przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach oraz zgodnie z wytycznymi Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015r., które zostały przesłane do Komisji dnia 29.05.2018r, nie podjęto szacowania kukurydzy, buraków cukrowych oraz drzew i krzewów owocowych. W przedmiotowej sprawie Burmistrz Pyzdr wystąpił z wnioskiem do Wojewody Wielkopolskiego o wyrażenie zgody na wykonywanie szacunków strat w /w uprawach z uwagi na znaczną powierzchnię upraw kukurydzy (ok. 700ha) i zasychających drzew. W związku z przedłużającym się okresem suszy Komisja Gminna na wniosek rolników przeprowadziła szacunek strat II pokosu łąk i pastwisk. W wyniku którego sporządziła 260 korekt protokołów, które również zostały wysłane do Wojewody w Poznaniu.
    Od dnia 14.09.2018r. do 28.09.2018r. rolnicy mogą ubiegać się o pomoc finansową za powstałe szkody w uprawach rolnych, w których szkody wyniosły 70% i wyżej. Wniosek należy złożyć do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Biuro Powiatowe we Wrześni. Do wniosku należy dołączyć protokół sporządzony przez komisję lub protokół korektę potwierdzony przez Wojewodę Wielkopolskiego. Na dzień dzisiejszy otrzymaliśmy zaopiniowanych 50 protokołów, które zostały niezwłocznie wydane rolnikom. W przypadku braku potwierdzonego protokołu przez Wojewodę można załączyć do wniosku posiadany protokół lub korektę protokołu. Po otrzymaniu zaopiniowanego protokołu przez Urząd Miejski w Pyzdry, odwrotnie wnioskodawca zostanie powiadomiony SMS –em o odbiorze.
    Od dnia 26.09.2018r. do 17.10.2018r. rolnicy mogą ubiegać się o pomoc finansową za powstałe szkody w uprawach rolnych, w których szkody wyniosły co najmniej 30% i mniej niż 70%, składając również wniosek do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro powiatowe we Wrześni, według informacji jak w pierwszym terminie.

Formularz wniosku o udzielenie pomocy jest dostępny na stronie internetowej ARiMR: http://www.arimr.gov.pl/

Kwoty pomocy dla szkód 70% i wyżej w uprawach za każdy 1 ha 1000 zł, w przypadku braku ubezpieczenia upraw co najmniej 50 % / nie wliczając łąk i pastwisk/ w wysokości 500 zł.
Kwoty pomocy dla szkód 30% i mniej niż 70% w uprawach za każdy 1 ha 500 zł, w przypadku braku ubezpieczenia upraw co najmniej 50 % / nie wliczając łąk i pastwisk/ w wysokości 250 zł.

Wojciech Tomaszewski
Podinspektor ds. rolnictwa

 

 • Unia Europejska

Banery

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • mapa zagrozen

Stopka strony