Urząd Miejski w Pyzdrach

Galeria zdjęć

Warto zobaczyć

Data i imieniny

Dziś jest: Wtorek 23 Stycznia 2018
Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji

Wyszukiwarka

Treść strony

Wyjazd na Targi Rolnicze POLAGRA-PREMIERY

   Wszystkich zainteresowanych branżą rolniczą serdecznie zapraszamy do udziału w największych w Polsce Targach Rolniczych POLAGRA-PREMIERY w Poznaniu. Wyjazd, zaplanowany na 20 stycznia, organizuje Pan Andrzej Łyskawa.
   Na terenie MTP będzie można zobaczyć innowacyjne rozwiązania z zakresu uprawy i hodowli, a także różnorodną ofertę nawozów, środków do ochrony roślin, dodatków paszowych. Do grona wystawców dołączyły również firmy posiadające w swojej ofercie sprzęt zootechniczny, weterynaryjny oraz artykuły związane z wyposażeniem maszyn rolniczych. Ekspozycję dopełnią wiodące na rynku czasopisma i portale rolnicze, a także związki i stowarzyszenia.
   Zapisy i szczegółowe informacje związane z wyjazdem można uzyskać pod numerem telefonu 632205477.
 

Zajęcia dla dorosłych i młodzieży - kontynuacja

Jesienno-zimowe inspiracje, polegające na organizacji zajęć dla dorosłych i młodzieży, zmieniają nazwę na zimowo-wiosenne. A to ze względu na ich kontynuację, a tym samym zainteresowanie ze strony ich uczestników. Szczegóły w załączeniu.

wyświetl galerię w Cooliris

Podążali w Orszaku Trzech Króli

Kolorowo, nastrojowo i ciepło było na tegorocznej edycji Orszaku Trzech Króli. Mieszkańcy tłumnie wzięli udział w obchodach tego święta.
   Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą. Po niej wierni przeszli w orszaku na rynek miejski, opowiadając  historię sprzed dwóch tysięcy lat. Odwiedzili dwór Heroda, byli świadkiem walki dobra ze złem, napotkali bramę do nieba,  a w końcu dotarli do celu swojej podróży – odnaleźli Świętą Rodzinę.
   Koordynatorkami działań, w których wzięła udział młodzież szkolna i cała wspólnota parafialna, były -  Dorota Sikora i Mirosława Wawrzyniak.

SK
fot. SK, NR

wyświetl galerię w Cooliris

Zagramy dla najmłodszych dzieci - zapowiedź WOŚP

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia 2018 r. Wybraliśmy wolontariuszy, dopięliśmy program imprezy i zbieramy gadżety na licytację. Cel tegorocznego finału to wyrównania szans w leczeniu noworodków.
   Pyzdrski finał jest kulturalnym wydarzeniem dla mieszkańców, połączonym z akcją charytatywną o zasięgu ponad krajowym. Pieniądze w godzinach przedpołudniowych zbierać będzie 55 wolontariuszy. O godz. 16.00 w hali sportowej odbędzie się impreza, będąca połączeniem części artystycznej z licytacją gadżetów. Wystąpią lokalni artyści, ale nie tylko.
Ze względu na coraz większe zainteresowanie licytacją liczymy na wsparcie ludzi dobrej woli, przedstawicieli instytucji i właścicieli firm.
    Zwracamy się do nich z prośbą o przekazanie towarów, wyrobów, usług lub gadżetów, a może i pamiątek, które będziemy mogli zlicytować w czasie finału WOŚP. Już dziś dziękujemy za każdą formę wsparcia. Będziemy traktować ją jako wyraz zrozumienia i dobroci, a przede wszystkim chęci niesienia pomocy nowonarodzonym dzieciom,
których zdrowie i życie jest zagrożone.

SK
 

wyświetl galerię w Cooliris

Wyjątkowi ludzie są wsród nas. Trwa głosowanie w plebiscycie!

Prezes Lokalnej Grupy Działania – „Z Nami Warto” Marek Przyjemski został nominowany w plebiscycie Osobowość Roku 2017 (kategoria: samorządność i społeczność lokalna) organizowanym przez Głos Wielkopolski. Zachęcamy do oddawania głosów na osobę, która angażuje się w życie społeczności lokalnej i skutecznie realizuje projekty w naszym powiecie.

Głosowanie w I etapie plebiscytu trwa do 31 stycznia.

Informacja o konkursie - http://www.gloswielkopolski.pl/nasze-akcje/osobowosc-roku/a/osobowosc-roku-2017-wyjatkowi-ludzie-sa-wsrod-nas-ruszylo-glosowanie,12790408/
Prosimy o głosy i udostępnianie informacji o plebiscycie -   https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1838890366143716&id=100000683110411

 

wyświetl galerię w Cooliris

Spotkanie opłatkowe emerytów

   Choć mamy już prawie połowę stycznia, wczorajsze popołudnie w Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach wypełniła iście świąteczna atmosfera. Przy wspólnym stole zasiedli bowiem członkowie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, by złożyć sobie noworoczne życzenia.
   W towarzystwie swoich przyjaciół, a także zaproszonych gości emeryci miło spędzili czas, rozmawiając i wspólnie śpiewając kolędy. Zwieńczeniem spotkania był tradycyjny już poczęstunek, przygotowany przez najbardziej aktywne członkinie Związku.

NR
fot. NR

wyświetl galerię w Cooliris

Zagramy dla najmłodszych dzieci - zapowiedź WOŚP

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia 2018 r. Wybraliśmy wolontariuszy, dopięliśmy program imprezy i zbieramy gadżety na licytację. Cel tegorocznego finału to wyrównania szans w leczeniu noworodków.
   Pyzdrski finał jest kulturalnym wydarzeniem dla mieszkańców, połączonym z akcją charytatywną o zasięgu ponad krajowym. Pieniądze w godzinach przedpołudniowych zbierać będzie 55 wolontariuszy. O godz. 16.00 w hali sportowej odbędzie się impreza, będąca połączeniem części artystycznej z licytacją gadżetów. Wystąpią lokalni artyści, ale nie tylko.
   Pragniemy poinformować, iż na nasz apel dotyczący przekazywania fantów na licytację odpowiedziało wiele lokalnych firm i instytucji. Będziecie mogli Państwo zakupić rozmaite przedmioty i usługi, w tym m.in gadżety z logo WOŚP, przedmioty dekoracyjne i podarki dla dzieci, słodycze, usługi kosmetyczne i samochodowe, płyty gwiazdy muzycznych tegorocznych Wystrzałowych Pyzdr i wiele, wiele innych przedmiotów. Zachęcamy do wsparcia naszego finału. Już dziś wszystkim, zarówno tym, którzy przekazali nam gadżety, jak i tym, którzy je kupią serdecznie dziękujemy.

ZAPRASZAMY na pyzdrski finał WOŚP! Będzie się działo!

SK

wyświetl galerię w Cooliris

Rekordowy finał

Dużym sukcesem zakończył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy zorganizowany przez pyzdrski sztab. Ogromne zaangażowanie mieszkańców gminy, zwłaszcza licytujących gadżety, pozwoliło pobić rekord z ubiegłego roku.
  Od od samego rana wolontariusze, w sumie 55 osób, brali udział w kweście ulicznej na terenie gminy. Mimo mrozu dzielnie trwali na posterunku zbierając pieniądze na szczytny cel.
  Głowna część imprezy odbyła się jak co roku w hali widowiskowo-sportowej. Atrakcji było wiele. Najmłodsi mogli do woli wyszaleć się na dmuchanym placu zabaw i zrobić sobie zabawne zdjęcia w foto-budce. Wszyscy przybyli mieli okazję obejrzeć ciekawy, a zarazem zróżnicowany blok artystyczny, który rozpoczął występ przedszkolaków z Bajkowego Świata. Piękny pokaz tańców standardowych i latynoamerykańskich zafundowała nam profesjonalna para taneczna Małgorzata Budzińska i Kacper Kasprzyk. Poza tym mogliśmy posłuchać jak śpiewają pyzdrscy harcerze oraz wokalistki z gimnazjum. Swoje umiejętności pokazali też młodzi tancerze z Niepublicznej Placówki Oświatowo-Wychowawczej „Centrum Hajadasz”, szkoły tańca „Alchemia Dance Studio” oraz uczestniczki zajęć fitness. Magik Mag Marco dosłownie zaczarował wszystkich widzów pokazem iluzjii, natomiast zespoły Dejavu Band, Kames Band oraz Pyzdrska Orkiestra Dęta zadbały o oprawę muzyczną Finału.
   Tradycyjna już licytacja gadżetów podarowanych przez fundację WOŚP oraz lokalnych sponsorów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, co w dużej mierze przyczyniło się do pobicia ubiegłorocznego rekordu. W sumie nasz sztab zebrał 16.500 zł, z tego 7.322 zł z licytacji. Najwyższe kwoty osiągnęło m.in. serce składające się z 360 lizaków, tort, rózne gadżety WOŚP, obraz wykonany metodą spray painting, usługi motoryzacyjne i kosmetyczne oraz płyty tegorocznych Wystrzałowych Pyzdr. W licytacjach grosza nie szczędzili: Burmistrz Przemysław Dębski, Michał Przewoźny, Dawid Andrzejak, Grzegorz Skorupka, Anna Gołąb, Karol Siwek, Agnieszka Szymańska, Edyta Budzińska oraz Dawid i Bartosz Lajtlichowie. Wszystkim ofiradowawcom serdecznie dziękujemy, bo ten sukces to Wasza zasługa.

wyświetl galerię w Cooliris

Pierwsza e-składka z Wielkopolski-informacja prasowa

  Pierwsza e-składka z Wielkopolski. Jeden przelew składkowy zamiast trzech – a czasem nawet czterech – stał się faktem. Pierwszy przelew w kraju wyszedł z Wielkopolski, dokładnie z Poznania. Wkrótce na salach obsługi klientów ZUS pojawią się doradcy płatników składek.
  Od 1 stycznia 2018 r. przedsiębiorca nie opłaca już składek na trzy lub cztery różne rachunki. Dziś każdy płatnik ma do dyspozycji swój indywidualny numer rachunku składkowego, na który wpłaca składki łącznie, bez podziału na poszczególne fundusze. Przelewy nie muszą być, tak jak to było do tej pory, dodatkowo opisywane identyfikatorem płatnika (np. NIP) oraz wskazaniem, za który miesiąc jest opłata. Indywidualny numer rachunku składkowego pozwala zidentyfikować każdy przelew. ZUS zaś każdy taki przelew zaksięguje na poszczególne fundusze: Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, Fundusz Zdrowia, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz Fundusz Emerytur Pomostowych.
  Pierwsze wpłaty na indywidualne numery rachunków składkowych wpłynęły już 2 stycznia przed godziną 8:00. Wcześniej, tj. 31 grudnia 2017 r. i 1 stycznia 2018 r. w Zakładzie prowadzone były intensywne prace nad modyfikacją systemu informatycznego wraz z testami komunikacji z klientami. W sumie pierwszego roboczego dnia po Nowym Roku wpłat na swoje indywidualne numery rachunków dokonało aż 34010 płatników składek. Co ważne, wszystkie wpłaty zostały już przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaksięgowane. Największa kumulacja płatności będzie miała miejsce około 15 stycznia. Jest to bowiem termin płatności składek dla firm zatrudniających pracowników.
  Nowa forma opłacania składek jest dla mnie znacznym uproszczeniem. Korzystam na co dzień z płatności elektronicznej i łatwo mogę ponowić płatność w kolejnych miesiącach. Ponadto obecny przelew elektroniczny jest dużo prostszy do wypełnienia, ponieważ nie wymaga wpisywania szczegółowych danych – mówi dr Roma Marczewska-Kuźma, która jako jedna z pierwszych w kraju przelała składki na swój indywidualny numer rachunku w ZUS.  
  Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina wszystkim klientom, którzy mają zaległości składkowe, by zwrócili uwagę na fakt, iż po wprowadzeniu indywidualnych numerów rachunków składkowych bieżące wpłaty są w pierwszej kolejności księgowane na najstarsze zaległości. Dla osób prowadzących działalność gospodarczą, które podlegają dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu, może to oznaczać utratę prawa do zasiłku chorobowego, opiekuńczego lub macierzyńskiego. Płatnik może jednak w takiej sytuacji złożyć wniosek o wyrażenie zgody na opłacenie składki po terminie. Jeżeli natomiast nie może spłacić zadłużenia jednorazowo, powinien skontaktować się osobiście lub telefonicznie z doradcą ds. ulg i umorzeń. Lista doradców dostępna na stronie internetowej ZUS.
  W związku ze zmianą sposobu płatności składek i możliwymi wątpliwościami klientów, Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadza na swoich salach obsługi doradców płatników składek. Ich rolą będzie wsparcie płatników w ustaleniu sposobu rozliczenia wpłat na ich kontach. Będą dostępni w całym kraju od połowy stycznia. Obecnie trwa ich szkolenie.

Marlena Nowicka
regionalna rzeczniczka prasowa ZUS
w Wielkopolsce

wyświetl galerię w Cooliris

Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!

  Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy?  Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?  Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!

  Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych.

  Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie.  
Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos.

  Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.

  Co masz zrobić?

  Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz.
  Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców!

  Więcej informacji na stronie www.pkw.gov.pl oraz na kanałach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych.

https://www.youtube.com/watch?v=jGOrbygR208    

https://www.youtube.com/watch?v=eQVZaB5qeOs                             

Gramy dla Darasa

  Już wiele razy mieszkańcy Pyzdr jednoczyli się aby pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. Nie inaczej jest tym razem, bowiem kolejny mieszkaniec naszego miasta potrzebuje wsparcia w walce z chorobą.
  W najbliższą sobotę 20 stycznia o godz. 15:00 na hali widowiskowo-sportowej odbędzie się Charytatywny Towarzyski Turniej Piłki Ręcznej „Gramy dla Darasa.  Podczas imprezy zbierane będą datki na potrzeby pokrycia kosztów leczenia Dariusza Mikołajczyka, pracownika oświaty, dobrego znajomego wielu mieszkańców miasta i gminy, który walczy z nowotworem. Wielokrotnie sam angażował się w organizację wydarzeń dla potrzebujących pomocy, teraz my mamy szansę wesprzeć jego.
  Podczas turnieju będzie można wziąć udział w licytacji, zjeść grochówkę oraz spróbować pysznego ciasta. Odbędzie się również turniej rzutów karnych, w którym pola bramki będzie bronił sam burmistrz Przemysław Dębski. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału, bo pomagać innym warto zawsze.

NR

 

wyświetl galerię w Cooliris

Punkty odbioru przeterminowanych leków

 Urząd Gminy i Miasta Pyzdry informuje, że w aptece państwa Płomińskich oraz w aptece Jana Pawła II znajdują się pojemniki na przeterminowane  leki. Zachęcamy do bezpłatnego oddawania niepotrzebnych medykamentów w w/w punktach.                                

Znajdź siebie :) zdjęcia z foto-budki WOŚP

 Jedną z atrakcji tegorocznego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była foto-budka. Chętnych do zrobienia sobie pamiatkowej fotki nie brakowało. Zachęcamy do obejrzenia galerii. Może uda się komuś znależć samego siebie?

wyświetl galerię w Cooliris

Dla Darka zagrali wzorowo

  24.000 zł, taką kwotę udało się uzbierać podczas Charytatywnego Towarzyskiego Turnieju Piłki Ręcznej „Gramy dla Darasa”, który odbył się 20 stycznia w hali widowiskowo-sportowej w Pyzdrach. Od początku do końca zawodów trybuny wypełnione były po brzegi ludźmi, chcącymi wspomóc Darka Mikołajczyka w walce z nowotworem.
  Podczas imprezy, prowadzonej przez Jakuba Perę można było wziąć udział w licytacji, spróbować pysznego ciasta lub też dobrowolną kwotę wrzucić do specjalnie przygotowanych puszek. Podczas konkursu rzutów karnych, w których udział mógł wziąć każdy, w bramce stanął sam burmistrz Przemysław Dębski.
  Zwycięzcą turnieju została drużyna ze Strzałkowa, jednak nie to było najważniejsze tego dnia. Wszyscy grali dla Darka, co złożyło się na ogromny sukces, jakim jest uzbierana kwota. Teraz pozostaje już tylko życzyć Darasowi szybkiego powrotu do zdrowia i pamiętać, że pomagać warto zawsze.

NR
fot. NR, GF

wyświetl galerię w Cooliris

Informacja dla organizacji pozarządowych

Otwarty konkurs ofert od 15 stycznia 2018r  do 5 lutego 2018r na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy i Miasta Pyzdry w zakresie:

“Podtrzymywania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturalnej w 2018 r.”

http://www.bip.pyzdry.pl/plik,6748,tresc-ogloszenia.pdf

 

“Krajoznawstwo i organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży”

http://www.bip.pyzdry.pl/plik,6750,tresc-ogloszenia.pdf

 

“Upowszechnienie kultury fizycznej i sportu”.

http://www.bip.pyzdry.pl/plik,6749,tresc-ogloszenia.pdf

 

 • Unia Europejska

Przydatne strony

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • mapa zagrozen

Stopka strony