Urząd Miejski w Pyzdrach

Galeria zdjęć

Warto zobaczyć

Data i imieniny

Dziś jest: Czwartek 22 Lutego 2018
Małgorzaty, Marty, Piotra

Wyszukiwarka

Treść strony

Wyjazd na Targi Rolnicze POLAGRA-PREMIERY

   Wszystkich zainteresowanych branżą rolniczą serdecznie zapraszamy do udziału w największych w Polsce Targach Rolniczych POLAGRA-PREMIERY w Poznaniu. Wyjazd, zaplanowany na 20 stycznia, organizuje Pan Andrzej Łyskawa.
   Na terenie MTP będzie można zobaczyć innowacyjne rozwiązania z zakresu uprawy i hodowli, a także różnorodną ofertę nawozów, środków do ochrony roślin, dodatków paszowych. Do grona wystawców dołączyły również firmy posiadające w swojej ofercie sprzęt zootechniczny, weterynaryjny oraz artykuły związane z wyposażeniem maszyn rolniczych. Ekspozycję dopełnią wiodące na rynku czasopisma i portale rolnicze, a także związki i stowarzyszenia.
   Zapisy i szczegółowe informacje związane z wyjazdem można uzyskać pod numerem telefonu 632205477.
 

Zajęcia dla dorosłych i młodzieży - kontynuacja

Jesienno-zimowe inspiracje, polegające na organizacji zajęć dla dorosłych i młodzieży, zmieniają nazwę na zimowo-wiosenne. A to ze względu na ich kontynuację, a tym samym zainteresowanie ze strony ich uczestników. Szczegóły w załączeniu.

wyświetl galerię w Cooliris

Podążali w Orszaku Trzech Króli

Kolorowo, nastrojowo i ciepło było na tegorocznej edycji Orszaku Trzech Króli. Mieszkańcy tłumnie wzięli udział w obchodach tego święta.
   Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą. Po niej wierni przeszli w orszaku na rynek miejski, opowiadając  historię sprzed dwóch tysięcy lat. Odwiedzili dwór Heroda, byli świadkiem walki dobra ze złem, napotkali bramę do nieba,  a w końcu dotarli do celu swojej podróży – odnaleźli Świętą Rodzinę.
   Koordynatorkami działań, w których wzięła udział młodzież szkolna i cała wspólnota parafialna, były -  Dorota Sikora i Mirosława Wawrzyniak.

SK
fot. SK, NR

wyświetl galerię w Cooliris

Zagramy dla najmłodszych dzieci - zapowiedź WOŚP

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia 2018 r. Wybraliśmy wolontariuszy, dopięliśmy program imprezy i zbieramy gadżety na licytację. Cel tegorocznego finału to wyrównania szans w leczeniu noworodków.
   Pyzdrski finał jest kulturalnym wydarzeniem dla mieszkańców, połączonym z akcją charytatywną o zasięgu ponad krajowym. Pieniądze w godzinach przedpołudniowych zbierać będzie 55 wolontariuszy. O godz. 16.00 w hali sportowej odbędzie się impreza, będąca połączeniem części artystycznej z licytacją gadżetów. Wystąpią lokalni artyści, ale nie tylko.
Ze względu na coraz większe zainteresowanie licytacją liczymy na wsparcie ludzi dobrej woli, przedstawicieli instytucji i właścicieli firm.
    Zwracamy się do nich z prośbą o przekazanie towarów, wyrobów, usług lub gadżetów, a może i pamiątek, które będziemy mogli zlicytować w czasie finału WOŚP. Już dziś dziękujemy za każdą formę wsparcia. Będziemy traktować ją jako wyraz zrozumienia i dobroci, a przede wszystkim chęci niesienia pomocy nowonarodzonym dzieciom,
których zdrowie i życie jest zagrożone.

SK
 

wyświetl galerię w Cooliris

Wyjątkowi ludzie są wsród nas. Trwa głosowanie w plebiscycie!

Prezes Lokalnej Grupy Działania – „Z Nami Warto” Marek Przyjemski został nominowany w plebiscycie Osobowość Roku 2017 (kategoria: samorządność i społeczność lokalna) organizowanym przez Głos Wielkopolski. Zachęcamy do oddawania głosów na osobę, która angażuje się w życie społeczności lokalnej i skutecznie realizuje projekty w naszym powiecie.

Głosowanie w I etapie plebiscytu trwa do 31 stycznia.

Informacja o konkursie - http://www.gloswielkopolski.pl/nasze-akcje/osobowosc-roku/a/osobowosc-roku-2017-wyjatkowi-ludzie-sa-wsrod-nas-ruszylo-glosowanie,12790408/
Prosimy o głosy i udostępnianie informacji o plebiscycie -   https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1838890366143716&id=100000683110411

 

wyświetl galerię w Cooliris

Spotkanie opłatkowe emerytów

   Choć mamy już prawie połowę stycznia, wczorajsze popołudnie w Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach wypełniła iście świąteczna atmosfera. Przy wspólnym stole zasiedli bowiem członkowie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, by złożyć sobie noworoczne życzenia.
   W towarzystwie swoich przyjaciół, a także zaproszonych gości emeryci miło spędzili czas, rozmawiając i wspólnie śpiewając kolędy. Zwieńczeniem spotkania był tradycyjny już poczęstunek, przygotowany przez najbardziej aktywne członkinie Związku.

NR
fot. NR

wyświetl galerię w Cooliris

Zagramy dla najmłodszych dzieci - zapowiedź WOŚP

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia 2018 r. Wybraliśmy wolontariuszy, dopięliśmy program imprezy i zbieramy gadżety na licytację. Cel tegorocznego finału to wyrównania szans w leczeniu noworodków.
   Pyzdrski finał jest kulturalnym wydarzeniem dla mieszkańców, połączonym z akcją charytatywną o zasięgu ponad krajowym. Pieniądze w godzinach przedpołudniowych zbierać będzie 55 wolontariuszy. O godz. 16.00 w hali sportowej odbędzie się impreza, będąca połączeniem części artystycznej z licytacją gadżetów. Wystąpią lokalni artyści, ale nie tylko.
   Pragniemy poinformować, iż na nasz apel dotyczący przekazywania fantów na licytację odpowiedziało wiele lokalnych firm i instytucji. Będziecie mogli Państwo zakupić rozmaite przedmioty i usługi, w tym m.in gadżety z logo WOŚP, przedmioty dekoracyjne i podarki dla dzieci, słodycze, usługi kosmetyczne i samochodowe, płyty gwiazdy muzycznych tegorocznych Wystrzałowych Pyzdr i wiele, wiele innych przedmiotów. Zachęcamy do wsparcia naszego finału. Już dziś wszystkim, zarówno tym, którzy przekazali nam gadżety, jak i tym, którzy je kupią serdecznie dziękujemy.

ZAPRASZAMY na pyzdrski finał WOŚP! Będzie się działo!

SK

wyświetl galerię w Cooliris

Rekordowy finał

Dużym sukcesem zakończył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy zorganizowany przez pyzdrski sztab. Ogromne zaangażowanie mieszkańców gminy, zwłaszcza licytujących gadżety, pozwoliło pobić rekord z ubiegłego roku.
  Od od samego rana wolontariusze, w sumie 55 osób, brali udział w kweście ulicznej na terenie gminy. Mimo mrozu dzielnie trwali na posterunku zbierając pieniądze na szczytny cel.
  Głowna część imprezy odbyła się jak co roku w hali widowiskowo-sportowej. Atrakcji było wiele. Najmłodsi mogli do woli wyszaleć się na dmuchanym placu zabaw i zrobić sobie zabawne zdjęcia w foto-budce. Wszyscy przybyli mieli okazję obejrzeć ciekawy, a zarazem zróżnicowany blok artystyczny, który rozpoczął występ przedszkolaków z Bajkowego Świata. Piękny pokaz tańców standardowych i latynoamerykańskich zafundowała nam profesjonalna para taneczna Małgorzata Budzińska i Kacper Kasprzyk. Poza tym mogliśmy posłuchać jak śpiewają pyzdrscy harcerze oraz wokalistki z gimnazjum. Swoje umiejętności pokazali też młodzi tancerze z Niepublicznej Placówki Oświatowo-Wychowawczej „Centrum Hajadasz”, szkoły tańca „Alchemia Dance Studio” oraz uczestniczki zajęć fitness. Magik Mag Marco dosłownie zaczarował wszystkich widzów pokazem iluzjii, natomiast zespoły Dejavu Band, Kames Band oraz Pyzdrska Orkiestra Dęta zadbały o oprawę muzyczną Finału.
   Tradycyjna już licytacja gadżetów podarowanych przez fundację WOŚP oraz lokalnych sponsorów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, co w dużej mierze przyczyniło się do pobicia ubiegłorocznego rekordu. W sumie nasz sztab zebrał 16.500 zł, z tego 7.322 zł z licytacji. Najwyższe kwoty osiągnęło m.in. serce składające się z 360 lizaków, tort, rózne gadżety WOŚP, obraz wykonany metodą spray painting, usługi motoryzacyjne i kosmetyczne oraz płyty tegorocznych Wystrzałowych Pyzdr. W licytacjach grosza nie szczędzili: Burmistrz Przemysław Dębski, Michał Przewoźny, Dawid Andrzejak, Grzegorz Skorupka, Anna Gołąb, Karol Siwek, Agnieszka Szymańska, Edyta Budzińska oraz Dawid i Bartosz Lajtlichowie. Wszystkim ofiradowawcom serdecznie dziękujemy, bo ten sukces to Wasza zasługa.

wyświetl galerię w Cooliris

Pierwsza e-składka z Wielkopolski-informacja prasowa

  Pierwsza e-składka z Wielkopolski. Jeden przelew składkowy zamiast trzech – a czasem nawet czterech – stał się faktem. Pierwszy przelew w kraju wyszedł z Wielkopolski, dokładnie z Poznania. Wkrótce na salach obsługi klientów ZUS pojawią się doradcy płatników składek.
  Od 1 stycznia 2018 r. przedsiębiorca nie opłaca już składek na trzy lub cztery różne rachunki. Dziś każdy płatnik ma do dyspozycji swój indywidualny numer rachunku składkowego, na który wpłaca składki łącznie, bez podziału na poszczególne fundusze. Przelewy nie muszą być, tak jak to było do tej pory, dodatkowo opisywane identyfikatorem płatnika (np. NIP) oraz wskazaniem, za który miesiąc jest opłata. Indywidualny numer rachunku składkowego pozwala zidentyfikować każdy przelew. ZUS zaś każdy taki przelew zaksięguje na poszczególne fundusze: Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, Fundusz Zdrowia, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz Fundusz Emerytur Pomostowych.
  Pierwsze wpłaty na indywidualne numery rachunków składkowych wpłynęły już 2 stycznia przed godziną 8:00. Wcześniej, tj. 31 grudnia 2017 r. i 1 stycznia 2018 r. w Zakładzie prowadzone były intensywne prace nad modyfikacją systemu informatycznego wraz z testami komunikacji z klientami. W sumie pierwszego roboczego dnia po Nowym Roku wpłat na swoje indywidualne numery rachunków dokonało aż 34010 płatników składek. Co ważne, wszystkie wpłaty zostały już przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaksięgowane. Największa kumulacja płatności będzie miała miejsce około 15 stycznia. Jest to bowiem termin płatności składek dla firm zatrudniających pracowników.
  Nowa forma opłacania składek jest dla mnie znacznym uproszczeniem. Korzystam na co dzień z płatności elektronicznej i łatwo mogę ponowić płatność w kolejnych miesiącach. Ponadto obecny przelew elektroniczny jest dużo prostszy do wypełnienia, ponieważ nie wymaga wpisywania szczegółowych danych – mówi dr Roma Marczewska-Kuźma, która jako jedna z pierwszych w kraju przelała składki na swój indywidualny numer rachunku w ZUS.  
  Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina wszystkim klientom, którzy mają zaległości składkowe, by zwrócili uwagę na fakt, iż po wprowadzeniu indywidualnych numerów rachunków składkowych bieżące wpłaty są w pierwszej kolejności księgowane na najstarsze zaległości. Dla osób prowadzących działalność gospodarczą, które podlegają dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu, może to oznaczać utratę prawa do zasiłku chorobowego, opiekuńczego lub macierzyńskiego. Płatnik może jednak w takiej sytuacji złożyć wniosek o wyrażenie zgody na opłacenie składki po terminie. Jeżeli natomiast nie może spłacić zadłużenia jednorazowo, powinien skontaktować się osobiście lub telefonicznie z doradcą ds. ulg i umorzeń. Lista doradców dostępna na stronie internetowej ZUS.
  W związku ze zmianą sposobu płatności składek i możliwymi wątpliwościami klientów, Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadza na swoich salach obsługi doradców płatników składek. Ich rolą będzie wsparcie płatników w ustaleniu sposobu rozliczenia wpłat na ich kontach. Będą dostępni w całym kraju od połowy stycznia. Obecnie trwa ich szkolenie.

Marlena Nowicka
regionalna rzeczniczka prasowa ZUS
w Wielkopolsce

wyświetl galerię w Cooliris

Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!

  Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy?  Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?  Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!

  Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych.

  Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie.  
Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos.

  Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.

  Co masz zrobić?

  Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz.
  Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców!

  Więcej informacji na stronie www.pkw.gov.pl oraz na kanałach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych.

https://www.youtube.com/watch?v=jGOrbygR208    

https://www.youtube.com/watch?v=eQVZaB5qeOs                             

Gramy dla Darasa

  Już wiele razy mieszkańcy Pyzdr jednoczyli się aby pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. Nie inaczej jest tym razem, bowiem kolejny mieszkaniec naszego miasta potrzebuje wsparcia w walce z chorobą.
  W najbliższą sobotę 20 stycznia o godz. 15:00 na hali widowiskowo-sportowej odbędzie się Charytatywny Towarzyski Turniej Piłki Ręcznej „Gramy dla Darasa.  Podczas imprezy zbierane będą datki na potrzeby pokrycia kosztów leczenia Dariusza Mikołajczyka, pracownika oświaty, dobrego znajomego wielu mieszkańców miasta i gminy, który walczy z nowotworem. Wielokrotnie sam angażował się w organizację wydarzeń dla potrzebujących pomocy, teraz my mamy szansę wesprzeć jego.
  Podczas turnieju będzie można wziąć udział w licytacji, zjeść grochówkę oraz spróbować pysznego ciasta. Odbędzie się również turniej rzutów karnych, w którym pola bramki będzie bronił sam burmistrz Przemysław Dębski. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału, bo pomagać innym warto zawsze.

NR

 

wyświetl galerię w Cooliris

Punkty odbioru przeterminowanych leków

 Urząd Gminy i Miasta Pyzdry informuje, że w aptece państwa Płomińskich oraz w aptece Jana Pawła II znajdują się pojemniki na przeterminowane  leki. Zachęcamy do bezpłatnego oddawania niepotrzebnych medykamentów w w/w punktach.                                

Znajdź siebie :) zdjęcia z foto-budki WOŚP

 Jedną z atrakcji tegorocznego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była foto-budka. Chętnych do zrobienia sobie pamiatkowej fotki nie brakowało. Zachęcamy do obejrzenia galerii. Może uda się komuś znależć samego siebie?

wyświetl galerię w Cooliris

Dla Darka zagrali wzorowo

  24.000 zł, taką kwotę udało się uzbierać podczas Charytatywnego Towarzyskiego Turnieju Piłki Ręcznej „Gramy dla Darasa”, który odbył się 20 stycznia w hali widowiskowo-sportowej w Pyzdrach. Od początku do końca zawodów trybuny wypełnione były po brzegi ludźmi, chcącymi wspomóc Darka Mikołajczyka w walce z nowotworem.
  Podczas imprezy, prowadzonej przez Jakuba Perę można było wziąć udział w licytacji, spróbować pysznego ciasta lub też dobrowolną kwotę wrzucić do specjalnie przygotowanych puszek. Podczas konkursu rzutów karnych, w których udział mógł wziąć każdy, w bramce stanął sam burmistrz Przemysław Dębski.
  Zwycięzcą turnieju została drużyna ze Strzałkowa, jednak nie to było najważniejsze tego dnia. Wszyscy grali dla Darka, co złożyło się na ogromny sukces, jakim jest uzbierana kwota. Teraz pozostaje już tylko życzyć Darasowi szybkiego powrotu do zdrowia i pamiętać, że pomagać warto zawsze.

NR
fot. NR, GF

wyświetl galerię w Cooliris

Informacja dla organizacji pozarządowych

Otwarty konkurs ofert od 15 stycznia 2018r  do 5 lutego 2018r na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy i Miasta Pyzdry w zakresie:

“Podtrzymywania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturalnej w 2018 r.”

http://www.bip.pyzdry.pl/plik,6748,tresc-ogloszenia.pdf

 

“Krajoznawstwo i organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży”

http://www.bip.pyzdry.pl/plik,6750,tresc-ogloszenia.pdf

 

“Upowszechnienie kultury fizycznej i sportu”.

http://www.bip.pyzdry.pl/plik,6749,tresc-ogloszenia.pdf

 

Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA)

  Od 1 lipca 2018 roku obowiązywać będą elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA). Ich wystawienie będzie znacznie szybsze, niż wypisywanie papierowego zwolnienia.


   Dzięki specjalnej aplikacji lekarz uzyska dostęp do danych pacjenta (ubezpieczonego), jego pracodawców (płatników składek) oraz członków jego rodziny – jeśli zwolnienie będzie wystawiane w celu opieki nad nimi. Po wpisaniu numeru PESEL pacjenta, pozostałe dane identyfikacyjne zostaną automatycznie uzupełnione przez system.


Mniej obowiązków dla pacjentów.


Po wystawieniu e-ZLA przez lekarza będzie ono elektronicznie dostarczone pracodawcy i do ZUS. Nie będzie więc konieczności podczas choroby, czy opieki np. nad chorym dzieckiem udawać się do pracodawcy, czy jednostki ZUS.
E-ZLA zostanie przesłane na profil PUE płatnika i do systemu ZUS. W przypadku uzyskania e-ZLA nie będzie zagrożenia przekroczenia terminu 7 dni na dostarczenie zwolnienia, nie będzie więc zagrożenia obniżenia zasiłku chorobowego, czy opiekuńczego z powodu przekroczenia tego terminu.


Korzyści dla pracodawców


Pracodawca, który posiada profil na PUE (Platforma Usług Elektronicznych) natychmiast otrzyma nie tylko wiadomość o wystawieniu jego pracownikowi e-ZLA, ale również otrzyma samo zwolnienie. Na PUE jest wydzielone specjalne miejsce, w którym są widoczne elektroniczne zwolnienia wysłane na profil płatnika. Istotne jest również to, że pracodawca może drogą elektroniczną wystąpić do ZUS z wnioskiem o kontrolę prawidłowości wystawienia zwolnienia.


Więcej informacji na temat e-ZLA na stronie www.zus.pl


Jeszcze tylko do 30 czerwca 2018 roku lekarze będą mogli wystawiać chorym zwolnienia na papierowych drukach. Od lipca wszystkie zwolnienia lekarskie będą przesyłane wyłącznie przez internet. ZUS zachęca lekarzy, aby nie czekali do 30 czerwca 2018 r. i już dziś skorzystali ze szkoleń organizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i przygotowali się do tej zmiany.
Terminy zaplanowanych szkoleń są dostępne na stronie www.zus.pl w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.
Podczas szkoleń pracownik ZUS wyjaśni, jak wystawiać elektroniczne zwolnienia i w jaki sposób można je podpisywać. Omówi również nowy rodzaj podpisu elektronicznego, który ZUS bezpłatnie udostępnił lekarzom.

Pierwsze w tym roku posiedzenie Społecznej Rady Gospodarczej

  Ważne dla miasta i gminy tematy zostały poruszone podczas pierwszego w tym roku posiedzenia Społecznej Rady Gospodarczej przy Burmistrzu Pyzdr. Miała ona miejsce 18 stycznia na sali konferencyjnej pyzdrskiego urzędu.
 Gościem zebrania był Dyrektor PBS w Pyzdrach, Marek Sobczak, który zapoznał zebranych z promocyjnymi ofertami dla przedsiębiorców działających w sektorze rolniczym oraz pozostałych branżach.
  Podczas spotkania omawiano również sprawy bieżące dotyczące m.in. możliwości zagospodarowania  pomieszczeń po byłej piekarni w  domu podcieniowym, uruchomienia na naszym terenie paczkomatu, podłączenia się do szerokopasmowego internetu oferowanego przez firmę Inea , gazyfikacji i przystąpienia do odnowienia mogiły Powstańców Styczniowych.

wyświetl galerię w Cooliris

Motywy zdobnicze sposobem na promocję

  Posiadanie własnych, niepowtarzalnych motywów zdobniczych, to znakomity wyróżnik, bardzo przydatny w promocji, a także ważny jako element budujący tożsamość i markę regionu.By wzmocnić odrębność, a tym samym atrakcyjność gmin i powiatów położonych na obszarze Puszczy Pyzdrskiej, Lokalna Organizacja Turystyczna „Puszcza Pyzdrska” zleciła opracowanie motywów zdobniczych bazujących na lokalnym dziedzictwie przyrodniczym.
  W Polsce tylko kilka krain geograficznych posiada własne motywy zdobnicze. Są to: Kaszuby, Kociewie, Kurpie, Podhale i Ziemia Łowicka.Motywy mogą być wykorzystywane między innymi w:
- rękodziele ( np.: haft, wycinanki , szydełko )
- zdobieniu przedmiotów użytkowych ( np.: opakowania wyrobów, torby, koszulki, pościele, zasłony, obrusy, ceramika, stolarka, kowalstwo )
- wyrobie pamiątek ( np.: foldery, pocztówki, kubki, zakładki)
- zdobieniu fasad i wnętrz budynków.
   Lokalna Organizacja Turystyczna „Puszcza Pyzdrska” opracowała w grudniu 2017 roku zbiór 23 motywów zdobniczych dla gmin ( Blizanów, Ceków Kolonia, Chocz, Gizałki, Golina, Grodziec, Lądek, Lisków, Malanów, Mycielin, Rychwał, Rzgów, Pyzdry, Stare Miasto, Stawiszyn, Tuliszków i Zagórów) i  powiatów ( Kalisz, Konin, Pleszew, Słupca, Turek i Września)  położonych na obszarze historycznej Puszczy Pyzdrskiej. Wszyskie motywy można obejrzeć na stronie internetowej www.puszczapyzdrska.com. Link poniżej.

http://www.puszczapyzdrska.com/index.php/motywy-zdobnicze

NR

Podsumowanie roku pyzdrskiego koła PZW

  W minioną niedzielę na zebraniu sprawozdawczym, które odbyło się w sali CKSiP podsumowano zeszłoroczną pracę pyzdrskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Zebranie prowadził prezes koła Ryszard Nowicki.
  Najbardziej zasłużonych członków koła oraz gości uhonorowano nagrodami. Leszek Bulewicz otrzymał Złotą Odznakę PZW, nadaną przez Zarząd Główny PZW,a obecni na spotkaniu prezes Banku Spółdzielczego w Pyzdrach Marek Sobczak oraz burmistrz Przemysław Dębski odznaczenia „Za rozwój wędkarstwa konińskiego”, nadane przez Zarząd Okręgu w Koninie. Natomiast puchary za klasyfikację Grand Prix, ufundowane przez Włodzimierza i Elżbietę Urbaniaków, otrzymali Mirosław Krysiński (I m-ce), Dominik Tomczak (II m-ce) i Marlena Czerniak (III m-ce).
  Na zebraniu podsumowano i omówiono działania społeczne organizowane nad zbiornikami szybskimi w ubiegłym roku polegające między innymi na porządkowaniu terenu, wyrównaniu dróg, przygotowaniu stanowisk na zawody. Najbardziej zaangażowane osoby otrzymały dyplomy z podziękowaniami.
  Po odczytaniu sprawozdania i podsumowaniu działalności zarząd otrzymał absolutorium jednogłośnie.

NR

fot. SG, TS

 

wyświetl galerię w Cooliris

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany! Ważna informacja dla małych przedsiębiorców.

Szanowni Państwo,


Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT).

 JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie. Do wypełnienia tego obowiązku potrzebne jest m.in. założenie Profilu Zaufanego. Szczegóły w załącznikach.

Ministerstwo Cyfryzacji

Planowania gazyfikacji gminy ciąg dalszy

   Przedstawiciele Pracowni Projektowej Cowogaz z Kalisza oraz urzędnicy powiatowi i gminni spotkali się po raz kolejny, aby omówić dalsze działania związane z gazyfikacją gminy Pyzdry. Spotkanie miało miejsce 24 stycznia w Urzędzie Miejskim.
  Pracownia przygotowuje dokumentacje techniczną gazyfikacji na zlecenie Polskiej Spółki Gazownictwa Oddział w Poznaniu. Projektanci przedstawili szczegółowy przebieg planowanej sieci gazowej. Następnie omówiono szczegóły techniczne związane z umieszczeniem gazociągu w pasie dróg powiatowych i gminnych.
 

wyświetl galerię w Cooliris

Sesja Rady Miejskiej - zapowiedź

 XXVIII sesja Rady Miejskiej w Pyzdrach odbędzie się 9 lutego 2018 r.  w Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Pyzdrach o godz. 14 00. Program sesji w załączeniu.

Program sesji:

1. Otwarcie sesji.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Sprawozdanie z działalności Burmistrza w okresie międzysesyjnym.
4. Informacja Przewodniczącego Rady o realizacji zadań w okresie międzysesyjnym.
5. Interpelacje radnych i zapytania sołtysów.
6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie.
7. Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowych zasad i trybu umarzania, odraczania lub rozkładania na raty spłaty należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, a których wierzycielem jest Gmina Pyzdry lub jej jednostki podległe.
8. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie dotacji z budżetu Gminy Pyzdry dla niepublicznego przedszkola, niebędącego przedszkolem specjalnym, niespełniającego warunków, o których mowa w art. 17 ust. 1 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, w wysokości wyższej niż określona w art. 17 ust. 3 ustawy.
9. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie dotacji z budżetu Gminy Pyzdry dla publicznych przedszkoli prowadzonych przez osoby fizyczne i osoby prawne inne niż jednostka samorządu terytorialnego w wysokości wyższej niż określona w art. 16 ust. 1 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych.
10. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla publicznych i niepublicznych jednostek oświatowych prowadzonych przez osoby prawne lub fizyczne inne niż Gmina Pyzdry oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.  
11. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego  przez uczniów w publicznych przedszkolach prowadzonych na terenie gminy Pyzdry.
12. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, innych form wychowania przedszkolnego, klas pierwszych szkół podstawowych działających na terenie Gminy Pyzdry oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.
13. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia Gminy i Miasta Pyzdry do współpracy
z Powiatem Wrzesińskim w celu realizacji zadania pn. ,,Realizacja programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest na terenie Powiatu Wrzesińskiego".
14. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości
i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
15. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Pyzdry.
16. Podjęcie uchwały w sprawie zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych i ustalenia ich przebiegu.
17. Podjęcie uchwały w sprawie określenia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt.
18. Podjęcie uchwały w sprawie dzierżawy nieruchomości położonej w Pyzdrach.
19. Zapytania i wolne wnioski.
20. Wniesienie uwag do protokołu z poprzedniej sesji.
21. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
22. Zakończenie sesji.


       Przewodnicząca Rady       
                                                                                     /-/ Elżbieta Kłossowska

 

Przekaż swój 1% potrzebującym z naszej gminy.

  Każdego roku w naszej gminie przybywa osób, które nagle muszą zmierzyć się z wyzwaniem jakim jest choroba najbliższych. Tak samo jak w latach ubiegłych i tym razem całym sercem wspieramy  tych mieszkańców i ich rodziny poprzez zachęcenie do przekazania 1% podatku dochodowego.
  Każdy z nas ma przywilej przekazania 1% odprowadzanego podatku na wybrany przez siebie cel. Warto z tego korzystać, ponieważ jest to bardzo łatwe i zupełnie niekłopotliwe, a może przynieść potrzebującym wiele dobra. W zeszłym roku Polacy przekazali na ten cel ponad 500 mln zł.
  Procedura przekazania 1% podatku jest niezwykle prosta, nie zajmuje wiele czasu i nie obciąża podatnika żadnym kosztem. Wystarczy w odpowiedniej rubryce uzupełnianego formularza PIT wprowadzić nazwę i numer KRS organizacji, której chce się przekazać swój 1% i gotowe. Pieniądze zasilą konto wybranej fundacji, która środki te przekaże na leczenie i rehabilitację dzieci potrzebujących z naszej gminy. Jeden procent to tak niewiele, ale przekazując go zwiększamy szansę na zdrowie i życie wielu osób, między innymi małych mieszkańców naszej gminy W załączeniu dodajemy krótkie informacje o dzieciach z naszej gminy, na których cel można przekazać swój 1%
 

wyświetl galerię w Cooliris

,,Turystyka i rekreacja - pomysł na rozwój'' - zapowiedź konferencji

Burmistrz Pyzdr i Prezes Lokalnej Grupy Działania Z Nami Warto' serdecznie zapraszają do udziału w konferencji ,,Turystyka i rekreacja – pomysł na rozwój'', zaplanowanej na 23 lutego 2018 r.
  Konferencja o tym temacie organizowana jest po raz drugi. Jej celem jest prezentacja dobrych praktyk i przekazanie informacji zachęcających podmioty niepubliczne do włączenie się w rozwój turystyki.
  Zachęcamy Państwa do licznego udziału. Zapraszamy samorządowców, przedsiębiorców, osoby prywatne i inne podmioty, zainteresowane rozwojem turystyki.

SK

 

wyświetl galerię w Cooliris

Ferie zimowe - zapowiedź

Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach w ramach tegorocznych ferii zimowych. Będzie to czas na zabawę i kreatywne działania.
    Zajęcia podzielone zostały na dwa tematy – kulinarny i detektywistyczny. Udział w nich zostanie nagrodzony możliwością wyjazdu na zaproponowane wycieczki.
    Zapraszamy dzieci w wieku od 6 lat. Zajęcia odbywają się w Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach. Jedynie te taneczno-ruchowe – w hali sportowej (prosimy zabrać obuwie na przebranie).  Udział we wszystkich jest darmowy.

SK

 

wyświetl galerię w Cooliris

Powstaną dwie asfaltówki w gminie

Wkrótce ruszy realizacja kolejnych inwestycji w pyzdrskiej gminie – tym razem drogowych. Burmistrz podpisał kilka dni temu umowy na budowę asfaltówki w Zapowiedni i między Zamościem, a Dolnymi Grądami.
    Wykonawcą budowy drogi w Zapowiedni będzie Przedsiębiorstwo Budowlano Handlowe Marzyński Sp. z o.o. z Jarocina. Firma ta betonem asfaltowym pokryje jezdnię o długości 1 km 480 m i szerokości 4 m. Wartość zadania wyniesie 783 tys. 451 zł. Drogę łączącą Zamość z Dolnymi Grądami przebuduje Zakład Drogowo Transportowy, Sławomir Bergier z Nekli. Odcinek o długości 1 km 850 m i szerokości 4 m zostanie również pokryty asfaltem. Koszt zadania opiewać będzie na 1 mln 68 tys. zł.
   Na zadanie mające na celu poprawę infrastruktury drogowej i dostępu do infrastruktury społecznej, wpływającą na wzrost komfortu życia mieszkańców gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 63,63%. Wsparcie będzie pochodzić z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

SK
fot. GS

 

Wieczór poezji Pyzdrzanki - zapowiedź

Serdecznie zapraszamy na wieczór poezji w bibliotece, który odbędzie się 23 lutego o godz. 17.00. Bohaterką spotkania będzie Pyzdrzanka Barbara Górniaczyk. Jej wiersze czytać będą mieszkańcy.

wyświetl galerię w Cooliris

Potrójne szczęście

  Posiadanie dziecka jest najwiekszym szczęściem dla każdego rodzica. Narodziny trójki to ogromna radość ale również duże wyzwanie wychowawcze.
  W ubiegły piątek w pyzdrskim urzędzie doszło do niecodziennej wizyty. Starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz oraz burmistrz Pyzdr Przemysław Dębski spotkali się z rodzicami trojaczków urodzonych w styczniu w naszej gminie oraz z samymi dziećmi.
  Wsparcie finansowe w formie czeku, upominki i gratulacje zostały przekazane mamie i tacie Szymona, Patryka i Martyny. Życzymy wytrwałości i cierpliwości przy wychowaniu pociech.
 

wyświetl galerię w Cooliris

To już ostatni moment – załóż Profil Zaufany i wyślij JPK

Przypominamy o zbliżającym się ostatecznym terminie przesłania Jednolitego Pliku Kontrolnego do systemu skarbowego. Wszelkie informacje w tej sprawie dostępne w załączonym komunikacie.
 

 • Unia Europejska

Banery

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • mapa zagrozen

Stopka strony