Urząd Miejski w Pyzdrach

Galeria zdjęć

Warto zobaczyć

Data i imieniny

Dziś jest: Piątek 26 Maja 2017
Filipa, Eweliny, Marianny

Wyszukiwarka

Treść strony

Wybitni pyzdrzanie wspominani na konferencji

6. konferencja z cyklu ,,Terra Pisdrensis – dawniej i dziś'' odbyła się 13 maja w Pyzdrach. Uczestniczyli w niej architekci, geodeci i pasjonaci lokalnej historii. Obradom przyświecało hasło – ,,Człowiek, a Krajobraz''.
   Przedsięwzięcie ma już stałe grono uczestników. Należą do niego osoby zaangażowane w sprawy Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego i Królewskiego Miasta. Zadowolenia z faktu, iż do Pyzdr przyjeżdża silny zespół naukowy, który chce rozmawiać o przeszłości i przyszłości naszego miasta nie krył burmistrz Przemysław Dębski.
   W roli prelegentów wystąpili: Mou Zhou z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Ewa Krzyżanowska-Walaszczyk ze Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP w Poznaniu, Waldemar Sztukiewicz ze Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Poznaniu, Michał Czerniak z Muzeum Regionalnego Ziemi Pyzdrskiej, Piotr Basiński z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Anna Januchta -Szostak, Przemysław Biskupski i Rafał Graczyk – wszyscy z Politechniki Poznańskiej, Wojciech Mielewczyk z Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Tadeusz Kośka z Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie, Sławoj Dreszer i Teresa Bardzińska-Bonenberg –  z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Sławomir Gzell z Politechniki Warszawskiej i Wojciech Kosiński z Politechniki Krakowskiej.
   Kilku godzinne obrady zakończone zostały wspomnieniem o profesorach – Ignacym Felicjanie Tłoczku i jego córce – Hance Zaniewskiej. Zasłużonym dla polskiej nauki pyzdrzanom poświęcona została tablica, którą wmurowano na kamienicy przy ul. Kaliskiej. Jej odsłonięcia dokonano przy udziale uczestników sobotniej konferencji.

SK
fot. SK, IJ

 

 

wyświetl galerię w Cooliris

Noc w muzeum - zapowiedź

Serdecznie zapraszamy na sobotnią Noc w Muzeum. Nie będzie to emisja amerykańskiej komedii o tym samym tytule, a wieczorne zwiedzanie pyzdrskiego muzeum. Dodatkowo zaplanowano występ zespołu Shalom i pokaz filmów poświęconych Pyzdrom.

wyświetl galerię w Cooliris

90-lecie OSP w Pietrzykowie - zapowiedź

Ochotnicza Straż Pożarna w Pietrzykowie ma 90 lat. Uroczystość jubileuszowa zaplanowana została na 27 maja. Jej program prezentujemy na załączonym plakacie.

wyświetl galerię w Cooliris

Inauguracyjny Spływ Kajakowy - zapowiedź

Serdecznie zapraszamy miłośników turystyki wodnej do wzięcia udziału w Spływie Kajakowym na trasie Ląd - Pyzdry. Inauguracyjna eskapada Wartą odbędzie się 10 czerwca. Niezbędne informacje dostępne na załączonym plakacie.
  

wyświetl galerię w Cooliris

Sesja Rady Miejskiej - zapowiedź

XXII sesja Rady Miejskiej odbędzie się 25 maja o godz. 14.00 w Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Pyzdrach.

Program sesji:

1. Otwarcie sesji.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Sprawozdanie z działalności Burmistrza w okresie międzysesyjnym.
4. Informacja Przewodniczącego Rady o realizacji zadań w okresie międzysesyjnym.
5. Interpelacje radnych i zapytania sołtysów.
6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie.
7. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej w 2017 roku Województwu Wielkopolskiemu.
8. Podjęcie uchwały w sprawie przyznania dotacji na renowację stolarki drzwiowej kościoła p.w. NNMP w Pyzdrach.
9. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu ochrony środowiska dla Gminy Pyzdry na lata 2017 – 2020 z perspektywą do roku 2025.
10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr III/11/06 Rady Miejskiej w Pyzdrach z dnia 18 grudnia 2006 r. w sprawie przystąpienia do Stowarzyszenia Gmin
i Powiatów Wielkopolski.
11. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie na rzecz Gminy Pyzdry nieruchomości oznaczonej nr 150 o pow. 0.0900 ha, położonej w miejscowości Pietrzyków.
12. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Oceny Zasobów Pomocy Społecznej Gminy Pyzdry za rok 2016.
13. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej
w Pyzdrach.
14. Sprawozdanie z działalności Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Pyzdrach za 2016 r.
15. Zapytania i wolne wnioski.
16. Wniesienie uwag do protokołu z poprzedniej sesji.
17. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
18. Zakończenie sesji.


                          Przewodnicząca Rady       
                            /-/Elżbieta Kłossowska

 

Wsparcie dla potrzebujących

Wsparcie żywnościowe mogą otrzymać osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej. Dystrybucja paczek odbywać się będzie od 18 do 22 maja w Pyzdrach przy ul. Wrzesińskiej 52. Więcej informacji na temat realizacji wsparcia w załączeniu.

 

 

Dzień Dziecka - zapowiedź

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z pyzdrskiej gminy do wzięcia udziału w imprezie z okazji Waszego święta. Specjalnie dla Was organizujemy Smerfny Dzień Dziecka. Szczegóły na załączonym plakacie.

wyświetl galerię w Cooliris
 • Unia Europejska

Przydatne strony

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Stopka strony