Urząd Miejski w Pyzdrach

Galeria zdjęć

Warto zobaczyć

Data i imieniny

Dziś jest: Niedziela 23 Lipca 2017
Brygidy, Apolinarego, Bogny

Wyszukiwarka

Treść strony

Wybitni pyzdrzanie wspominani na konferencji

6. konferencja z cyklu ,,Terra Pisdrensis – dawniej i dziś'' odbyła się 13 maja w Pyzdrach. Uczestniczyli w niej architekci, geodeci i pasjonaci lokalnej historii. Obradom przyświecało hasło – ,,Człowiek, a Krajobraz''.
   Przedsięwzięcie ma już stałe grono uczestników. Należą do niego osoby zaangażowane w sprawy Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego i Królewskiego Miasta. Zadowolenia z faktu, iż do Pyzdr przyjeżdża silny zespół naukowy, który chce rozmawiać o przeszłości i przyszłości naszego miasta nie krył burmistrz Przemysław Dębski.
   W roli prelegentów wystąpili: Mou Zhou z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Ewa Krzyżanowska-Walaszczyk ze Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP w Poznaniu, Waldemar Sztukiewicz ze Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Poznaniu, Michał Czerniak z Muzeum Regionalnego Ziemi Pyzdrskiej, Piotr Basiński z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Anna Januchta -Szostak, Przemysław Biskupski i Rafał Graczyk – wszyscy z Politechniki Poznańskiej, Wojciech Mielewczyk z Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Tadeusz Kośka z Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie, Sławoj Dreszer i Teresa Bardzińska-Bonenberg –  z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Sławomir Gzell z Politechniki Warszawskiej i Wojciech Kosiński z Politechniki Krakowskiej.
   Kilku godzinne obrady zakończone zostały wspomnieniem o profesorach – Ignacym Felicjanie Tłoczku i jego córce – Hance Zaniewskiej. Zasłużonym dla polskiej nauki pyzdrzanom poświęcona została tablica, którą wmurowano na kamienicy przy ul. Kaliskiej. Jej odsłonięcia dokonano przy udziale uczestników sobotniej konferencji.

SK
fot. SK, IJ

 

 

wyświetl galerię w Cooliris

Noc w muzeum - zapowiedź

Serdecznie zapraszamy na sobotnią Noc w Muzeum. Nie będzie to emisja amerykańskiej komedii o tym samym tytule, a wieczorne zwiedzanie pyzdrskiego muzeum. Dodatkowo zaplanowano występ zespołu Shalom i pokaz filmów poświęconych Pyzdrom.

wyświetl galerię w Cooliris

90-lecie OSP w Pietrzykowie - zapowiedź

Ochotnicza Straż Pożarna w Pietrzykowie ma 90 lat. Uroczystość jubileuszowa zaplanowana została na 27 maja. Jej program prezentujemy na załączonym plakacie.

wyświetl galerię w Cooliris

Inauguracyjny Spływ Kajakowy - zapowiedź

Serdecznie zapraszamy miłośników turystyki wodnej do wzięcia udziału w Spływie Kajakowym na trasie Ląd - Pyzdry. Inauguracyjna eskapada Wartą odbędzie się 10 czerwca. Niezbędne informacje dostępne na załączonym plakacie.
  

wyświetl galerię w Cooliris

Sesja Rady Miejskiej - zapowiedź

XXII sesja Rady Miejskiej odbędzie się 25 maja o godz. 14.00 w Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Pyzdrach.

Program sesji:

1. Otwarcie sesji.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Sprawozdanie z działalności Burmistrza w okresie międzysesyjnym.
4. Informacja Przewodniczącego Rady o realizacji zadań w okresie międzysesyjnym.
5. Interpelacje radnych i zapytania sołtysów.
6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie.
7. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej w 2017 roku Województwu Wielkopolskiemu.
8. Podjęcie uchwały w sprawie przyznania dotacji na renowację stolarki drzwiowej kościoła p.w. NNMP w Pyzdrach.
9. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu ochrony środowiska dla Gminy Pyzdry na lata 2017 – 2020 z perspektywą do roku 2025.
10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr III/11/06 Rady Miejskiej w Pyzdrach z dnia 18 grudnia 2006 r. w sprawie przystąpienia do Stowarzyszenia Gmin
i Powiatów Wielkopolski.
11. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie na rzecz Gminy Pyzdry nieruchomości oznaczonej nr 150 o pow. 0.0900 ha, położonej w miejscowości Pietrzyków.
12. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Oceny Zasobów Pomocy Społecznej Gminy Pyzdry za rok 2016.
13. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej
w Pyzdrach.
14. Sprawozdanie z działalności Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Pyzdrach za 2016 r.
15. Zapytania i wolne wnioski.
16. Wniesienie uwag do protokołu z poprzedniej sesji.
17. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
18. Zakończenie sesji.


                          Przewodnicząca Rady       
                            /-/Elżbieta Kłossowska

 

Wsparcie dla potrzebujących

Wsparcie żywnościowe mogą otrzymać osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej. Dystrybucja paczek odbywać się będzie od 18 do 22 maja w Pyzdrach przy ul. Wrzesińskiej 52. Więcej informacji na temat realizacji wsparcia w załączeniu.

 

 

Dzień Dziecka - zapowiedź

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z pyzdrskiej gminy do wzięcia udziału w imprezie z okazji Waszego święta. Specjalnie dla Was organizujemy Smerfny Dzień Dziecka. Szczegóły na załączonym plakacie.

wyświetl galerię w Cooliris

Przez 90 lat wypełniają strażackie powinności

Szacownego wieku doczekała się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pietrzykowie. 27 maja obchodziła swoje 90 – lecie działalności.
   90 lat to znaczący czas w historii, to czas życia kilku pokoleń. To z pewnością powód do dumy, do licznych wspomnień, ale także do godnego świętowania jubileuszu w gronie przyjaciół i zaproszonych gości. Tak też było w sobotę w Pietrzykowie.
  Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, odprawioną w intencji strażaków. Po niej wszyscy przeszli na plac manewrowy. Historię jednostki przedstawił jej obecny prezes Wojciech Tomaszewski. Później odbierał liczne gratulacje od przedstawicieli samorządu i struktur strażackich wyższego szczebla. Słowa uznania zasłużone, bowiem jednostka jest już na tyle zorganizowana, wyposażona i wyszkolona, że działa w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Dodać należy, iż działalność strażacka w Pietrzykowie możliwa jest dzięki silnemu zaangażowaniu lokalnej społeczności, a także wsparciu sponsorów i samorządu.
  Uroczystość była okazją do wyróżnień zasłużonych druhów i druhen. Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali: Gerard Górski, Sławomir Błaszczyk i Marek Mietlicki. Srebrny – Sławomir Maciejewski i Andrzej Łukasiewicz. Brązowy natomiast – Dorota Kurek i Magdalena Górska. Odznaki MDP odebrali: Julia Stępień, Dawid Stefański, Magdalena Jackowska, Piotr Maciejewski, Fabian Cieślak, Kacper Łukasiewicz i Wiktor Maciejewski.
  Nie zabrakło też części artystycznej w wykonaniu uczniów z miejscowego zespołu szkolno-przedszkolnego, a także koncertu orkiestry dętej. Skoro jubileusz to był i tort, a na nim zdjęcie wozu bojowego, o którym marzą druhowie. Patrząc na ich poczynania, można stwierdzić, że pewnie i to życzenie się spełni.

Sylwia Kaźmierska
fot. SK

wyświetl galerię w Cooliris

Wiosenne przymrozki - ogłoszenie

Ogłoszenie w sprawie przyjmowania wniosków dotyczących wiosennych przymrozków.

Organizatorzy Rajdu Rowerowego składają podziękowania

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach wraz z Urzędem Miejskim w Pyzdrach, Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Pyzdrach pragnie serdecznie podziękować za bezcenne wsparcie i pomoc w organizacji XVII Rodzinnego Ekologicznego Rajdu Rowerowego:


1. Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pyzdrach,
2. Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach,
3. Panu Markowi Sobczakowi – dyrektorowi oddziału Powiatowego Banku Spółdzielczego w Pyzdrach,
4. Państwu Sabinie i Grzegorzowi Chwiłowiczom – właścicielom firmy GTC Spółka Jawna z siedzibą w Pyzdrach,
5. Państwu Małgorzacie i Grzegorzowi Paszakom – właścicielom Zakładu Przetwórstwa Mięsnego w Pyzdrach,
6. Państwu Marzenie Smurawie i Janowi Makowskiemu – Sklep Wielobranżowy „Księgarnia” w Pyzdrach,
7. Państwu Krystynie i Krzysztofowi Zającom – lekarzom stomatologom,
8. Panu Maciejowi Juchaczowi – dyrektorowi firmy CERES International Spółka z o.o. z siedzibą w Pyzdrach,
9. Panu Marcinowi Czechyrze – właścicielowi firmy PPHU „Max” –  Stacja Naprawy Pojazdów w Ratajach,
10. Panu Grzegorzowi Skorupce – właścicielowi firmy Auto Complex w Pyzdrach,
11. Pani Małgorzacie Antkowiak – właścicielce sklepu AGD RTV w Pyzdrach,
12. Państwu Agnieszce i Krzysztofowi Szymańskim – właścicielom Zakładu Pogrzebowego w Pyzdrach,
13. Państwu Alicji i Piotrowi Nowakowskim,
14. Państwu Elżbiecie i Romanowi Ratajczykom,
15. Panu Kacprowi Sikorze i grupie „ASG WATAHA” – za przygotowanie i przeprowadzenie pokazu replik broni palnej,
16. Panu Michałowi Czerniakowi, dyrektorowi Muzeum Ziemi Pyzdrskiej oraz Pani Ilonie Jagielskiej za kultywowanie historii naszego miasta.

Twórcze działania gimnazjalistów

Uczniowie pyzdrskiego gimnazjum podjęli się renowacji sali językowej. Wyremontowali stare i zniszczone drzwi, a na ścianach wykonali malunki. Zadanie w dużej mierze realizowane było w ramach zajęć Youngstera. Oto efekty.
Renowację prowadzili:
Artur Kuźmik, nauczyciel oraz uczniowie: Justyna Gołąb, Aleksander Chlebowski, Anita Ponto, Daria Hofman, Maja Mikołajczak, Michał Siuda, Michał Bisiorek, Kinga Jankowska, Szymon Gacki

 

wyświetl galerię w Cooliris

Wsparcie dla potrzebujących

Wsparcie żywnościowe mogą otrzymać osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej. Dystrybucja paczek odbywać się będzie od 6 do 10 czerwca w Pyzdrach przy ul. Wrzesińskiej 52. Więcej informacji na temat realizacji wsparcia w załączeniu.

 

Tylko dzieci potrafią złowić złotą rybkę ...

Zawody wędkarskie, urozmaicone licznymi atrakcjami, zorganizowało dla dzieci miejscowe koło PWZ. Wszystko z okazji święta najmłodszych.
   Zmagania w wędką w ręku cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci w towarzystwie swoich opiekunów miały okazje do beztroskiego wypoczynku nad wodą. Niektóre złowiły nawet złote rybki, które pewnie spełnią ich życzenia.
    Dodatkiem do wędkowania były rodzinne konkurencje i zabawy. Dzięki hojności sponsorów każdy uczestnik imprezy otrzymał słodki upominek i nagrodę. Nie zabrakło też pysznej grochówki, przygotowanej przez członków związku.

Wyniki – zawody wędkarskie:
Kategoria wiekowa 4-10 lat
I miejsce Vanessa Stachura
II miejsce Zosia Mietlicka
III miejsce Julia Dębska
Kategoria wiekowa 11-14 lat
I miejsce Izabela Nowicka
II miejsce Filip Mikulewicz
III miejsce Wiktor Dropiński

SK
fot. SK

wyświetl galerię w Cooliris

Smerfny Dzień Dziecka

Smerfastycznie było wczoraj na przystani wodniackiej w Pyzdrach. Licznie zgromadzone dzieci brały udział w tematycznej imprezie, zorganizowanej przez CKSiP z okazji ich święta.
    Gminne obchody Dnia Dziecka z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Frekwencja tegorocznych pozytywnie nas zaskoczyła. Smerfny program przyciągnęły tłumy. Dzieciaki brały udział w różnego rodzaju konkurencjach i zabawach, bawiły się w dmuchanej wiosce smerfów i robiły pamiątkowe selfie. Nie zabrakło kulinarnych specjałów i balonowych upominków.
     Atrakcją dla dzieci i ich rodziców były rejsy katamaranem po Warcie. Tych, którym nie udało się z niej skorzystać informujemy, iż będzie jeszcze okazja do tego.
     Dzieciom raz jeszcze życzymy, aby każdy dzień w roku był dla nich radosny i kolorowy. Niech uśmiech na Waszych twarzach nigdy nie gaśnie!

SK
fot. NR

wyświetl galerię w Cooliris

Festyn profilaktyczny - zapowiedź

Festyn rodzinny o tematyce profilaktycznej odbędzie się 11 czerwca w Lisewie. Szczegóły na załączonym plakacie.

wyświetl galerię w Cooliris

Informacja

Zaproszenie na forum rolniczo - łowieckie. Szczegóły w załączeniu.

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż dnia 16 czerwca (tj. piątek) Urząd Miejski w Pyzdrach i jednostki podległe będą nieczynne.
Zgodnie z Zarządzeniem Nr 6/2017 Burmistrza Pyzdr za święto przypadające w sobotę, 11 listopada 2017 r., dodatkowym dniem wolnym od pracy będzie dzień 16 czerwca 2017 r.

 

 

Francuzi zauroczeni Pyzdrami

Przedstawiciele stowarzyszenia Val de Loir – Pologne i francuskiej gminy Mer gościli niedawno w powiecie wrzesińskim. Odwiedzili też pyzdrską gminę, z którą chcą nawiązać współpracę.
   Obie gminy mają wiele wspólnego, przede wszystkim położenie w dolinach wielkich rzek,  podobną strukturę demograficzną, jak i bogatą historię. Do Pyzdr Francuzi przyjechali po raz drugi. Mogli zobaczyć jak nasze miasto zmieniło się w ciągu ostatniego roku. Burmistrz Pyzdr zaprosił ich w najciekawsze miejsca i pokazał zrealizowane zadania, szczególnie te związane z rozwojem turystyki.
    Wszystko wskazuje na to, że współpraca między Królewskim Miastem nad Wartą, a gminą z Doliny Loary będzie owocna.

SK
fot. SK

wyświetl galerię w Cooliris

O wodnej eskapadzie, którą chciał przerwać deszcz

W inauguracji tegorocznego sezonu wodniackiego wzięli udział tylko nieliczni. Przyczyną takiego stanu rzeczy były niesprzyjające warunki panujące w dzień organizacji spływu kajakowego.
    Udział w wodniackiej eskapadzie deklarowało około 60 osób. Na starcie, czyli Marinie w Lądzie pojawiło się zaledwie 18. Pozostałych zniechęciły opady deszczu i nieco niższa temperatura.
    Ci, który zdecydowali się płynąć wierzyli, że choć trochę się wypogodzi. W rezerwie mieli peleryny przeciwdeszczowe. Nie były one jednak potrzebne, bowiem w czasie czterogodzinnego wiosłowania nie spadła ani jedna kropla deszczu.
    W spływie wzięli udział prawdziwi miłośnicy kajakarstwa. Dla nich nawet trudne warunki nie są problemem. Początkowo myśleli, że przypłynąć Wartę w ten dzień będzie nie lada wyzwaniem, a okazało się, że była to prawdziwa przyjemność.
     Zachęcamy serdecznie do udziału w innych spływach, organizowanych w tym sezonie. Wartą naprawdę pływać warto!

SK
fot. SK, EK

wyświetl galerię w Cooliris

W rejs po Warcie

Wspólnie z firmą transportową WA-MA zachęcamy do poznania walorów przyrodniczych rzeki Warty i rekreacyjnego wypoczynku na pokładzie bezpiecznej i wygodnej łodzi wycieczkowej.
    Katamaranem w komfortowych warunkach może podróżować 12 osób. Na wyposażeniu łodzi znajduje się stół, lodówka, sprzęt audio, a także grill na życzenie. Katamaran można wynająć, rezerwując jednostkę na konkretny dzień i godzinę oraz ustalając trasę rejsu.
     Odpłatność za wynajem łodzi wynosi: 1h/100 zł, 0,5h/70 zł. Przykładowo rejs na trasie Pyzdry-Ląd-Pyzdry zajmuje około 4 godzin, a Pyzdry-Nowa Wieś Podgórna-Pyzdry około 3 godzin. Rezerwacji łodzi można dokonać telefonicznie pod numerem: 608-397-405.

SK
fot. SK

 

wyświetl galerię w Cooliris

Konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański

Noc Świętojańska najbardziej znana jest z zachowanej do dzisiaj tradycji rzucania wianków do wody. Toteż w programie naszej imprezy nie może zabraknąć konkursu na najpiękniejszy wianek. Zachęcamy Państwa, zwłaszcza dzieci i młodzież do udziału w konkursie. Mamy długi weekend więc jest czas na zrobienie pięknych świętojańskich dekoracji. Te najpiękniejsze zostaną nagrodzone.

wyświetl galerię w Cooliris

IV Festyn Profilaktyczny „Rodzinnie i na trzeźwo”

11 czerwca na boisku Szkoły Podstawowej w Lisewie odbył się IV Festyn Profilaktyczny „Rodzinnie i na trzeźwo”. Atrakcji tego dnia było wiele. Każdy uczestnik imprezy mógł znaleźć coś dla siebie.
  Najmłodsi z radością korzystali z dmuchanych zamków,natomiast starsze dzieci próbowały swoich sił w zawodach strzeleckich, zorganizowanych przez Pyzdrskie koło LOK. Jak co roku nie zabrakło zabaw i konkurencji sportowych, w których udział mogły brać całe rodziny. Porgram artystyczny zapewnili uczniowie miejscowej szkoły. W trakcie festynu każdy mógł posilić się kiełbaskami z grilla oraz innymi smakołykami.
  Spotkanie miało również charakter edukacyjno - informacyjny. Dotyczyło problematyki zdrowych i odpowiedzialnych zachowań oraz trzeźwości wśród kierowców. Można było uzyskać pomoc i informacje w zakresie profilaktyki zdrowia, przeciwdziałaniu uzależnieniom, czy też przemocy domowej. Akcji towarzyszył konkurs plastyczny – „Uzależnieniom mówimy nie”. Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni.

NR
fot. SK

wyświetl galerię w Cooliris

Noc Świętojańska - zapowiedź

Noc kupalna, sobótka czy kupalnocka – tak niegdyś nazywano święto związane z letnim przesileniem, czyli pożegnaniem wiosny, a przywitaniem lata. Animacje pirackie i warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, konkurs na najpiękniejsze wianki i puszczanie ich na wodzie, a także koncerty zespołów disco-polo stanowią program pierwszej, letniej imprezy. Będzie ona okazją do wspaniałej zabawy, a także promocji działań podejmowanych od kilku miesięcy w okolicach przystani wodniackiej. Serdecznie zapraszamy 24 czerwca do Pyzdr!

 

wyświetl galerię w Cooliris

Sesja Rady Miejskiej - zapowiedź

XXIII sesja Rady Miejskiej w Pyzdrach odbędzie się 28 czerwca 2017 r.  o godz. 14.00 w Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Pyzdrach.

Program sesji:

1. Otwarcie sesji.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Wręczenie radnej zaświadczenia o wyborze na radnego.
4. Złożenie ślubowania przez radną.
5. Sprawozdanie z działalności Burmistrza w okresie międzysesyjnym.
6. Informacja Przewodniczącego Rady o realizacji zadań w okresie międzysesyjnym.
7. Interpelacje radnych i zapytania sołtysów.
8. Rozpatrzenie sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy i Miasta Pyzdry za 2016 r.:
1) przedstawienie sprawozdania z wykonania budżetu gminy Pyzdry za 2016r.,
2) przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2016 r.,  
3) przedstawienie opinii Komisji Rewizyjnej w sprawie sprawozdania z wykonania budżetu Gminy i Miasta Pyzdry za 2016 r. wraz ze sprawozdaniem finansowym,
4) przedstawienie przez Komisję Rewizyjną wniosku w sprawie absolutorium,
5) przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie wniosku Komisji Rewizyjnej,
6) dyskusja nad udzieleniem absolutorium dla Burmistrza Pyzdr,
7) podjęcie uchwał w sprawie:
              a) zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminy i Miasta Pyzdry za 2016 r.
              b) udzielenia absolutorium Burmistrzowi Pyzdr.
9. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie.
10. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy i Miasta Pyzdry do roku 2023”.
11. Podjęcie uchwały w sprawie najmu  nieruchomości położonej w Pietrzykowie.  
12. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie służebności gruntowej.  
13. Zapytania i wolne wnioski.
14. Wniesienie uwag do protokołu z poprzedniej sesji.
15. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
16. Zakończenie sesji.


                               Przewodnicząca Rady       
                                /-/Elżbieta Kłossowska

Do zobaczenia po wakacjach

23 czerwca uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Jana Pawła II oraz uczniowie i absolwenci Gimnazjum im. Kazimierza III Wielkiego w Pyzdrach uroczyście zakończyli rok szkolny 2016/2017.
    Wzruszeń i radości tego dnia było wiele. Część artystyczna przygotowana przez absolwentów Gimnazjum dostarczyła wszystkim wiele uśmiechu.    Najlepsi uczniowie zostali wyróżnieni i otrzymali oprócz świadectw z czerwonym paskiem również  nagrody książkowe, które z dumą wręczali dyrektorzy Roman Dreżewski i Jerzy Antkowiak.
 Obrady nad wybraniem prymusa Gimnazjum trwały długo. Ostatecznie tytuł Primus Inter Pares otrzymały Dorota Lewicz i Kinga Jankowska. Nagrody za najlepsze wyniki z egzaminu gimnazjalnego wręczył Burmistrz Przemysław Dębski.

NR
fot. NR

Zakończenie roku szkolnego w gimnazjum - galeria

wyświetl galerię w Cooliris

Zakończenie roku szkolnego w podstawówce - galeria

wyświetl galerię w Cooliris

Pyzdrscy harcerze zameldowani na wrzesińskim zlocie

Pyzdrskie jednostki harcerskie brały udział w trzydniowym zlocie, zorganizowanym niedawno we Wrześni. Okazją były obchody 100-lecia harcerstwa na ziemi wrzesińskiej.
   16 Pyzdrska Drużyna Harcerska „Żywioły”, 17 Pyzdrska Gromada Zuchowa „Ekoskrzaty” oraz Próbna Gromada Zuchowa najpierw wzięły udział w uroczystym apelu, a później w biwaku. Łącznie nasze miasto reprezentowała 62-osobowa grupa.
   Jubileusz był wspaniałą okazją do wyróżnień i wręczenia odznak przyjaciołom harcerstwa. I tak z naszej gminy doceniono – Przemysława Dębskiego, burmistrza Pyzdr i Romana Dreżewskiego, dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pyzdrach. Obaj panowie przyczynili się do powrotu pyzdrskiego harcerstwa.
Warto dodać, iż wrzesińskie obchody uświetniła również nasza orkiestra dęta.

SK
fot. Archiwum SP w Pyzdrach

 

wyświetl galerię w Cooliris

Magia Nocy Świętojańskiej

 Pyzdrska Noc Świętojańska z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Pierwsza, wakacyjna impreza, organizowana od jakiegoś czasu w klimatach disco polo, przyciąga tłumy osób, które lubią się bawić.
  Program tej ostatniej stanowiły: pirackie animacje i warsztaty artystyczne dla dzieci, a także koncerty zespołów Lecimy i Basta. Zwieńczeniem była zabawa taneczna. Licznie zgromadzona publiczność szybko poderwała się do zabawy.
  Tradycyjny już konkurs na najpiękniejszy wianek był bardzo emocjonujący, ostatecznie komisja postanowiła przyznać nagrodę główną, w postaci roweru, Anicie Ponto. Wodowanie wianków na rzece poprzedziło przejście z pochodniami i taniec wokół ogniska.
   Każdy mieszkaniec Pyzdr i okolic mógł również tego dnia po raz pierwszy posilić się w nowo otwartym barze „Perkoz” Kamila Fludry. Dzieci natomiast po raz pierwszy mogły skorzystać z beztroskiej zabawy na pirackim placu zabaw, zlokalizowanym w sąsiedztwie przystani wodniackiej.

SK, NR

fot. E.K

Rodzinnie i wesoło w przedszkolu

Niedzielne popołudnie spędzone z najbliższymi jest rzeczą bezcenna. Takie właśnie spotkanie miało miejsce 25 czerwca na terenie Przedszkola Bajkowy Świat w Pyzdrach, gdzie to odbył się kolejny Festyn Rodzinny.

  Część artystyczna przygotowana przez dzieci wywołała uśmiech na ustach każdego, natomiast animatorzy zadbali o to, aby do końca imprezy nikt się nie nudził. Każde dziecko wzięło udział w loterii fantowej, w której nie było przegranych. Główne nagrody ufundował administrator przedszkola pani Natalia Aleksandrov.
  Nie zabrakło kiełbasek z grilla, chleba ze smalcem i ogórkiem oraz słodkich wypieków przygotowanych przez rodziców.

NR
fot NR

 

 

wyświetl galerię w Cooliris
wyświetl galerię w Cooliris

Lato w mieście - zapowiedź

Serdecznie zapraszamy dzieci do udziały w wakacyjnych zajęciach, organizowanych przez CKSiP. W programie przewidzieliśmy tematyczne spotkania i warsztaty, a także ciekawe wycieczki. Startujemy już 3 lipca. 

wyświetl galerię w Cooliris

Zawody sportowo-pożarnicze - zapowiedź

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze odbędą się 8 lipca na boisku przy ul. Nowoogrodowej w Pyzdrach. Zapowiada się emocjonująca rywalizacja. 

wyświetl galerię w Cooliris

Ogłoszenie

Gminna Spółka Wodna w Pyzdrach obiekt Ksawerów zaprasza do składania ofert na  wykonanie zadań przyjętych przez Walne Zebranie członków GSW Pyzdry .

Wyszczególnienie  zadań:
1. Wykaszanie i czyszczenie rowów melioracyjnych:
a/ rów W0  w Ksawerowie – wykaszanie porostów na powierzchni 4700 m2
b/  rów N w Pietrzykowie Kolonii – wykaszanie porostów na powierzchni 4000 m2

2.  Wykonanie odmulania i faszynowanie rowu:
a/ rów W9 Ksawerów      600 mb – odmulanie
b/  rów W9  Ksawerów   100 mb -  faszynowanie
Termin wykonania usługi 16-31 sierpnia 2017 r.
W ofercie należy podać :
- cenę netto i brutto  1 m2  - wykaszanie porostów
- cenę  netto i brutto 1 mb – odmulania rowu
 - cenę  netto i brutto 1 mb  z materiałem -  faszynowania rowu

Oględziny przedstawionych zadań do wykonania można  oglądać w terminie 6-7 lipca 2017 r.
po uprzednim uzgodnieniu – pod nr telefonu  694-715-542. Spośród złożonych ofert zostanie wybrana najkorzystniejsza , po czym zostanie zawarta umowa z wykonawcą .
Oferty proszę składać do dnia 15.07.2017 r.na adres: Urząd Miejski w Pyzdrach ul. Taczanowskiego 1, 62-310 Pyzdry w zaklejonej kopercie  z dopiskiem „Gminna Spółka Wodna Pyzdry o/Ksawerów” - lub przesłanie drogą elektroniczną na adres: rolnictwo@pyzdry.           

                                           Przewodniczący GSW
                                          Wojciech Tomaszewski

Pyzdry, dnia  30.06.2017r.
 

Informacja dla rolników

List Prezesa kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego skierowanego do rolników i ich rodzin.

XXXVI Bieg Kazimierzowski - zapowiedź

W ostatnią niedzielę sierpnia (27.08), już po raz 36. na pyzdrskim rynku zostanie zorganizowany Ogólnopolski Bieg Kazimierzowski. W tym roku, po raz drugi w ramach Grand Prix Powiatu Wrzesińskiego Biegów Ulicznych na 10 km.
Zachęcamy biegaczy do zapoznania się z regulaminem, ponieważ wprowadzone zostały zmiany dotyczące zapisów i płatności.

Chcecie być na bieżąco z informacjami dotyczącymi biegu kliknijcie wezmę udział w wydarzeniu na fb

SK

 

Badania ankietowe w gospodarstwach rolnych

Urząd Statystyczny w Poznaniu informuje, iż w lipcu br. na terenie gminy Pyzdry, w wylosowanych gospodarstwach rolnych, realizowane będą następujące badania rolne:
       - Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego,
       - Badanie pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej,
       - Czerwcowe badanie rolnicze,
       - Ankieta koniunktury w gospodarstwie rolnym.
Dodatkowe informacje o badaniach ankietowych realizowanych przez Główny Urząd Statystyczny znaleźć można na stronie http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2017/index.htm

 

Wystrzałowe Pyzdry - zapowiedź

Mając na uwadze barwną i chlubną historię naszego miasta serdecznie zapraszamy na Wystrzałowe Pyzdry, które odbędą się 15 lipca na Rynku Miejskim. Jest to nasza najważniejsza impreza, nawiązująca do wydarzeń z 1383 r., kiedy to doszło do oblężenia miasta przez rycerstwo księcia mazowieckiego i użycia po raz pierwszy na ziemiach Polski broni palnej.
   Motyw przewodni stanowi pyzdrska armata. Imprezę rozpocznie więc inscenizacja historyczna nawiązująca do pierwszego wystrzału. W tegorocznej edycji imprezy zaprezentujemy również sprzęt militarny (czołg). Przewidzieliśmy również dodatkowe atrakcje dla uczestników imprezy, zarówno tych młodszych jak i starszych: rycerski park rozrywki, zawody strzeleckie, kiermasz charytatywny dla Kasi Matysiak oraz stoiska gastronomiczne.
 Muzyczny akcent zapewnią wystrzałowe gwiazdy – Małgorzata Ostrowska i Maleo Reggae Rockers. Wcześniej zagra Pyzdrska Orkiestra Dęta i Orkiestra Rozrywkowa Big Band Pl.
   Informujemy, iż w dniu organizacji imprezy obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu drogowego na rynku i ulicach przyległych. Rynek od wczesnych godzin rannych zostanie częściowo wyłączony z ruchu, a po godzinie 13 całkowicie aż do zakończenia imprezy. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

SK
 

wyświetl galerię w Cooliris

Wiosenne przymrozki - zakończenie szacowania strat

   Komisja Gminna w Pyzdrach do szacowania zakresu i wysokości szkód w uprawach sadowniczych, spowodowanych wiosennymi przymrozkami zakończyła szacowanie strat.

   W związku z czym informuje się, że w dniach 10 - 14 lipca 2017r. w godzinach pracy Urzędu miejskiego w Pyzdrach, rolnicy, którzy złożyli wnioski, winni przybyć osobiście do Urzędu pok. nr 16, celem podpisania i odbioru protokołu wyszacowania strat.

W. Tomaszewski

Strażacka rywalizacja

   Aura nie rozpieszczała uczestników Miejsko-Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych, które odbyły się w minioną sobotę na kompleksie boisk sportowych Orlik w Pyzdrach. Jednostki OSP z Lisewa oraz Pyzdr po raz kolejny nie miały sobie równych.
   Mimo deszczu i zmiennej pogody zmagania strażaków odbyły się zgodnie z planem. Do pojedynku przystąpiło 14 drużyn z pięciu jednostek strażackich. Każda miała do wykonania sztafetę pożarnicza  oraz ćwiczenia bojowe.

Kolejność miejsc w poszczególnych grupach przedstawia się następująco:
Grupa Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
1. MDP Pyzdry I Dziewczęta 1029 pkt.
2. MDP Pyzdry I Chłopcy 1011 pkt
3. MDP Pyzdry II Dziewczęta 997 pkt.
4. MDP Pyzdry II Chłopcy  984 pkt.
5. MDP Pietrzyków 972 pkt.
Grupa kobiet
1. OSP Pyzdry 78s
Grupa seniorów
1. OSP Lisewo 104s
2. OSP Pyzdry I  120s
3. OSP Lisewo II 121s
4. OSP Pyzdry II  135s
5. OSP Tarnowa 139s
6. OSP Pietrzyków II 143s
7. OPS Wrąbczynek 154s
8. OSP Pietrzyków I 164s

NR
fot. NR

wyświetl galerię w Cooliris

Wystrzałowe Pyzdry 2017 - relacja z najważniejszej gminnej imprezy

Bardzo wystrzałowo było na pyzdrskim rynku. 15 lipca po raz kolejny zorganizowaliśmy imprezę, nawiązującą do pierwszego wystrzału armatniego. Dodatkiem do inscenizacji historycznej były koncerty.
   Wystrzałowe Pyzdry zaplanowaliśmy mając na uwadze bogatą i chlubną historię naszego miasta. Nawiązaliśmy do wydarzeń z 1383r., kiedy to doszło do oblężenia miasta przez rycerstwo księcia mazowieckiego i użycia po raz pierwszy na ziemiach polskich broni palnej. Inscenizacja pierwszego wystrzału, będąca natarciem na bramę miasta wypadła niezwykle efektownie. W roli głównej wystąpiła nasza konfraternia. Ciekawe widowisko pokazali również członkowie grup rekonstrukcyjnych Warcianie i Rebel Regiment. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja sprzętu militarnego – czołgu T-55 Merida.
   Muzyczną część imprezy rozpoczęła Pyzdrska Orkiestra Dęta. Towarzyszyły jej urocze mażoretki. Zagrała też Orkiestra Rozrywkowa Big Band Pl. To co się działo później przerosło nasze oczekiwania. Zespoły, zaproszone na nasze wydarzenie, dały rewelacyjne koncerty. Publiczność zgromadzona licznie na rynku była równie wspaniała. Małgorzata Ostrowska zaśpiewała swoje najlepsze przeboje. Fani wokalistki udzielali się przy ,,Szklanej pogodzie '' czy ,,Meluzynie''. Maleo Reggae Rockers wprowadził niesamowity klimat. Połączenie rocka z reggae po raz kolejny nam się udało. Energia, przebojowość i świetna gra muzyków – tak można podsumować to co się działo na rynku.  
  Dodatkiem do inscenizacji i koncertów były animacje dla dzieci i park rozrywki. Miejscowe koło LOK przeprowadziło zawody strzeleckie. Nagrodę główną od Burmistrza Pyzdr - wiatrówkę otrzymał Krzysztof Nowicki, a okolicznościowe statuetki Roman Podgórny i Zbigniew Antczak. Stowarzyszenie Mecenat przeprowadziło również kiermasz rękodzieła. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Kasi Matysiak.

  Wystrzałowe Pyzdry zostały zorganizowane przez Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach pod patronatem Burmistrza Pyzdr i przy udziale Muzeum Regionalnego Ziemi Pyzdrskiej.
Serdecznie dziękujemy mieszkańcom naszej gminy oraz gościom z miast ościennych za Waszą liczną obecność. Osobne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich tych, którzy pomogli nam zrealizować to wydarzenie.

SK
fot. EK

wyświetl galerię w Cooliris
 • Unia Europejska

Przydatne strony

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Stopka strony