Urząd Miejski w Pyzdrach

Galeria zdjęć

Warto zobaczyć

Data i imieniny

Dziś jest: Wtorek 17 Października 2017
Lucyny, Wiktorii, Ignacego

Wyszukiwarka

Treść strony

Wybitni pyzdrzanie wspominani na konferencji

6. konferencja z cyklu ,,Terra Pisdrensis – dawniej i dziś'' odbyła się 13 maja w Pyzdrach. Uczestniczyli w niej architekci, geodeci i pasjonaci lokalnej historii. Obradom przyświecało hasło – ,,Człowiek, a Krajobraz''.
   Przedsięwzięcie ma już stałe grono uczestników. Należą do niego osoby zaangażowane w sprawy Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego i Królewskiego Miasta. Zadowolenia z faktu, iż do Pyzdr przyjeżdża silny zespół naukowy, który chce rozmawiać o przeszłości i przyszłości naszego miasta nie krył burmistrz Przemysław Dębski.
   W roli prelegentów wystąpili: Mou Zhou z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Ewa Krzyżanowska-Walaszczyk ze Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP w Poznaniu, Waldemar Sztukiewicz ze Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Poznaniu, Michał Czerniak z Muzeum Regionalnego Ziemi Pyzdrskiej, Piotr Basiński z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Anna Januchta -Szostak, Przemysław Biskupski i Rafał Graczyk – wszyscy z Politechniki Poznańskiej, Wojciech Mielewczyk z Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Tadeusz Kośka z Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie, Sławoj Dreszer i Teresa Bardzińska-Bonenberg –  z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Sławomir Gzell z Politechniki Warszawskiej i Wojciech Kosiński z Politechniki Krakowskiej.
   Kilku godzinne obrady zakończone zostały wspomnieniem o profesorach – Ignacym Felicjanie Tłoczku i jego córce – Hance Zaniewskiej. Zasłużonym dla polskiej nauki pyzdrzanom poświęcona została tablica, którą wmurowano na kamienicy przy ul. Kaliskiej. Jej odsłonięcia dokonano przy udziale uczestników sobotniej konferencji.

SK
fot. SK, IJ

 

 

wyświetl galerię w Cooliris

Noc w muzeum - zapowiedź

Serdecznie zapraszamy na sobotnią Noc w Muzeum. Nie będzie to emisja amerykańskiej komedii o tym samym tytule, a wieczorne zwiedzanie pyzdrskiego muzeum. Dodatkowo zaplanowano występ zespołu Shalom i pokaz filmów poświęconych Pyzdrom.

wyświetl galerię w Cooliris

90-lecie OSP w Pietrzykowie - zapowiedź

Ochotnicza Straż Pożarna w Pietrzykowie ma 90 lat. Uroczystość jubileuszowa zaplanowana została na 27 maja. Jej program prezentujemy na załączonym plakacie.

wyświetl galerię w Cooliris

Inauguracyjny Spływ Kajakowy - zapowiedź

Serdecznie zapraszamy miłośników turystyki wodnej do wzięcia udziału w Spływie Kajakowym na trasie Ląd - Pyzdry. Inauguracyjna eskapada Wartą odbędzie się 10 czerwca. Niezbędne informacje dostępne na załączonym plakacie.
  

wyświetl galerię w Cooliris

Sesja Rady Miejskiej - zapowiedź

XXII sesja Rady Miejskiej odbędzie się 25 maja o godz. 14.00 w Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Pyzdrach.

Program sesji:

1. Otwarcie sesji.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Sprawozdanie z działalności Burmistrza w okresie międzysesyjnym.
4. Informacja Przewodniczącego Rady o realizacji zadań w okresie międzysesyjnym.
5. Interpelacje radnych i zapytania sołtysów.
6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie.
7. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej w 2017 roku Województwu Wielkopolskiemu.
8. Podjęcie uchwały w sprawie przyznania dotacji na renowację stolarki drzwiowej kościoła p.w. NNMP w Pyzdrach.
9. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu ochrony środowiska dla Gminy Pyzdry na lata 2017 – 2020 z perspektywą do roku 2025.
10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr III/11/06 Rady Miejskiej w Pyzdrach z dnia 18 grudnia 2006 r. w sprawie przystąpienia do Stowarzyszenia Gmin
i Powiatów Wielkopolski.
11. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie na rzecz Gminy Pyzdry nieruchomości oznaczonej nr 150 o pow. 0.0900 ha, położonej w miejscowości Pietrzyków.
12. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Oceny Zasobów Pomocy Społecznej Gminy Pyzdry za rok 2016.
13. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej
w Pyzdrach.
14. Sprawozdanie z działalności Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Pyzdrach za 2016 r.
15. Zapytania i wolne wnioski.
16. Wniesienie uwag do protokołu z poprzedniej sesji.
17. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
18. Zakończenie sesji.


                          Przewodnicząca Rady       
                            /-/Elżbieta Kłossowska

 

Wsparcie dla potrzebujących

Wsparcie żywnościowe mogą otrzymać osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej. Dystrybucja paczek odbywać się będzie od 18 do 22 maja w Pyzdrach przy ul. Wrzesińskiej 52. Więcej informacji na temat realizacji wsparcia w załączeniu.

 

 

Dzień Dziecka - zapowiedź

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z pyzdrskiej gminy do wzięcia udziału w imprezie z okazji Waszego święta. Specjalnie dla Was organizujemy Smerfny Dzień Dziecka. Szczegóły na załączonym plakacie.

wyświetl galerię w Cooliris

Przez 90 lat wypełniają strażackie powinności

Szacownego wieku doczekała się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pietrzykowie. 27 maja obchodziła swoje 90 – lecie działalności.
   90 lat to znaczący czas w historii, to czas życia kilku pokoleń. To z pewnością powód do dumy, do licznych wspomnień, ale także do godnego świętowania jubileuszu w gronie przyjaciół i zaproszonych gości. Tak też było w sobotę w Pietrzykowie.
  Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, odprawioną w intencji strażaków. Po niej wszyscy przeszli na plac manewrowy. Historię jednostki przedstawił jej obecny prezes Wojciech Tomaszewski. Później odbierał liczne gratulacje od przedstawicieli samorządu i struktur strażackich wyższego szczebla. Słowa uznania zasłużone, bowiem jednostka jest już na tyle zorganizowana, wyposażona i wyszkolona, że działa w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Dodać należy, iż działalność strażacka w Pietrzykowie możliwa jest dzięki silnemu zaangażowaniu lokalnej społeczności, a także wsparciu sponsorów i samorządu.
  Uroczystość była okazją do wyróżnień zasłużonych druhów i druhen. Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali: Gerard Górski, Sławomir Błaszczyk i Marek Mietlicki. Srebrny – Sławomir Maciejewski i Andrzej Łukasiewicz. Brązowy natomiast – Dorota Kurek i Magdalena Górska. Odznaki MDP odebrali: Julia Stępień, Dawid Stefański, Magdalena Jackowska, Piotr Maciejewski, Fabian Cieślak, Kacper Łukasiewicz i Wiktor Maciejewski.
  Nie zabrakło też części artystycznej w wykonaniu uczniów z miejscowego zespołu szkolno-przedszkolnego, a także koncertu orkiestry dętej. Skoro jubileusz to był i tort, a na nim zdjęcie wozu bojowego, o którym marzą druhowie. Patrząc na ich poczynania, można stwierdzić, że pewnie i to życzenie się spełni.

Sylwia Kaźmierska
fot. SK

wyświetl galerię w Cooliris

Wiosenne przymrozki - ogłoszenie

Ogłoszenie w sprawie przyjmowania wniosków dotyczących wiosennych przymrozków.

Organizatorzy Rajdu Rowerowego składają podziękowania

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach wraz z Urzędem Miejskim w Pyzdrach, Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Pyzdrach pragnie serdecznie podziękować za bezcenne wsparcie i pomoc w organizacji XVII Rodzinnego Ekologicznego Rajdu Rowerowego:


1. Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pyzdrach,
2. Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach,
3. Panu Markowi Sobczakowi – dyrektorowi oddziału Powiatowego Banku Spółdzielczego w Pyzdrach,
4. Państwu Sabinie i Grzegorzowi Chwiłowiczom – właścicielom firmy GTC Spółka Jawna z siedzibą w Pyzdrach,
5. Państwu Małgorzacie i Grzegorzowi Paszakom – właścicielom Zakładu Przetwórstwa Mięsnego w Pyzdrach,
6. Państwu Marzenie Smurawie i Janowi Makowskiemu – Sklep Wielobranżowy „Księgarnia” w Pyzdrach,
7. Państwu Krystynie i Krzysztofowi Zającom – lekarzom stomatologom,
8. Panu Maciejowi Juchaczowi – dyrektorowi firmy CERES International Spółka z o.o. z siedzibą w Pyzdrach,
9. Panu Marcinowi Czechyrze – właścicielowi firmy PPHU „Max” –  Stacja Naprawy Pojazdów w Ratajach,
10. Panu Grzegorzowi Skorupce – właścicielowi firmy Auto Complex w Pyzdrach,
11. Pani Małgorzacie Antkowiak – właścicielce sklepu AGD RTV w Pyzdrach,
12. Państwu Agnieszce i Krzysztofowi Szymańskim – właścicielom Zakładu Pogrzebowego w Pyzdrach,
13. Państwu Alicji i Piotrowi Nowakowskim,
14. Państwu Elżbiecie i Romanowi Ratajczykom,
15. Panu Kacprowi Sikorze i grupie „ASG WATAHA” – za przygotowanie i przeprowadzenie pokazu replik broni palnej,
16. Panu Michałowi Czerniakowi, dyrektorowi Muzeum Ziemi Pyzdrskiej oraz Pani Ilonie Jagielskiej za kultywowanie historii naszego miasta.

Twórcze działania gimnazjalistów

Uczniowie pyzdrskiego gimnazjum podjęli się renowacji sali językowej. Wyremontowali stare i zniszczone drzwi, a na ścianach wykonali malunki. Zadanie w dużej mierze realizowane było w ramach zajęć Youngstera. Oto efekty.
Renowację prowadzili:
Artur Kuźmik, nauczyciel oraz uczniowie: Justyna Gołąb, Aleksander Chlebowski, Anita Ponto, Daria Hofman, Maja Mikołajczak, Michał Siuda, Michał Bisiorek, Kinga Jankowska, Szymon Gacki

 

wyświetl galerię w Cooliris

Wsparcie dla potrzebujących

Wsparcie żywnościowe mogą otrzymać osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej. Dystrybucja paczek odbywać się będzie od 6 do 10 czerwca w Pyzdrach przy ul. Wrzesińskiej 52. Więcej informacji na temat realizacji wsparcia w załączeniu.

 

Tylko dzieci potrafią złowić złotą rybkę ...

Zawody wędkarskie, urozmaicone licznymi atrakcjami, zorganizowało dla dzieci miejscowe koło PWZ. Wszystko z okazji święta najmłodszych.
   Zmagania w wędką w ręku cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci w towarzystwie swoich opiekunów miały okazje do beztroskiego wypoczynku nad wodą. Niektóre złowiły nawet złote rybki, które pewnie spełnią ich życzenia.
    Dodatkiem do wędkowania były rodzinne konkurencje i zabawy. Dzięki hojności sponsorów każdy uczestnik imprezy otrzymał słodki upominek i nagrodę. Nie zabrakło też pysznej grochówki, przygotowanej przez członków związku.

Wyniki – zawody wędkarskie:
Kategoria wiekowa 4-10 lat
I miejsce Vanessa Stachura
II miejsce Zosia Mietlicka
III miejsce Julia Dębska
Kategoria wiekowa 11-14 lat
I miejsce Izabela Nowicka
II miejsce Filip Mikulewicz
III miejsce Wiktor Dropiński

SK
fot. SK

wyświetl galerię w Cooliris

Smerfny Dzień Dziecka

Smerfastycznie było wczoraj na przystani wodniackiej w Pyzdrach. Licznie zgromadzone dzieci brały udział w tematycznej imprezie, zorganizowanej przez CKSiP z okazji ich święta.
    Gminne obchody Dnia Dziecka z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Frekwencja tegorocznych pozytywnie nas zaskoczyła. Smerfny program przyciągnęły tłumy. Dzieciaki brały udział w różnego rodzaju konkurencjach i zabawach, bawiły się w dmuchanej wiosce smerfów i robiły pamiątkowe selfie. Nie zabrakło kulinarnych specjałów i balonowych upominków.
     Atrakcją dla dzieci i ich rodziców były rejsy katamaranem po Warcie. Tych, którym nie udało się z niej skorzystać informujemy, iż będzie jeszcze okazja do tego.
     Dzieciom raz jeszcze życzymy, aby każdy dzień w roku był dla nich radosny i kolorowy. Niech uśmiech na Waszych twarzach nigdy nie gaśnie!

SK
fot. NR

wyświetl galerię w Cooliris

Festyn profilaktyczny - zapowiedź

Festyn rodzinny o tematyce profilaktycznej odbędzie się 11 czerwca w Lisewie. Szczegóły na załączonym plakacie.

wyświetl galerię w Cooliris

Informacja

Zaproszenie na forum rolniczo - łowieckie. Szczegóły w załączeniu.

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż dnia 16 czerwca (tj. piątek) Urząd Miejski w Pyzdrach i jednostki podległe będą nieczynne.
Zgodnie z Zarządzeniem Nr 6/2017 Burmistrza Pyzdr za święto przypadające w sobotę, 11 listopada 2017 r., dodatkowym dniem wolnym od pracy będzie dzień 16 czerwca 2017 r.

 

 

Francuzi zauroczeni Pyzdrami

Przedstawiciele stowarzyszenia Val de Loir – Pologne i francuskiej gminy Mer gościli niedawno w powiecie wrzesińskim. Odwiedzili też pyzdrską gminę, z którą chcą nawiązać współpracę.
   Obie gminy mają wiele wspólnego, przede wszystkim położenie w dolinach wielkich rzek,  podobną strukturę demograficzną, jak i bogatą historię. Do Pyzdr Francuzi przyjechali po raz drugi. Mogli zobaczyć jak nasze miasto zmieniło się w ciągu ostatniego roku. Burmistrz Pyzdr zaprosił ich w najciekawsze miejsca i pokazał zrealizowane zadania, szczególnie te związane z rozwojem turystyki.
    Wszystko wskazuje na to, że współpraca między Królewskim Miastem nad Wartą, a gminą z Doliny Loary będzie owocna.

SK
fot. SK

wyświetl galerię w Cooliris

O wodnej eskapadzie, którą chciał przerwać deszcz

W inauguracji tegorocznego sezonu wodniackiego wzięli udział tylko nieliczni. Przyczyną takiego stanu rzeczy były niesprzyjające warunki panujące w dzień organizacji spływu kajakowego.
    Udział w wodniackiej eskapadzie deklarowało około 60 osób. Na starcie, czyli Marinie w Lądzie pojawiło się zaledwie 18. Pozostałych zniechęciły opady deszczu i nieco niższa temperatura.
    Ci, który zdecydowali się płynąć wierzyli, że choć trochę się wypogodzi. W rezerwie mieli peleryny przeciwdeszczowe. Nie były one jednak potrzebne, bowiem w czasie czterogodzinnego wiosłowania nie spadła ani jedna kropla deszczu.
    W spływie wzięli udział prawdziwi miłośnicy kajakarstwa. Dla nich nawet trudne warunki nie są problemem. Początkowo myśleli, że przypłynąć Wartę w ten dzień będzie nie lada wyzwaniem, a okazało się, że była to prawdziwa przyjemność.
     Zachęcamy serdecznie do udziału w innych spływach, organizowanych w tym sezonie. Wartą naprawdę pływać warto!

SK
fot. SK, EK

wyświetl galerię w Cooliris

W rejs po Warcie

Wspólnie z firmą transportową WA-MA zachęcamy do poznania walorów przyrodniczych rzeki Warty i rekreacyjnego wypoczynku na pokładzie bezpiecznej i wygodnej łodzi wycieczkowej.
    Katamaranem w komfortowych warunkach może podróżować 12 osób. Na wyposażeniu łodzi znajduje się stół, lodówka, sprzęt audio, a także grill na życzenie. Katamaran można wynająć, rezerwując jednostkę na konkretny dzień i godzinę oraz ustalając trasę rejsu.
     Odpłatność za wynajem łodzi wynosi: 1h/100 zł, 0,5h/70 zł. Przykładowo rejs na trasie Pyzdry-Ląd-Pyzdry zajmuje około 4 godzin, a Pyzdry-Nowa Wieś Podgórna-Pyzdry około 3 godzin. Rezerwacji łodzi można dokonać telefonicznie pod numerem: 608-397-405.

SK
fot. SK

 

wyświetl galerię w Cooliris

Konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański

Noc Świętojańska najbardziej znana jest z zachowanej do dzisiaj tradycji rzucania wianków do wody. Toteż w programie naszej imprezy nie może zabraknąć konkursu na najpiękniejszy wianek. Zachęcamy Państwa, zwłaszcza dzieci i młodzież do udziału w konkursie. Mamy długi weekend więc jest czas na zrobienie pięknych świętojańskich dekoracji. Te najpiękniejsze zostaną nagrodzone.

wyświetl galerię w Cooliris

IV Festyn Profilaktyczny „Rodzinnie i na trzeźwo”

11 czerwca na boisku Szkoły Podstawowej w Lisewie odbył się IV Festyn Profilaktyczny „Rodzinnie i na trzeźwo”. Atrakcji tego dnia było wiele. Każdy uczestnik imprezy mógł znaleźć coś dla siebie.
  Najmłodsi z radością korzystali z dmuchanych zamków,natomiast starsze dzieci próbowały swoich sił w zawodach strzeleckich, zorganizowanych przez Pyzdrskie koło LOK. Jak co roku nie zabrakło zabaw i konkurencji sportowych, w których udział mogły brać całe rodziny. Porgram artystyczny zapewnili uczniowie miejscowej szkoły. W trakcie festynu każdy mógł posilić się kiełbaskami z grilla oraz innymi smakołykami.
  Spotkanie miało również charakter edukacyjno - informacyjny. Dotyczyło problematyki zdrowych i odpowiedzialnych zachowań oraz trzeźwości wśród kierowców. Można było uzyskać pomoc i informacje w zakresie profilaktyki zdrowia, przeciwdziałaniu uzależnieniom, czy też przemocy domowej. Akcji towarzyszył konkurs plastyczny – „Uzależnieniom mówimy nie”. Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni.

NR
fot. SK

wyświetl galerię w Cooliris

Noc Świętojańska - zapowiedź

Noc kupalna, sobótka czy kupalnocka – tak niegdyś nazywano święto związane z letnim przesileniem, czyli pożegnaniem wiosny, a przywitaniem lata. Animacje pirackie i warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, konkurs na najpiękniejsze wianki i puszczanie ich na wodzie, a także koncerty zespołów disco-polo stanowią program pierwszej, letniej imprezy. Będzie ona okazją do wspaniałej zabawy, a także promocji działań podejmowanych od kilku miesięcy w okolicach przystani wodniackiej. Serdecznie zapraszamy 24 czerwca do Pyzdr!

 

wyświetl galerię w Cooliris

Sesja Rady Miejskiej - zapowiedź

XXIII sesja Rady Miejskiej w Pyzdrach odbędzie się 28 czerwca 2017 r.  o godz. 14.00 w Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Pyzdrach.

Program sesji:

1. Otwarcie sesji.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Wręczenie radnej zaświadczenia o wyborze na radnego.
4. Złożenie ślubowania przez radną.
5. Sprawozdanie z działalności Burmistrza w okresie międzysesyjnym.
6. Informacja Przewodniczącego Rady o realizacji zadań w okresie międzysesyjnym.
7. Interpelacje radnych i zapytania sołtysów.
8. Rozpatrzenie sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy i Miasta Pyzdry za 2016 r.:
1) przedstawienie sprawozdania z wykonania budżetu gminy Pyzdry za 2016r.,
2) przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2016 r.,  
3) przedstawienie opinii Komisji Rewizyjnej w sprawie sprawozdania z wykonania budżetu Gminy i Miasta Pyzdry za 2016 r. wraz ze sprawozdaniem finansowym,
4) przedstawienie przez Komisję Rewizyjną wniosku w sprawie absolutorium,
5) przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie wniosku Komisji Rewizyjnej,
6) dyskusja nad udzieleniem absolutorium dla Burmistrza Pyzdr,
7) podjęcie uchwał w sprawie:
              a) zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminy i Miasta Pyzdry za 2016 r.
              b) udzielenia absolutorium Burmistrzowi Pyzdr.
9. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie.
10. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy i Miasta Pyzdry do roku 2023”.
11. Podjęcie uchwały w sprawie najmu  nieruchomości położonej w Pietrzykowie.  
12. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie służebności gruntowej.  
13. Zapytania i wolne wnioski.
14. Wniesienie uwag do protokołu z poprzedniej sesji.
15. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
16. Zakończenie sesji.


                               Przewodnicząca Rady       
                                /-/Elżbieta Kłossowska

Do zobaczenia po wakacjach

23 czerwca uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Jana Pawła II oraz uczniowie i absolwenci Gimnazjum im. Kazimierza III Wielkiego w Pyzdrach uroczyście zakończyli rok szkolny 2016/2017.
    Wzruszeń i radości tego dnia było wiele. Część artystyczna przygotowana przez absolwentów Gimnazjum dostarczyła wszystkim wiele uśmiechu.    Najlepsi uczniowie zostali wyróżnieni i otrzymali oprócz świadectw z czerwonym paskiem również  nagrody książkowe, które z dumą wręczali dyrektorzy Roman Dreżewski i Jerzy Antkowiak.
 Obrady nad wybraniem prymusa Gimnazjum trwały długo. Ostatecznie tytuł Primus Inter Pares otrzymały Dorota Lewicz i Kinga Jankowska. Nagrody za najlepsze wyniki z egzaminu gimnazjalnego wręczył Burmistrz Przemysław Dębski.

NR
fot. NR

Zakończenie roku szkolnego w gimnazjum - galeria

wyświetl galerię w Cooliris

Zakończenie roku szkolnego w podstawówce - galeria

wyświetl galerię w Cooliris

Pyzdrscy harcerze zameldowani na wrzesińskim zlocie

Pyzdrskie jednostki harcerskie brały udział w trzydniowym zlocie, zorganizowanym niedawno we Wrześni. Okazją były obchody 100-lecia harcerstwa na ziemi wrzesińskiej.
   16 Pyzdrska Drużyna Harcerska „Żywioły”, 17 Pyzdrska Gromada Zuchowa „Ekoskrzaty” oraz Próbna Gromada Zuchowa najpierw wzięły udział w uroczystym apelu, a później w biwaku. Łącznie nasze miasto reprezentowała 62-osobowa grupa.
   Jubileusz był wspaniałą okazją do wyróżnień i wręczenia odznak przyjaciołom harcerstwa. I tak z naszej gminy doceniono – Przemysława Dębskiego, burmistrza Pyzdr i Romana Dreżewskiego, dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pyzdrach. Obaj panowie przyczynili się do powrotu pyzdrskiego harcerstwa.
Warto dodać, iż wrzesińskie obchody uświetniła również nasza orkiestra dęta.

SK
fot. Archiwum SP w Pyzdrach

 

wyświetl galerię w Cooliris

Magia Nocy Świętojańskiej

 Pyzdrska Noc Świętojańska z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Pierwsza, wakacyjna impreza, organizowana od jakiegoś czasu w klimatach disco polo, przyciąga tłumy osób, które lubią się bawić.
  Program tej ostatniej stanowiły: pirackie animacje i warsztaty artystyczne dla dzieci, a także koncerty zespołów Lecimy i Basta. Zwieńczeniem była zabawa taneczna. Licznie zgromadzona publiczność szybko poderwała się do zabawy.
  Tradycyjny już konkurs na najpiękniejszy wianek był bardzo emocjonujący, ostatecznie komisja postanowiła przyznać nagrodę główną, w postaci roweru, Anicie Ponto. Wodowanie wianków na rzece poprzedziło przejście z pochodniami i taniec wokół ogniska.
   Każdy mieszkaniec Pyzdr i okolic mógł również tego dnia po raz pierwszy posilić się w nowo otwartym barze „Perkoz” Kamila Fludry. Dzieci natomiast po raz pierwszy mogły skorzystać z beztroskiej zabawy na pirackim placu zabaw, zlokalizowanym w sąsiedztwie przystani wodniackiej.

SK, NR

fot. E.K

Rodzinnie i wesoło w przedszkolu

Niedzielne popołudnie spędzone z najbliższymi jest rzeczą bezcenna. Takie właśnie spotkanie miało miejsce 25 czerwca na terenie Przedszkola Bajkowy Świat w Pyzdrach, gdzie to odbył się kolejny Festyn Rodzinny.

  Część artystyczna przygotowana przez dzieci wywołała uśmiech na ustach każdego, natomiast animatorzy zadbali o to, aby do końca imprezy nikt się nie nudził. Każde dziecko wzięło udział w loterii fantowej, w której nie było przegranych. Główne nagrody ufundował administrator przedszkola pani Natalia Aleksandrov.
  Nie zabrakło kiełbasek z grilla, chleba ze smalcem i ogórkiem oraz słodkich wypieków przygotowanych przez rodziców.

NR
fot NR

 

 

wyświetl galerię w Cooliris
wyświetl galerię w Cooliris

Lato w mieście - zapowiedź

Serdecznie zapraszamy dzieci do udziały w wakacyjnych zajęciach, organizowanych przez CKSiP. W programie przewidzieliśmy tematyczne spotkania i warsztaty, a także ciekawe wycieczki. Startujemy już 3 lipca. 

wyświetl galerię w Cooliris

Zawody sportowo-pożarnicze - zapowiedź

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze odbędą się 8 lipca na boisku przy ul. Nowoogrodowej w Pyzdrach. Zapowiada się emocjonująca rywalizacja. 

wyświetl galerię w Cooliris

Ogłoszenie

Gminna Spółka Wodna w Pyzdrach obiekt Ksawerów zaprasza do składania ofert na  wykonanie zadań przyjętych przez Walne Zebranie członków GSW Pyzdry .

Wyszczególnienie  zadań:
1. Wykaszanie i czyszczenie rowów melioracyjnych:
a/ rów W0  w Ksawerowie – wykaszanie porostów na powierzchni 4700 m2
b/  rów N w Pietrzykowie Kolonii – wykaszanie porostów na powierzchni 4000 m2

2.  Wykonanie odmulania i faszynowanie rowu:
a/ rów W9 Ksawerów      600 mb – odmulanie
b/  rów W9  Ksawerów   100 mb -  faszynowanie
Termin wykonania usługi 16-31 sierpnia 2017 r.
W ofercie należy podać :
- cenę netto i brutto  1 m2  - wykaszanie porostów
- cenę  netto i brutto 1 mb – odmulania rowu
 - cenę  netto i brutto 1 mb  z materiałem -  faszynowania rowu

Oględziny przedstawionych zadań do wykonania można  oglądać w terminie 6-7 lipca 2017 r.
po uprzednim uzgodnieniu – pod nr telefonu  694-715-542. Spośród złożonych ofert zostanie wybrana najkorzystniejsza , po czym zostanie zawarta umowa z wykonawcą .
Oferty proszę składać do dnia 15.07.2017 r.na adres: Urząd Miejski w Pyzdrach ul. Taczanowskiego 1, 62-310 Pyzdry w zaklejonej kopercie  z dopiskiem „Gminna Spółka Wodna Pyzdry o/Ksawerów” - lub przesłanie drogą elektroniczną na adres: rolnictwo@pyzdry.           

                                           Przewodniczący GSW
                                          Wojciech Tomaszewski

Pyzdry, dnia  30.06.2017r.
 

Informacja dla rolników

List Prezesa kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego skierowanego do rolników i ich rodzin.

XXXVI Bieg Kazimierzowski - zapowiedź

W ostatnią niedzielę sierpnia (27.08), już po raz 36. na pyzdrskim rynku zostanie zorganizowany Ogólnopolski Bieg Kazimierzowski. W tym roku, po raz drugi w ramach Grand Prix Powiatu Wrzesińskiego Biegów Ulicznych na 10 km.
Zachęcamy biegaczy do zapoznania się z regulaminem, ponieważ wprowadzone zostały zmiany dotyczące zapisów i płatności.

Chcecie być na bieżąco z informacjami dotyczącymi biegu kliknijcie wezmę udział w wydarzeniu na fb

SK

 

Badania ankietowe w gospodarstwach rolnych

Urząd Statystyczny w Poznaniu informuje, iż w lipcu br. na terenie gminy Pyzdry, w wylosowanych gospodarstwach rolnych, realizowane będą następujące badania rolne:
       - Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego,
       - Badanie pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej,
       - Czerwcowe badanie rolnicze,
       - Ankieta koniunktury w gospodarstwie rolnym.
Dodatkowe informacje o badaniach ankietowych realizowanych przez Główny Urząd Statystyczny znaleźć można na stronie http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2017/index.htm

 

Wystrzałowe Pyzdry - zapowiedź

Mając na uwadze barwną i chlubną historię naszego miasta serdecznie zapraszamy na Wystrzałowe Pyzdry, które odbędą się 15 lipca na Rynku Miejskim. Jest to nasza najważniejsza impreza, nawiązująca do wydarzeń z 1383 r., kiedy to doszło do oblężenia miasta przez rycerstwo księcia mazowieckiego i użycia po raz pierwszy na ziemiach Polski broni palnej.
   Motyw przewodni stanowi pyzdrska armata. Imprezę rozpocznie więc inscenizacja historyczna nawiązująca do pierwszego wystrzału. W tegorocznej edycji imprezy zaprezentujemy również sprzęt militarny (czołg). Przewidzieliśmy również dodatkowe atrakcje dla uczestników imprezy, zarówno tych młodszych jak i starszych: rycerski park rozrywki, zawody strzeleckie, kiermasz charytatywny dla Kasi Matysiak oraz stoiska gastronomiczne.
 Muzyczny akcent zapewnią wystrzałowe gwiazdy – Małgorzata Ostrowska i Maleo Reggae Rockers. Wcześniej zagra Pyzdrska Orkiestra Dęta i Orkiestra Rozrywkowa Big Band Pl.
   Informujemy, iż w dniu organizacji imprezy obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu drogowego na rynku i ulicach przyległych. Rynek od wczesnych godzin rannych zostanie częściowo wyłączony z ruchu, a po godzinie 13 całkowicie aż do zakończenia imprezy. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

SK
 

wyświetl galerię w Cooliris

Wiosenne przymrozki - zakończenie szacowania strat

   Komisja Gminna w Pyzdrach do szacowania zakresu i wysokości szkód w uprawach sadowniczych, spowodowanych wiosennymi przymrozkami zakończyła szacowanie strat.

   W związku z czym informuje się, że w dniach 10 - 14 lipca 2017r. w godzinach pracy Urzędu miejskiego w Pyzdrach, rolnicy, którzy złożyli wnioski, winni przybyć osobiście do Urzędu pok. nr 16, celem podpisania i odbioru protokołu wyszacowania strat.

W. Tomaszewski

Strażacka rywalizacja

   Aura nie rozpieszczała uczestników Miejsko-Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych, które odbyły się w minioną sobotę na kompleksie boisk sportowych Orlik w Pyzdrach. Jednostki OSP z Lisewa oraz Pyzdr po raz kolejny nie miały sobie równych.
   Mimo deszczu i zmiennej pogody zmagania strażaków odbyły się zgodnie z planem. Do pojedynku przystąpiło 14 drużyn z pięciu jednostek strażackich. Każda miała do wykonania sztafetę pożarnicza  oraz ćwiczenia bojowe.

Kolejność miejsc w poszczególnych grupach przedstawia się następująco:
Grupa Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
1. MDP Pyzdry I Dziewczęta 1029 pkt.
2. MDP Pyzdry I Chłopcy 1011 pkt
3. MDP Pyzdry II Dziewczęta 997 pkt.
4. MDP Pyzdry II Chłopcy  984 pkt.
5. MDP Pietrzyków 972 pkt.
Grupa kobiet
1. OSP Pyzdry 78s
Grupa seniorów
1. OSP Lisewo 104s
2. OSP Pyzdry I  120s
3. OSP Lisewo II 121s
4. OSP Pyzdry II  135s
5. OSP Tarnowa 139s
6. OSP Pietrzyków II 143s
7. OPS Wrąbczynek 154s
8. OSP Pietrzyków I 164s

NR
fot. NR

wyświetl galerię w Cooliris

Wystrzałowe Pyzdry 2017 - relacja z najważniejszej gminnej imprezy

Bardzo wystrzałowo było na pyzdrskim rynku. 15 lipca po raz kolejny zorganizowaliśmy imprezę, nawiązującą do pierwszego wystrzału armatniego. Dodatkiem do inscenizacji historycznej były koncerty.
   Wystrzałowe Pyzdry zaplanowaliśmy mając na uwadze bogatą i chlubną historię naszego miasta. Nawiązaliśmy do wydarzeń z 1383r., kiedy to doszło do oblężenia miasta przez rycerstwo księcia mazowieckiego i użycia po raz pierwszy na ziemiach polskich broni palnej. Inscenizacja pierwszego wystrzału, będąca natarciem na bramę miasta wypadła niezwykle efektownie. W roli głównej wystąpiła nasza konfraternia. Ciekawe widowisko pokazali również członkowie grup rekonstrukcyjnych Warcianie i Rebel Regiment. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja sprzętu militarnego – czołgu T-55 Merida.
   Muzyczną część imprezy rozpoczęła Pyzdrska Orkiestra Dęta. Towarzyszyły jej urocze mażoretki. Zagrała też Orkiestra Rozrywkowa Big Band Pl. To co się działo później przerosło nasze oczekiwania. Zespoły, zaproszone na nasze wydarzenie, dały rewelacyjne koncerty. Publiczność zgromadzona licznie na rynku była równie wspaniała. Małgorzata Ostrowska zaśpiewała swoje najlepsze przeboje. Fani wokalistki udzielali się przy ,,Szklanej pogodzie '' czy ,,Meluzynie''. Maleo Reggae Rockers wprowadził niesamowity klimat. Połączenie rocka z reggae po raz kolejny nam się udało. Energia, przebojowość i świetna gra muzyków – tak można podsumować to co się działo na rynku.  
  Dodatkiem do inscenizacji i koncertów były animacje dla dzieci i park rozrywki. Miejscowe koło LOK przeprowadziło zawody strzeleckie. Nagrodę główną od Burmistrza Pyzdr - wiatrówkę otrzymał Krzysztof Nowicki, a okolicznościowe statuetki Roman Podgórny i Zbigniew Antczak. Stowarzyszenie Mecenat przeprowadziło również kiermasz rękodzieła. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Kasi Matysiak.

  Wystrzałowe Pyzdry zostały zorganizowane przez Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach pod patronatem Burmistrza Pyzdr i przy udziale Muzeum Regionalnego Ziemi Pyzdrskiej.
Serdecznie dziękujemy mieszkańcom naszej gminy oraz gościom z miast ościennych za Waszą liczną obecność. Osobne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich tych, którzy pomogli nam zrealizować to wydarzenie.

SK
fot. EK

wyświetl galerię w Cooliris

Dofinansowanie na remont domu podcieniowego

21 lipca 2017 roku pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego a Zarządem Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej podpisano umowę o dofinansowanie projektu "Rozwój kluczowego szlaku dziedzictwa kulturowego województwa wielkopolskiego pn. Szlak Piastowski" współfinansowanego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach Działania 4.4. Zachowanie, ochrona, promowanie i rozwój dziedzictwa naturalnego i kulturowego, Poddziałania 4.4.1. Inwestycje w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu.
  W projekcie tym ujęto prace związane z Domem Podcieniowym. Muzeum Regionalne Ziemi Pyzdrskiej jako Partner zrealizuje roboty budowlane związane z wymianą pokrycia dachowego Domu Podcieniowego, roboty remontowe – stolarka okienna i drzwiowa oraz roboty ślusarsko-kowalskie. Wartość całego projektu WOT wynosi 6 mln zł, a dofinansowanie  4 mln 490 tys. zł.
  Zadanie dotyczące Domu Podcieniowego w Pyzdrach otrzyma dofinansowanie w wysokości 119 tys. zł. Zakończenie robót zaplanowano na IV kwartał 2017 r.

GS

 

 

wyświetl galerię w Cooliris

Informacja

Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" o udzielenie dotacji mogą starać się rolnicy i domownicy rolników.

 

Nowy okres świadczeniowy 500+

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyzdrach informuje, że z dniem 1-go sierpnia 2017 r. rozpoczyna się przyjmowanie wniosków o przyznanie świadczeń wychowawczych 500+ na nowy okres świadczeniowy 2017/2018 r.,  rozpoczynający się z dniem 1 października 2017 r. i trwający do 30 września 2018 r. Wnioski o ustalenie prawa do wypłaty świadczenia wychowawczego wydawane i przyjmowane będą od 1 sierpnia 2017 r. w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pyzdrach.

 

Półkolonie już za nami

   Właśnie dobiegły końca letnie półkolonie zorganizowane dla dzieci przez Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach. W ciągu czterech tygodni byliśmy sportowcami, artystami, podróżnikami i naukowcami. Dla każdego coś ciekawego.
   Pierwszy tydzień spędziliśmy aktywnie. Były zajęcia taneczno-sportowe prowadzone przez panią Julitę Garbarek ze szkoły tańca Alchemia we Wrześni, gry i zabawy na Orliku oraz ciekawe zajęcia plastyczne związane z tematyką sportową. Dzieciaki wyszalały się także podczas pobytu na Jump Arenie W Poznaniu.
    Kolejne tygodnie również były bardzo atrakcyjne. Rejs katamaranem i ognisko, budowanie szałasów w pobliskim lasku, czy lepienie z gliny przyciągnęło do Centrum dużą grupę dzieci. Zabawa w chemików z wykorzystaniem produktów dostępnych w każdej kuchni była dla uczestników świetną formą nauki przez zabawę  Zwieńczeniem półkolonii była wycieczka do Aqua Parku w Jarocinie. W tym roku frekwencja dopisała jak zwykle.

wyświetl galerię w Cooliris

Piecyk 2017 - regulamin naboru

Na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu pojawił się  Regulamin naboru w ramach Programu Priorytetowego wymiana źródła ciepła w budynkach jednorodzinnych i lokalach mieszkalnych „PIECYK - 2017” wraz z wykazem dokumentów wymaganych do złożenia wniosków o pożyczkę.
Wzory dokumentów zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.wfosgw.poznan.pl w dniu ogłoszenia naboru, tj. 16 sierpnia 2017 r. o godz. 8.00.
 
W ramach Programu Fundusz udziela pomocy finansowej w formie pożyczki z możliwością umorzenia do 40%
 
Wniosek może zostać złożony przez osoby fizyczne uzyskujące dochody i rozliczające się z Urzędem Skarbowym na terenie Polski:
1) jedną osobę fizyczną, posiadającą prawo dysponowania budynkiem jednorodzinnym / lokalem mieszkalnym, którego dotyczy realizowane przedsięwzięcie (Wnioskodawca/Beneficjent),
2) dwie osoby fizyczne (będące łącznie Wnioskodawcą/Beneficjentem), z których każda posiada prawo dysponowania budynkiem jednorodzinnym / lokalem mieszkalnym, którego dotyczy realizowane przedsięwzięcie,
3) jedną osobę fizyczną, posiadającą prawo dysponowania budynkiem jednorodzinnym / lokalem mieszkalnym, którego dotyczy realizowane przedsięwzięcie (Wnioskodawca/Beneficjent), przy udziale Współpożyczkobiorcy (nieposiadającego prawa dysponowania budynkiem jednorodzinnym / lokalem mieszkalnym, na potrzeby którego realizowane będzie przedsięwzięcie), który przystąpi do umowy wraz z Beneficjentem.
 
Pomocą finansową może być objęta modernizacja/ wymiana źródła ciepła wraz z ewentualną modernizacją/ wymianą instalacji c.o. i c.w.u., obejmująca zakup i montaż:
- kotłów olejowych,
- kotłów gazowych,
- kotłów gazowo-olejowych,
- ogrzewania elektrycznego,
- wymiennika ciepła/ węzła cieplnego,
- kotłów na paliwa stałe, przy czym, w przypadku kotłów opalanych paliwami stałymi, muszą one spełniać następujące warunki:
- posiadać certyfikat zgodności z normą PN-EN 303-5:2012 „Kotły grzewcze - Część 5: Kotły grzewcze na paliwa stałe z ręcznym i automatycznym zasypem paliwa o mocy nominalnej do 500 kW - Terminologia, wymagania, badania i oznakowanie” lub równoważną, wydany przez właściwą jednostkę certyfikującą,
- spełniać wymagania klasy 5.
 
Spełnienie powyższych wymogów potwierdza się certyfikatem lub sprawozdaniem wydanym przez jednostkę posiadającą w tym zakresie akredytację Polskiego Centrum Akredytacji, lub innej jednostki akredytującej w Europie, będącej sygnatariuszem wielostronnego porozumienia o wzajemnym uznawaniu akredytacji EA (European co-operation for Accreditation).
Kotły na paliwa stałe muszą być wyposażone w automatyczny podajnik paliwa oraz muszą być dedykowane do spalania określonego rodzaju paliwa.
 
 

Dożynki parafialne


     W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w naszej parafii obchodzone były dożynki parafialne. W czasie uroczystej Mszy św. składano dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony.
   Uroczysta liturgia dożynkowa była okazją do modlitwy w intencji rolników. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście, sołtysi i rolnicy. Delegacje poszczególnych wsi przyniosły dary dożynkowe, które wcześniej zostały poświęcone przez proboszcza parafii.

SK

wyświetl galerię w Cooliris

Pyzdry coraz piękniejsze

   Zauważalne, pozytywne zmiany dokonują się w ostatnich miesiącach na terenie naszego miasta. Małymi krokami przystań wodniacka w Pyzdrach zamienia się w atrakcyjną dla mieszkańców i turystów promenadę, prowadzącą wzdłuż rzeki aż do mostu.

Już teraz można odpocząć nad Wartą, korzystając z drewnianych ławek i huśtawek, skąd można podziwiać walory rzeki. Chętni mogą wybrać się w rejs katamaranem lub skorzystać z usług niedawno otwartego Baru Perkoz. Urok zyskały również nadrzeczne kamienice, które zostały odnowione i pokryte malowidłami przez artystów, którzy stworzyli pyzdrski mural.
  W Pietrzykowie natomiast powstał punkt widokowy wyposażony w lunetę, dzięki której można z bliska podziwiać walory Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. Mieszkańcy ulicy Miłosławskiej i Zwierzyniec w pełni mogą już korzystać z nowej asfaltowej nawierzchni drogi, która zastąpiła wieloletni bruk.
  W planach jest również budowa nowego chodnika na ul. Niepodległości, na co Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu już ogłosił przetarg. Planowany termin zakończenia inwestycji to 14 listopada 2017 r.

NR

 

wyświetl galerię w Cooliris

Awans nauczycieli

   Kilkoro nauczycieli z naszej gminy odebrało dziś z rąk burmistrza gratulacje. Dnia 24 lipca odbyło się posiedzenie Komisji Egzaminacyjnej dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela mianowanego.
   Do egzaminu przystapiły trzy nauczycielki Monika Marciniak i Paulina Nawrot z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Górnych Grądach oraz Małgorzata Bączkiewicz z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lisewie.Wszystkie w/w panie  pomyślnie zdały egzamin i dnia 17 sierpnia otrzymały z rąk burmistrza akt mianowania na stopień nauczyciela mianowanego.
   W wyniku konkursu na stanowisko dyrektora Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lisewie burmistrz powierzył tę funkcję na kolejne 5 lat pani Genowefie Kaźmierskiej.

NR

fot. NR

wyświetl galerię w Cooliris

Dożynki Powiatowe - zapowiedź

Powiatowe Święto Plonów odbędzie się 3 września na Rynku Miejskim w Pyzdrach.

wyświetl galerię w Cooliris

XXXVI Ogólnopolski Bieg Kazimierzowski - zapowiedź

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się nasza najważniejsza sportowa impreza - XXXVI Ogólnopolski Bieg Kazimierzowski. Po raz drugi w ramach Grand Prix Powiatu Wrzesińskiego w biegach ulicznych na 10 km.

Ponownie na starcie stanie ok. 400 zawodników. O godz. 10.00 wystartuje bieg główny, a dwie godziny później bieg młodzieżowy. Zwieńczeniem imprezy będzie wręczenie medali i nagród.

Zapraszamy mieszkańców do licznego kibicowania i wspierania biegaczy.

SK

wyświetl galerię w Cooliris

XXXVI Ogólnopolski Bieg Kazimierzowski

XXXVI Ogólnopolski Bieg Kazimierzowski, zorganizowany dziś na pyzdrskim rynku zgromadził 325 biegaczy. Impreza po raz kolejny odbyła się w ramach Grand Prix Powiatu Wrzesińskiego w biegach ulicznych na 10 km, a po raz pierwszy od niepamiętnych czasów w warunkach pogodowych idealnych dla jej uczestników.
   O tym, że frekwencja ponownie będzie rekordowa wiedzieliśmy od samego początku. Biegacze mieli do zdobycia pamiątkowy medal, otrzymali też ciekawe pakiety startowe, zawierające m.in. ręcznik promujący nasz bieg.
   Wśród mężczyzn triumfował Mykhailo Bohdanov .z Ukrainy z czasem 32 min.36 sekund. Najszybszą kobietą okazała się Patrycja Talar. 10 kilometrów pokonała w czasie 37 minut i 52 sekundy.
   Imprezie tradycyjnie towarzyszyły biegi najmłodszych. Cieszyły się dużym zainteresowaniem i wielkimi emocjami. Medal wręczony na zakończenie dystansu, rekompensował poniesiony wysiłek.

Sylwia Kaźmierska
fot. SK

 

wyświetl galerię w Cooliris

Informacja

Informujemy, że w dniu 29 sierpnia 2017 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zakończył nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego PIECYK 2017. Alokacja naboru w kwocie 5 mln zł (powiększona o 20% w ramach listy rezerwowej) została wyczerpana. W związku z powyższym wnioski o pożyczkę nie będą przyjmowane.

 

wyświetl galerię w Cooliris

Powiatowe Święto Plonów w Pyzdrach

Powiatowe Święto Plonów odbyło się 3 września na rynku miejskim w Pyzdrach. Impreza była okazją do złożenia dziękczynienia za zabrane plony oraz do wspaniałej zabawy.
   Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, odprawioną w kościele farnym. Proboszcz pyzdrskiej parafii ks. Ryszard Kopczyński poświęcił wieńce i przyjął dożynkowe dary. Po mszy barwny korowód przeszedł na rynek. Zespół ,,Poligrodzianie'' wykonał obrzęd dożynkowy. Gospodarze święta plonów Dionizy Jaśniewicz, starosta powiatu wrzesińskiego i burmistrz Pyzdr Przemysław Dębski obtańczyli wieniec, a w dalszej części otrzymali dorodny bochen chleba i miód od starostów dożynek – Elżbiety Świtek z Pałczyna i Romana Wrzaskowskiego z Wrąbczynkowskich Holendrów. Potem dzielili się chlebem ze zgromadzoną publicznością.
   Dożynki były okazją do wręczenie wyróżnień rolnikom i zasłużonym działaczom. Odznaki honorowe Zasłużony dla rolnictwa , przyznane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi otrzymali: Henryka Kołodziejczak (Goniczki), Jadwiga Grażyna Stajkowska (Borzykowo), Juliusz Kryszak (Pyzdry), Jan Kulma (Nekla), Robert Ptaszyński (Budziłowo), Andrzej Skorupka (Spławie) i Roman Wrzaskowski (Wrąbczynkowski Holendry). Statuetki Lider Powiatu wręczono Janinie Saacke (gm. Pyzdry), Piotrowi Cieślakowi, Bartoszowi Kałużnemu, Sławomirowi Świdurskiemu, Tomaszowski Wojtyńskiemu (gm. Pyzdry) i Ochotniczej Straży Pożarnej z Lisewa. Wyjątkowe wyróżnienie, czyli Laur Starosty otrzymali Małgorzata i Grzegorz Paszakowie, właściciele Zakładu Przetwórstwa Mięsnego ,,Paszak'' z Pyzdr. Rozstrzygnięto również plebiscyt ,,Wiadomości Wrzesińskich'' o tytuł Super Sołtysa. Laureatką tegoroczną została Wioletta Dzienniak ze Spławia. Kolejne miejsca zajęli: Ewa Tabaczka z Chociczy Małej, Jan Cicharski z Chlebowa i Mieczysław Podlewski z Rudy Komorskiej.
   Cześć artystyczną zapewniła Pyzdrska Orkiestra Dęta, Zespół Plisa z Białorusi i tancerze z Alchemia Dance Studio. Wiele emocji dostarczyło losowanie głównych nagród wśród uczestników loterii fantowej. Najcenniejszą był rower elektryczny, którego właścicielem stał się młody mieszkaniec naszego miasta.
   Gwiazdą muzyczną dożynek był zespół Elektryczne Gitary. Kuba Sienkiewicz przez ponad godzinę śpiewał swoje najlepsze piosenki w rockowej oprawie. Imprezę zakończyła zabawa taneczne z zespołem Extreme.
   Atrakcji nie brakowało też na licznych stoiskach. Były warsztaty, konkursy, animacje i degustacje. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Miejscowe koło LOK zorganizowało zawody strzeleckie. Nagrodę Burmistrza – wiatrówkę otrzymał Jerzy Wawrzyniak.

SK

Sponsorzy Loterii Fantowej, zorganizowanej przez CKSiP w czasie Dożynek Powiatowych:
Gospodarstwo Rolno-Handlowe Rajmund Gąsiorek AGROPOL
Firma NOWBUD
PHU Antkowiak Oskar AGD RTV
Firma KRISPOL
Produkcja Maszyn Rolniczych i Części Zamiennych Kowalscy Spółka Jawna
GTC SP. J. Pyzdry
Sortownia Żwiru Szymańscy Pyzdry
Zakład Stolarsko-Tapicerski Kazimierza Podlewskiego
PARKUR Daria i Witold Bratkowscy
Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni, o. Pyzdry
Q-WORK SHOP Patryk Strzelewicz Pyzdry
Zakład Przetwórstwa Mięsnego ,,Paszak'' Pyzdry
Marian Tyc Pyzdry
Energosieć Marek Wardeński, Piotr Grzegorski Pyzdry
WTZ Ruda Komorska
ŚDS Pietrzyków
AGRAR Września
Alchemia Dance Studio
Sklep Groszek Pyzdry
ENGLISH HOUSE Studio Języków Obcych
Grupa A Magia Do Quilombo
WTZ Września
Wrzesińska Grupa Producencka
Transport Paszak
Marzena Smurawa
Inspiracje Pracownia Sztuki Ogrodowej Liliana Sull Września
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni

 

wyświetl galerię w Cooliris

Polsko-francuskie partnerstwo

Atmosfera, jaka wytworzyła się między pyzdrskimi rodzinami, a gośćmi z miasta Mer to piękny początek współpracy polsko-francuskiej. Przypieczętowało ją podpisanie listu intencyjnego przez burmistrzów obu miast o wzajemnej współpracy.
    Delegacja z Francji licząca 19 osób pojawiła się w Pyzdrach 30 września. W jej skład wszedł mer Raymond Gervy z małżonką, Magalie Pagani, prezes Komitetu Partnerstwa oraz radni i inni samorządowcy. Przybyli na zaproszenie samorządu gminnego i powiatowego, który podobnie jak oni nosił się z zamiarem podjęcia współpracy, ożywionej kontaktami opartymi na realnych znajomościach i przyjaźniach. Jest szansa na powodzenie w tej kwestii, bowiem pierwsze polsko-francuskie kontakty przepełnione były wzajemną życzliwością i serdecznością. 
   Francuzów w swoich domach przez kilka dni gościło dziesięć rodzin z pyzdrskiej gminy i jedna spoza. Wszystkie poświęciły swój czas i nie tylko, by goście czuli się w naszym mieście jak najlepiej. W programie wizyty znalazło się m.in. zwiedzanie muzeum i klasztoru, rejs po Warcie, podziwianie zakątków puszczy pyzdrskiej, odwiedziny w lokalnych szkołach i firmach, a także udział w Dożynkach Powiatowych. Ważne było spotkanie z pyzdrskimi samorządowcami i podpisanie listu intencyjnego. Na jego mocy strony zadeklarowały zamiar współpracy w celu wzajemnego poznania się, czego skutkiem będzie podpisanie pisemnej deklaracji partnerstwa. Współpraca będzie miała służyć zbudowaniu między mieszkańcami obu miast relacji na wszystkich płaszczyznach: szkolnej, sportowej, kulturowej, turystycznej, społecznej i ekonomicznej. 

SK
fot.SK

wyświetl galerię w Cooliris

Ogłoszenie

RL  6322.42.2017


      Ogłoszenie w sprawie pomocy dla rolników i producentów rolnych poszkodowanych w wyniku  wiosennych przymrozków  2017r

     Urząd Miejski w Pyzdrach  na podstawie pisma Wojewody Wielkopolskiego IR-VIII.7154.41.2017.2 uprzejmie informuje ,że  Rada Ministrów Uchwałą nr 129/2017 z dnia 28 sierpnia2017r. ustanowiła program pomocy dla rolników-sadowników poszkodowanych  z powodu wystąpienia wiosennych przymrozków. Producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w wysokości co najmniej 70 % danej uprawy na powierzchni występowania tej uprawy w wyniku przymrozków wiosennych, mogą składać wnioski o udzielenie pomocy:
Stawki pomocy wynoszą:
1. 2000 zł na 1ha powierzchni owocujących upraw drzew owocowych
2. 1000 zł na 1 ha powierzchni owocującej upraw krzewów owocowych i truskawek.
Wnioski należy złożyć do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – biuro powiatowe we Wrześni w terminie od dnia 13.09.2017r. do dnia 27.09.2017r.
Podstawą składania wniosku  jest sporządzony  protokół Komisji Gminnej.
Wnioski – formularze można pobrać ze strony internetowej (www.arimr.gov.pl)  lub bezpośrednio z Biura Powiatowego we Wrześni.

Pyzdry, dnia 04.09.2017r.
                                                                                          Podinspektor
                                                                                        Wojciech Tomaszewski

 

Zgłoszenie zamiaru usunięcia drzew

Zgłoszenie zamiaru usunięcia drzew. Wniosek do pobrania poniżej.

30 lecie Koła Łowieckiego nr 3 "Puszcza Pyzderska"

   Koło łowieckie nr 3 „Puszcza Pyzderska” w minioną sobotę obchodziło okrągły jubileusz istnienia. W czasie uroczystej mszy świętej, odprawionej w kościele klasztornym, odbyło się poświęcenie i przekazanie nowego sztandaru.
   Po niej zaproszeni goście udali się do restauracji Pavilon na myśliwska biesiadę. Tam członkowie koła odnowili ślubowania i przyjęli odznaczenia.
   Koło Łowiecki nr 3 "Puszcza Pyzderska" istnieje od 1987r. i zajmuje obszar 5647ha, w tym powierzchnia gruntów leśnych to 2018ha. Zadaniem kół łowieckich jest współpraca z nadleśnictwami w celu regulacji zagęszczenia liczebności zwierzyny leśnej, zagospodarowanie łowisk dla ograniczenia szkód, zarówno rolnych jak i leśnych, grodzenie pół uprawnych przed zwierzyną.
   W chwili obecnej koło skupia w swych szeregach 32 członków. W znacznej większości są to mieszkańcy Gminy Pyzdry i okolicznych miejscowości. W skład zarządu koła wchodzą:

Bogdan Kałowski - przewodniczący
Janusz Gołąb - łowczy
Tadeusz Machajewski - p. łowczy
Eugeniusz Gauza - sekretarz

NR

fot. NR

wyświetl galerię w Cooliris

Charytatywny turniej piłki nożnej "Granie na pomaganie"-zapowiedź

   Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w charytatywnym turnieju piłki nożnej "Granie na pomaganie", który odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 14 na kompleksie boisk sportowych Orlik w Pyzdrach.
  Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc w rehabilitacji chłopców, którzy z początkiem wakacji ulegli bardzo poważnemu wypadkowi. Przed chłopakami bardzo ciężka i długa droga do odzyskania pełni sprawności. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do przybycia, aby oprócz zgłoszonych drużyn, oni również wsparli akcję.
 

wyświetl galerię w Cooliris

Pomaganie na sportowo

   Piękna pogoda, duch rywalizacji i chęć niesienia pomocy to idealne warunki do organizacji charytatywnego turnieju sportowego, który odbył się w ubiegłą niedzielę na Orliku w Pyzdrach. Było smaczne jedzenie, wesoła zabawa oraz wiele innych atrakcji.
   Niedzielna akcja charytatywna rozpoczęła się od turnieju piłki nożnej seniorów i streeballa pań i panów.
   Niebywałą atrakcją okazał się pokaz pierwszej pomocy, zorganizowany przez strażaków z Pyzdr i Tarnowej. Całe rodziny mogły wziąć udział w przeciąganiu liny, strzelaniu z ASG, loterii fantowej czy zajęciach zumby prowadzonych przez Weronikę Matuszak. Na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek takich jak gry, zabawy, malowanie twarzy.
  W międzyczasie wszyscy  uczestnicy mogli posilić się kiełbaskami z grilla, wiejskim jadłem oraz pysznymi domowymi wypiekami.
  Kwota, jaką udało się zebrać to 5415 zł i 3,60 euro. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc w rehabilitacji chłopców, którzy z początkiem wakacji ulegli bardzo poważnemu wypadkowi.

NR

wyświetl galerię w Cooliris

Bezpłatne kursy zawodowe

UWAGA! UWAGA! UWAGA! UWAGA!

Oferta dostępnych kursów w ramach Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych - zainteresowani mogą zapisać się na: 

1) grafikę komputerową (Kwalifikacja A.25 - Wykonywanie i realizacja projektów multimedialnych)

2) księgowość (Kwalifikacja A.36 - Prowadzenie rachunkowości)

3) kadry i płace (Kwalifikacja A.65 - Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych)

4) fryzjerstwo (A.19 - Wykonywanie zabiegów fryzjerskich)

5) opiekun medyczny (Kwalifikacja Z.4)

wyświetl galerię w Cooliris

XXIV Sesja Rady Miejskiej - zapowiedź

Dnia 27 września 2017 r. o godz. 14.00 odbędzie się XXIV sesja Rady Miejskiej w Pyzdrach. Miejscem spotkania jest Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach.

Program sesji:

1. Otwarcie sesji.

2. Przedstawienie porządku obrad.

3. Sprawozdanie z działalności Burmistrza w okresie międzysesyjnym.

4. Informacja Przewodniczącego Rady o realizacji zadań w okresie międzysesyjnym.

5. Interpelacje radnych i zapytania sołtysów.

6. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy i Miasta Pyzdry na lata 2017–2025.

7. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie.

8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XXII/203/17 Rady Miejskiej w Pyzdrach
z dnia 25 maja 2017 r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej w 2017 r. Województwu Wielkopolskiemu.

9. Podjęcie uchwały w sprawie utworzenie wyodrębnionego rachunku dochodów.

10. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach w ośmioletnią Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II
w Pyzdrach.

11. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Samorządowej Szkoły Podstawowej w Górnych Grądach w ośmioletnią Samorządową Szkołę Podstawową w Górnych Grądach.

12. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lisewie w ośmioletnią Samorządową Szkołę Podstawową
w Lisewie.

13. Podjęcie uchwały w sprawie zaliczenia drogi do kategorii dróg gminnych i ustalenia jej przebiegu.

14. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie na rzecz Gminy Pyzdry działki ewidencyjnej 206/1 położonej w miejscowości Dłusk.

15. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego działek położonych w miejscowości Lisewo.

16. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr I/6/14 Rady Miejskiej w Pyzdrach
z dnia 1 grudnia 2014 r. w sprawie składu osobowego Komisji Budżetowo – Finansowej.

17. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru członka Komisji Zdrowia, Spraw Socjalnych, Ochrony Środowiska, Wychowania, Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji.

18. Podjęcie uchwały w sprawie składu osobowego Komisji Zdrowia, Spraw Socjalnych, Ochrony Środowiska, Wychowania, Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji.

19. Podjęcie uchwały w sprawie wspólnego udzielenia zamówienia publicznego na zakup energii elektrycznej.

20. Zapytania i wolne wnioski.

21. Wniesienie uwag do protokołu z poprzedniej sesji.

22. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

23. Zakończenie sesji.

                                                                                             Przewodnicząca Rady

                                                                                        /-/ Elżbieta Kłossowska

 

 

 

Rusza świetlica socjoterapeutyczna

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7 - 13 lat na zajęcia do świetlicy socjoterapeutycznej, które będą dbywać się w Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach w każdą sobotę w godzinach 10.00 - 12.00. Pierwsze spotkanie już w najbliższą sobotę 23.09.2017r.

wyświetl galerię w Cooliris

"Biesiada z pyrką" - pożegnanie lata w Pietrzykowie - zapowiedź

Koniec lata zbliża się wielkimi krokami... Z tej okazji zapraszamy wszystkich na festyn pt. "Biesiada z pyrką", który odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 września na placu OSP w Pietrzykowie. Pożegnamy lato wspólnie biesiadując przy grach, zabawach i pysznym jedzeniu. Start o godz. 15.00. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

wyświetl galerię w Cooliris

Dzień Seniora i Inwalidy

  „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”. Te właśnie słowa przyświecały uroczystości z okazji Dnia Seniora i Inwalidy, która miała miejsce 20 września w Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach.
   Imprezę rozpoczęła pani przewodnicząca pyzdrskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, Wanda Biernat, witając wszystkich przybyłych członków i zaproszonych gości. Po złożeniu życzeń seniorom i wręczeniu upominków przyszedł czas na biesiadę. Na stołach pojawiło się swojskie jadło, pyszne ciasta i tradycyjny tort. Uczestnicy spotkania z radością baliwi się, a do tańca przygrywał Marek Dyl.

NR

fot. NR

wyświetl galerię w Cooliris

Pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz na utworzenie stanowiska pracy 

  Fundacja Przedsiębiorczości informuje o naborze wniosków o niskoprocentowe pożyczki w ramach Projektu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II – Makroregion Północno - Zachodni”
Przeznaczenie środków:  
• założenie działalności gospodarczej – nawet do 84 413,80 PLN;
• utworzenie miejsca pracy dla osoby bezrobotnej – nawet do 25 324,14 PLN;
Warunki:
• oprocentowanie stałe w skali roku 0,44%;
• bez wkładu własnego, opłat i prowizji; okres spłaty – do 7 lat;
• możliwa karencja w spłacie kapitału do 1 roku;

Grupę docelową programu stanowią:
• studenci ostatniego roku studiów I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich; absolwenci szkół w okresie 48 miesięcy od dnia otrzymania dyplomu/daty ukończenia szkoły;
• osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy;
• podmioty prowadzące działalność gospodarczą z przeznaczeniem na utworzenie miejsca pracy.

Dla osób zamierzających prowadzić działalność wspólnie, w formie spółki cywilnej – każdy ze wspólników może indywidualnie uzyskać pożyczkę.
Możliwe jest także skorzystanie z pożyczki na założenie spółki cywilnej z istniejącym podmiotem gospodarczym.
Do programu mogą przystąpić osoby, które jeszcze nie prowadzą działalności.
W przypadku prowadzenia działalności wcześniej, można ubiegać się o pożyczkę jeżeli poprzednia działalność gospodarcza została zamknięta co najmniej 12 miesięcy przed złożeniem wniosku pożyczkowego.
Wymagane jest zabezpieczenie: minimum 2 poręczycieli lub inne zaproponowane np. hipoteka na nieruchomości.

Szczegółowych informacji udziela:

Polska Fundacja Przedsiębiorczości
61-441 Poznań, ul. 28 czerwca 1956r. 406 p.0.25
tel. 664 381 113 lub 61 673 45 34
e-mail: e.wilkosz@pfp.com.pl
http://www.pfp.com.pl/

 

Ogłoszenie

Zarząd Miasta Osiedla w Pyzdrach zaprasza mieszkańców m. Pyzdry na zebranie w sprawie przedstawienia propozycji podziału środków finansowych na rok 2018. Zebranie odbędzie się w dniu 28.09.2017 r. o godz. 18.00 w sali OSP Pyzdry przy ul. Kilińskiego 15.

Wspólne czytanie ,,Wesela''

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział łącznie ponad 2 tys. miast i miejscowości w Polsce i 26 krajach. Pyzdrska biblioteka również przyłączyła się do akcji, by wspólnie przeczytać dramat Wyspiańskiego pt. „Wesele”.
   21 września spotkaliśmy się w budynku Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Pyzdrach, który tego dnia zmienił się w weselną sale przepełniona kwiatami, a także zapachem ciepłego ciasta i smalcu. Zaproszeni goście mieli możliwość wysłuchać głośnego czytania oraz obejrzenia wspaniałej inscenizacji. W rolę bohaterów dramatu wcielili się uczniowie gimnazjum, nauczyciele, samorządowcy oraz miłośnicy książek, którym serdecznie dziękujemy za udział.
Zachęcamy i zapraszamy do uczestniczenia w akcji Narodowe Czytanie za rok.

KK

wyświetl galerię w Cooliris

10 lecie Parafialnego Koła Caritas

Parafialne Koło Caritas w ubiegłą sobotę obchodziło 10 lecie swojego istnienia. Uroczystość rozpoczęła się dziękczynną mszą święta celebrowaną przez ks. Krzysztofa Stawskiego,  dyrektora Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz naszych kapłanów. Następnie członkowie koła oraz zaproszeni goście udali się na poczęstunek do restauracji Pavilon. Tam przewodnicząca koła Ewa Radna odebrała podziękowania za wieloletnią działalność z rąk burmistrza Przemysława Dębskiego, przewodniczącej Rady Miasta Elżbiety Kłossowskiej, szkolnego Koła Caritas oraz członków stowarzyszeń działających na terenie Pyzdr.

NR

Fot. NR
 

wyświetl galerię w Cooliris

Nowy gabinet stomatologiczny już otwarty

  Kto wciąż zastanawia się nad wizytą u stomatologa ma teraz okazję odwiedzić nowy gabinet dentystyczny działający w budynku Przychodni Rodzinnej Profamilia w Pyzdrach. Stomatologia Rodzinna Marta Struszczyk Staszak przyjmuje pacjentów od 16 sierpnia. Gabinet świadczy usługi w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz prywatnie. Więcej informacji można znaleźć tutaj https://www.facebook.com/stomatologpyzdry/.  Serdecznie zapraszamy do umawiania wizyt.  Zapisy pod numerem 530 13 14 13.

wyświetl galerię w Cooliris

Zmiany w systemie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

  Kompleksowa opieka nad pacjentem, lepsza dostępność do poradni przyszpitalnych oraz zapewnienie korzystniejszych warunków funkcjonowania szpitali – to główne cele utworzenia sieci szpitali czyli systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ), który funkcjonować zacznie w Polsce od 1 października 2017 roku.
  Ideą wprowadzonych zmian jest koordynacja całego procesu leczenia pacjenta, który zostaje skierowany do szpitala. Opieka nad pacjentem ma być  kompleksowa i zorganizowana. Szpitale w sieci będą zobowiązane zagwarantować pacjentom nie tylko leczenie szpitalne, ale także dostęp do poradni specjalistycznych oraz rehabilitacji. Z kolei przychodnie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą funkcjonować obok szpitalnych oddziałów ratunkowych i izb przyjęć, dzięki czemu znacząco poprawi się dostęp do tych świadczeń.
  „Wieczorynka” zabezpiecza pacjentów między godziną 18:00 a 8:00 w dni powszednie, a w weekendy i święta całodobowo, w podstawowe świadczenia w nagłych przypadkach lub w kontynuacji leczenia (seria zastrzyków itp.).

WYKAZ PODMIOTÓW REALIZUJĄCYCH ŚWIADCZENIA NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ OD 1 PAŹDZIERNIKA 2017 ROKU – SUBREGION KONIŃSKI

1. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kole
    ul. Poniatowskiego 25, Koło
    tel. 63 262 62 05, 63 272 04 06
    powiat kolski (obszar zabezpieczenia w przypadku wizyt domowych)

2. Szpital Zespolony w Koninie
    ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1, Konin
    tel. 63 240 42 00
    powiaty: koniński, miasto Konin (obszar zabezpieczenia w przypadku wizyt domowych)

3. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupcy
    ul. Traugutta 7, Słupca
    tel. 63 241 00 80
    powiat słupecki (obszar zabezpieczenia w przypadku wizyt domowych)

4. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej
    ul. Poduchowne 1, Turek
    tel. 63 280 55 00, 789 448 545
    powiat turecki (obszar zabezpieczenia w przypadku wizyt domowych)

 

Jesienno-zimowe inspiracje dla mieszkańców - zapowiedź

Serdecznie zachęcamy mieszkańców pyzdrskiej gminy do zapoznania się z ofertą jesienno-zimowych zajęć, które rozpoczną się 9 października. Skierowane są one dla dorosłych i dzieci, a udział w nich jest darmowy.

 

RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE – organizator zajęć Centrum Kultury Sportu i Promocji

Zajęcia przeznaczone są dla osób lubiących zajęcia artystyczne i eksperymentalne tworzenie form dekoracyjnych i użytkowych. Celem zajęć jest rozwój pasji i zainteresowań, utrzymanie więzi towarzyskich, poszerzenie wiedzy i umiejętności, a także ciekawe spędzenie wolnego czasu.
Program zajęć:
papierowa wiklina i biżuteria z filcu (październik)
butelki z efektem metalu i podstawy decoupage (listopad)
bombki decoupage i inne dekoracje (grudzień)

Zapraszamy wszystkie panie, niezależnie od wieku. Można przyjść z dziećmi lub z wnukami.
Prosimy zabrać ze sobą ochronne fartuszki.
Zajęcia odbywać się będą w Centrum Kultury w godz. 17.00-19.00 w każdy poniedziałek


FITNESS REHABILITACYJNY - organizator zajęć Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Centrum Kultury Sportu i Promocji

Zajęcia łączące cechy rehabilitacji, fitnessu i treningu równowagi z uwzględnieniem profilaktyki chorób wieku dojrzałego (takich jak osteoporoza, bóle kręgosłupa, choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe, nadwaga, choroby układu krążenia). Zajęcia skierowane są dla osób w wieku 50+ ale nie tylko. Zapraszamy również osoby młodsze, które chcą poćwiczyć w spokojniejszym tempie i przy łagodniejszej muzyce, dla których standardowe zajęcia fitness są zbyt intensywne i hałaśliwe.

Prosimy zabrać karimatę, obuwie na przebranie i wodę do picia.
Zajęcia odbywać się będą w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Pyzdrach w godz. 17.30-19.00 w każdy wtorek


WARSZTATY CERAMICZNE – organizator zajęć Muzeum Ziemi Pyzdrskiej

Ceramika to zajęcia podczas których, dzieci i młodzież mają możliwość zaprojektowania i  wykonania różnych form ceramicznych od kafli, poprzez misy, aż do rzeźb przestrzennych. Na zajęciach uczestnicy poznają możliwości  jakie daje glina  wykonując prace w różnych technikach budowania formy i zdobienia jej, a także specyfikę materiału oraz  narzędzia do pracy. Wybrane prace będą wypalane w piecu ceramicznym. Czas spędzony na twórczym poszukiwaniu formy przestrzennej służy wszechstronnemu rozwojowi i relaksuje, uczy cierpliwości i akceptowania porażki, gdy praca po wypaleniu okazuje się inna niż artysta oczekiwał

Zajęcia odbywać się będą w Muzealnej Pracowni przy ul. Nadrzeczna, w godz. 16.00-18.00 w każdą środę


DANCE FITNESS - organizator zajęć Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach

Zajęcia są połączeniem treningu funkcyjnego i różnych stylów tanecznych, pochodzących z najgorętszych stron świata – salsy, reggae, samby, flamenco i wielu innych. Zajęcia mają na celu nie tylko rozruszać ciało, ale także zrelaksować umysł.
Trening rozpoczyna się od izolowanej rozgrzewki. Polega ona na rozgrzewaniu po kolei, od góry do dołu, poszczególnych części ciała. Wykonywane ruchy przypominają zataczanie dziwnych esów-floresów, które mają za zadanie przygotować poszczególne mięśnie do dalszego wysiłku oraz wprowadzić uczestników w klimat zajęć.
Następnie instruktor prezentuje zgromadzonym sekwencje ruchów układające się w choreografie taneczne. Niektóre kroki przypominają te znane z zajęć salsy, zumby czy flamenco. Każda choreografia to oddzielna historia opowiadana do innej piosenki – na przykład o sile miłości, która uskrzydla i wzbija do nieba, albo o wyczerpującej walce z samym sobą. Nie ma tu wielu podskoków ani skomplikowanych, gwałtownych ruchów – nie chodzi o to, aby popisywać się sprawnością, lecz dać się ponieść żywiołowi tańca i czerpać z niego czystą przyjemność.

Prosimy zabrać karimatę i wodę do picia.
Zajęcia odbywać się będą w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Pyzdrach w godz. 18.00-19.30 w każdy czwartek


KLUB GIER PLANSZOWYCH – Organizator Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
Podczas warsztatów uczestnicy poznają i grać będą w ciekawe gry planszowe, które rozgrzewają szare komórki do czerwoności, rozwijają wyobraźnię oraz trenują logiczne myślenie. I to wszystko w doborowym towarzystwie graczy!
Gry planszowe to fantastyczna nauka przez zabawę, to doskonalenie umiejętności liczenia, to także koncentracja oraz zdrowa rywalizacja rówieśnicza.
To jest również okazja do rozwijania myślenia, wyobraźni, kształtowania charakteru dziecka.

Zajęcia odbywać się będą w Bibliotece w godz. 16.00-18.00 od 20 października w każdy piątek.


ŚWIETLICA SOCJOTERAPEUTYCZNA – organizator Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach.
Celem zajęć jest realizacja oddziaływań profilaktycznych, możliwość kompensacji traumatycznych doświadczeń, a przede wszystkim organizacja czasu wolnego oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień podopiecznych.

Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę od godz. 10.00. Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną w wieku od 7 do 13 lat.


SK

 

 

wyświetl galerię w Cooliris

Informacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Od października  do końca roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych prześle ponad 350 tys. listów do płatników składek w województwie wielkopolskim. Listem poleconym wysłany zostanie indywidualny numer rachunku składkowego, na który od stycznia 2018 r. przedsiębiorcy będą regulować składki jednym przelewem.

 

wyświetl galerię w Cooliris

Być pierwszakiem – to jest to!

Kolejne pokolenie pierwszoklasistów ze szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach złożyło dziś ślubowanie bycia dobrym uczniem, człowiekiem i patriotą, jednocześnie stając się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej.
Tego dnia tremę miały zarówno pierwszaki jak i ich rodzice, którzy licznie zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie miała miejsce uroczystość. W pierwszej części dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorsko – wokalne, przygotowane wspólnie z wychowawczyniami Wiolettą Paszak i Marleną Antkowiak. Część oficjalną, ślubowanie, poprowadzili dyrektorzy placówki Roman Dreżewski i Jerzy Antkowiak. Dzieci otrzymały dyplomy oraz prezenty w postaci kuferków z wyposażeniem szkolnym oraz upominki od Burmistrza, reprezentowanego w tym dniu przez panią sekretarz oraz od przewodniczącej Rady Miejskiej i dyrektora Banku Spółdzielczego w Pyzdrach.

NR

fot. NR

 

wyświetl galerię w Cooliris

Przedszkolaki kochają swoje panie

Obchody Dnia Edukacji Narodowej nie ominęły  przedszkola Bajkowy Świat w Pyzdrach. Podczas krótkiej uroczystości dzieci podziękowały swoim opiekunom za zaangażowanie oraz trud włożony w ich wychowanie.
  Każda z siedmiu grup zaprezentowała swoje umiejętności wokalno- taneczne, które nagrodzone zostały gromkimi brawami przez wszystkich obecnych. Następnie przewodnicząca Rady Rodziców złożyła całemu gronu pedagogicznemu oraz personelowi przedszkola życzenia i podziękowania w imieniu dzieci i ich rodziców. Zwieńczeniem spotkania było wręczenie przez dzieci swoim wychowawcą pamiątkowych podarków.

NR
fot. NR

wyświetl galerię w Cooliris

Podziękowania w stronę pedagogów

Przedstawiciele samorządu spotkali się z dyrektorami pyzdrskich placówek oświatowych oraz trzema nauczycielkami. Okazją był Dzień Edukacji Narodowej.
  Włodarz gminy składał podziękowanie za ich pracę, trud i serce wkładane w wychowanie i kształcenie młodego pokolenia. Wyróżnienia oprócz dyrektorów otrzymały trzy nauczycielki – Elżbieta Górska, Maria Kalińska i Beata Paprzycka. Burmistrz docenił ich pracę z uczniami uzdolnionymi, czego efektem były znaczące sukcesy edukacyjne, a także wysokie wyniki z nauczanych przedmiotów na egzaminie gimnazjalnym.

SK
fot. NK.

wyświetl galerię w Cooliris

Wystawcy poszukiwani

Co prawda do świąt jeszcze daleko, ale już ruszyły przygotowania do kolejnej – piątej edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego. Odbędzie się on 3 grudnia w sali widowiskowo-sportowej w Pyzdrach. Zapraszamy wystawców do udziału w tej wyjątkowej imprezie.
   Szaleństwo bożonarodzeniowych zakupów niedługo się rozpocznie. Klimatycznym i ciekawym miejscem, gdzie można zaopatrzyć się w świąteczne dekoracje są właśnie takie jarmarki.
Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych, a w szczególności twórców ludowych, przedsiębiorców, koła gospodyń wiejskich oraz firmy i instytucje do wzięcia udziału w jarmarku, a tym samym do skorzystania z możliwości prezentacji i sprzedaży swoich wyrobów.
Wystawcy, którzy chcieliby zaprezentować swoje produkty, m.in. jedzenie, wyroby tradycyjne, ozdoby świąteczne i inne związane z tematyką wydarzenia proszone są o zgłoszenie swojego udziału do dnia 15 listopada 2017 r.
Formularze zgłoszeniowe można przesyłać mailowo (cksip@pyzdry.pl) lub listownie (Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach, ul. Kaliska 25, 62-310 Pyzdry)
W przypadku dużej ilości zgłoszeń, organizator zastrzega sobie prawo wyboru propozycji najatrakcyjniejszych dla charakteru imprezy.

Sylwia Kaźmierska

wyświetl galerię w Cooliris
 • Unia Europejska

Przydatne strony

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • mapa zagrozen

Stopka strony