Urząd Miejski w Pyzdrach

Galeria zdjęć

Warto zobaczyć

Data i imieniny

Dziś jest: Czwartek 2 Lipca 2020
Jagody, Marii, Urbana

Wyszukiwarka

Treść strony

Informacja dla mieszkańców

Informujemy, że istnieje możliwość zainstalowania Internetu radiowego dla mieszkańców gminy Pyzdry. 
Internet w dwóch wariantach 15 Mbit/s i 6 Mbit/s oferowany jest przez firmę Oxylion. Osoby zainteresowane podłączeniem więcej informacji uzyskają pod numerem tel. 61 278 64 45

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Opracowują program rewitalizacji gminy

Gmina Pyzdry przystąpiła do opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy i Miasta Pyzdry do 2023 roku, dzięki któremu zwiększą się szanse na pozyskanie środków zewnętrznych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. 
  
Gmina na ten cel otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach konkursu dotacji na opracowanie lub aktualizację programów rewitalizacji gmin województwa wielkopolskiego nr 1/REW/2016.
Umowa dotacji nr DPR.U.132/2016 z dnia 30.11.2016 roku, dotacja w kwocie 37 440,00 zł, całkowita wartość projektu 41 600,00 zł.
Projekt realizowany przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

   Program rewitalizacji, uchwalany przez radę gminy jest wieloletnim programem działań w sferze społecznej oraz  gospodarczej  lub  przestrzenno-funkcjonalnej,  lub  technicznej,  lub  środowiskowej, zmierzającym do wyprowadzenia obszarów rewitalizacji ze stanu kryzysowego oraz stworzenia warunków do ich zrównoważonego rozwoju, stanowiącym narzędzie planowania, koordynowania i integrowania różnorodnych aktywności w ramach rewitalizacji. Jest  jednym  z  kluczowych  dokumentów  operacyjnych  na  poziomie  lokalnym,  który  powinien  realizować założenia  dokumentu  kierunkowego,  jakim  jest  strategia  rozwoju  gminy.  
   W procesie przygotowania programu rewitalizacji konieczne jest angażowanie i umożliwienie szerokiej partycypacji społecznej (pobudzającej aktywność społeczną) w procesie opracowania, a następnie realizacji programu. Opracowanie dokumentu zlecone zostało firmie Green Key z Poznania. O etapach i postępach prac nad dokumentem będziemy informować Państwa na tej stronie.  

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -

Pomoc prawna - ogłoszenie

Uprzejmie informujemy, że z dniem 30 grudnia 2016 roku punkt świadczący nieodpłatną pomoc prawną w Pyzdrach zakończył działalność. Punkt zlokalizowany był w Pyzdrach ul. Rynek 5.
 
W powiecie wrzesińskim utworzono trzy punkty, w ramach których nieodpłatną pomoc prawną świadczą osobiście adwokaci lub radcy prawni. Punkty znajdują się w Miłosławiu, Nekli i Wrześni.
 
 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Uratujmy Kasię!!!

Kasia Matysiak, mieszkanka pyzdrskiej gminy, potrzebuje Waszej pomocy!  Pół roku temu wykryto u niej torbiel pnia mózgu oraz malformacje tętniczo-żylne mózgu. Szansą na zdrowie dla Kasi jest kosztowna operacja w Hanowerze. Potrzeba 400 tysięcy złotych.
   Kasia ma 26 lat i mieszka w Ciemierowie (gm. Pyzdry). Ukończyła studia pedagogiczne oraz studia podyplomowe. Od 20 lat ma naczyniaka w prawym oczodole, który od czasu do czasu powoduje wytrzeszcz oka i silne bóle głowy. Niestety pół roku temu wykryto torbiel pnia mózgu oraz malformacje tętniczo-żylne mózgu. Z każdym dniem dziewczyna czuję się coraz gorzej, ponieważ torbiel powiększa się uciskając na ośrodki nerwowe odpowiedzialne za utrzymywanie równowagi i przełykanie. Pogłębia się niedowład prawej strony oraz porażenie nerwu twarzowego po lewej stronie. - Jest szansa na zoperowanie mojej wady mózgu w Hannoverze w Niemczech. Jest ona na tyle kosztowna, że nie jestem w stanie sama uzbierać kwoty na leczenie. Potrzebuję 400 tysięcy złotych. Proszę Was o wsparcie finansowe, by móc wrócić do dawnej siebie – zwraca się z apelem Kasia, która od dwóch miesięcy przebywa w szpitalu.
   Jej siostra Julia zamierza zorganizować kiermasz. Zwraca się do wszystkich z prośbą o przekazanie fantów, których sprzedaż zostanie przekazana na operację Kasi. Zbiera wszystko co może się nadać – drobiazgi, dekoracje, książki, gry, kosmetyki, ubrania. Jeśli macie coś takiego w domu i chcielibyście pomóc skierujcie to do Państwa Matysiaków (Ciemierów 27), Joanny i Andrzeja Grajków (Kruszyny 19) oraz do Juli Matysiak (DS Danuśka, ul. Piątkowska, Poznań)
   Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich mieszkańców naszej gminy, ale nie tylko o przekazanie środków finansowych na leczenie naszej mieszkanki. Każdy tyle, ile może. Liczy się każda złotówka. Uratujmy Kasię!!!

SK


Jeśli chcecie pomóc, wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO“
Stawnica 33
77-400 Złotów

Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo O/ Złotów
Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Koniecznie z dopiskiem:” 541/M Katarzyna Matysiak -darowizna”
 
Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000186434,
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%" wpisujemy:  „541/M Katarzyna Matysiak”
 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Badanie aktywności ekonomicznej ludności

Urząd Statystyczny w Poznaniu informuje, iż od stycznia br. na terenie gminy realizowane będzie Badanie aktywności ekonomicznej ludności. Jest to badanie roczne, które zakończy się 31 grudnia.
Kierujemy prośbę do mieszkańców aby byli przychylni i ułatwili pracę ankieterom.

Szczegóły w załączeniu:

1% dla Kasi

Trwa zbiórka pieniędzy na kosztowną operację, ratującą życie naszej mieszkanki Kasi Matysiak. Dziewczynie zagraża torbiel pnia mózgu. Potrzeba 400 tys. zł. Burmistrz Pyzdr zachęca wszystkich do przekazania 1% podatku dla Kasi.
     Na prośbę burmistrza odpowiedziała już lokalna firma GTC. Mamy nadzieję, iż w ślad za nią pójdą inne podmioty gospodarcze oraz osoby prywatne. Nic Państwa to nie kosztuje, a zdziałać można wiele. Stawka jest wysoka – chodzi o zdrowie i życie 26-letniej Kasi z Ciemierowa (gm. Pyzdry). Ktoś powiedział, że ten kto ratuje życie jednego człowieka – ratuje cały świat. Nie bądźmy obojętni. Okażmy serce i zrozumienie. Przyłączmy się do akcji 1 % dla KASI!

SK

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000186434,
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%" wpisujemy:  „541/M Katarzyna Matysiak”

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -

Głosujemy na najlepszych sportowców

Zawodniczka i trener Pyzdrskiego Centrum Taekwondo biorą udział w sportowym plebiscycie, ogłoszonym przez Wiadomości Wrzesińskie. Proszą o wsparcie i oddawanie na nich głosów. Plebiscyt na najlepszych działaczy i zawodników powiatu wrzesińskiego trwa do 15 lutego. Wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej głosów.

Wśród laureatów w kategorii zawodnik – znalazła się Laura Zgolińska  SMS:WW.J15 na numer 7148.
W gronie 20 najlepszych trenerów znalazł się Marcin Grzybowski SMS WW.T05 (to nie jest O tylko 0).

Zachęcamy Państwa do głosowania. Koszt sms – 1,23 z VAT. Niech nasi wygrają ten plebiscyt, tak jak wygrywają swoje zawody :-)

SK

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Orszak Trzech Króli w Pyzdrach

Kolorowo, nastrojowo i bardzo zimno było na tegorocznej edycji Orszaku Trzech Króli. Mróz nie przeszkodził jednak mieszkańcom w uczczeniu tego święta.
   Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą. Po niej wierni przeszli w orszaku na rynek miejski, opowiadając  historię sprzed dwóch tysięcy lat. Odwiedzili dwór Heroda, byli świadkiem walki dobra ze złem, napotkali bramę do nieba,  a w końcu dotarli do celu swojej podróży – odnaleźli Świętą Rodzinę.
   Koordynatorką działań, w których liczny udział wzięła młodzież szkolna i cała wspólnota parafialna, była katechetka Dorota Sikora.

SK
fot. JD

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

,,Turystyka i rekreacja - pomysł na biznes'' - zapowiedź konferencji

Burmistrz Pyzdr i Prezes Lokalnej Grupy Działania ,,Z Nami Warto'' serdecznie zapraszają do udziału w konferencji ,,Turystyka i rekreacja – pomysł na biznes'', zaplanowanej na 13 stycznia 2017 r.
   Konferencja o tym temacie organizowana jest po raz pierwszy. Jej celem jest prezentacja dobrych praktyk i przekazanie informacji zachęcających podmioty niepubliczne do włączenie się w rozwój turystyki na terenie pyzdrskiej gminy.
   W roli prelegentów wystąpią osoby, które odniosły sukces wykorzystując potencjał naturalny swojego terenu. Opowiedzą o zrealizowanych przez siebie przedsięwzięciach, zachęcając przy tym innych do podejmowania podobnych działań. Do udziału w konferencji zaprosiliśmy też przedstawicieli Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, którzy mówić będą o trendach w turystyce. Cenne wskazówki, dotyczące finansowania przekażą specjaliści w tym temacie - z Lokalnej Grupy Działania ,,Z Nami Warto'' i Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.
   Zachęcamy Państwa do licznego udziału. Zapraszamy przedsiębiorców, osoby prywatne i inne podmioty, zainteresowane rozwojem turystyki w naszej gminie.

SK

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Zagramy dla dzieci i seniorów - zapowiedź WOŚP

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 15 stycznia 2017 r. Wybraliśmy wolontariuszy, dopinamy program imprezy i zbieramy gadżety na licytację. Hasło jubileuszowego finału brzmi – ,,Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom''.
   Pyzdrski finał jest kulturalnym wydarzeniem dla mieszkańców, połączonym z akcją charytatywną o zasięgu ponad krajowym. Pieniądze w godzinach przedpołudniowych zbierać będzie 55 wolontariuszy. O godz. 16.00 w hali sportowej odbędzie się impreza, będąca połączeniem części artystycznej z licytacja gadżetów. Wystąpią lokalni artyści, ale nie tylko.
Ze względu na coraz większe zainteresowanie licytacją liczymy na wsparcie ludzi dobrej woli, przedstawicieli instytucji i właścicieli firm.
    Zwracamy się do nich z prośbą o przekazanie towarów, wyrobów, usług lub gadżetów, a może i pamiątek, które będziemy mogli zlicytować w czasie finału WOŚP. Już dziś dziękujemy za każdą formę wsparcia. Będziemy traktować ją jako wyraz zrozumienia i dobroci, a przede wszystkim chęci niesienia pomocy dzieciom i seniorom. Wszelkich informacji można uzyskać pod numerem telefonu 632768-207.
Sylwia Kaźmierska

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Spotkanie opłatkowe emerytów

Członkowie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Pyzdrach spotkali się, by oficjalnie złożyć sobie życzenia na ten Nowy Rok. Spotkanie opłatkowe odbyło się 11 stycznia w CKSiP.
   W towarzystwie swoich przyjaciół, członków Związku, a także zaproszonych gości emeryci miło spędzili czas, rozmawiając, częstując się przygotowanym poczęstunkiem.
   Wanda Biernat, prezes PZERiI w Pyzdrach otrzymała statuetkę z podziękowaniem za wieloletnią działalność i życzliwość dla ludzi trzeciego wieku.
   Świąteczne życzenia przekazano sobie podczas dzielenia się opłatkiem. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd.

JD
fot. JD

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Turystyka - tematem konferencji

Zachęcenie podmiotów niepublicznych do włączenia się w rozwój turystki na terenie pyzdrskiej gminy było celem konferencji zorganizowanej 13 stycznia w Pyzdrach. Prezentowano na niej dobre praktyki i wskazywano źródła finansowania dla przedsiębiorców.
   W roli prelegentów wystąpiły osoby, które odniosły sukces wykorzystując potencjał naturalny i dziedzictwo swojego terenu. Olaf Makiewicz, właściciel Olandii w Prusimiu oraz Sławomira Pałczyńska, właścicielka Folwarku Konnego w Hermanowie, opowiadali o zrealizowanych przez siebie przedsięwzięciach. Zachęcali przy tym innych do podejmowania podobnych działań. Mało tego, dali dowód na to, że pasja do turystki połączona z walorami miejsca, może okazać się świetnym pomysłem na życie. Cenne wskazówki przekazywała Ewa Przydrożny, dyrektor Biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. Mówiła o zmieniających się trendach i oczekiwaniach turysty. Strategię rozwoju Lokalnej Grupy Działania, uwzględniającej wsparcie dla przedsiębiorców, omówił jej kierownik Maciej Śliwczyński. Formy wsparcia finansowego z Funduszy Europejskich przedstawiła Violetta Kowalska z Urzędu Marszałkowskiego.
   Konferencja o tej tematyce zorganizowana była po raz pierwszy i pewnie nie ostatni. Mamy nadzieję, że przy wsparciu odpowiednich instytucji osoby prywatne i podmioty niepubliczne wykorzystają te walory do rozwoju swojego biznesu.
SK
fot. JD

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Rekordowe granie w Pyzdrach

Skutecznie zagrała wczoraj Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w pyzdrskiej gminie. Mieszkańcy po raz kolejny udowodnili, że cel tej akcji nie jest im obojętny. Padł rekord finansowy. Zebraliśmy 14 tys. 837 zł.
   Tegoroczny finał, nieskromnie mówiąc, zaliczyć należy do udanych. Pieniążki na terenie gminy zbierało aż 55 wolontariuszy. Nie straszne były im zimowe warunki, kwestowali niemal cały dzień. Nad ich bezpieczeństwem czuwali miejscowi strażacy. Impreza, zorganizowana w hali, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zdolności taneczne i wokalne prezentowały dzieciaki z Bajkowego Świata, zaśpiewały uczestniczki zajęć w CKSiP, przedstawienie teatralne w języku angielskim odegrali uczniowie podstawówki, a rewelacyjny pokaz dało Pyzdrskie Centrum Teakwondo. Świetnie, jak zawsze zresztą, wypadli - Pszczelarz Freestyle i Fifi – breakdance. Publiczność rozbawiał Kabaret Afera natomiast wspaniały popis muzyczny dała Pyzdrska Orkiestra Dęta.
   Niezwykłe emocje panowały w czasie licytacji. Kwota 6 tys. 415 zł uzyskana ze sprzedaży gadżetów to wielka sprawa. Najwyższe kwoty padły ze sprzedaży tortu (550 zł), koszulki Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej (400 zł), zegar ścienny WOŚP (310 zł) oraz rysunek przedstawiający herb Pyzdr i logo WOŚP (300 zł). Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za okazane wsparcie i wielka szczodrość. Osobne podziękowania kierujemy w stronę występujących, wolontariuszy, sponsorów, komisji liczącej pieniądze oraz tych wszystkich, którzy pomogli nam przy organizacji tegorocznego finału. Dzięki Wam wszystkim wczoraj osiągnęliśmy sukces.
SK
fot. JD

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Segregacja odpadów

Informacja dla mieszkańców gminy dotycząca poprawnej segregacji odpadów.
Szczegóły w załączeniu:

Programy dla osób fizycznych – ,,Piecyk 2017” i ,,Termo 2017”

Informujemy, iż Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu planuje na rok 2017 realizację Programów Priorytetowych obejmujących finansowanie przedsięwzięć w ochronie środowiska, realizowanych przez osoby fizyczne.
 
TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW MIESZKALNYCH JEDNORODZINNYCH „TERMO - 2017”
(informacja w załączeniu poniżej)
 
WYMIANA ŹRÓDŁA CIEPŁA W BUDYNKACH JEDNORODZINNYCH I LOKALACH MIESZKALNYCH „PIECYK - 2017”
(informacja w załączeniu poniżej)
 
 
Informacji w zakresie Programów Priorytetowych dla osób fizycznych udzielają pracownicy Działu Funduszy Europejskich
Justyna Chrzanowska (Kierownik Działu) - tel. 61 8456 212
Maria Apolinarska - tel. 61 8456 249
Katarzyna Bosa - tel. 61 8456 263
Andrzej Dymek - tel. 61 8456 274
Aneta Fiałkowska - tel. 61 8456 271
Mateusz Opaluch - tel. 61 8456 211
Beata Pawełczyk - tel. 61 8456 265
Aneta Sobczak - tel. 61 8456 284


Informacji dotyczących badania zdolności kredytowej udzielają pracownicy Działu Weryfikacji Finansowej
Izabela Kamińska (Kierownik Działu) - tel. 61 845 62 75
Agnieszka Kaczmarek-Knop - tel. 61 845 62 19
Urszula Matuszak - tel. 61 845 62 28
Małgorzata Proniewska - tel. 61 845 62 77
 
 
 

Ankieta Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Pyzdry

Gmina i Miasto Pyzdry przystąpiła do prac nad opracowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy i Miasta Pyzdry do 2023 roku. Jest to dokument niezbędny przy ubieganiu się o środki z Unii Europejskiej na przedsięwzięcia z zakresu rewitalizacji.

Jedną z form udziału społeczności lokalnej w tworzeniu tego opracowania jest badanie ankietowe. Celem badania jest poznanie Państwa opinii na temat aktualnych potrzeb w zakresie rewitalizacji oraz oczekiwanych działań, mających na celu ożywienie społeczno-gospodarcze.

Wypełnioną ankietę dostarczyć do siedziby Urzędu Miejskiego w Pyzdrach, ul. Taczanowskiego 1, bądź przesłać na adres: d.wisniewski@greenkey.pl

 
Prosimy o poświęcenie kilku minut na wypełnienie.  Ankieta jest anonimowa, a jej wyniki będą wykorzystane tylko na potrzeby opracowania.
 

"Wspólnie dla wielkopolskiej wsi" - spotkanie z rolnikami i mieszkańcami wsi

W ramach cyklu spotkań z rolnikami i mieszkańcami wsi organizowanych pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego "Wspólnie dla wielkopolskiej wsi" zapraszamy 30.01.2017 r. o godz. 13:00 do Niekielskiego Ośrodka Klutrury przy ulicy Wiosny Ludów 2b.
Szczegóły w załączeniu:
 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -

Załóż firmę przez telefon

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Nowe usługi, to kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji.
Szczegóły poniżej.

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Uroczyste otwarcie harcówki - zapowiedź

Najbliższa sobota będzie bardzo ważnym dniem dla grupy pyzdrskich harcerzy. 28 stycznia odbędzie się uroczyste otwarcie harcówki, która będzie mieściła się w budynku Szkoły Zawodowej przy ul. Wrocławskiej.
   Na uroczystym spotkaniu nastąpi podpisanie porozumienia o współpracy między Hufcem Związku Harcerstwa Polskiego we Wrześni „Wrzos” a Gminą Pyzdry i Zespołem Szkolno-Przedszkolnym. Współpraca będzie miała na celu obopólne korzyści w zakresie promowania i kształtowania pozytywnych postaw obywatelskich poprzez wzmacnianie idei i wartości harcerskich na terenie Gminy Pyzdry. Będzie ona również umożliwiała drużynie realizację zadań statutowych na terenie szkoły.
JD

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Ferie zimowe - zapowiedź

Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach w ramach tegorocznych ferii zimowych. Będzie to czas na zabawę i kreatywne działania.     
   Duży nacisk kładziemy na zainteresowanie dzieci tańcem i warsztatami twórczymi. Wszystko po to, aby móc takie zajęcia kontynuować przez następne miesiące. W celu organizacji ferii CKSiP nawiązało współpracę z pewną pracownią artystyczną i szkołą tańca, a także muzeum, biblioteką, PTTK w Koninie i miejscową firmą Q workshop. Ten ostatni partner, zajmujący się produkcją kości do gry, pozwolił wprowadzić do naszej oferty pewne nowości – festiwal gier bez prądu. Szczegółowy program ferii znajduje się na załączonym plakacie. Wszystkie chętne dzieci i młodzież zapraszamy już w najbliższy poniedziałek. Zajęcia zaczynamy na hali i tam się spotykamy (prosimy zabrać obuwie sportowe). Wtorkowe zajęcia rozpoczniemy wizytą w firmie Q workshop (zbiórka o godz. 9.40 na rynku). Pozostałe dni według harmonogramu.
SK

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Informacja od ARiMR

 W związku z przekazywanymi do ARiMR informacjami o nieprawidłowym działaniu generatora wniosków w poddziałaniu 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ("inne" i "premie") w zakresie wyliczania tabel finansowych biznesplanu, rozważane jest zablokowanie możliwości korzystania z tego narzędzia do czasu usunięcia błędów. Informację o terminie zablokowania narzędzia przekażemy Państwu niezwłocznie po jej podaniu przez ARiMR.
   W załączeniu również Pismo - interpretacja z ARiMR dotyczące wątpliwości pojawiających się przy wypełnianiu biznes planu w Części  9.3 tego dokumentu „Zaktualizowana wartość netto”

Wykorzystaj swoją szansę z Lokalną Grupą Działania ,,Z Nami Warto"

Lokalna Grupa Działania „Z Nami Warto” serdecznie zaprasza przedsiębiorców, osoby fizyczne, osoby z grupy defaworyzowanej, osoby bezrobotne, a także wszystkich potencjalnych wnioskodawców do udziału w spotkaniu informacyjno – konsultacyjnym.
Szczegóły z załączeniu:

Przedszkolne występy dla babci i dziadka

W przedszkolu „Bajowy świat” w Pyzdrach jak co roku Dzień Babci i Dziadka obchodzony był w uroczysty sposób. Odbyły się występy artystyczne: wiersze, piosenki oraz tańce.
Podczas przedstawienia zebrani goście wspierali akcję pomocy dla chorej Kasi Matysiak.
JD
fot. Przedszkole "Bajowy Świat"

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dzieci z przedszkola pomagają Kasi

Przedszkolaki z ,,Bajkowego Świata'' potrafią pomagać innym. Udowodnili to udziałem w akcji charytatywnej ,,Kto pluszaka podaruje – Kasi zdrowie podratuje''. Finał przedsięwzięcia miał miejsce w czasie ,,Wieczoru Bajkowego'', zorganizowanego 27 stycznia.
   Dzieciaki bardzo zaangażowały się w szlachetną akcję. Wsparcia udzielili też dziadkowie i rodzice. Ze sprzedaży pluszaków, przekazanych przez milusińskich, a także biletów na finałową imprezę uzyskano kwotę 3.732, 25 zł. Zostanie ona w całości przekazana Kasi Matysiak, mieszkance naszej gminy, u której wykryto torbiel pnia mózgu oraz malformacje tętniczo-żylne mózgu.
    Na program piątkowej imprezy złożył się sens filmowy i zabawy integracyjne. Dzieciaki były bardzo zadowolone, tym bardziej, że atrakcji było sporo. Najwięcej radości i emocji dostarczył jednak występ komika Sławomira Jenerowicza. Rozbawił on nie tylko najmłodszych, ale też i obecnych rodziców. W show uczestnika Programu Mam Talent nie mogło zabraknąć charakterystycznych pluszowych królików czy też latającego stoliczka. Przedszkolaki były pod wrażeniem – tak wielkim, jak wielką była chęć niesienia pomocy Kasi.

SK
fot. SK

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Żywioły i Ekoskrzaty mają swoją siedzibę

Nietypowa zbiórka została zorganizowana 28 stycznia w Pyzdrach. W obecności harcerzy, zuchów i zaproszonych gości  nastąpiło uroczyste otwarcie nowej harcówki.  Wydarzenie to było ukoronowaniem rocznych działań, mających na celu reaktywację pyzdrskiego harcerstwa.
   Pierwsza część odbyła się w szkole podstawowej. Zaangażowane w całe przedsięwzięcie – druhny Joanna Nowaczyk i Jolanta Teodorczyk –  opowiedziały historię działających zastępów. Wspominały, że dzieci nowych wyzwań podjęły się bez obaw. Działają w myśl idei - „Pozostaw ten świat lepszym, niż go zastałeś”. Szerzą braterstwo i wzajemną pomoc. 
    Wsparcie organizacyjne, życzliwość i pomoc w realizacji marzeń okazała spora grupa ludzi. Wręczono im podziękowania. Tytuł – Przyjaciela Drużyny i pamiątkową chustę otrzymali dodatkowo – Przemysław Dębski, burmistrz Pyzdr i Roman Dreżewski, dyrektor Zespołu Szkolnego-Przedszkolnego. Obaj panowie, razem z przedstawicielami ZHP Hufiec Września ,,Wrzos’’ podpisali trójstronne porozumienie o wzajemnej współpracy na najbliższe lata.
   Później w asyście druhen dokonali ceremoniały otwarcia nowej harcówki, mającej swą siedzibę w szkole zawodowej przy ul. Wrocławskiej. Tradycyjne przecięcie wstęgi, zastąpiło oczywiście – rozwiązanie słupów. Potem przyszedł czas na poświęcenie obiektu i jego zwiedzanie.
   Zwieńczeniem harcerskiego święta było przekazanie iskierki przyjaźni i zaśpiewanie ,,Bratniego słowa''.

Sylwia Kaźmierska
Fot. SK

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Niezwykle udany bal

Uczniowie Gimnazjum im. Kazimierza III Wielkiego w Pyzdrach bawili się wczoraj na swoim pierwszym, poważnym balu. Zanim jednak oddali się beztroskiej zabawie, pięknie zatańczyli poloneza.
   Gimnazjaliści byli nie do poznania – eleganccy, nieco onieśmieleni i przejęci czekającym ich występem. Brawa po zatańczeniu poloneza były gromkie i zasłużone. Tegoroczny taniec zawierał bowiem nowe i skomplikowane układy choreograficzne. Z gratulacjami swoim wychowankom pośpieszyła dyrekcja – Roman Dreżewski i Katarzyna Depczyńska-Wlazło.
   W organizację corocznego balu włączyło się wiele osób. Uczniowie od kilku tygodni, pod bacznym instruktarzem nauczycieli wychowania fizycznego, ćwiczyli nowe układy i figury. Wielkim zaangażowaniem wykazali się też nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice trzecioklasistów, którzy włożyli wiele pracy w to, by impreza była niezwykle udana.

Sylwia Kaźmierska
fot. SK
 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Karnawał z Caritasem

Dwa bale karnawałowe zorganizował w miniony weekend Parafialny Zespół Caritas. Pierwszy dla dorosłych, drugi dla dzieci. Jeden i drugi cieszył się dużym zainteresowaniem.
   Sobotnia impreza taneczna zgromadziła 56 par. Zysk ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na leczenie Kasi Matysiak. W niedzielnej zabawie brały udział najmłodsi. Atrakcji mieli sporo. Przebrani w oryginalne stroje bawili się z animatorką. Najbardziej podobało się zamykanie w olbrzymiej bańce mydlanej. Członkowie Caritasu obdarowali ich też słodkimi upominkami.

SK
fot. SK

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Konkurs dla organizacji pozarządowych

Otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy i Miasta Pyzdry w zakresie podtrzymywania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturalnej w 2017 r.
Szczegóły w załączeniu:

Projekt dla osób niesamodzielnych - rekrutacja

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyzdrach oraz Stowarzyszenie ,,Pomocna Dłoń'' z Nekli prowadzą nabór uczestników do realizowanego projektu - ,,NIE JESTEŚMY SAMI - CZŁOWIEK DLA CZŁOWIEKA''.

Relacja z I tygodnia ferii

Pierwszy tydzień ferii mamy już za sobą. CKSiP tętni życiem, ponieważ oferowane zajęcia cieszą się dużą popularnością i przyciągają sporo dzieciaków chętnych do wspólnej zabawy.
  Program ferii został skonstruowany tak, by dzieci się nie nudziły. Zależało nam na tym, aby miały czas na zabawę i działania kreatywne. Duży nacisk położyliśmy na zainteresowanie ich tańcem i warsztatami twórczymi. W programie znalazły się więc zajęcia ruchowe (taniec, zumba i zabawy), prowadzone przez instruktorkę tańca z Alchemia Dance Studio oraz zajęcia plastyczne realizowane z Pracownią Twórczą Artolotnia.
  Frajdą okazało się zwiedzanie fabryki produkującej kości – Q workshop, mającej swoją siedzibę w Pyzdrach. Dzieciaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się procesowi tworzenia. Z fabryki wyszły mega zadowolone, ponieważ od właściciela – Patryka Strzelewicza – otrzymały firmowe torby napełnione kośćmi. Dopełnieniem wizyty był festiwal gier bez prądu. Animatorzy zarażali ich pasją do gier planszowych.
   Niezwykłych emocji dzieciakom dostarczyła też wizyta w kręgielni. Pełny wrażeń tydzień zakończyły zajęcia wyrabiania misek z gliny, prowadzone przez kustosza muzeum oraz baśniowa kraina w bibliotece.
   Dziękujemy dzieciom za liczną frekwencję i wspaniałą atmosferę. Zapraszamy jednocześnie do udziału w drugim tygodniu ferii.

SK
fot. JD

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Zaproszenie na badanie

Firma OKO-LUX sp. z o.o zaprasza mieszkańców gminy na badanie ostrości wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego (profilaktyka jaskry i zaćmy), które odbędzie się dniu: 21.02.2017r. w Ośrodku Zdrowia ul. Rynek 5 w Pyzdrach w godzinach od: 11:00 do 13:00.
Badanie ostrości wzroku- koszt 5zł
Pomiar ciśnienia śródgałkowego- koszt 10zł (Dodatkowe)
Zapisy prowadzone będą do dnia 21.02.2017r.
Podczas badania istnieje możliwość zapisania się na konsultację okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych.
Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. (powyżej 16-go roku życia)

Aktywne ferie w Pietrzykowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzykowie zorganizował ferie dla swoich wychowanków. Dzieci miały zapewnioną profesjonalną opiekę, a także różnorodne zajęcia oraz doskonałe atrakcje.
   W pierwszym dniu ferii uczestnicy udali się do Sali Zabaw ,,Fantazja” w Słupcy. A tam czekało na nich mnóstwo atrakcji, takich jak: basen z kulkami, wulkan, mega zjeżdżalnie oraz krokodyl-połykacz. Każdy mógł oddać się swobodnej zabawie, zarówno mały jak i duży. Kolejny dzień to zajęcia w placówce. Młodsi uczestnicy przygotowywali atrybuty karnawałowe, które będą wspaniałą ozdobą podczas balu. Natomiast starsze dzieci wykonały własny Lapbook w języku angielskim, który na pewno przyda się podczas nauki. Na koniec dzieci wspólnie z opiekunami upiekły pizzę, którą następnie wszyscy skonsumowali. Dzień trzeci to wyjazd do parku Wodnego ,,Planty” do Pleszewa, będący wspaniałą okazją do wypoczynku. Każdy znalazł coś dla siebie; zjeżdżalnie, jacuzzi oraz basen, co stwarzało wspaniałe warunki do zabawy. Czwarty dzień to zajęcia rozwijające kreatywność, a mianowicie mające na celu wyrobienie u dzieci cierpliwości w dążeniu do osiągnięcia założonego celu oraz rozwijanie wyobraźni, czyli budowanie z klocków oraz zabawy grami planszowymi. W piątym dniu ferii zimowych zorganizowany był wyjazd do kina ,,Sokolnia”  w Słupcy na film familijny pt. ,,Wiplala”, ukazujący mieszankę świata rzeczywistego z magicznym. Po udanym seansie na zakończenie wspólnie spędzonych dni wszyscy udali się do Pizzerii ,,Cameleon” w Słupcy  celem podsumowania minionego tygodnia.

Archiwum ZSP w Pietrzykowie

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Relacja z II tygodnia ferii

Drugi tydzień ferii minął równie szybko, jak ten pierwszy. Pewnie dlatego, że uczestnicy naszych zajęć na nudę nie narzekali.
   Dzieci z wielką ochotą brały udział w warsztatach plastycznych i tanecznych. Zainteresowaniem ponownie cieszył się festiwal gier bez prądu i baśniowa kraina w bibliotece. Dzieci z radością zdobiły, wykonane wcześniej, ceramiczne miseczki i inne dekoracje. W formie zabawy miały okazje rozwijania swoich umiejętności społecznych w relacjach z grupą (np. rozwiązywanie konfliktów,  czy też radzenia sobie z trudnymi emocjami). Pozytywnych wrażeń dostarczyła wycieczka do Chatki Ornitologa w Białobrzegu. Gościnność gospodarzy i wspaniała okolica sprawiły, że dzieci nie chciały stamtąd odjeżdżać.
  Program ferii zimowych, realizowany w ramach działającej świetlicy socjoterapeutycznej, zachęcał dzieci i młodzież do twórczego spędzania wolnego czasu. Odpowiadał potrzebom młodego człowieka - połączył zabawę z edukacją. Zaproponowane zajęcia taneczne i plastyczne oraz festiwal gier planszowych będą kontynuowane również po feriach, zgodnie z programem świetlicy.

JD, SK
fot. JD, KK

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Sesja Rady Miejskiej - zapowiedź

XX sesja Rady Miejskiej w Pyzdrach odbędzie się 16 lutego 2017 r.  o godz. 14.00 w Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Pyzdrach.

Program sesji:

1. Otwarcie sesji.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Sprawozdanie z działalności Burmistrza w okresie międzysesyjnym.
4. Informacja Przewodniczącego Rady o realizacji zadań w okresie międzysesyjnym.
5. Interpelacje radnych i zapytania sołtysów.
6. Podjęcie uchwały w sprawie skargi E. Sz. na Burmistrza Pyzdr.
7. Podjęcie uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.
8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały dotyczącej określenia opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola publiczne gminy Pyzdry.
9. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia Gminy i Miasta Pyzdry do współpracy
z Powiatem Wrzesińskim w celu realizacji zadania pn. „Realizacja programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest na terenie Powiatu Wrzesińskiego”.
10. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Powiatem Wrzesińskim i Gminami: Września, Nekla, Kołaczkowo, Miłosław w sprawie wspólnego zakupu licencji i użytkowania systemu komputerowego GEO-INFO i.EDiB.
11. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia "Planu ochrony zabytków na wypadek konfliktu zbrojnego i sytuacji kryzysowych dla Gminy Pyzdry"
12. Podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości oznaczonych numerem geodezyjnym 381/1 i 381/2 położonych w Królewinach.
13. Przedstawienie sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej za 2016 rok.
14. Zatwierdzenie planu pracy:
a) Rady Miejskiej,
b) Komisji Budżetowo - Finansowej,
c) Komisji ds. Samorządu, Inicjatyw Gospodarczych, Przestrzegania Prawa i Porządku Publicznego,
d) Komisji Zdrowia, Spraw Socjalnych, Ochrony Środowiska, Wychowania, Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji.
16. Zapytania i wolne wnioski.
17. Wniesienie uwag do protokołu z poprzedniej sesji.
18. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
19. Zakończenie sesji.

       Przewodnicząca Rady       
       Elżbieta Kłossowska

IX edycja konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość"

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.
Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.
Szczegóły w załączeniu:

Wyjazd na targi ogrodnicze

Wszystkich zainteresowanych branżą ogrodniczą serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i  Architektury Krajobrazu „Gardenia” w Poznaniu. Wyjazd, zaplanowany na 4 marca, organizuje Pan Andrzej Łyskawa.
   Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i to doskonała okazja dla miłośników zieleni, którzy będą mogli zaczerpnąć inspiracje oraz zdobyć wiedzę w ramach spotkań ze specjalistami.
Możliwość zgłoszenia bądź zdobycia szczegółowych informacji związanych z wyjazdem  pod numerem telefonu 632205477.

Życzyli jej 200 lat!

W miniony weekend setne urodziny świętowała mieszkanka Pyzdr pani Helena Wojtyńska. Ten wyjątkowy dzień, jubilatka spędziła w gronie rodziny i przyjaciół.
   Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w intencji pyzdrzanki. Druga część wieczoru odbyła się w restauracji „Pawilon”, gdzie rodzina, przyjaciele oraz przedstawiciele lokalnego samorządu złożyli Pani Helenie najserdeczniejsze życzenia oraz odśpiewali „200 lat”.
   Pani Helena urodziła się 17 lutego 1917 r. w Trąbczynie. W 1953 r. wyszła za mąż. Matka Pawła i Tomasza doczekała się pięciu wnuków i dwóch prawnuków.
   Uśmiech to tylko jeden z wyrazów dobroci jakimi obdarowałaś nie tylko nas ale wszystkich napotykanych ludzi – tak o stulatce wyrażali się jej bliscy.
JD
fot. JD

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Zmarł radny Lechosław Sulkowski

W poniedziałek, 20 lutego 2017 r. zmarł Lechosław Sulkowski. Wieloletni działacz społeczny. Człowiek całym sercem oddany na rzecz rozwoju naszego miasta. Miał 63 lata.
   Lechosław Sulkowski zawodowo związany był z pyzdrską Spółdzielnią Kółek Rolniczych. Pracował w niej jako kierowca i zaopatrzeniowiec. Zawsze z dumą podkreślał, że pochodzi z Pyzdr. Gdzie tylko mógł opowiadał o królewskiej przeszłości naszego miasta.
  Od 2002 r., nieprzerwanie przez 4 kadencje był Radnym Rady Miejskiej w Pyzdrach. Dwa razy pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego. Udzielał się w Komisji ds. Samorządu, Inicjatyw Gospodarczych, Przestrzegania Prawa i Porządku Publicznego; Komisji Zdrowia Spraw Socjalnych, Ochrony Środowiska, Wychowania, Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Komisji Budżetowo-Finansowej. Przewodniczył też Komisji Rewizyjnej.
   Jako radny gwarantował zawsze skuteczną reprezentację swoich wyborców i starał się, by potrzeby mieszkańców znalazły swoje odzwierciedlenie w budżecie gminy. To był ważny głos w radzie, ważny głos w konstruktywnym dialogu dla rozwiązywania problemów. Był człowiekiem pracowitym i niezawodnym. W trudnej samorządowej służbie potrafił połączyć niezależność i serdeczne, koleżeńskie relacje.
    Wraz z żoną Barbarą wychował córkę i dwóch synów. Doczekał się sześcioro wnucząt. Rodzina była dla niego bardzo ważna. Dla jej dobra nie szczędził sił i środków. Udzielał wsparcia na miarę swoich możliwości.
     Nagła śmierć Pana Lechosława zaskoczyła wszystkich. Zostawił po sobie dobre wspomnienia. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się w środę, 22 lutego, mszą świętą odprawioną o godz. 14.00 w kościele farnym. Po niej rodzina i bliscy będą towarzyszyć śp. Lechosławowi w jego ostatnim spacerze po rodzinnym mieście.

SK

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Wyślij swój PIT przez internet

W ramach akcji promującej przekazywanie deklaracji zaznań podatkowych drogą elektroniczną Urząd Skarbowy we Wrześni przy współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego uruchamia mobilne punkty obsługi podatników w siedzibach jednostek samorządu.
Szczegóły w załączeniu:

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Dofinansowania do 100% na założenie działalności gospodarczej

Informujemy, że LGD ,,Z Nami Warto” ogłosiła nabór wniosków w zakresie podejmowania działalności gospodarczej. Zapraszamy mieszkańców gminy Pyzdry do składania wniosków. Dofinansowanie można uzyskać w wysokości 50 tys. zł lub 100 tys. zł.

 
                             OGŁOSZENIE Nr 3/2017

     Lokalna Grupa Działania „Z Nami Warto” z siedzibą we Wrześni  ogłasza nabór wniosków o udzielenie wsparcia na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność, na operacje realizowane przez podmioty inne niż LGD w terminie 27.02.2017 r. do 13.03.2017 r.
   Operacje w ramach poddziałania 19.2 w zakresie podejmowania działalności gospodarczej zgodnie z planowanym harmonogramem.
Zakres tematyczny naboru: (operacje, zgodne z zakresem tematycznym przedsięwzięcia 2.I. LSR) tj.
„Wsparcie przedsiębiorczości na obszarze LGD”

 1.      „Uruchamianie działalności gospodarczej w ramach programu PREMIA na START”(§ 2, ust. 1, pkt. 2 lit. a rozporządzenia LSR)
termin składania wniosków: od 27 luty 2017 r. do 13 marzec 2017 r.  miejsce składania wniosków: Biuro LGD „Z Nami Warto”, Września, ul. Dzieci Wrzesińskich 9 w godzinach od 9:00 do 15:00;
- limit dostępnych środków:  800 000 zł.
- wysokość kwoty pomocy 50 000 zł. albo 100 000 zł.
- minimalne wymagania: należy uzyskać 17 pkt. wg lokalnych kryteriów wyboru
- forma wsparcia: premia (ryczałt)
- maksymalna wysokość intensywności wsparcia:
  osoby fizyczne -100 %

Załączniki do pobrania z www.znamiwarto.pl
Wnioski należy złożyć :
- w wersji papierowej w 2 egzemplarzach
- w wersji elektronicznej w 2 egzemplarzach
- w 2 opisanych segregatorach

Szczegółowe informacje dotyczące naboru, w tym LSR, wzory formularzy wniosków o udzielenie wsparcia, formularzy wniosków o płatność wraz z instrukcjami wypełnienia, formularzy umów o udzielenie wsparcia, kryteria wyboru operacji przez LGD określone w LSR, oraz wykaz dokumentów niezbędnych do weryfikacji spełniania kryteriów wyboru projektów określonych w LSR, dostępne są w biurze LGD „Z Nami Warto” i na stronie internetowej www.znamiwarto.pl.
 
 

 

Wycinka drzew i krzewów - nowe zasady

Zmieniona ustawa o ochronie przyrody pozwala na wycinkę drzew na własnej posesji bez zezwolenia. Są jednak pewne obostrzenia, kiedy wycinka drzew nie jest możliwa. Sprawdź co mówią nowe przepisy 2017 r.
 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Bezpłatne kursy zawodowe

Fundacja Akceleracji i Inkubacji Biznesu oferuje bezpłatne kursy zawodowe dla 60 osób zamieszkałych, pracujących lub uczących się na terenie woj. Wielkopolskiego, w wieku od 25 roku życia z wykształceniem średnim.
Szczegóły w załączeniu:

Dzień Kobit na ludowo i z przytupem – zapowiedź

Serdecznie zapraszamy mieszkanki pyzdrskiej gminy na Dzień Kobit. Hasło imprezy, zaplanowanej na 12 marca, to na ludowo i z przytupem.
     W programie przewidzieliśmy wyjątkowy performance dla kobiet z poczuciem humoru, okraszony nutką folklorystycznej fantazji. Śpiewać, tańczyć i zabawiać będzie zespół Dziewuchy. Oczywiście do wszystkiego zapraszane będą uczestniczki spotkania. Te najbardziej aktywne otrzymają symboliczne nagrody. Zaplanowaliśmy również biesiadę przy stole. Przy dźwiękach akordeonu śpiewać będziemy ludowe piosenki. Nie zabraknie też dobrego poczęstunku.
   W zeszłym roku każda z pań obdarowana została goździkiem, co wynikało z tematu imprezy. W czasie tegorocznej podarkiem będzie coś, co przyda się przy gotowaniu.
   Ze względów organizacyjnych ponownie warunkiem udziału w imprezie jest posiadanie wejściówki. Darmowe bilety można odebrać w Centrum Kultury oraz w Urzędzie (pokój nr 1 - kasa) w terminie od 2 do 8 marca.
    Drogie Kobitki – oderwijcie się tego dnia od garów! Wesoła zabawa Wam się należy! Do stroju koniecznie dobierzcie jakiś element ludowy – np. czerwone korale, chustę lub przepaskę.
Do zobaczenia na pyzdrskim Dniu Kobit! Hej!

Sylwia Kaźmierska

Przypominamy, jak świętowaliśmy Dzień Kobiet w zeszłym roku - informacja dostępna tutaj

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Podziękowania i gratulacje dla strażaków

Walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Pyzdrach, zorganizowane 25 lutego, było okazją do licznych gratulacji, komplementów i podziękowań. Otrzymał je zarząd, aktywni druhowie oraz Marek Wardeński.
    Pyzdrska jednostka liczy 71 członków czynnych, w tym 11 kobiet oraz 44 członków honorowych. Szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej skupia 11 chłopców i tyle samo dziewcząt. W minionym roku strażacy brali udział w 53 akcjach ratowniczych (w tym m.in. szkolenia na sprzęcie, obiektach i wyjazdy gospodarcze – 17 razy, wypadki drogowe – 10 i gaszenie pożaru – 8). Skład jednostki operacyjno-technicznej stanowi 19 druhów. Największym zaangażowaniem wykazali się: Piotr Paterka (50 razy), Grzegorz Paszak (48), Sylwester Musiałowski (45), Piotr Sikora (44) i Michał Dębski (30).
   Strażacy dobrze wypadli na zawodach sportowo-pożarniczych. Niebywały triumf odniosła młodzieżowa drużyna dziewcząt, wygrywając zawody na szczeblu wojewódzkim.
    Prezes jednostki Piotr Sikora docenił pracę i poświęcenie swoich podopiecznych. Młodzież, aktywni seniorzy oraz członkowie pocztu sztandarowego otrzymali upominki – kubki z logo straży. Uhonorowani zostali również strażacy z ponad 60-letnim stażem – Jerzy Paterka i Henryk Łyskawa. Serdeczne gratulacje i pochwały strażakom składali przedstawiciele samorządu lokalnego oraz straży powiatowej. Ci ostatni docenili też Marka Wardeńskiego, wieloletniego działacza straży gminnej i powiatowej, nadając mu tytuł Honorowego Wiceprezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP we Wrześni.

Sylwia Kaźmierska
fot. SK

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Zapraszamy na zajęcia fitness

Informujemy Panie zainteresowane zumbą, iż od najbliższego czwartku (2 marca) w sali widowiskowo-sportowej odbywać się będą zajęcia z nową instruktorką. Serdecznie zapraszamy.
  Zumbę poprowadzi Julita Grabarek, na co dzień związana z Alchemią Dance Studio we Wrześni. W czasie 1,5 godzinnych zajęć zaserwuje intensywny trening, który w konsekwencji przyczyni się do spalania kalorii, ujędrni ciało, a przede wszystkim dostarczy ogromną dawkę energii.
  Drogie Panie - przyjdźcie koniecznie!! Teraz jest najlepszy czas na kształtowanie sylwetki. Latem będzie za późno. Na naszych zajęciach nie ma ograniczeń wiekowych. Każda ćwiczy na miarę swoich możliwości! Zachęcamy i zapraszamy do udziału we wspaniałej zabawie.

SK

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Warto mieć Kartę Dużej Rodziny!

Zachęcamy wszystkie uprawnione rodziny wielodzietne do składania wniosków w Urzędzie Miejskim w Pyzdrach o przyznanie Karty Dużej Rodziny!

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej

ZARZĄDZENIE Nr 90/2017 WOJEWODY WIELKOPOLSKIEGO z dnia 7 marca 2017 r. w sprawie zarządzenia wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Pyzdrach.

 

Nabór na termomodernizację i wymianę źródła ciepła

Przypominamy, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu planuje na rok 2017 realizację Programów Priorytetowych obejmujących finansowanie przedsięwzięć w ochronie środowiska, realizowanych przez osoby fizyczne.
Do 31.03.2017 r. trwać będzie nabór na termomodernizację budynków mieszkalnych jednorodzinnych, w ramach którego można uzyskać pożyczkę z możliwością umorzenia do 30%.
Natomiast nabór na wymianę źródła ciepła w budynkach jednorodzinnych i lokalach mieszkalnych planowany jest w terminie od 08.05.2017 r. do 26.05.2017 r. z możliwością umorzenia pożyczki do 40%.  
 
Więcej informacji dotyczącej naboru na termomodernizację http://www.wfosgw.poznan.pl/wp-content/uploads/2016/11/pp_termo_2017_28_10_2016.pdf
 
Więcej informacji dotyczącej naboru na wymianę źródła ciepła http://www.wfosgw.poznan.pl/wp-content/uploads/2016/11/pp_piecyk_2017_28_10_2016.pdf

 

Informacji w zakresie Programów Priorytetowych dla osób fizycznych udzielają pracownicy:
Dział Funduszy Europejskich

Justyna Chrzanowska (Kierownik Działu) – tel. 61 8456 212
Maria Apolinarska – tel. 61 8456 249
Katarzyna Bosa – tel. 61 8456 263
Andrzej Dymek – tel. 61 8456 274
Aneta Fiałkowska – tel. 61 8456 271
Mateusz Opaluch – tel. 61 8456 211
Beata Pawełczyk – tel. 61 8456 265
Aneta Sobczak – tel. 61 8456 284
 

 

 

Zakończenie halówki ze szlachetnym gestem

Rozgrywkom XI Halowej Ligi Piłki Nożnej towarzyszyły wielkie emocje. Zawodnicy, biorący w niej udział pokazali piękną grę i wspaniałą rywalizację. Na koniec udzielili wsparcia 12 – letniemu Kacprowi.
  Zakończenie halówki odbyło się 11 marca w Restauracji Pavilon. Organizatorzy przyznali wiele wyróżnień indywidualnych. Miano najlepszego bramkarza otrzymał Tomasz Kruszyna, a najlepszego zawodnika – Łukasz Moch. Odkryciem sezonu został Damian Twardy, a zawodnikiem fair play – Damian Matjak. Na króla strzelców z grupy A wybrano Bartłomieja Sodkiewicza (47 bramek), a z grupy B – Piotra Radziejewskiego (25 bramek). Najsympatyczniejszym kibicem okrzyknięto Karola Królaka. Nagrodzono też najmłodszego zawodnika – Nikodema Mocha i najstarszego – Kazimierza Jastrzębskiego.
   W rozgrywkach uczestniczyło 10 drużyn, w tym 153 zawodników. Strzelono 725 bramek. Niekwestionowanym zwycięzcom ponownie okazała się drużyna Energosieć Pyzdry. W nagrodę otrzymała m.in. Puchar Burmistrza Pyzdr. Drugie, równie zaszczytne, miejsce przypadło drużynie Borzykowo Sodkiewicz Elewacje, a trzecie drużynie Materiały Budowlane ,,Jóźwiak''. Dalsza klasyfikacja wyglądała następująco: Joga Bonito, MKS Warta Pyzdry, Masters, TEL-PROTECH, FC Osiedle, Fantastic Boys i Orły PWZ.
   Piłkarze po raz kolejny pokazali, że serca wielkie mają. Zrzekli się wpisowego i nagród finansowych na rzecz 12 – letniego Kacpra Grześkiewicza. Chłopiec ma chłoniaka anaplastycznego kręgosłupa ze zmianami przerzutowymi. Wymaga kosztownej rehabilitacji. Zawodnicy halówki na ten cel przekazali kwotę – 3 tys. zł.

SK
fot. JD

 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Ogiń w szopie, czyli Dzień Kobit na ludowo!

Wesoła zabawa i spora dawka śmiechu – tak można podsumować niedzielną biesiadę. Mieszkanki gminy wzięły udział w wyjątkowym widowisku, okraszonym nutką folklorystycznej fantazji.
   Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Panie dostosowały się do jej tematu. Przywidziały ludowe chusty i czerwone korale. A co najważniejsze gotowe były na wspólną zabawę. Burmistrz Pyzdr Przemysław Dębski złożył im okolicznościowe życzenia, a potem wręczał podarki – drewniane kopystki.
   ,,Dziewuchy'' z Kalisza zapewniły ciekawy program rozrywkowy. Była nauka tańca – Krakowiaka i Poloneza, a także wspólne wykonanie przyśpiewek. Dużo radości dostarczyły jednak zabawy, m.in. wyścig na lajkonikach, cerowanie barchanowych gaci, zbiorowe ubijanie śmietany, czy też wykopki. Kobity w nagrodę otrzymywały przybory kuchenne i domowe przetwory.
     Jak na prawdziwą biesiadę przystało nie mogło zabraknąć poczęstunku. Na stole królował placek drożdżowy oraz bigos i grzana kiełbasa. Posilone panie długo jeszcze śpiewały przy dźwiękach akordeonu.

SK
fot. JD

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Tytuł mistrza Wielkopolski coraz bliżej

Piłkarze ręczni z pyzdrskiego gimnazjum wygrali Finał Rejonu Poznań Teren Wschód. W zmaganiach, zorganizowanych 9 marca w Gnieźnie, pokonali mistrzów powiatu jarocińskiego, gnieźnieńskiego, śremskiego i vicemistrzów powiatu poznańskiego.
    W pierwszym meczu pyzdrzanie gładko uporali się z Gimnazjum nr 5 z Jarocina. W drugim potykali się z gospodarzami turnieju – Gimnazjum nr 3 z Gniezna. Pierwsza połowa była trudna, ale w drugiej znaczenie zniechęcili przeciwników do gry. Trzeci pojedynek stoczyli z najsłabszym zespołem turnieju – Gimnazjum nr 1 ze Śremu. Do czwartego meczu przystąpili z trzema zwycięstwami na koncie, najlepszym bilansem zdobyczy bramkowej i realnymi szansami na końcowy sukces. Trafili jednak na Gimnazjum z Lubonia – zespół, który również nie zaznał smaku porażki w tym turnieju. - Początek pokazał, że trafiliśmy na godnego rywala, ciężko grało nam się w ataku, w obronie jeszcze trudniej, przegrywaliśmy pojedynki 1 na 1. W czwartej minucie meczu przegrywamy 0:3. Na szczęście w porę pyzdrzanie opanowali nerwy i zaczęli mozolnie odrabiać straty. Od tego momentu zagraliśmy bardzo ofiarnie w obronie i skutecznie w ataku. Straty udało się  odrobić już przed przerwą -  wynik pierwszej połowy 4:4. W drugiej połowie pyzdrzanie co prawda mieli problemy z wykorzystaniem rzutów karnych, ale bardzo dobra gra w obronie wysoko od pola bramkowego dawała bardzo dobrą pozycję do szybkich ataków, które skutecznie kończyli kolejnymi trafieniami – relacjonuje Piotr Dowbusz, trener pyzdrskich piłkarzy i z dumą dodaje: - Drugi raz z rzędu  nasi gimnazjaliści są w ósemce najlepszych szczypiornistów województwa wielkopolskiego.


Skład reprezentacji Gimnazjum w Pyzdrach: Michał Bisiorek, Bruno Walicki,Tomasz Grzegorski, Hubert Radziejewski, Wiktor Sokowicz, Kacper Rzepka, Patryk Muszalski, Michał Siuda, Hubert Król, Filip Mosiński, Kamil Pilarski, Sebastian Zdunek, Patryk Kotowicz, Dominik Grzelewski, Michał Zerner

SK
fot. Archiwum Gimnazjum w Pyzdrach

   

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Zagramy dla Kacpra

Serdecznie zapraszamy Państwa na muzyczny powiew wiosny. Pyzdrska Orkiestra Dęta zagra dla 12-letniego Kacpra Grześkiewicza z Rataj. Koncert charytatywny odbędzie się 26 marca w sali kina.
    Kacper ma chłoniaka anaplastycznego kręgosłupa ze zmianami przerzutowymi. Guz uszkodził
kręgosłup, dlatego potrzebne są pieniądze na kosztowną rehabilitację. Zapraszamy na koncert wszystkich sympatyków naszej orkiestry, a także ludzi dobrej woli. Wejście jest darmowe, ale w czasie koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka datków z przeznaczeniem na rehabilitację Kacpra. Liczymy na Państwa liczny udział i wsparcie.

SK

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Sesja Rady Miejskiej w Pyzdrach - zapowiedź

XXI sesja Rady Miejskiej w Pyzdrach odbędzie się 23 marca w Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Pyzdrach o godz. 14 00.

Program sesji:

1. Otwarcie sesji.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Sprawozdanie z działalności Burmistrza w okresie międzysesyjnym.
4. Informacja Przewodniczącego Rady o realizacji zadań w okresie międzysesyjnym.
5. Interpelacje radnych i zapytania sołtysów.
6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie.
7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy i Miasta Pyzdry na lata 2017–2025.
8. Podjęcie uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.
9. Podjęcie uchwały w sprawie trybu udzielania i rozliczenia dotacji dla szkół i placówek oświatowych niepublicznych oraz publicznych prowadzonych przez inne niż jednostki samorządu terytorialnego organy zakresu i trybu kontroli wykorzystania udzielonej dotacji.
10. Podjęcie uchwały w sprawie określenia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt.
11. Podjęcie uchwały w sprawie zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych.
12. Podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży niezabudowanej nieruchomości gruntowej oznaczonej nr 1279/7 i 1279/8 położonej w Pyzdrach.    
13. Podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży niezabudowanej nieruchomości gruntowej nr 4/3 położonej w Ratajach.
14. Podjęcie uchwały w sprawie wydzierżawienia nieruchomości rolnej niezabudowanej
nr 10/11 położonej w Ratajach.
15. Podjęcie uchwały w sprawie uzgodnienia projektu uchwały Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w sprawie utworzenia Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.
16. Zapytania i wolne wnioski.
17. Wniesienie uwag do protokołu z poprzedniej sesji.
18. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
19. Zakończenie sesji.

                                    Przewodnicząca Rady       
                                       /-/Elżbieta Kłossowska

 

Turniej wiedzy pożarniczej

Uczniowie pyzdrskich podstawówek i gimnazjów wykazali się znajomością przepisów przeciwpożarowych, udzielania pierwszej pomocy i zasad postępowania na wypadek powstania pożaru. Miało to miejsce w czasie Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, zorganizowanego 17 marca w Pyzdrach.
   Do eliminacji przystąpiło 30 uczniów. W pierwszej części wypełniali test wiedzy, a w drugiej odpowiadali na pytania komisji sędziowskiej, której przewodniczył st. kpt. Rafał Zasada z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni.
   Wśród uczniów szkół podstawowych najlepiej wypadli: Mateusz Pańczak (Lisewo), Wiktor Wawrzyniak (Lisewo) i Mateusz Wrzaskowski (Pyzdry). W gronie gimnazjalistów prym wiedli: Robert Urbaniak (Pyzdry), Jan Kryszak (Pyzdry) i Bernadeta Wyderkiewicz (Pietrzyków). Dobrze wypadł też Kacper Sikora, jedyny uczestnik z grupy uczniów szkół średnich.
   Zwycięzcy eliminacji gminnych otrzymali nagrody od burmistrza Pyzdr Przemysława Dębskiego i Piotra Sikory, prezesa Gminnego Związku ZOSP w Pyzdrach. Wezmą też udział w zmaganiach na szczeblu powiatowym, które odbędą się 24 marca we Wrześni.

SK
fot. SK

 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Płatne staże, bezpłatne szkolenia zawodowe - ogłoszenie

Fundacja Inicjatyw Społecznych i Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału  w projekcie.

Projekt skierowany jest dla:

-osób w przedziale wiekowym 15-29 lat,
-osób bezrobotnych, biernych zawodowo
-osób, które nie kształcą się (tj. nie uczestniczą w kształceniu
formalnym w trybie stacjonarnym)
-osób, które nie szkolą się (tj. nie uczestniczą w pozaszkolnych
zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie, lub doskonalenie
umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do
wykonywania pracy

Projekt uwzględnia:

-Płatne staże
-Bezpłatne szkolenia zawodowe( operator podestów ruchomych, wózków
widłowych, spawacz TIG I MAG, kurs SEP E i D)
-Kwalifikacyjne kursy zawodowe- opiekunka środowiskowa, opiekun
medyczny, asystent osób niepełnosprawnych
-Bezpłatne doradztwo zawodowe (grupowe,indywidualne)
-Bezpłatne pośrednictwo pracy)(grupowe,indywidualne)

Ponadto:
Zwrot kosztów dojazdu, ubezpieczenie uczestników, catering podczas zajęć
grupowych, badania  lekarskie.

Zapraszamy do kontaktu.
 
rekrutacja@fundacjainicjatyw.pl
 
Tel: 518 328 530

 

Rekrutacja do przedszkola w Pietrzykowie

Niepubliczne Przedszkole w Pietrzykowie ogłasza rekrutację na rok szkolny 2017/2018.

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Niemiecki na wysokim poziomie

Troje uczniów z pyzdrskiego gimnazjum wykazało się bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego i głęboką wiedzą o kraju, z którego ten język pochodzi. W nagrodę wezmą udział w jednodniowej wycieczce do Berlina.
  Podsumowanie serii konkursów, w których udział wzięli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu, odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni. Laureaci pierwszego i drugiego miejsca w nagrodę pojadą do Berlina, 24 kwietnia zwiedzą m.in. Reichstag, Wyspę Muzeów, Muzeum Egipskie i Muzeum Topografii Terroru oraz przespacerują się reprezentacyjną ulicą Unter den Linden.

Osiągnięcia pyzdrskich germanistów:

Konkurs leksykalno-gramatyczny Deutsch mach Spaß
II miejsce: Maciej Pawlaczyk
Konkurs pięknego czytania
II miejsce: Monika Wawrzyniak
Dyktando
I miejsce: Maciej Pawlaczyk
II miejsce: Julia Wilińska

SK
fot. Archiwum PSG w Pyzdrach

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

List Prezesa KRUS

Informacja na temat warunków BHP w gospodarstwach oraz podczas wykonywania wszelakich czynności związanych z nowym sezonem.

 

Ach, co to był za koncert!

Kto nie był na Muzycznym Powiewie Wiosny w minioną niedzielę niech żałuje. Koncert Pyzdrskiej Orkiestry Dętej w połączeniu z sekcją wokalną to była prawdziwa uczta muzyczna - dedykowana w szczególności 12-letniemu Kacprowi.
   Z naszego zaproszenia skorzystali głównie sympatycy muzyki orkiestrowej, a w szczególności fani miejscowego zespołu. Repertuar ponad godzinnego koncertu stanowiły utwory marszowe, latynoskie i filmowe. Ich jakość brzmienia była na najwyższym poziomie. Muzycy, pod batutą kapelmistrza Szymona Jozwiaka, wypadli rewelacyjnie. Przysłowiową wisienką na torcie były towarzyszące wokale. Justyna Defitowska i jej podopieczne zachwyciły zgromadzoną publiczność.
   W imieniu wszystkich słowa gratulacji i podziękowań składał burmistrz Pyzdr Przemysław Dębski. Słowa uznania składał za ich całoroczną prace społeczną, a także za piękny gest wobec chorego mieszkańca naszej gminy. W czasie niedzielnego grania zbierano bowiem pieniądze na rehabilitację Kacpra Grześkiewicza z Rataj.

SK
fot. JD, SK, EK

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Nowoczesny obiekt przy ul. Wrzesińskiej w Pyzdrach

Trwa rozbudowa firmy GTC, mającej swoją siedzibę przy ul. Wrzesińskiej w Pyzdrach. Koncepcja architektoniczno-budowlana robi wrażenie. Jesteście ciekawi, jak zmieni się obraz przy wjeździe do naszego miasta? Zobaczcie wizualizacje.
  GTC Chwiłowicz Spółka J. to firma rodzinna. Powstała w 1993 r. w Słupcy. Jej mocna pozycja na rynku to doświadczenie trzech pokoleń w przemyśle wyrobów ze skóry. Od 2003 r. jej działalność prowadzona jest w Pyzdrach. Zmiana lokalizacji pozwoliła na zwiększenie produkcji, zakup nowych maszyn i inwestowanie w nową technologie. Firma zyskała pozycje europejskiego lidera w projektowaniu i produkcji niestandardowych toreb na narzędzia i innych akcesoriów narzędziowych dla najlepszych marek w przemyśle narzędziowym i budowlanym. Zatrudnia ok. 250 pracowników.
   Zmodernizowana siedziba swoją architekturą nawiązywać będzie do wiodącej pozycji GTC na rynku. Jednocześnie stanie się przyjaznym miejscem dla jej pracowników. Wyróżniajać się będzie przy tym innowacyjnymi rozwiązaniami.

SK
fot. Archiwum GTC Chwiłowicz Spółka J.

 

 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Świętowali nadejście wiosny

Uczniowie pyzdrskiej podstawówki hucznie powitali wiosnę. Za wykonanie ekologicznej marzanny, tematycznych plakatów i przywdzianie oryginalnych strojów otrzymali równie oryginalne nagrody.
   Zadania oceniała komisja, składająca się z dyrektora placówki – Jerzego Antkowiaka, przedstawicielki Rady Rodziców – Magdaleny Hoffman i nauczycielek – Olgi Dębskiej i Weroniki Dobrzyńskiej.
    Tytuł Mistrza Wiosny 2017 w klasach I-III otrzymała klasa IIb. Nagrodą dla jej uczniów jest dzień bez tornistrów i książek. W starszych klasach zwycięska okazała się – IVb. Nagroda to dzień bez zadań domowych, kartkówek i odpytywania.
   W programie wiosennej imprezy znalazło się również przedstawienie pt. "Dornröschen"(Śpiąca Królewna). Wykonali je uczestnicy kołka teatralnego, prowadzonego przez germanistkę – Dorotę Gołąb.

SK
fot. Archiwum SP w Pyzdrach

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Turniej i kiermasz - pomoc dla Kacpra

Charytatywny turniej koszykówki pań, połączony z kiermaszem wielkanocnym, odbędzie się 1 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rehabilitację 12-letniego Kacpra Grześkiewicza.

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Przetarg na sprzedaż działki w Pyzdrach

Burmistrz Pyzdr ogłasza przetarg na sprzedaż działki przy ul. Wrzesińskiej w Pyzdrach. Przeznaczenie działki to zabudowa usługowo-produkcyjna.

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Koszykówka w damskim wydaniu - turniej dla Kacpra

Siedem damskich drużyn wzięło udział w charytatywnym turnieju koszykówki, zorganizowanym dla Kacpra Grześkiewicza. Zabawa była wspaniała, a cel szczytny.
   Realizacją przedsięwzięcia zajęło się Szkolne Koło Caritas oraz nauczyciele wychowania fizycznego – Ewa Kaczmarek i Piotr Dowbusz. W programie imprezy przewidziano turniej piłkarski, kiermasz wielkanocny i wspólne grillowanie.
  Do udziału w sportowych zmaganiach zgłosiło się siedem drużyn: Baletnice, Poziomki, Amigos, Pyzdrzanki w biegu, Dream Team, Sisters i Minionki. Przygotowanie techniczne pań było różne. Większość ostatni raz w kosza grała bowiem w czasach edukacji szkolnej. Dla dobra sprawy dały jednak radę. Za zaangażowanie i stworzenie wspaniałej atmosfery wygranymi zostały wszystkie.
   Na rehabilitację Kacpra zebrano ok. 3 tys. zł. Na kwotę tę złożył się zysk ze sprzedaży ozdób i placków,  a także wpisowe za udział w turnieju.

SK
fot. SK GF

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Piecyk 2017 - zmiana terminu naboru wniosków

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu informuje, że planowany termin ogłoszenia naboru wniosków w ramach Programu Priorytetowego „PIECYK - 2017” został przesunięty na dzień 16 sierpnia 2017 r.
 
Wnioski będą przyjmowane od dnia ogłoszenia, do wyczerpania budżetu w ramach Programu.
Więcej informacji  http://www.wfosgw.poznan.pl/wp-content/uploads/2016/11/pp_piecyk_2017_28_10_2016.pdf
 

 

Spotkanie autorskie w bibliotece - zapowiedź

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pyzdrach zaprasza na spotkanie autorskie w piątek (28 kwietnia 2017 r.) o godzinie 17.00, w której gościć będziemy Arkadego Pawła Fiedlera, wnuka pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. Podróżnik  opowie o  swojej 3,5 miesięcznej podróży Polskim Fiatem 126p przez Afrykę. Serdecznie zapraszamy.
Więcej informacji wkrótce.

 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Katyń - ocalmy od zapomnienia

Serdecznie zapraszamy mieszkańców pyzdrskiej gminy do udziału w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. 9 kwietnia oddamy hołd Pyzdrzanom pomordowanym w Katyniu. O godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza Święta w Kościele Farnym, a po niej nastąpi złożenie kwiatów pod Tablicą Katyńską i zniczy przy ,,Dębach Katyńskich''.

SK

 

 

Nabór wniosków na usuwanie azbestu w roku 2017

Zarząd Powiatu Wrzesińskiego uchwalił „Regulamin finansowania oraz realizacji Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu powiatu wrzesińskiego w 2017 roku”. Rozpoczął się tym samym proces naboru wniosków na demontaż i utylizację azbestu.

 

Katyń - pamiętamy!

Pyzdrzanie oddali cześć i hołd wszystkim tym, których w 1940 r. dotknęła śmierć na nieludzkiej ziemi. Szczególną modlitwą otoczyli pomordowanych rodaków, a także ofiary katastrofy smoleńskiej. Miało to miejsce 9 kwietnia, w czasie Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
  Mszę świętą w intencji pyzdrskich oficerów odprawił ks. proboszcz Ryszard Kopczyński. Wyrazem pamięci o naszych rodakach było złożenie kwiatów pod tablicą katyńską i zapalenie zniczy przy dębach katyńskich. Uczynili to w towarzystwie zuchów i harcerzy – burmistrz Przemysław Dębski i przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Kłossowska.

SK
fot. SK

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Program Youngster Plus

Pyzdrska Gmina od 2013 r. realizuje program Youngster Plus skierowany dla uczniów Publicznego Gimnazjum w Pyzdrach.
   Program Youngster plus ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich poprzez naukę języka angielskiego, realizowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Wydawnictwem Macmillan i gminą Pyzdry. Program jest adresowany do wszystkich chętnych uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych, w tym zwłaszcza pragnących kontynuować naukę w szkołach ponadgimnazjalnych, kończących się maturą. Zajęcia języka angielskiego stanowią uzupełnienie i rozszerzenie programu nauczania języka angielskiego w gimnazjum w ramach obowiązującej podstawy programowej.
    W pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017 uczniowie klasy III b wraz z opiekunem panem Arturem Kuźmikiem aktywnie współpracowali ze szkołą na Węgrzech i w Rumunii, głównie poprzez specjalnie założoną grupę na facebook.
Z okazji rocznicy rewolucji węgierskiej uczniowie wraz z panem Arturem nagrali filmik, którym można zobaczyć tutaj  https://www.youtube.com/watch?v=vu3Af9Tz_u0
   Ponadto wykonali rebus dla szkoły z Węgier i wylosowali po jednym uczniu z klasy węgierskiej i wspólnie zrealizowali projekty na wybrane przez siebie tematy filmik  z losowania https://www.youtube.com/watch?v=AXpF5puO894 Współpraca ze szkołą z Węgier nadal trwa, uczniowie wykonują na bieżąco prezentacje dotyczące kwestii kulturowych, wstawiają posty, komentarze, filmiki o sobie.
   Na zajęciach Programu Youngster Plus uczniowie rozwijają swoje umiejętności językowe z języka angielskiego, rozwiązują zadania gramatyczno-leksykalne, ćwiczą rozumienie tekstów, nagrań, umiejętności tłumaczenia, mówienia  w języku obcym. Uczniowie wykonują także prezentacje multimedialne i prezentują je w języku angielskim.
Pan Artur Kuźmik wraz z Youngsterami planuje wyremontować klasę nr 35. Wspólnie wykonano drzwi (wyremontowano stare, najpierw zaprojektowano ich wygląd, a następnie wykonano samodzielnie dekoracje).
Aktualnie grupa realizuje projekt: International cookbook (międzynarodowa książka kucharska) oraz wykonuje grę planszową dla szkoły z Węgier o Polsce.
Grupa na FB jest otwarta, warto dołączyć i zobaczyć jak realizowany jest Program Youngster Plus w gminie Pyzdry.
Link do grupy PRHP  https://www.facebook.com/groups/1042205952492487/?ref=bookmarks
Zapraszamy!
 
AK/GS
 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Wielkanocne życzenia dla Mieszkańców

Przed nami piękne, bogate w polską tradycję Święta Wielkanocne. Niech ten szczególny czas wypełniony będzie serdecznością i radością

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Długi weekend - zapowiedź imprez

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w imprezach, zaplanowanych na długi weekend. Zapoznajcie się z ich programem, trzymajcie kciuki za pogodę i licznie przybywajcie. Zapomnijcie o codziennych obowiązkach, spędzając ten czas na miłej rozrywce z rodziną i przyjaciółmi.

 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Ogłoszenie rolnicze

RL 6140.10.2017

                                                   O G  Ł O S Z E N I E !

Burmistrz Pyzdr na  podstawie  Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, które zwalnia hodowców drobiu od obowiązku trzymania drobiu w zamknięciu informuje, że Rozporządzenie weszło w życie  z dniem 6 kwietnia 2017 roku.
Jednocześnie z myślą o osobach  utrzymujących drób przyzagrodowy oraz wymogami § 1 ust. 1 pkt.2)k) wymienionego Rozporządzenia, dokonywania codziennego przeglądu stad drobiu oraz prowadzenia dokumentacji z tym związanej,  Powiatowy Lekarz Weterynarii we Wrześni opracował przykładowy wzór „ Informacji z codziennego przeglądu stada drobiu „ , które zobowiązani są prowadzić w sposób udokumentowany posiadacze drobiu.

Poniższy  wzór informacji z codziennych przeglądów stada drobiu do prowadzenia codziennych zapisów.


                                 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Lokalna Grupa Działania ogłasza nabór wniosków

LGD ,,Z Nami Warto” ogłosiła nabór na rozwijanie działalności gospodarczej. Nabór wniosków na ,,Wsparcie przedsiębiorczości na obszarze LGD” trwa od 8 maja 2017 do 22 maja 2017 r. Zachęcamy do zapoznania się z warunkami przyznania pomocy.
Ogłoszenie o konkursie i więcej informacji http://www.znamiwarto.pl/64-prow-2014-2020/prow-2014-2020-aktualnosci/499-ogloszenie-nr-4-2017-nabor-wnioskow-na-rozwijanie-dzialalnosci-gospodarczej.html
 
 
 
                  

 

Bezpłatne szkolenia: sprzedawca, opiekun medyczny, operator koparko-ładowarki, magazynier z obsługą wózka widłowego

Informujemy, że mieszkańcy powiatu wrzesińskiego mogą skorzystać z projektu ,, Czas na nowe kwalifikacje” realizowanego przez Wyższą Szkołę Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki z Warszawy.
 
Projekt realizowany na terenie województwa wielkopolskiego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 6: Rynek pracy, Poddziałanie 6.2 Aktywizacja zawodowa, Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
Formy wsparcia:

 
1.       Indywidualne doradztwo psychologiczne
2.       Doradztwo zawodowe indywidualne i grupowe
3.       Pośrednictwo pracy
4.       Szkolenia zawodowe i kwalifikacyjne kursy zawodowe
5.       Staże zawodowe
6.       Wsparcie mobilności geograficznej
 
Celem głównym projektu jest aktywizacja zawodowa 100 osób defaworyzowanych na rynku pracy w wieku powyżej 29 roku życia, tj. 80 osób bezrobotnych i 20 osób biernych zawodowych, będących w trudnej sytuacji na rynku pracy, w tym 20os. w wieku 50+,10 osób niepełnosprawnych oraz 50os. o niskich kwalifikacjach zamieszkujących tereny wiejskie powiatu wrzesińskiego (gmina wiejska: Kołaczkowo i gminy miejsko-wiejskie: Września, Nekla, Pyzdry, Miłosław) w okresie 11.2016r. – 06.2018r. poprzez zapewnienie kompleksowego i zindywidualizowanego  wsparcia zgodnego z wiedzą, doświadczeniem i zdolnościami prowadzącego do wzrostu kwalifikacji, kompetencji, doświadczenia oraz zwiększenia szans na stałe zatrudnienie.
 
Udział w projekcie mogą wziąć: osoby powyżej 29 roku życia zamieszkałe w rozumieniu KC w województwie wielkopolskim w gminie wiejskiej  Kołaczkowo i gminie miejsko – wiejskiej : Września, Nekla, Pyzdry, Miłosław. W szczególności do udziału w projekcie zapraszamy osoby bezrobotne (lub bierne zawodowo) defaworyzowane na rynku pracy – osoby w wieku 50+, osoby niepełnosprawne, osoby o niskich kwalifikacjach (max. średnie wykształcenie).
 
Więcej informacji oraz załączniki dotyczące projektu i rekrutacji:  http://wssmia.edu.pl/uczelnia/projekty-unijne/

Kontakt:
Biuro projektu
ul. Katowicka 11/U20
61-131 Poznań
e-mail: czasnanowekwalifikacje@wssmia.edu.pl
tel. 733 490 998

Koordynator Projektu:
Danuta Światowa
e-mail: dswiatowa@wssmia.edu.pl
tel. 531 114 442

 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Długi weekend - zapowiedź imprez. Uwaga - jedna odwołana!

Serdecznie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w wydarzeniach zaplanowanych na najbliższy weekend. Z racji niesprzyjających prognoz pogodowych zmuszeni byliśmy odwołać jutrzejszą - Plenerowo nad Wartą. Pozostałe pozostają bez zmian.

Jutro tuż przed godz. 10.00 rozpocznie się rodzinny rajd rowerowy. Start i zapisy na boisku szkoły podstawowej. Niestety nie odbędzie się jutrzejsza impreza popołudniowa na przystani wodniackiej. Powód - niekorzystne warunki atmosferyczne. Impreza ta była szczególnie dedykowana dzieciom dlatego prosimy o wyrozumiałość wobec podjętej decyzji. Nowy termin ustalony będzie niebawem. W niedzielę zapraszamy na rynek miejski, gdzie o godz. 15.00 rozpocznie się rowerowe show w wykonaniu Jonasza Pakulskiego i akademia bezpiecznej jazdy. Dzieci mogą przyjechać rowerami. W poniedziałek natomiast zapraszamy na spacer po mieście. Imprezie przyświeca hasło - Cudze chwalicie, swego nie znacie. Zbiórka o godz. 15.00 na przystani wodniackiej. Po zwiedzaniu odbędzie się marsz nordic walking do Chatki Ornitologa w Białobrzegu (istnieje możwliwość organizacji przejazdu). W środę zapraszamy Państwa do licznego udziału w obchodach Święta Konstytucji i Dnia Strażaka.

Sylwia Kaźmierska

 

 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -

154. rocznica bitwy pod Pyzdrami

Samorządowcy i społeczność szkolna w miniony piątek spotkali się przy mogile powstańczej, znajdującej się na cmentarzu parafialnym. Upamiętnili 154. rocznicę bitwy pod Pyzdrami.
  Program skromnej uroczystości stanowiło wspomnienie poległych oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na ich grobie. Nie zabrakło też refleksyjnych rozmów na temat powstania.
   Przypomnijmy, że oddziały powstańcze pod dowództwem płk Edmunda Taczanowskiego pokonały dużo liczniejszą i silniejszą armię rosyjską.

SK
fot.SK

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

O wyprawie maluchem przez Afrykę

W piątek (28 kwietnia) gościem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Pyzdrach był Arkady Paweł Fiedler. Podczas spotkania podróżnik opowiedział o swojej wyprawie przez Afrykę Fiatem 126 p, czyli słynnym polskim maluchem lub jak sam nazywał swój pojazd- „Zieloną bestią”.
   Podróżnik i jego samochód pokonali ponad 16 tysięcy kilometrów przejeżdżając przez 11 krajów. Podczas wyprawy musieli zmierzyć się z upałem w Sudanie, błotem w Ugandzie czy kurzem w Tanzanii. Ciężkie warunki nagradzały spotkania z wspaniałymi ludźmi, którzy chętnie pomagali Polakom.  
   Zebrani z zaciekawieniem słuchali opowieści o przygodach oraz oglądali zdjęcia i fragmenty filmów nagranych podczas wyprawy.  Podróżnik z dokładnością odpowiadał na wszystkie zadane mu pytania, a także wspomniał o następnej wyprawie.
Uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupu książki wraz z autografem autora.

KK
fot. KK

 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Rowerowy rajd z fajnymi nagrodami

Prawie 150 uczestników zgromadził na starcie 17. Rodzinny Ekologiczny Rajd Rowerowy. Eskapadę na dwóch kółkach mogą zaliczyć do udanych. Prawie 20 - kilometrową trasę pokonali z uśmiechem na ustach.
   Formuła tej imprezy jest niezmienna od wielu lat. Cykliści muszą pokonać wcale niełatwą trasę, a przy tym obserwować okolicę, by móc odpowiedzieć na pytania dotyczące regionu. Pyzdrzanie i goście wiedzę o walorach krajobrazowych i kulturowych mają, bowiem już na starcie – bez podpowiedzi z terenu – rozwiązywali dołączone do mapy zagadki.
   Pogoda okazała się łaskawa, co znacznie ułatwiło dwugodzinny przejazd. Na przystani wodniackiej miało miejsce zakończenie. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody. Dodatkowo rozlosowano dwa rowery. Pierwszy otrzymała Wanessa Wojciechowska z Pyzdr, a drugi – Julia Musiałowska z Wrześni.
   Organizatorem rajdu była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II. Dyrekcja i nauczyciele stanęli na wysokości zadania. Wsparcia udzielił Urząd Miejski, Komisja ds. PiRPA, CKSiP oraz lokalni przedsiębiorcy.

SK
fot. SK

 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Rowerowe ewolucje na rynku

Publiczność zgromadzona wczoraj na pyzdrskim rynku miała okazję zobaczyć zapierające dech w piersiach akrobacje rowerowe. Dzieci brały też udział w akademii bezpiecznej jazdy.
   To właśnie z myślą o najmłodszych zostało przygotowane miasteczko rowerowe i tor przeszkód. Zadaniem było doskonalenie technik jazdy i nauka znaków drogowych. Dzieci otrzymały certyfikaty ,,Bezpieczny rowerzysta'' i drobne upominki – naklejki, odblaski i koszulki.
  Najwięcej emocji wywołał jednak pokaz w wykonaniu Jonasza Pakulskiego. Prezentacja jego umiejętności mroziła niektórym krew w żyłach, jednak znaleźli się śmiałkowie, którzy pomagali  w bardzo widowiskowych sztuczkach. Wielkie brawa należały się więc nie tylko zaproszonemu gościowi, ale też i odważnej publiczności.

SK
fot. EK

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Pyzdry - miejsce urokliwe i niezwykłe

O tym, że Pyzdry nie Pipidówa swą historię mają przekonali się uczestnicy pierwszomajowego spaceru po naszym mieście i okolicy. Poznali ciekawą historię i urokliwe zakątki, a przy tym bawili się wspaniale.
   Z propozycji zwiedzania miasta skorzystali nie tylko Pyzdrzanie. Pojawili się też turyści z Wrześni, Strzałkowa, Orzechowa, a nawet Szczecina. Plenerowe spotkanie rozpoczęło się w miejscu historycznie związanym z przeprawą przez rzekę Wartę, w miejscu krzyżowania się szlaku Kalisz – Gniezno ze szlakiem Wrocław – Toruń. Połączenie to wpłynęło na rozwój tego miejsca jako osady miejskiej. W dalszej kolejności uczestnicy wycieczki udali się w kierunku źródełka, by poznać legendę mówiącą o pochodzeniu nazwy miasteczka. Przy Kościele Farnym, najstarszej i najcenniejszej budowli ze względu na historyczne fakty, wysłuchali informacji o ważnych wydarzeniach. Przechodząc na rynek, dowiedzieli się, że niegdyś wyglądał on zupełnie inaczej. Znajdował się tu m.in. ratusz oraz budynek wag i miar. Były kramy i domy podcieniowe, takie jak ten zachowany przy wyjeździe. Podeszli też do miejsca, gdzie był królewski zamek. Dalej szli nadwarciańską skarpą w stronę muralu. Ilustracja ta była potwierdzeniem tego co wcześniej usłyszeli na temat wielkości i znaczenia miasta.
   Zwiedzanie zakończone zostało marszem nordic walking do Chatki Ornitologa w Białobrzegu. Tam wędrowcy posilili się kiełbaskami, mieli też okazję do odpoczynku w pięknej i cichej okolicy.
Realizacja zadania była możliwa dzięki współpracy CKSiP z Muzeum Ziemi Pyzdrskiej i PTTK w Koninie.

SK
fot. SK

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Udane obchody trzeciomajowe

Mieszkańcy pyzdrskiej gminy dziś uczcili 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja i świętowali Miejsko-Gminny Dzień Strażaka. Liczna obecność była dowodem, iż obchody te są ważnym wydarzeniem dla społeczności lokalnej.
   Mszę świętą, odprawioną w intencji Ojczyzny i strażaków, poprzedził uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych, samorządowców, delegacji związkowych i młodzieży. Po nabożeństwie wszyscy przeszli na rynek. Najpierw złożyli kwiaty pod pomnikiem POW i Ofiar Katyńskich, a później brali udział w okolicznościowej akademii.
   Burmistrz Pyzdr Przemysław Dębski podziękował strażakom za ich poświęcenie, gotowość niesienia pomocy innymi oraz pełen profesjonalizm. Za zasługi dla pożarnictwa wyróżniono kilku druhów i druhny. Docenieni zostali również członkowie MDP OSP w Pyzdrach.
   Głębię i powagę uroczystości oddał występ dzieci ze Szkoły Podstawowej z Lisewa. Mali artyści doskonale poradzili sobie z tematyką święta, Zostali za to nagrodzeni niemilknącymi brawami. Radosne pieśni patriotyczne zagrała Pyzdrska Orkiestra Dęta. Zwieńczeniem była prezentacja ćwiczeń strażackich i wykonanie wspólnego zdjęcia uczestników uroczystości na tle baneru przedstawiającego obraz Jana Matejki – Konstytucja 3 Maja.

SK
fot. EK

Wykaz wyróżnionych druhen i druhów:

Medal Semper Vigiliant  przyznano Ryszardowi Nowickiemu (OSP Pyzdry)
Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa przyznano:
- Andrzejowi  Zdrojkowi    (OSP Pyzdry)
- Sławomirowi Błaszczykowi , Markowi Mietlickiemu i Gerardowi Górski  (OSP Pietrzyków)
Srebrny Medal za zasługi dla Pożarnictwa przyznano:
- Tomaszowi  Jóźwiakowi   (OSP Lisewo)       
- Sławomirowi Maciejewskiemu  i Andrzejowi  Łukasiewiczowi  (OSP Pietrzyków) 
Brązowy Medale za zasługi dla Pożarnictwa przyznano:
- Marcinowi  Sobczakowi (OSP  Lisewo)
- Maciejowi Beserowi  (OSP Pyzdry)
- Dorocie Kurek i Magdalenie Górskiej (OSP Pietrzyków) 
Odznakę  Strażak Wzorowy wręczono:
- Tomaszowi Klameckiemu (OSP Lisewo)  
- Łukaszowi Kowalskiemu (OSP  Lisewo)    
Statuetki św. Floriana wręczono:
- Bolesławowi Juszczakowi (OSP Tarnowa) 
- Janowi Grzegorskiemu  (OSP Tarnowa)
Odznaki  Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wręczono:
- Wiktorii Szulc – srebrna odznaka MDP
- Darii Hofman – srebrna odznaka MDP
- Anicie Ponto – srebrna odznaka MDP
- Sonii Jasińskiej – srebrna odznaka MDP
- Wiktorii Skrzydlewskiej – srebrna odznaka MDP
- Kamilowi Tycowi – złota odznaka MDP
- Jakubowi Skrzypczakowi – złota odznaka MDP
- Kamilowi Pilarskiemu – srebrna odznaka MDP
- Oli Kozikowskiej – srebrna odznaka MDP
- Patrykowi Muszalskiemu – srebrna odznaka MDP
- Samancie Wajnert – brązowa odznaka MDP
- Michałowi Bisiorkowi – srebrna odznaka MDP

 

 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Kurs na sternika motorowodnego - ogłoszenie

Towarzystwo Turystyki Wodnej ,,Perkoz'' w Pyzdrach organizuje kurs na sternika motorowodnego. Zajęcia odbywać się będą w dniach 9-11 czerwca w Gospodarstwie Agroturystycznym ,,Pod Kogutem'' w Dłusku.
Zapisy przyjmuje i dodatkowych informacji udziela Włodzimierz Urbaniak, tel. 502-541-943
 

Apel pszczelarzy

Urząd Miejski  w Pyzdrach na podstawie wniosku Związku Pszczelarzy w Koninie Koło w Pyzdrach, zwraca się z prośbą do wszystkich prowadzących na własne potrzeby zabiegi ochrony roślin o przestrzeganie elementarnych i humanitarnych zasad ochrony pszczół przed zatruciami.
   Mając do dyspozycji własny opryskiwacz i szeroki wybór chemicznych środków  ochrony, można pogodzić wspólne interesy to znaczy chronić ginące pszczoły i wykonać z pełnym skutkiem opryski.  Wystarczy dobra wola rolnika i zachowanie następujących zasad:
1. Nie opryskiwać plantacji z kwitnącymi chwastami
2. Nie opryskiwać plantacji kwitnących
3. Opryski prowadzić po godzinach lotu pszczół ( pod wieczór  po godz. 20) rezygnując z zabiegów w godzinach największego lotu pszczół. Stosowanie zabiegu na noc przynosi najlepsze efekty w ochronie i nie truje owadów zapylających.
4. Uwzględnić sąsiedztwo kwitnącej plantacji-ogrodów oraz kierunek wiatrów ( chodzi o znoszenie cieczy roboczej a w związku z tym podtruwanie nektaru).
5. Dobrać środki o możliwie krótkim okresie prewencji, szczególnie w przypadkach środków owadobójczych. Przy okazji warto pamiętać, że każdy zabieg w momencie wykonywania jest trujący. Dotyczy to również nawożenia dolistnego z opryskiwaczy.
   
    Szanowni Rolnicy, chrońcie pszczoły, gdyż one między innymi przyczyniają się do wzrostu Waszych plonów.
Bądźmy wyrozumiali, wdzięczni , szanujący naszą przyrodę – środowisko przy realizacji zabiegów ochrony roślin, pamiętajmy,   że poprzez nie stosowanie prostych zasad agrochemicznych szkodzimy sami sobie. Następnym powodem do troski o utrzymanie przy życiu pszczół na terenie naszej gminy jest gwałtowny spadek liczby rodzin pszczelich spowodowany wytruciem  i chorobami , zwłaszcza warrozą.
   Należy się zastanowić, co bym zrobił gdyby sąsiad wykonał oprysk chwastobójczy przy silnym wietrze, przy znoszeniu cieczy na moje uprawy -  niszcząc  je ?

WT

 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Konferencja naukowa - zapowiedź

VI Konferencja z cyklu Terra Pisdrensis - Dawniej i Dziś odbędzie się 13 maja w Pyzdrach. Hasło przewodnie - Człowiek, a Krajobraz.

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -

Pietrzyków chce wygrać siłownię! Trwa głosowanie!

Już dziś rozpoczyna się akcja firmy Nestle pn. Nestle porusza Polskę. W konkursie do wygrania są siłownie plenerowe. Na terenie naszej gminy udział w akcji bierze lokalizacja w Pietrzykowie.
Oddać głos można pod tym adresem http://bit.ly/2piAThC

wyświetl galerię w Cooliris
 • -

Asfaltówka poświęcona! Można jeździć!

Droga na Waldze oficjalnie otwarta i poświęcona. Mieszkańcy i sołtys, po wielu latach oczekiwań, cieszą się z asfaltówki.
   Nowa gminna arteria to efekt konsekwencji i systematyczności Waldemara Cierzniaka, a także przychylności lokalnego samorządu. To pierwsze podkreślił burmistrz Przemysław Dębski: - Sołtys praktycznie na każdej sesji rady miejskiej powracał do tematu budowy drogi – oznajmił i dodał: - Długoletnie oczekiwanie na realizację nie wynikało ze złej woli, a z braku sprzyjających okoliczności. Pojawiły się one dopiero teraz.
   Budowa prawie 2,5 km odcinka, opiewająca na kwotę 818 tys. zł, była możliwa dzięki środkom z zewnątrz. Z budżetu gminy na ten cel wydano tylko ok. 187 tys. 500 zł. Pozostała kwota pochodziła z Województwa Wielkopolskiego – dotacja do wkładu własnego w wysokości 116 tys. 250 zł i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na operacje typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w wysokości 514 tys. 330 zł.
   Oficjalne otwarcie i poświęcenie miało miejsce 10 maja. Spotkanie zorganizowała rada sołecka z sołtysem na czele. Symboliczną wstęgę przeciął razem z burmistrzem, przewodniczącą rady i ks. proboszczem, który cały odcinek drogi pokropił wodą święconą.

SK
fot. SK

 

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Pyzdry i Mer - plany o międzynarodowej współpracy

Bogata historia, położenie w pobliżu ważnej rzeki, podobna liczba mieszkańców i nastawienie samorządu na rozwój turystyki – te podobieństwa można wskazać porównując Pyzdry do francuskiej gminy Mer. Władze obu miast myślą o wzajemnej współpracy.
Relacja z wizyty przedstawicieli samorządu gminnego i powiatowego, będąca potwierdzeniem podjętych rozmów, dostępna na francuskim portalu - http://www.lanouvellerepublique.fr/Loir-et-Cher/Communes/Mer/n/Contenus/Articles/2017/04/27/Projet-de-jumelage-avec-Pyzdry-Pologne-3080752
O projekcie – już w języku polskim – pisze też uczestniczka wizyty Ilona Dębicka z wrzesińskiego starostwa - http://wrzesnia.powiat.pl/aktualnosci/pyzdry-i-mer-coraz-blizej.html

SK

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -

Podsumowanie tygodnia bibliotek

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to wydarzenie, którego głównym celem jest podkreślanie roli czytelnictwa i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W pyzdrskiej bibliotece świętowaliśmy od 5 do 11 maja pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”.

Ten wyjątkowy tydzień rozpoczęliśmy od spotkania z Łukaszem Wierzbickim, autorem wielu książek dla dzieci łączącym fakty z fikcją literacką. Jego opowieść o podróży Kazimierza Nowaka przez Afrykę wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów Publicznego Samorządowego Gimnazjum w Pyzdrach.
W poniedziałek pyzdrską bibliotekę odwiedziła Magdalena Ludwiczak, autorka „Cztery rubiny”, „Dziewczyna z zaułka” oraz „Tajemnica błękitnej alkowy”. Pisarka od razu nawiązała kontakt z młodzieżą. Opowiedziała historię, o tym jak doszło do wydania pierwszej książki, pokazała własnoręcznie stworzone drzewo genealogiczne, a nawet wspomniała o powieściach, które ukażą się niebawem.
We wtorkowy poranek cofnęliśmy się w czasie by bliżej poznać niedźwiedzia Wojtka biorącego udział w bitwie pod Monte Cassino. Gośćmi biblioteki byli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Pietrzykowie, którzy z radością przyglądali się inscenizacji w wykonaniu Pani Barbary Sulkowskiej,  sympatyczki pyzdrskiej biblioteki. Spotkanie zakończyło się ciepłą herbatą oraz słodkim poczęstunkiem.
Oczywiście nie zabrakło atrakcji przeznaczonych dla młodszej grupy wiekowej, a mianowicie dzieci z klas 1-3 Samorządowej Szkoły Podstawowej w Pyzdrach. To dla nich Biblioteka przeobraziła się w teatr. Przedstawienie pt. „Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary” w wykonaniu aktorów teatru MASKA z Krakowa, zobrazowało dzieciom jak ważne są książki i ile możemy się z nich dowiedzieć.
W czwartkowe popołudnie odbyło się ostatnie spotkanie w ramach Tygodnia Bibliotek, które poprowadziły wolontariuszki schroniska dla psów w Katarzynowie: Anna Szmydt oraz Karolina Gaca. Uczestnicy dowiedzieli się jak wygląda dzień w schronisku, rozwiązywali krzyżówki oraz brali udział w konkursach. Dzieci dowiedziały się również jak wiele informacji i ciekawostek  o zwierzętach można przeczytać w książkach znajdujących się w bibliotece.
Podsumowując uznajemy ten tydzień za bardzo udany.
Serdecznie dziękujemy za udział  i wspaniała  zabawę  Samorządowej Szkole Podstawowej  i Publicznemu Samorządowemu Gimnazjum Pyzdrach.

KK

wyświetl galerię w Cooliris
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • Unia Europejska

Banery

 • -
 • Sesje rady
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • mapa zagrozen

Stopka strony